مهاجرت ارزان

مهاجرت ارزان با هلدینگ مهاجرتی دایانا مهاجر

سالانه افراد زیادی به دلایل مختلف همچون پیشرفت، بهبود رفاه زندگی، شرایط کاری بهتر، تحصیل فرزندان و .. اقدام به مهاجرت از ایران به کشوهای خارجی می‌کنند. در کل، روش‌های متنوعی برای مهاجرت وجود دارد. در بین این روش‌ها ، مهاجرت تحصیلی از جمله ارزان‌ترین و انواع مهاجرت‌های سرمایه‌گذاری از گران‌ترین روش‌های مهاجرت به شمار می‌روند.
همچنین در مقابل کشورهای خارجی هم به‌دلایل زیادی مانند کمبود نیروی کار یا مقابله با افزایش جمعیت سالمندان، اقدام به جذب این مهاجران با شرایط مختلف می‌کنند.

 • مهاجرت ارزان

مهاجرت بدون پول به بهترین کشورهای خارجی ممکن است؟
به‌طور قطع، می‌توانیم بگوییم مهاجرت بدون پول امری غیرممکن است. اگر شخص یا شرکتی چنین ادعایی داشت، قطعا در حال فریب‌دادن شماست. اما روش‌های مهاجرت مختلفی مانند: مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری، از طریق ازدواج، تولد و پناهندگی وجود دارند که مهاجرت از طریق آن‌ها با توجه به شرایط مختلف هر فرد و شرایط وقوانین پذیرش کشورهای مقصد تقریبا رایگان یا بدون صرف هزینه زیاد تخمین زده می‌شود.
از آنجایی که مهاجرت امری مهم و تاثیرگذار در آینده هر فرد به شمار می‌رود بهتر است قبل از تصمیم‌گیری به طور کامل تمام جوانب کار را سنجیده و در ابتدا شرایط خود را به طور واضح مشخص کنید.
شرایط اولیه مهاجرت به سن، تعداد اعضای خانواده، تجربه کاری، دانش زبان، مدرک تحصیلی، سرمایه و مواردی از این قبیل بستگی دارد.
در مرحله بعد باید با توجه به شرایط خود برای مهاجرت و با رعایت و آگاهی از موارد که در ادامه بیان می‌کنیم، بهترین انتخاب را برای خود انجام دهید:

 • مسافت با کشور مادری و زمان رفت و آمد به آن
 • زمان مورد نیاز برای گرفتن اقامت و تابعیت کشور مقصد
 • مدت زمان انجام پروسه مهاجرت و دریافت ویزا
 • زبان کشور مقصد و توانایی شما برای یادگیری هر چه سریع‌تر و تسلط به آن
 • آگاهی از قوانین اقامتی، امنیت، نظام مستقل آزاد قضایی – آگاهی از اوضاع اجتماعی، فرهنگی ، سیاسی کشور مقصد – آگاهی از میزان مهاجر پذیر بودن مردم و دولت کشور مقصد

عموما مهم ترین دغدغه فکری افراد برای مهاجرت، هزینه‌های آن است. در ابتدا بهتر است با توجه به مقصد خود، حدود هزینه‌های مهاجرت به آن را برای خود تخمین بزنید.
به طور کلی هزینه‌های مهاجرت به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 • میزان هزینه‌های زندگی در کشور مقصد

شما باید قبل از مهاجرت هزینه‌های زندگی در کشور مقصد را بررسی و با شرایط کاری و وضعیت مالی خود مقایسه کنید.برخی افراد به این موضوع فکر می کنند که در کشورهای خارجی به مهاجران مبلغی به عنوان کمک هزینه اقامتی داده می‌شود. اما اگر به دنبال یک مسیر موفق و مطمئن برای مهاجرت هستید این فکر را از ذهن خود خارج کرده و در همان ابتدا سرمایه خود را طبق هزینه‌های موجود در کشور مقصد تعریف کنید.

