مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی از راه های مهاجرت به کانادا محسوب می شود.

به طور کلی، پاسپورت کانادا برای کسانی که مشتاق به سرمایه گذاری در کانادا هستند قابل دسترسی است و فرد با سرمایه گذاری در کانادا می تواند از مزیت دریافت پاسپورت کشور کانادا برخوردار شود و این را یکی از نکات بر جسته جهت سرمایه گذاری در کانادا (کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری) میتوان نام برد

 لازم به ذکر است که سرمایه گذاری در کانادا روش های متنوعی دارد که متقاضیان می توانند در استان های مختلف کانادا سرمایه گذاری نمایند. اما تنها برخی از روش های سرمایه گذاری در کانادا منجر به اقامت می گردد، به طور مثال ایجاد یک کسب و کار جدید در کانادا و ارائه یک گزارش ۱۸ ماهه به دولت کانادا و اثبات نمودن سودآوری طرح اقتصادی می تواند به در خواست اقامت دائم متقاضیان کمک کند.

 در صورتی که سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک در این کشور منجر به اقامت دائم متقاضیان نخواهد شد.

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کانادا

خرید ملک در:

بدون محدودیت برای افراد خارجی امکان پذیر می باشد در حالی که بسیاری از استان های کانادا محدودیت هایی را برای افراد خارجی در نظر گرفته اند.

 

باید توجه داشت که، خرید ملک در کانادا منجر به اخذ اقامت سرمایه گذار بر روی ملک نخواهد شد بنابراین متقاضیان باید توجه داشته باشند که اگر قصد کسب اقامت و تابعیت کانادا را دارند بهتر است از طریق کارآفرینی و ایجاد یک کسب و کار نو و ایجاد اشتغال اقدام به مهاجرت نمایند.

 

توجه توجه:

افرادی که جز ساکنین و مقیمان کانادا محسوب نمی شوند باید در زمان فروش ملک خود 25 درصد از سود فروش را به عنوان مالیات به دولت کانادا پرداخت نمایند.

سرمایه گذاران خارجی باید 65درصد از تامین اعتبار خرید ملک را داشته باشند که 35 درصد از سرمایه خرید ملک باید به عنوان پیش پرداخت در دسترس باشد. مراحل خرید ملک در کانادا و روند انتقال آن معمولا بین 60 الی 90 روز به طول می انجامد.

 

سرمایه گذاری از طریق برنامه های استانی در کانادا

Quebec Business Immigration – Investor Program یا QIIP به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که بتوانند با استفاده از این برنامه اقامت دائم خود را در کانادا با سرمایه 1.2 میلیون دلار (به واسطه تامین اعتبار) به دست آورند.

نکته حائز اهمیت در سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا تا قبل از سال 2018، این است که متقاضیان می توانستند با پرداخت 350 هزار دلار کانادا به موسسات اعتباری و بررسی پرونده توسط دولت کانادا، اقامت خود را در این کشور به دست آورند.

اما در دوره جدید این برنامه که از 10 سپتامبر 2018 آغاز گردید، ابتدا سهمیه به اندازه 1900 پرونده در نظر گرفته شد که تنها 1235 درخواست از کشور چین بود.

 

برای موفقیت در این برنامه نامزدها و کاندید ها باید امتیازات لازم را در شش عامل اصلی:

 1.  تحصیلات
 2.  زمینه های آموزشی
 3.  تجربه کار مدیریتی
 4.  سن
 5.  مهارت زبان انگلیسی ( IELTS )/ فرانسه
 6.  اقامت اقوام نزدیک ( در کبک )

به دست آورند که حداقل نمره قبولی در آن 40 امتیاز و حداکثر نمره قبولی در این برنامه 94 امتیاز می باشد.

بعنوان مثال مدرک تحصیلی کاردانی 6 امتیاز، مدرک آیلتس 10 امتیاز و تجربه کار مدیریتی 25 امتیاز را به خود اختصاص می دهند.

تمام کاندید های برنامه سرمایه گذاری در کانادا پس از بررسی های اولیه به مصاحبه دعوت خواهند شد.


 

 

 

 

دلایل انتخاب تورنتو را می توانید با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه نمایید

mohajerat-ielts

 

 


 

 

 

 

شرایط مورد لزوم برای سرمایه گذاری در کانادا:

 • متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 •  حداقل 2 سال سابقه مدیریتی الزامی است.
 • ارائه تمکن مالی به ارزش 2،000،000 دلار کانادا
 • سرمایه گذاری به ارزش 1،200،000 دلار کانادا در استان کبک
 • متقاضیان باید نشان دهند که پس از ورود به کانادا دارایی های مکفی جهت حمایت از خود و خانوداه خود را دارند.

