مهاجرت تحصیلی به استرالیا

بسیاری از دانشجویان بین المللی به دلیل سیستم آموزشی و زندگی عالی تصمیم به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می نمایند. در حال حاضر استرالیا سومین مقصد انگلیسی زبان محبوب برای دانشجویان بین المللی است. برای تحصیل در استرالیا، ویزای تحصیلی باید اخذ شود. با این مقاله همراه شوید و تمامی اطلاعات مورد نیاز در زمینه ویزای تحصیلی استرالیا را کسب نمایید.

ویزای تحصیل در مدارس استرالیا

آموزش مدرسه در استرالیا شامل مهد کودک،‌ پیش دبستان،‌ دبستان، دبیرستان و دبیرستان ارشد (کالج) است. به صورت کلی تحصیل در مدارس استرالیا 13 سال ادامه دارد اما تحصیل در استرالیا تا سن 16 سالگی اجباری است. مدارس در استرالیا به سه بخش دولتی، غیردولتی ( وابسته به ادیان ) و مدارس مبتنی بر آموزه های فلسفی تقسیم می شوند.

دانش آموزان پس از اتمام آزمونهای دوره متوسطه موفق به دریافت یک گواهینامه رسمی می شوند که این گواهینامه مورد قبول تمامی مراکز آموزشی استرالیا در مقاطع بالاتر می باشد.  

اسکان دانش آموزان در مدارس استرالیا

اسکان دانش اموزان در استرالیا به دو روش صورت می پذیرد:

 1. برخی مدارس این کشور به صورت شبانه روزی هستند و کلیه امکانات رفاهی در آنها فراهم است.

 2. در صورتیکه دانش آموزان به دنبال آشنایی سریعتر با فرهنگ و آداب و رسوم مردم استرالیا هستند، می توانند در خانه هایی که توسط دولت استرالیا مورد تایید است ساکن شوند.

ویزای دانشجویی در مقطع لیسانس در استرالیا

برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا در مقطع لیسانس، شما باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشید. برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا شما باید موفق به کسب نمره 6 در آزمون آیلتس گردید. در بین 43 دانشگاه معتبر استرالیا،‌ 8 دانشگاه آن در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. صورتی که شما از نظر معدل و یا دانش زبان انگلیسی در سطح قابل قبولی نباشید، ابتدا باید در دوره های Foundation شرکت نمایید. مقطع کارشناسی در استرالیا 4 سال است. همچنین هزینه تحصیل شما بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. ولی بطور میانگین هزینه های تحصیل از سالی 20 هزار دلار استرالیا شروع می شود. توجه داشته باشید که دانشجویان مقطع لیسانس اجازه 20 ساعت کار در طی یک هفته را دارند که این خود کمک بزرگی در تامین هزینه های زندگی دانشجویان است.

برای دیدن فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، اینجا کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای کاری استرالیا، اینجا کلیک کنید.

مراحل درخواست برای ویزای تحصیل در استرالیا
برای درخواست ویزای ساب کلاس 500 و مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل باید مراحل زیر را طی کنید:

مرحله 1: قبل از ارسال درخواست خود، باید تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید.
مرحله 2: مدارکی که باید ارائه شود، گواهی هویت، شخصیت شما است که ثابت می‌کند شرایط ویزا را برآورده کرده اید.
مرحله 3: درخواست ویزا به صورت آنلاین.
مرحله 4: از وضعیت درخواست ویزای خود مطلع خواهید شد.

 

مدارک لازم برای مهاجرت از طریق تحصیل در استرالیا
درخواست ویزای تحصیلی استرالیا شما باید شامل مدارک زیر باشد:

 • پاسپورت به‌صورت اصل و کپی
 • گواهی الکترونیکی تایید ثبت نام (eCoE).
 • بیانیه ورود موقت واقعی (GTE).
 • تمکن مالی مبنی بر تامین هزینه تحصیل (بلیط هواپیما برگشت، هزینه تحصیل و مبلغ 18610 دلار استرالیا در سال)
 • نتایج آزمون زبان انگلیسی
 • بیمه درمانی تایید شده برای شخص (و خانواده در صورت همراهی)
 • تایید سو پیشینه

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا
استرالیا برای پذیرش دانش آموز و دانشجو شرایطی را معین کرده که اولین شرط برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی، استرالیا است. برای کسب ویزای تحصیلی موارد زیر را باید رعایت کنید.