 • هزینه‌های مهاجرت به کشور مقصد

این هزینه‌ها شامل مواردی که در مسیر مهاجرت چه قبل و چه بعد از آن، با آن‌ها برخورد خواهید داشت که شامل: گرفتن مشاور، گرفتن وکیل، بیومتریک، ترجمه مدارک، مکاتبه و .. می‌شود. البته مقدار هزینه های برآورد شده در این مرحله با توجه به روش مهاجرتی مورد نظر و کشور مقصد شمامتفاوت خواهد بود.
به طور کلی مهاجرت تحصیلی به عنوان ارزان‌ترین و سرمایه‌گذاری به عنوان گران‌ترین روش مهاجرتی در بین عموم افراد شناخته می‌شود.

 

شرایط و راه‌های مهاجرت بدون پول چیست؟
همانطور که گفته شد مطلقا چیزی به اسم مهاجرت بدون پول وجود ندارد اما از بین رو‌ش‌های متنوع مهاجرت، راه‌هایی هستند که به عنوان کم‌هزینه‌ترین راه‌های مهاجرت‌ برای متقاضیان شناخته می‌شوند.
این روش‌ها عبارت اند از:

 • مهاجرت از طریق ازدواج

این روش مسیری آسان و کم‌هزینه برای مهاجرت به کشورهای اروپایی است. برای اخذ این ویزا باید ازدواج شما با شخص موردنظرتان که ساکن کشور مقصد است به‌صورت رسمی ثبت شده باشد. در روز مصاحبه نیز سؤالاتی درباره نحوه و زمان آشنایی، وضعیت زندگی و سطح درآمدی از شما و همسرتان پرسیده می‌شود و در نهایت ویزای ۱ ساله برای شما صادر می‌شود. در صورت پایداری ازدواج بعد از یکسال، می‌توانید برای تمدید اقامت یا اخذ اقامت دائم اقدام کنید.

 • مهاجرت از طریق تولد

سازوکار تابعیت کشورها بر اساس خاک یا خون است.

«خاک» یعنی حداقل یکی از والدین نوزاد متولد شده تابعیت آن کشور را داشته باشد.

«خون» به‌معنی این است که نوزاد در آن کشور به دنیا آمده باشد. در این صورت، تابعیت پدر و مادر او مهم نیست.

برای مهاجرت کم‌هزینه می‌توان در کشورهایی که تابع سیستم خون‌اند اقدام به فرزند‌آوری کرد.عموما پدر و مادر فرزند به دنیا آمده در آن کشور هم میتوانند اقامت و در نهایت تابعیت آن کشور را دریافت کنند.

 • مهاجرت از طریق کاریابی

برای مهاجرت کاری کم‌هزینه کافی است از کارفرمایی معتبر پیشنهاد کاری داشته باشید. بعد از پذیرش پیشنهاد کاری، کارفرما بقیه کارهای اداری مهاجرت شما را انجام می‌دهد. چند ماه بعد از اینکه مشغول به کار شدید، می‌توانید برای اخذ اقامت همسر و فرزندان جهت مهاجرت زیر ۱۸ سال خود اقدام کنید. فرزندانتان نیز می‌توانند در مدارس کشور مقصد مشغول به تحصیل شوند. 

در صورت داشتن پیشنهاد کاری در اروپا، «کارت آبی» به شما تعلق می‌گیرد و مهاجرت کاری به اروپاساده می‌شود. اعتبار این کارت آبی بستگی به قرارداد شما دارد، که از ۶ ماه تا ۴ سال متغیر است.

