لهجه در آزمون آیلتس

آیلتس به عنوان یک آزمون بسیار معتبر و بین المللی همیشه تلاش می کند تا از لهجه های مختلفی در آزمون لیسنینگ خود استفاده کند (برخلاف آزمون تافل که بیشتر از لهجه American استفاده می کند). بنابراین ممکن است شما بسیاری از لهجه های مختلف مثل استرالیایی، بریتانیایی (بریتیش)، نیوزلندی و آمریکای شمالی را بشنوید. در نظر داشته باشید که شما صدا را تنها یک بار در طول آزمون شنیداری میشنوید، بنابراین باید مطمئن باشید که همان بار اول میتوانید تمام جزئیات را پیدا کنید . لهجه ی نا آشنا میتواند این کار را بسیار مشکل کند. با وجود این که هیچ لهجه ی غلیظ وجود نخواهد داشت، اما شما باید حداقل با خیلی از لهجه های “استاندارد” آشنا باشید.

  • لهجه در ازمون ایلتس و راهکار برای سهولت کار

آیا باید به همه لهجه ها تسلط داشته باشیم باشیم؟

لهجه های لیسنینگ آیلتس به طور گسترده ای متفاوت از بسیاری دیگر از آزمون های زبان انگلیسی می باشد و لهجه های بریتیش، استرالیایی، نیوزلندی و امریکای شمالی در آن شنیده می شود. در حالیکه این کشور ها به عنوان مکان هایی که دارای لهجه های گوناگون هستند شناخته شده اند، لیسنینگ آیلتس تنها بر روی لهجه های خنثی” یا “استاندارد انگلیسی بومی تمرکز می کند.

پس نگران نباشید، نیازی نیست که شما به همه ی لهجه ها تسلط کافی داشته باشید و در آمریکای شمالی نیاز به یاد گرفتن لهجه های نیوفی، باستونی یا تگزاسی ندارید. از سمت قاره استرالیا نیز لهجه هایی که خواهید شنید، لهجه های استرالیایی و نیوزلندی شهری خواهد بود و لهجه های تاسمانی یا قسمت های روستایی نیوزلند را نخواهید شنید.

تسلط انگلیسی بریتیش در آزمون آیلتس :

با اینکه لهجه های لیسنینگ آیلتس متنوع می باشد، می توان گفت که لهجه انگلیسی بریتیش رایج ترین آن ها است. شما در هر فایل صوتی لیسنینگ آیلتس، لهجه بریتیش زبان انگلیسی را خواهید شنید. برای مثال صحبت های تک نفره در لیسنینگ آیلتس تقریبا همیشه توسط افراد بریتیش بیان می شود.

در مکالمه های لیسنینگ آیلتس، همیشه حداقل یک فرد با لهجه بریتیش صحبت می کند و بعضی مواقع تعداد افراد بیشتر از 1 نفر است. در مکالمه های لیسنینگ آیلتس که در آن افراد غیر بریتیش نیز وجود دارد، شامل لهجه بریتیش نیز می باشد. ممکن است که شما به صحبت های یک دانشجوی بریتیش با یک استاد امریکایی گوش دهید یا یک مکالمه 3 نفره بین یک فرد بریتیش، یک فرد استرالیایی و یک فرد امریکایی گوش دهید.

یک نکته بسیار مهم :

 گوش دادن به یک سخنرانی که با لهجه ای غیر از لهجه ی خود شخص است، زمانی صرف پردازش میشود، اما تحقیقات اخیر نشان دهنده این است که این زمان هنگام گوش دادن به لهجه ی آشنایی که در رسانه ها زیاد ارائه داده میشود و یا هنگامی که تا حدودی در معرض یک لهجه قرار میگیریم، کم می شود .

 

این به این معنی است که “کمی قرار گرفتن  در معرض ” یک لهجه نا آشنا می تواند بسیار به شما کمک کند تا آن لهجه را متوجه شوید. بنابراین این زمان  هنگام آماده شدن برای آزمون، زمانی را صرف گوش دادن به رایج ترین گویش ها کنید محسوس است. یافتن ایستگاه های رادیویی آنلاین که شما را قادر به انجام چنین کاری کنند مشکل نیست.

چند ایستگا ه  را دیویی:

  • رادیو ABC از استرالیا
  • رادیو CBC از کانادا
  • رادیو BBC از انگلیس

پیدا کردن منابع دیگر هم راحت  است و حتی ممکن است گوش دادن به بعضی از لهجه های غیرمعمول مانند لهجه لوئیزیانا یا کارائیبی برایتان جالب باشد. در واقع می توانید در سایت tunein.com از پیدا کردن ایستگاه های رادیویی در سراسر جهان، لذت ببرید.

راه دیگر، گوش دادن به بعضی از سخنرانی های TED است. گویندگان TED اهل کشورهای مختلفی هستند و سخنرانی ها اغلب اوقات رونوشت دارند، بنابراین می توانید صحت و درستی شنیدن خود را چک کنید.

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top