 

مزایای سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه استان کبک:

 • تضمین دولت کبک در سرمایه گذاری به ارزش 1،200،000 دلار کانادا که پس از 5 سال به طور کامل بازگردانده می شود.
 • پس از سرمایه گذاری در کبک الزامی به فعالیت و نشان دادن فعالیت در نقش مدیریتی نمی باشد.
 • کلیه اعضای خانوداه شامل همسر و فرزند شامل این برنامه می باشند.
 • کسب اقامت دائم از این روش، استفاده از مراقبت های بهداشتی در کلاس جهانی، آموزش رایگان عمومی برای فرزندان و دسترسی راحت به دانشگاه های بین المللی می باشد.

 

شرایط سرمایه گذاری در کبک:

Minimum Net Worth

 1.  حداقل ارزش اموال 2،000،000 دلار کانادا
 2.  اموال و دارایی شامل ملک، حساب بانکی، سهام و کسب درآمد از صندوق بازنشستگی می باشد. متقاضیان می توانند به همراه همسر خود این میزان از ارزش دارایی های خالص را به صورت قانونی ارائه دهند.

Businessor Management Experience

 1.  در طول 5 سال گذشته حداقل 2 سال سابقه کار مدیریتی ارائه دهند.
 2.  این تجربه باید در یک شرکت خاص (کشاورزی، تجارت، صنعت) و یا در یک دولت و یا سازمان بین المللی به صورت تمام وقت باشد. شرکت باید حداقل 2 کارمند داشته باشد.

Investment

        تامین سرمایه 1،200،000 دلار کانادا

 

برنامه های موجود برای برنامه استانی کبک و اخذ اقامت دائم کانادا:

 • تامین 1،200،000 دلار کانادا از بودجه خود که متقاضیان می توانند این سرمایه را در اختیار دولت کانادا قرار دهند. لازم به ذکر است که این سرمایه به مدت 5 سال در اختیار دولت کانادا خواهد بود و پس از آن به طور کامل و با سود 0٪ به افراد بازگردانده می شود.
 • به جای سپردن 1،200،000 دلار کانادا، می توانید با تامین 350،000 دلار کانادا و پرداخت آن به یک موسسه مالی که تحت نظر دولت کانادا مصوب گردیده این اقدام را انجام دهند. افراد باید در نظر داشته باشند که 350،000 دلار کانادا بازپرداخت ندارد و موسسه مالی از طرف متقاضی 1،200،000 دلار را به دولت کانادا پرداخت می نمایند. این مبلغ پیش تر 210 هزار دلار کانادا بود و به همین دلیل این روش به سرمایه گذاری 210 هزار دلاری کانادا مشهور شده بود، اما با افزایش میزان سرمایه گذاری، مبلغ پرداختی به موسسات نیز به 350 هزار دلار افزایش یافت.

 

زمان پردازش پرونده افراد در این روش بسته به کشور مبدا بین 1 الی 2 سال زمان خواهد برد که پس از برررسی های شرایط متقاضیان و سرمایه گذاران، ویزای آنان صادر می گردد و پس از ورود به خاک کانادا از سمت دولت کارت اقامت دائم را دریافت می نمایند.

 

سرمایه گذاری در مناطق و شهرهای مختلف کانادا:

سرمایه گذاری در داخل شهر تورنتو: 

سرمایه مورد نیاز 800 هزار دلار، 600 هزار دلار هزینه سرمایه گذاری همراه با دو سال سابقه مدیریت در 5 سال گذشته، در این روند داشتن مدرک تحصیلی دارای امتیاز ولی غیر الزامی است، و باید یادآور شد که محدودیت سنی در این روند وجود ندارد و مدرک زبان مورد نظر برای این برنامه CLB 4 می باشد.

سرمایه گذاری در خارج شهر تورنتو: 

سرمایه مورد نیاز 400 هزار دلار، 200 هزار دلار هزینه سرمایه گذاری همراه با دو سال سابقه مدیریت در 5 سال گذشته، در این روند داشتن مدرک تحصیلی دارای امتیاز ولی غیر الزامی است، و باید یادآور شد که محدودیت سنی در این روند وجود ندارد و مدرک زبان مورد نظر برای این برنامه CLB 4 می باشد.

سرمایه گذاری بدون محدودیت در شهر: 

سرمایه مورد نیاز 600 هزار دلار، 200 هزار دلار هزینه سرمایه گذاری همراه با 4 سال سابقه مدیریت در 10 سال گذشته یا 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت، در این روند داشتن مدرک تحصیلی دیپلم بعنوان حداقل مدرک می باشد که البته باید متقاضی نشان دهد که مالکیت 100% تجارت خود را دارا می باشد در غیر اینصورت مدرک دیپلم کفایت نمی کند، و باید یادآور شد که محدودیت سنی در این روند برای کسب امتیاز تا 64 سال سن می باشد و مدرک زبان مورد نظر برای این برنامه CLB 4 می باشد.