کارت آبی اتحادیه اروپایا (Blue Card) به افرادی داده می‌شود که شهروند کشوری از اتحادیه اروپا نیستند اما مهارت‌های شغلی یا مدارک دانشگاهی بالا یا قرارداد و پیشنهاد کاری با حقوق بالاتر از حقوق متوسط کشورهای اروپایی را دارند. این افراد به واسطه این کارت می‌توانند در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا کار و زندگی کنند. همه‌ کشورهای عضو اتحادیه اروپا به جز بریتانیا، دانمارک و ایرلند این کارت را صادر می‌کنند. دارندگان کارت آبی اروپا از تسهیلات و امکانات یکسانی با شهروندین اروپایی نظیر: شرایط کار ، آموزش حرفه‌ای ، برابرسازی دیپلم و مدارک تحصیلی ، تامین اجتماعی و دسترسی به کالا و خدمات آن کشور بهره می‌برند.

در فرانسه این کارت آبی با نام کارت استعداد یا (Passeport Talent)شناخته شده می‌شود.

 • مهاجرت از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی از رایج‌ترین روش‌های مهاجرت به حساب می‌آید. با این ویزا متقاضیان می‌توانند در بهترین دانشگاه‌های دنیاتحصیل کرده و از امکانات آموزشی آنجا بهره‌مند شوند. علاوه بر استفاده از امکانات و آشنایی با فرهنگ‌های مختلف، امکان جذب این افراد به بازار کار و اخذ اقامت دائم نیز وجود دارد.

برای مهاجرت تحصیلی کمهزینه و دریافت فاند و بورسیه، باید ابتدا به سایت دانشگاه موردنظرتان در کشور مقصد مراجعه کرده و شرایط پذیرش آن را بررسی کنید. سپس، مدارک لازم را جمع‌آوری کرده و برای دانشگاه بفرستید. در نهایت، باید منتظر اعلام فهرست پذیرفته شدگان از طرف سفارت باشید. روز مصاحبه هم باید مدارک لازم را به دانشگاه ارائه دهید. آنها با بررسی مدارک، ویزای تحصیلی شما را صادر می‌کند. اعتبار این ویزا به مدت‌زمان آموزش شما بستگی دارد.

اگر بعد از تحصیل جذب بازار کار آن کشور شوید، می‌توانید درخواست ویزای کاری کنید.

از مهم‌ترین نکات در انتخاب کشور مقصد برای ویزای تحصیلی توجه به شرایط گپ تحصیلی است؛ مثلا در کشورهای آلمان، انگلیس یا کانادا نباید بیشتر از ۳ سال از پایان تحصیلات شما گذشته باشد، ولی در دانمارک و اتریش و هلند فاصله تحصیلی اهمیت زیادی ندارد.

 

بهترین کشورها برای مهاجرت رایگان کدام‌اند؟
کشورهای اروپایی یکی از مقاصدی هستند که مردم بسیاری از کشورها از نقاط مختلف جهان آن‌ها را به عنوان مقصد خود مهاجرت انتخاب می‌کنند. از جمله دلایلی که باعث جذب افراد به اروپامی‌شود میتوان به: تحصیل رایگان یا نیمه رایگان، نرخ بیکاری پایین، شرایط اقتصادی مطلوب، بیمه‌های پزشکی با پوشش بالا ، امکانات رفاهی و.. اشاره کرد.
در ادامه به بررسی پرطرفدارترین کشورها برای مهاجرت بدون پول یا در بیان بهتر کم‌هزینه می‌پردازیم.

 

 مهاجرت بدون پول به ترکیه
ترکیه کشوری وسیع و موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد است، چون نیمی از این کشور در آسیا و نیم دیگر آن در اروپا قرار دارد. به همین دلیل از ترکیه به‌عنوان پل ارتباطی بین دو قاره آسیا و اروپا یاد شده و همه ساله مهاجران زیادی را از هر دو سمت جذب می‌کند. یکی دیگر از دلایل جذابیت ترکیه برای مهاجرتوجود دانشگاه‌های معتبر در این کشور است.

