عمان و دیتافلو

دیتا فلو چیست ؟ این سوالیست که بسیاری از افراد که در حال اقدام برای مهاجرت به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس هستند با آن مواجه خواهند شد.پروسه معادل سازی مدرک تحصیلی و کاری در کشورهای عربی از طریق دیتافلو DataFlow انجام میشود.. بنابر این در این مطلب اطلاعات مفیدی در مورد پرسش دیتا فلو چیست ارائه می شود تا متقاضیان با آگاهی کاملی برای مهاجرت به کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدام بنمایند.

دیتافلو چیست؟

افراد بسیاری که تقاضا کننده  کار در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس هستند باید قبل از اقدام برای درخواست پیشنهاد کاری ،دیتافلو را انجام دهند. شرایط دیتافلو نسبت به کشور هدف و رشته کاری تفاوت دارد.همچنین اراد متقاضی باید با توجه به رشته تحصیلی هزینه دیتافلو را پرداخت کنند که این هزینه نیز بر اساس رشته و کشور متقاضی تعین می شود.با توجه به اهمیت داشتن دیتافلو برای مهاجرت به کشورهای عربی اگرفرد این مرحله را به درستی انجام ندهند برای جبران آن، باید هزینه های بیشتری بدهد ،و از نظر زمان مهاجرتشان به تاخیر می افتد.

دیتافلو شامل چه مواردی می باشد ؟

دیتافلو شامل :

 • سابقه کاری
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • مدرک تحصیلی

یکی از مهم ترین مواردی که برای دیتافلو اهمیت دارد سابقه کاری میباشد.

یکی دیگر از مدارکی که فرد باید ارایه دهد گواهی گود استندینگ میباشد یا همان گواهی عدم سو پیشینه . برای گرفتن این گواهی باید به پزشک شهر خود مراجعه کنید.

یکی دیگر از مدارک ترجمه مدارک تحصیلی میباشد.که باید دفاتر ترجمه رسمی آن را ترجمه کنند. البته نکته ای که لازم است قبل از ترجمه باید توسط وزارت بهداشت تایید شود.

مراحل تایید توسط ئزارت بهداشت : 

 1. تایید شدن مدرک توسط و
 2. گرفتن مدرک خود از دانشگاه که شامل ریز نمرات میباشد.
 3. زارت بهداشت
 4. تر
 5. جمه مدارک
 6. گرفتن تاببد شدن مدارک از وزارت  امورخارجه و دادگستری   

هزینه دیتافلو در کشورهای عربی :

مشاغل پزشکی و پیراپزشکی برای دریافت دیتافلو باید در هنگام ثبت نام هزینه مورد نیاز را پرداخت کنند. هزینه دیتافلو برای رشته های متفاوت  تفاوت دارد و اگر که  که تعداد مدارک مورد نیاز برای بارگذاری بالاتر از حد مجاز باشد  فرد تقاضا کننده باید هزینه بیشتری را  پرداخت کند.

سطح مجاز برای داشتن مدرک حداقل 2 مدرک میباشد و اگر متقاضی بیشتر از این تعداد مدرک تحصیلی مرتبط داشته باشد باید مبلغ جداگانه پرداخت بنماید.

معمولا برای سابقه کاری  حد مجاز  سه مرکز متنوع  کاری می باشد. در حالتی  که متقاضی  بیشتر از سه مرکز کار کرده باشد باید برای گرفتن تائیده هزینه بالاتری  پرداخت کند

مدارک لازم برای دیتافلو شامل :

 • گواهی سابقه کاری 
 • مدرک تحصیلی
 • تاریخ شروع و پایان تحصیل
 • تاریخ شروع و پایان کار در مراکز مربوطه
 • تصویر گذرنامه
 • گواهی عدم سوپیشینه یا گود استندینگ good standing

با توجه به اینکه گرفتن دیتافلو حساست بالایی دارد ، شما باید از طریق مراکزو کارشناسان با تجربه راهنمایی های لازم را بگیرید. کارشناسان ما در دایانا مهاجر در خدمت شما عزیزان میباشند.

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top