مهاجرت به کانادا از طریق کار ( اسکیل ورکر یا اکسپرس اینتری )

نرخ بیکاری کشور کانادا در سال 2018 به میزان 5.9 درصد بوده است که با توجه به نیاز بسیار این کشور به نیروی کار ماهر، شرایط خوبی را برای مهاجرت کاری به این کشور برای متقاضیان فراهم نموده است. 

پس کسب اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر یا اکسپرس انتری، یکی از بهترین راههای مهاجرت به کانادا برای افراد متخصص جهت مهاجرت به کشور کانادا می باشد. 

در این روش از مهاجرت به کانادا در همان ابتدا به متقاضی اقامت دائم تعلق می گیرد. این سیستم بر اساس  point base system یا امتیازبندی می باشد که هر یک از ویژگی های اعلام شده امتیاز خاصی را برای فرد در بر دارد.

فرد متقاضی برای کسب اقامت دائم کاناد باید دو مرحله را پشت سر بگذارد:

  1.  مرحله اول که به نام ( pool )شناخته می شود:

 فرد داوطلب مهاجرت کاری به کانادا باید در این مرحله از 100 امتیاز ممکن حداقل 67 امتیاز را کسب کند. لازم به ذکر است که، در این مرحله امتیازها به:

  1. سن
  2.  مدرک تحصیلی
  3.  سابقه کاری
  4.  مدرک زبان انگلیسی ( IELTS )
  5.  مدرک زبان دوم
  6.  داشتن آشنای درجه یک در کشور کانادا

و… تعلق می گیرد. در این مرحله اگر فرد حداقل امتیاز لازم را کسب کند وارد Pool می شود.

     2. در مرحله دوم دوباره شرایط و ویژگی های فرد داوطلب مورد بررسی قرار می گیرد. طی این مرحله اگر مدارک فرد بتواند امتیازات لازم را کسب کنند و جزو مدارک انتخاب شده و دارای صلاحیت از طرف آفیسر در سفارت کانادا تشخیص داده شوند. فرد از دولت کانادا اقامت دائم را دریافت می کند.

به خاطر داشته باشید که طول مدت مورد نیاز برای انجام  پروسه ذکر شده حداقل 6 تا 18 ماه می باشد.

در مرحله دوم امتیاز مورد نیازی که فرد باید کسب کند 460 از 1200 امتیاز است. که متقاضی در صورت کسب آن می تواند موفق به اخذ اقامت کانادا از طریق اسکیل ورکر شود.

 

 

دانستن این نکته خالی از لطف نیست که، قبل از شروع پروسه اسکیل ورکر می توان با مراجعه به وب سایت رسمی مهاجرت کانادا در قسمت ابزار CRS TOOL امتیازات اولیه خود را بررسی کرد. که این یکی از بهترین راههای تشخیص واجد شرایط بودن یا نبودن فرد متقاضی می باشد. 

 

برای ارزیابی مدارک و مشخصات خود طبق استانداردهای دولت کانادا با کلیک کردن بر روی لینک زیر می توانید از ابزار CRS TOOL استفاده کنید.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/crs-tool.asp

 

 

صفحات مرتبط از وبسایت رسمی موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر با مدیریت استاد حمیدی در شیراز


 

 

روش های زندگی در کانادا را با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما می توانید مطالعه نمایید

mohajerat-ielts

 

 


 

طراحی سایت و سئو توسط بهار آرام
Top