متقاضیان مهاجرت به ترکیه با توجه به شرایط و موقعیت خود می‌توانند از طریق روش‌های مختلف مهاجرتی مانند: ویزای کاری و تحصیلی، بدون پول و با هزینه‌کم به این کشور مهاجرت کنند.

 

مهاجرت بدون پول به آمریکا
آمریکا کشوری ثروتمند و از لحاظ اقتصادی قوی و پایدار است. نرخ بیکاری در آمریکا همواره در حال کاهش بوده و به‌دلایل دیگری مانند: پیشرفت اقتصادی مستمر، حقوق بالای کارگران ، سطح بالای رفاه اجتماعی و.. هدف مهاجرت مهاجرین از کشورهای مختلف بوده و سالانه مهاجران زیادی را به خود جذب می‌کند. همچنین آمریکا دارای دانشگاه‌هایی با رنکینگ برتر جهانی است.
متقاضیان مهاجرت به آمریکا می‌توانند با توجه به شرایط خود از طریق ویزای ازدواج، تولد، کار و تحصیلبا کمترین هزینه به آمریکا مهاجرت کنند.
در آمریکا دو نوع ویزای ازدواج ارائه می‌شود: ۱.ویزای نامزدی و ۲.ویزای ازدواج، که در هر دو باید دائمی و واقعی بودن آن ازدواج به دولت و سفارت آمریکا اثبات شود.

ویزای تولد در آمریکا بر اساس خاک (حداقل یکی از والدین نوزاد متولدشده تابعیت آن کشور را داشته باشد) است.

از طرف دیگر دانش‌آموزان رتبه برتر و ورزشکاران مدال‌آور جهانی می‌توانند از طریق «ویزای نخبگان» برای مهاجرت اقدام کنند.

 

مهاجرت بدون پول به کانادا
کانادا کشوری سردسیر، پهناور و کم‌جمعیت است که شرایط و امکانات زندگی خوبی را برای مهاجران فراهم کرده است. کانادا از جمله مهاجرپذیرترین کشورهای جهان بوده و هر سال جمعیت زیادی به این کشور مهاجرت می‌کنند. راه‌های زیادی برای مهاجرت به کاناداوجود دارد که از جمله کم‌هزینه ترین آن‌ها می‌توان به ویزای تحصیلی و کاری اشاره کرد.

جذب نیروهای متخصص از جمله روش‌های پرطرفدار مهاجرپذیری در کانادا است. افراد واجد شرایط می‌توانند در استان‌ها و ایالت‌های مختلف مشغول به کار شده و اقامت دائم بگیرند. اگر واجد شرایط نیروی متخصص نیستید، می‌توانید از طریق برنامه کارآفرینی برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید. امتیازات متقاضیان بر اساس ملاک‌هایی مانند: سن، مدرک تحصیلی، دانش زبان و سابقه کار سنجیده می‌شود.

ویزای تولد کانادا بر اساس خاک (حداقل یکی از والدین نوزاد متولدشده تابعیت آن کشور را داشته باشد) است.

برای دریافت ویزای ازدواج کانادا لازم است ازدواج حداقل ۶ ماه ادامه داشته باشد.

جالب است بدانید قانون در کانادا به شکل Commom Law  بررسی می‌شود، یعنی در شرایط خاص قاضی می‌تواند خلاف قانون این کشور حکم دهد که این موضوع کانادا را به کشوری راحت برای زندگی تبدیل کرده است.

 

مهاجرت بدون پول به آلمان
هزینه مهاجرت به آلمان به نسبتبسیار کمتر از کشورهای دیگر است. به‌دلیل زمان‌بر و طولانی بودن روند این تقاضا، بهتر است از مشاور یا وکیلی خوب کمک بگیرید.هنگام انتخاب روش مهاجرتی مناسب به کشور آلمان، باید با آگاهی از انواع روش‌های مهاجرتی به این کشور و قانون و مقررات آن و همچنین با در نظر گرفتن شرایط مالی و اقتصادی و انگیزه اصلی خود، اقدام به درخواست برای مهاجرت به آلمان کنید تا با توجه به شرایط و روش مناسب خودتان درصد موفقیت را افزایش دهید.
از بهترین روش‌های مهاجرت بدون پول به کشور آلمان میتوان به ویزای کارییا تحصیلی اشاره کرد.
ویزای تولد آلمان نیز بر اساس خون (نوزاد در آن کشور به دنیا آمده باشد) است.