 • مهارت زبان انگلیسی

دانشجویان و دانش آموزان خارجی که برای مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل اقدام می‌کنند برای دریافت ویزای دانشجویی معتبر باید از مهارت زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشند. دانشجویان باید قبل از درخواست ویزای دانشجویی در دو سال گذشته در آزمون‌های زبان انگلیسی شرکت کرده باشند در غیر این صورت اعتبار آن منقضی می‌شود.

 • تمکن مالی

متقاضیان درخواست ویزای تحصیلی استرالیا باید بودجه کافی جهت پرداخت هزینه اقامت خود در استرالیا طی یک سال را داشته باشند. تمکن مالی نامه ای است که از حساب بانکی خود متقاضی یا والدین او و در 3 ماهه منتهی به اخذ ویزای تحصیلی صادر شده باشد. از طرف دیگر، می‌توانید شواهدی نشان دهید که همسر یا والدین شما مایل به حمایت از شما هستند و حداقل 60000 دلار استرالیا در سال درآمد دارند.

 • شرایط سلامتی

برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا ارزیابی وضعیت سلامت ضروری است. یعنی فرد باید برخی از آزمایش‌ها و معاینات بهداشتی لازم را انجام دهد و به مسئولین بخش سلامت اداره مهاجرت استرالیا ارجاع داده می‌شود. این ارزیابی با هدف:

- محافظت جامعه استرالیا در برابر بیماری‌های خطرناک
- کمک به بخش سلامت برای برآورد هزینه خدمات پزشکی، تامین اجتماعی فرد مهاجر

انواع ویزای تحصیل در استرالیا
مهاجرت تحصیلی به استرالیا به طور کلی در دو گروه دانش آموز و دانشجو قرار می‌گیرد.

 • ویزای دانش آموزی استرالیا

دانش آموزانی که رویای تحصیل در استرالیا را دارند می‌توانند از طریق برنامه ویزای 500 استرالیا اقدام کنند و اقامت موقت 5 ساله استرالیا را دریافت نمایند. حداقل سن لازم برای درخواست ویزای دانش آموزی استرالیا 6 سال است و متقاضی علاوه بر داشتن سن قانونی باید از دانش زبان انگلیسی که در جدول فوق اشاره کردیم برخودار باشد.
همچنین دانش آموز الزماً تاییدیه ثبت نام COE از طرف یک مدرسه یا موسسه آموزشی معتبر در استرالیا را باید ارئه دهد.

 • ویزای دانشجویی در استرالیا

اداره مهاجرت استرالیا برای متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا برای مدت موقت و طبق شرایط لازم دانشجو می‌پذیرد. متقاضیان اخذ ویزای دانشجویی استرالیا با دریافت این ویزا می‌توانند در دانشگاه پذیرفته شده خود تحصیل کنند. یا می‌توانند در دوره های آنلاین آموزشی شرکت نمایند و علاوه بر تحصیل در طول هفته در زمان های مشخص کار کنند.

 • تحصیل دکتری در استرالیا

یکی از مقاطع تحصیلی که دانشجویان بیشماری سالانه برای آن تلاش می‌کنند تحصیل دکتری در استرالیا است.مقطع دکترا در استرالیا به طور معمول 3 سال طول می‌کشد. حداقل اقامتی که برای این مقطع در نظر گرفته می‌شود 4 سال است که ممکن است این مدت با توجه به شرایط دانشجو افزایش یابد.

براساس اعلام دولت استرالیا هزینه تحصیل دکتری در استرالیا برای دانشجویان بین المللی بین 18000 تا 42000 دلار استرالیا در سال است.این مبلغ تقریبی است و ممکن است براساس شرایط فرد تغییر یابد. البته افرادی نیز با بورسیه تحصیلی استرالیا می‌توانند هزینه های خود را جبران کنند.

 • بورسیه تحصیلی استرالیا

دولت استرالیا طبق شرایط ویژه هر دانشجویی که از تمکن مالی برخودار نیست بورسیه تحصیلی می‌دهد. بورسیه تحصیلی استرالیا برای مقاطع مختلفی در استرالیا قابل ارائه است و دانشجو برای آن باید دارای شرایطی مثل معدل بالا، تسلط زیاد به زبان انگلیسی و غیره باشد.

 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top