نکته های طلایی گرامر ایلتس

12 نکته طلایی برای یادگیری و توصیه های استاد حمیدی درمورد گرامر ایلتس

بسیاری از اشخاص فکر می کنند که یادگیری مکالمه زبان انگلیسی احتیاجی به یادگیری گرامر ندارد. این در صورتی است که گرامر مهم ترین بخش و ستون زبان می باشد. و صحیح صحبت کردن و نوشتن به زبان انگلیسی بر پایه گرامر می باشد. فهمیدن گرامر و ساختار این زمان همچنین بستگی به دانستن چگونگی گرامر دارد.

خواندن 12 نکته زیر یادگیری دستور زبان انگلیسی (Grammar) را برایتان شیرین و راحت تر می کند.

 • نکات طلایی گرامر

نکات گرامری:

خرید کتاب گرامر انگلیسی

 1. هدف گذاری کنید و گرامر را در قالب یاد بگیرید.
 2. مهارت شنیداری خود را تقویت کنید و تا می‌توانید به انگلیسی گوش بدهید. به شیوه حرف زدن اشخاص در فیلم‌ها و به برنامه‌ها دقت کنید و آنها را تکرار و تقلید نمایید. از طرفی، نحوه‌ی استفاده از گرامری را که یاد گرفتید در حرف زدن اشخاص پیدا کنید.
 3.  جملات کامل را به خاطر بسپارید. به جای یادگیری تک کلمه ها، سعی کنید آنها را در قالب عبارات یاد بگیرید.
 4.  گرامر مانند چسبی است که کلمات را کنار هم نگه می دارد بنابراین ضروری است که گرامر را آموزش ببینید اگر شما مشکل و اشتباهات گرامری داشته باشید کلامتان قابل فهم نبوده و یا ممکن است چیزی را بشنوید و متوجه نشوید.
 5. به قواعد گرامری توجه کنید، با این حال انگلیسی زبان ها مکالمه با شما را دوست دارند و برای آنها لذت بخش می باشد. درست مثل گرامری که انگلیسی زبان‌ها در جامعه مورد استفاده قرار می‌دهند.

 6.  
 1.  

  گرامر مختص یادگیری فرمولها نیست بلکه شما می خواهید با شنیدن و استفاده مداوم از جملات درک کافی را بدست بیاورید. این یعنی فهمیدن اینکه چه چیزی به نظر درست می‌آید و چه چیزی نه
 2. دانستن قواعد انگلیسی خوب است ولی اجرای آنها از اهمیت بالاتری برخوردار است. این امر چطور محقق می‌شود؟ گوش دادن… بارها و بارها به بومی زبان‌ها گوش دهید به علاوه اینکه بارها و بارها از گرامر در قالب‌های معنادار استفاده کنید.
 3. 8. خیلی خلاصه: بشنوید…تکرار کنید…حفظ کنید … از گرامر جدید استفاده کنید. نه فقط به شکل تکی و بصورت جداگانه. بلکه در بخش‌های معنادار، قالب‌های مناسب. این تنها راهی است که شما می‌توانید یادگیری زبان را کار آمد، جذاب و کاربردی کنید.
 4. نسبت به گرامر آگاهی داشته باشید. در مورد گرامر فکر کنید و جنبه‌هایی از گرامر انگلیسی که به دستورات زبان خودتان شباهت دارد را بیابید. اگر شباهت‌ها و تفاوت‌های گرامر را با زبان خودتان بدانید، قوانین آن را سریع‌تر یاد خواهید گرفت.
 5. خود را به هر نحوی که شده در معرض زبان انگلیسی قرار دهید .کتاب‌های انگلیسی زیادی بخوانید. در تمام مدتی که انگلیسی می‌خوانید یا به آن گوش می‌دهید، در واقع دارید مدل صحیح گرامر را یاد می‌گیرید که در نهایت به شما در نوشتن و صحبت کردن انگلیسی کمک می‌کند. البته اگر موقع خواندن متن به نکات گرامری آن توجه کنید و سعی کنید گرامری که یاد گرفته اید در متن بیابید، نتیجه به مراتب بهتر خواهد بود.
 6. از نظر گرامری به خودتان سخت بگیرید. بر جنبه‌هایی از گرامر که به نظرتان مشکل‌تر است، تمرکز کنید. (اگر نمی‌دانید که در کدام قسمت گرامر انگلیسی مشکل دارید،‌ از معلم‌تان بپرسید) مخصوصا موقع نوشتن و اصلاح تمرین‌هایتان قطعا به صحت استفاده از ساختارهای گرامری تاکید کنید. البته موقع صحبت کردن این کار مشکل‌تر است اما می‌توانید وقت بیشتری را صرف این قسمت از یادگیری زبان انگلیسی بنمایید تا شکل صحیح گرامر را در آن قسمت یاد بگیرید. برای مثال اگر شما در حال گفتن یک داستان در زمان حال هستید به یاد بسپارید که برای بیان افعال سوم شخص مفرد باید از حرف -s در انتها استفاده کنید.
 7. . نه تنها در تئوری بلکه در عمل هم دقیق باشید. اگر تمایل دارید که تمرینات گرامر را انجام دهید،‌ این کار را انجام دهید، اما خوب بودن در انجام تمرین‌های گرامر به این معنا نیست که شما دیگر مرتکب اشتباه نخواهید شد. در این صورت شما مانند کسی هستید که سعی دارد با خواندن یک کتاب، بازی تنیس را یاد بگیرد اما زمانی که این شخص در زمین بازی قرار می‌گیرد حتی نمی‌تواند درست به توپ ضربه بزند. اگر تصمیم دارید که تمرین‌های گرامر را انجام دهید تنها به پر کردن جاهای خالی و پاسخ دادن به پرسش‌های چند گزینه‌ای اکتفا نکنید. خودتان چند جمله با استفاده از قوانینی که آموخته‌اید بنویسید.  

​   

مطالب مرتبط:

مقالات اسپیکینگ استاد حمیدی

مقالات رایتینگ استاد حمیدی

مقالات لیسنینگ

مقالات ریدینگ

مقالات عمومی ایلتس

نظرات و توصیه های امتحانی

نمونه امتحانات ایلتس سراسر جهان

کلاس ایلتس حضوری

کلاس مکالمه حضوری

کتابهای استاد حمیدی

کلاس ایلتس انلاین

کلاس مکالمه انلاین

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top