 

مهاجرت بدون پول به اتریش
این کشور زیبا، مدرن و آلمانی‌زبان(اتریشی‌آلمانی) با وجود اقتصاد غنی، امکانات تحصیلی رایگان، دریافت اقامت کم‌هزینه، موقعیت مناسب آن در اروپا، شرایط سرمایه‌گذاری و ایجاد کسب‌وکارمی‌تواند مقصد بسیار مناسبی برای مهاجران باشد. ویزای کاری اتریش بر اساس پیشنهاد کاری یا جست‌وجوی کار است. همچنین به دلیل همسایگی با کشورهایی چون: آلمان، سوئیس، ایتالیا، جمهوری چک، مجارستان، لیختنشتاین و اسلوونی شرایط از لحاظ موقعیت شغلی غنی است.
ویزای تولد این کشور نیز بر اساس خاک (حداقل یکی از والدین نوزاد متولدشده تابعیت آن کشور را داشته باشد) است.

 

مهاجرت بدون پول به ایتالیا
ایتالیا کشوری صنعتی و توسعه‌یافته در جنوب اروپاست. طبیعت زیبا و جاذبه‌های گردشگریاین کشور، آن را به قطب گردشگری اروپا تبدیل کرده است.
آب و هوای ایتالیا مدیترانه‌ای است.آب و هوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد. ایتالیا از شمال به دلیل وجود رشته کوه آلپ، سرد و در جنوب خشک است. در کل ایتالیا کشوری تقریباً گرم با آب و هوای معتدل است. به همین دلیل سلایق متنوعی را برای مهاجرت جذب خود می کند. 
بهترین روش مهاجرت کم‌هزینه به ایتالیا از طریق ویزای کاری یا ویزای تحصیل ایتالیااست.

 

مهاجرت بدون پول به روسیه
روسیه وسیع‌ترین کشور جهان است. به‌دلیل شرایط زندگی و اقتصادی ایده‌‌آل در آن و همچنین هزینه‌های زندگی پایین‌تر به نسبت دیگر کشورها از جمله ایران، همواره به عنوان یکی از مقاصد اصلی مهاجران از کشورهای مختلف به شناخته می‌شود.
کم‌هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به روسیه ویزای کار و یا اقامت تحصیلی است.

 

مهاجرت بدون پول به استرالیا
استرالیا به‌دلیل افزایش جمعیت سالمندان، کاهش جمعیت، و کمبود نیروی کار متخصص به‌دنبال جذب مهاجران جدید بوده و مقصد مناسبی برای مهاجران به شمار می‌رود. متقاضیان می‌توانند با توجه به شرایط خود از روش‌های مختلف ویزای کاری و یا ویزای تحصیلی رایگان برای مهاجرت به استرالیا اقدام کنند.
برای اخذ ویزای ازدواج، همسر متقاضی باید نیوزلندی باشد یا اقامت آنجا را داشته باشد. در ادامه دولت استرالیا هم باید شرایط مالی، مدارک سلامت پزشکی و مدارک دیگر همسر را چک کرده و تأیید کند.
ویزای تولد استرالیا بر اساس خون (نوزاد در آن کشور به دنیا آمده باشد) است.