سرمایه گذاری در شهر کوچک با جمعیت کم: 

سرمایه مورد نیاز 300 هزار دلار، 100 هزار دلار هزینه سرمایه گذاری همراه با 4 سال سابقه مدیریت در 5 سال گذشته یا 3 سال مالکیت مشاغل و تجارت، در این روند داشتن مدرک تحصیلی دیپلم بعنوان حداقل مدرک الزامی می باشد که البته باید متقاضی نشان دهد که مالکیت 100% تجارت خود را دارا می باشد در غیر اینصورت مدرک دیپلم کفایت نمی کند، و باید یادآور شد که محدودیت سنی در این روند برای کسب امتیاز تا 64 سال سن می باشد و مدرک زبان مورد نظر برای این برنامه CLB 4 می باشد.

سرمایه گذاری در شهرهای شمال ایران: 

سرمایه مورد نیاز 600 هزار دلار، 300 هزار دلار نقد،  250 هزار دلار هزینه سرمایه گذاری، 100 هزار دلار پیش پرداخت به دولت همراه با 3 سال سابقه مدیریت یا مالکیت تجارت در 5 سال گذشته، در این روند داشتن مدرک تحصیلی کاردانی بعنوان حداقل مدرک الزامی می باشد، و باید یادآور شد که محدودیت سنی در این روند برای کسب بیشترین امتیاز بین 35 تا 50 سالگی می باشد و مدرک زبان مورد نظر برای این برنامه CLB 5 می باشد.


 

 

 شرایط تحصیل در کانادا را با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه نمایید

 mohajerat-ielts

 

 

 

 


 

 

سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت:

یکی از راه های سرمایه گذاری در کانادا، ثبت شرکت است. شرکت هایی که در کانادا ثبت می شوند، یا در قالب فدرال و یا در زمره استانی می باشند. برای ثبت هر شرکت در کشور کانادا نیاز به مدارکی همچون طرح تجاری موفق است. سرمایه اولیه و روال استاندارد فعالیت تجاری از ملزومات ثبت هر نوع شرکت در کشور کانادا می باشد.

اصلی ترین نکته ای که باید به آن توجه کرد، این است که حداقل سرمایه گذاری در کشور کانادا وجود ندارد. هزینه های ثبت شرکت، ‌صرفا هزینه های مصرفی مثل هزینه های ثبت برند و نام تجاری و… می باشد.

نکته قابل توجهی که باید به آن پرداخت این است که با ثبت شرکت توسط اتباع خارجی، آن ها صاحب اقامت نخواهند شد. به عبارت دیگر برای دریافت اقامت کشور کانادا، صرف ثبت شرکت کمکی به متقاضی نخواهد شد.

باید بدانید که، تفاوت بین ثبت شرکت با کارآفرینی در این است که، شما با کارآفرینی به توسعه اقتصادی کشور کمک خواهید کرد ولی با ثبت شرکت شاید صرفا کسب و کار خود را گسترش دهید.

همچنین اخیراً روشی تحت عنوان کار شرکت کانادا معرفی شده است که براساس آن، شرکتی را که قصد ثبت و یا شراکت در آن را دارید می بایست حداقل 50 درصد سهام آن به نام شما باشد که در نتیجه از این طریق می توانید خودتان و همسرتان در این شرکت مشغول به کار شده و برای کل اعضای خانواده خود اقامت کانادا را اخذ نمایید. البته این نوع اقامت برای ثبت شرکت به شما تعلق نمی گیرد بلکه به دلیل کار در آن شرکت به شما تعلق خواهد گرفت. مهمترین مزیت این روش این است که نیازی به سرمایه گذاری ندارد.

 

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی:

در کل تمامی ایالات کشور کانادا، هر کدام حداقل دو روش سرمایه گذاری و کارآفرینی دارند اما محبوب ترین آن ها در ایالت بریتیش کلمبیا می باشد. این ایالت در 14 مارس 2019 به تازگی روش جدیدی را به صورت آزمایشی اجرا کرده است. به صورت کلی دو روش محبوب در این استان مورد استفاده بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی قرار گرفته است.

لازم به ذکر است که، در ایالت بریتیش کلمبیا میزان سرمایه گذاری 200 هزار دلاری کانادا از طریق کارآفرینی می باشد.