 

مهاجرت بدون پول به قزاقستان
مهاجرت به کشور قزاقستان اغلب در مسیر تجاری بوده و مهاجرین عموما به قصد تحصیل و سرمایه‌گذاری وارد قزاقستان می‌شوند. همچنین افراد می‌توانند از ویزای تجاری ۲ماهه، ۱ماهه یا فوری این کشور استفاده کنند. وضعیت بهداشت و هزینه‌های مناسب درمان، دیگر نکته مثبت این کشور است که نظر بسیاری از مهاجران را به خود جلب می‌کند. بهترین راه مهاجرت بدون پول به این کشور از طریق ویزای تحصیلی و کاری است.

 

مهاجرت بدون پول به فرانسه
ازدواج، تولد، کار، تحصیل، پناهندگی و سرمایه‌گذاری ۶ مسیر مهاجرت کم‌هزینه و رایگان به فرانسه هستند.

پناهندگی روشی غیرقانونی و پرریسک است که عموما بعه افراد توصیه نمی‌شود.

ویزای تحصیلی و کاری هم روش‌های بسیار رایج مهاجرتی به فرانسه هستند. ویزای تحصیلی بعد از اتمام تحصیلات و یافتن شغل مناسب، می‌تواند به ویزای کاری تغییر پیدا کند.

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در فرانسه ملزم به تسلط به زبان فرانسوی و ارائه مدرک زبان b2 فرانسوی هستند. دانشجویان در فرانسه در تمام مقاطع تحصیلی اجازه کار در حین تحصیل را دارند. بعد از فارغ‌التحصیلی، دانشجو ۱۲ ماه وقت دارد که شغل مناسب خود را پیدا کرده و اقامت دائم فرانسه را بگیرد.

متقاضیان ویزای کاری باید از کارفرمایی معتبر در فرانسه پیشنهاد کاری داشته باشند. شغل موردنظر باید ۳ ماه در فرانسه و ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی شده باشد. در صورت پیدانکردن نیروی کار، می‌توان از نیروی کار خارجی استفاده کرد. متقاضیان برای پذیرش باید به زبان فرانسویمسلط باشند و می‌توانند بعد از گذشت ۵ سال کار، پرداخت بیمه و مالیات برای اخذ اقامت دائم خود اقدام کنند.

مهاجرت برای آموزش زبان فرانسوی از دیگر راه‌های رایج و کم‌هزینه مهاجرتی به فرانسه به شماره می‌رود.

 

مهاجرت بدون پول به انگلیس
انگلیس به‌دلیل شرایط عالی، بیکاری کم، و آب‌وهوای معتدل همواره مورد توجه مهاجران بسیاری از کشورهای مختلف بوده است. بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌های مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای کاری، تحصیلی و کارآفرینیاست.

برای گرفتن ویزای کاری، متقاضی باید از کارفرمایی معتبر در انگلیس پیشنهاد کاری داشته باشد.

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس، شخص باید تمکن مالی، ویزای تحصیلی، مدرک زبان و نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه را ارائه دهد.

در ویزای ازدواج انگلیس، علاوه بر شروط الزامی رایج، طرفین باید شرط سنی لازم را داشته باشند و گواهی عدم سوء‌پیشینه خود را ارائه دهند.

ویزای تولد انگلیس بر اساس خاک (حداقل یکی از والدین نوزاد متولدشده تابعیت آن کشور را داشته باشد) است.

 

مهاجرت بدون پول به سوئیس
این کشور ثروتمند در غرب اروپا واقع شده است. به‌علت اقتصاد غنی، بیکاری کم و کیفیت بالای زندگی، سوئیس از جمله بهترین کشورها برای مهاجرت به شمار می رود. کسانی که قصد مهاجرت کم‌هزینه به سوئیس را دارند می‌توانند از طریق ویزای کاری و یا تحصیلی برای اخذ اقامت سوئیس اقدام کنند.
برای دریافت ویزای کاری باید مشاغل موردنیاز این کشور را بشناسید و از کارفرمایی معتبر جاف آفر و یا پیشنهاد شغلی مناسب داشته باشید. کارفرما سوئیسی باید اول تلاش کند نیروی کار موردنیاز خود را از کشور خود تأمین کند. در غیر این صورت، می‌تواند آگهی خود را به اتحادیه اروپا یا کشورهای دیگر ارائه دهد و بعد از تایید افرادی را استخدام کند که از ساکنان اتحادیه اروپا و یا چندی از کشور های دیگر باشند. به همین دلیل کاریابی در سوئیس بدلیل سیاست‌های ویژه دولت فدرال، نسبت به سایر کشورهای اروپایی مانند آلمان و اتریش، سخت‌تر است.

ویزای تحصیلی در سوئیس شرایط خوبی را برای مهاجران فراهم می‌کند؛ زیرا دانشجویان علاوه بر تحصیل، مجوز کار دارند و می‌توانند با پیداکردن کار، سریعا اقامت دائم بگیرند. در زمان تحصیل با شما مثل شهروندی سوئیسی رفتار می‌شود و می‌توانید سریع‌تر کار پیدا کنید.  
پس با توجه به قوانین قید شده دولت سوئیس در زمینه ویزای کاری مشخص می‌شود پیداکردن کار بعد از تحصیل در سوئیس بسیار آسان‌تر از پیداکردن فرصت شغلی برای ویزای کار است.

 

مهاجرت بدون پول به سوئد
سوئد کشوری سردسیر با مردمانی سرد اما معاشرتی است. به‌علت میزان جرم و جنایت پایین، کیفیت بالای زندگی، میزان مالیات و بیکاری کم، ثبات اقتصادی و شرایط مساعد رفاهی طرفداران فراوانی برای مهاجرت دارد.

کم‌هزینه‌ترین راه مهاجرت به سوئد مهاجرت تحصیلی است. برای تحصیل در سوئدباید بدانید که دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی آن به دو زبان سوئدی و انگلیسی اداره می‌شوند. تحصیل برای شهروندان سوئدی، شهروندان اتحادیه اروپا و فرزندانی که والدینشان اقامت سوئد را دارند رایگان است.
تمام دانشجویان در سوئد اجازه کار ۱۰ تا ۲۰ ساعتی در هفته را دارند که بخشی از هزینه‌های تحصیل آن‌ها را جبران می‌کند.

 

مهاجرت بدون پول به نروژ
یکی دیگر از کشورهای مناسب و کم‌هزینه برای مهاجرت در قاره اروپا ، نروژ است. نروژ با کشورهایی مثل سوئد و فنلاند دارای مرز مشترک خاکی بوده و دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است به طوری که در نروژ، ۹ ماه از سال برف و باران بسیاری می‌بارد. همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی که نروژ در آن قرار دارد، ۶ ماه از سال روز و ۶ ماه دیگر شب است.

نظام آموزشی کشور نروژ کاملا رایگان بوده و افراد متقاضی می‌توانند در دانشگاه‌های دولتی این کشور به راحتی و به طور رایگان ادامه تحصیل دهند.

 

کلام آخر
مهاجرت امری بسیار تاثیرگذار در زندگی و آینده افراد بوده و انتخاب اشتباه اثرات جبران ناپذیری را به همراه دارد. چیزی تحت عنوان مهاجرت بدون پول وجود ندارد شما تنها می‌توانید با بررسی دقیق و همه جانبه شرایط خود و کشورهای مورد نظر برای مهاجرت به کم‌هزینه‌ترین گزینه برای مهاجرت رسیده و برای اقدام کنید. در بین روش‌های متنوع مهاجرت، مهاجرت تحصیلی و کاری کم‌هزینه‌ترین روش‌های مهاجرتی هستند که شرایط آن بسته به کشور مقصد و قوانین مهاجرتی آن و شرایط شما متفاوت است.

بررسی دقیق شرایط و قوانین و امانات کشور مقصد با توجه به موقعیت هر فرد امری ضروری برای مهاجرت است تا تضمینی برای آینده درخشان شما باشد.