امتیاز بندی در روش کارآفرینی در ایالت بریتیش کلمبیا به قرار زیر می باشد:

 1.  تجربه کار 20 امتیاز که به معنی سابقه کار مدیریتی در 10 سال گذشته می باشد.
 2.  مالکیت کسب و کار (سرمایه ورودی) با 4 امتیاز یعنی بیش از یک سوم کسب و کار در مالکیت شخص متقاضی باشد.
 3.  پتانسیل مالی که 12 امتیاز دارد.
 4.  سرمایه گذاری شخصی با 20 امتیاز که حداقل 200 هزار دلار کانادا می باشد.
 5.  شغل ایجاد شده با 20 امتیاز که حداقل یک نفر شهروند یا یک نفر با اقامت دایم کانادا در آن مشغول شود.
 6.  محل کسب و کار با 12 امتیاز که باید در مناطقی باشد که در آنها نیروی کار زیادی موجود باشد و کار مشابه در آن منطقه موجود نباشد.
 7.  سازگاری با 32 امتیاز که به معنی تطابق با فرهنگ کانادایی می باشد که جزو ملزومات نیست ولی وجود آن از امتیاز بالایی برخوردار می باشد.
 8.  ثبات کسب و کار با 30 امتیاز که بر اساس بیزینیس پلان ارائه شده، ریسک پایداری کسب و کار مورد بررسی قرار می گیرد.
 9.  شباهت با کسب و کار قبلی با 20 امتیاز که  شباهت بیزینس جدید با کسب و کار قبلی فرد مورد بررسی قرار می گیرد.
 10.  تاثیر مثبت در اقتصاد کانادا با 30 انتیاز که به معنی کسب و کار های خلاقانه و طرح های نوآورانه با امکان پیشرفت و توسعه تولید، صادرات و تکنولوژی در کانادا می باشد.

​طبق آنچه در بالا بیان شد حد اکثر امتیاز 300 امتیاز می باشد.

مطالب فوق به خوبی بیان گر سیستم امتیاز بندی کارآفرینی در کانادا می باشد. و بیانگر این است که، در این روش شخص باید  200 هزار دلار کانادا را به شرکت خود انتقال دهید و صرف هزینه ها و مخارج تجارتی خود کنید. شخص باید پشتوانه مالی 600 دلاری کانادا را نیز به دولت این کشور نشان دهد. طرح تجاری یا بیزینس پلن داشته باشد و باید در سه سال گذشته، دو سال سابقه کاری مرتبط با تجارت خود در سمت مدیریتی نیز داشته باشد.

اما در روش آزمایشی 100 هزار دلاری، شخص نیاز به نشان دادن 300 هزار دلار کانادا به عنوان پشتوانه می باشد که باید 100 هزار دلار آن را برای تجارت و کسب و کار خود خرج کند. طرح تجاری نیاز دارد و شخص باید در 5 سال گذشته 4 سال سابقه کار مرتبط در سمت مدیریتی داشته باشد.


 

 

 

از رفتار های جالب کانادایی می توانید در اینستاگرام ما مطالعه نمایید

mohajerat-ielts

 

 

 


 

 

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی:

یکی دیگر از طرق سرمایه گذاری در این کشور خرید سهام و اوراق قرضه از روش های متنوع می باشد. سهام و اوراق قرضه کانادا را می توان به صورت مستقیم از بورس اوراق بهادار (TSX)، بورس ملی کانادا (CSE)، از طریق صندوق های مبادله ارز و یا از طریق سپرده گذاری آمریکایی (ETF) خریداری کرد.

خرید اوراق قرضه دارای مزایا و معایب متفاوتی می باشد اما مبحث مهم این است که دولت کانادا از نوامبر سال 2017 خرید اوراق قرضه را از دسترس بسیاری از اتباع کشورهای دیگر خارج کرده است. بنابراین بسیاری از متقاضیان نمی توانند از طریق خرید اوراق قرضه در کانادا سرمایه گذاری نمایند و شانس موفقیت در این روش نیز بسیار بالا نمی باشد.

 

مزایای سرمایه گذاری در کانادا:

 •  با سرمایه گذاری در این کشور می توان به بازار جهانی دست پیدا کرد.
 • کارمزد ها و دستمزدهای کارگران و افراد ماهر در مقایسه با ایالات امریکا از هزینه های کمتری برخوردار است که این خود نکته مثبتی برای سرمایه گذاران می باشد.

 

صفحات مرتبط از وبسایت رسمی موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر با مدیریت استاد حمیدی در شیراز


 شرایط سرمایه گذاری و حمایت دولت کانادا از سرمایه گذاران را می توانید با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه نمایید

mohajerat-ielts


 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top