 

سوالات متداول
 

آیا مهاجرت بدون پول امکان‌پذیر است؟
مهاجرت امری پزهزینه است و مطلقا نمیتوان گفت امان مهاجرت بدون پول وجود دارد. اما بسته به شرایط و رزومه شما و کشور انتخابی برای مهاجرت میتوانید از کم هزینه ترین روش‌های مهاجرت مانند: ویزای کاری و تحصیلی استفاده کنید.

 

بهترین کشور برای مهاجرت بدون پول کدام است؟
پاسخ به این سوال تماما به شرایط متقاضی و قوانین و شرایط کشور مقصد بستگی دارد اما به طور کلی کشورهای اروپایی مقصد مناسبی برای مهاجرت کم‌هزینه هستند.

 

برای مهاجرت تحصیلی چه مقدار بودجه نیاز است؟
برای تحصیل در کشوری دیگر باید حداقل هزینه‌های سال اول زندگی و تحصیل در کشور موردنظر را فراهم کنید و مستندات تمکن مالی‌ مورد نیاز را به افسر ویزا ارائه دهید. بسته به نوع ، مقطع آموزشی و کشور مورد نظر این مبلغ متفاوت است.

 

آیا از طریق مهاجرت تحصیلی می‌توان اقامت دائم دریافت کرد؟
قوانین مهاجرتی هر کشور با دیگری متفاوت است. در بیشتر کشورها شما بعد از گذراندن دوره‌های تحصیلی آکادمیک می‌توانید به روش‌های مختلفی مانند: کار، راه‌اندازی کسب‌وکار و امتیازبندی برای اقامت اقدام کنید. معمولا دولت و کارفرماها تسهیلات ویژه‌ای را برای فار‌غ‌التحصیلان خود در نظر می‌گیرند.

 

مهاجرت بدون پول از طریق تولد چگونه است؟
ساز و کار مهاجرت از طریق تولد در کشورهای مختلف بر اساس خاک یا خون است.

«خاک» یعنی حداقل یکی از والدین نوزاد متولد شده تابعیت آن کشور را داشته باشد و «خون» به این معنا که نوزاد در آن کشور به دنیا آمده باشد و تابعیت پدر و مادر آن مهم نیست.

بسته به قوانین مقصد انتخابی می توانید از این روش مهاجرتی با حداقل هزینه ممکن برای مهاجرت استفاده کنید.

 

شرایط مهاجرت کاری به سوئیس چیست؟
برای مهاجرت کاری به سوئیس باید از کارفرمایی معتبر جاف آفر و یا پیشنهاد شغلی مناسب داشته باشید. کارفرما سوئیسی ابتدا باید تلاش کند نیروی کار موردنیاز خود را از کشور خود تأمین کند. در غیر این صورت، می‌تواند آگهی خود را به اتحادیه اروپا یا کشورهای دیگر ارائه دهد و بعد از تایید می‌تواند افرادی را استخدام کند که از ساکنان اتحادیه اروپا و یا چندی از کشور های دیگر باشند.

 

شرایط تحصیل در نروژ چگونه است؟
سیستم آموزشی کشور نروژ تماما رایگان بوده و متقاضیان بعد از قبولی می‌توانند در مدارس و دانشگاه‌های این کشور به راحتی و رایگان تحصیل کنند.

 

شرایط تحصیل و اقامت بدون پول در فرانسه چگونه است؟
دانشجویان بین المللی برای تحصیل در فرانسه ملزم به تسلط به زبان فرانسوی و ارائه مدرک زبان b2 فرانسوی هستند. دانشجویان در فرانسه در تمام مقاطع تحصیلی اجازه کار در حین تحصیل را دارند. بعد از فارغ‌التحصیلی، دانشجو ۱۲ ماه وقت دارد که شغل مناسب خود را پیدا کرده و اقامت دائم فرانسه را بدریافت کند.

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top