کانادا

کالج های زبان در کانادا

کانادا از آن دسته کشورهای مهاجرپذیر و انگلیسی زبان در دنیا است و هر روزه تعداد افرادی که قصد مهاجرت  و گرفتن  اقامت دائم و تابعیت  این کشور را دارند، بالا میرود. بسیاری از متقاضیان ترجیح می دهند که در کانادا  به تحصیل در کالج زبان برای یادگیری زبان انگلیسی و گرفتن  مدرک بپردازند. سپس بعد از تحصیل یا وارد مقاطع مختلف تحصیلی شده و یا اینکه با امتیاز مدرک زبان، راه ورود سریع کانادا را انتخاب کرده و به اقامت دائم دست پیدا میکنند. با دستیابی به  اطلاعات زیر می توانید برای گرفتن  پذیرش از کالج زبان در کانادا اقدام کرده سپس ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید .

شرایط اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا به چه صورت است؟
دوره های کالج زبان در کانادا به چه صورت است؟
بهترین کالج ها در این زمینه کدام ها هستند؟
برای پاسخ سوالات بالا و مهاجرت به کانادا همواره با مقالات موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر در ارتباط باشید.

شروط گرفتن ویزا برای کالج زبان در کانادا

کسانی که قصد یادگیری  زبان و همچنین گرفتن  مدارک زبانی مانند آیلتس و یا تافل را دارند به راحتی میتوانند برای پذیرش دوره های زبان بالاتر از 6 ماه در کانادا درخواست ویزا دهند. 2 دسته از افراد میتوانند برای کالج زبان در کانادا اقدام کنند :

دانشجویان کشورهایی که نیازمند گرفتن ویزا برای تحصیل در کانادا هستند: این دانشجویان نیازمند اخذ پذیرش از (Temporary Resident Visa (TRV برای دوره های 6 ماه یا کمتر خواهند بود و برای دوره های بلندمدت تر، نیازمند درخواست گرفتن ویزای تحصیلی برای اجازه اقامت و تحصیل در کانادا هستند که لیست این کشورها در سایت canada.ca/en/immigration مشخص شده است.

دانشجویان کشورهایی که ملزم به گرفتن ویزا برای تحصیل در کانادا نیستند (مثل کشورهای عضو اتحادیه اروپا): این دانشجویان نیازمند ویزای تحصیلی برای گذراندن دوره های زبان 6 ماه یا کمتر خواهند بود و برای دوره های بلند مدت تر، نیازمند درخواست گرفتن ویزای تحصیلی برای اجازه اقامت و تحصیل در کانادا هستند که لیست این کشورها در سایت canada.ca/en/immigration مشخص شده است.

الزامات زبان انگلیسی در کشور کانادا در 2023

زبان انگلیسی، زبان آموزش و امتحان در  بیشتر دانشگاه های کشور کانادا است و دانشجویان برای قبولی در برنامه های دوره ای نیاز به سطح بالایی از مهارت زبان انگلیسی دارند. اگر  متقاضیان تحصیل در کانادا زبانی غیر از زبان انگلیسی دارند  بايد مدرکی داشته باشند که نشان دهنده دانش زبان انگلیسی آن ها در مهارت های خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن و برای مطاقبت با مدرک آموزشی باشد. در سال 2023 اکثر دانشگاه های انگلیسی زبان کانادا آیلتس 6 را برای کارشناسی، 6.5 را برای کارشناسی ارشد و 7 را برای دکتری الزامی می دانند.نکته مهمی که باید توجه داشته باشید که، متاسفانه برای ایرانیان، شانس اخذ ویزا فقط برای گذراندن دوره های زبان بسیار پایین است. لذا بهتر است علاقه مندان، به صورت پیوسته و مشروط به دوره تحصیلی، برای قبولی دوره های زبان اقدام کنند.

معافیت از ارائه مدرک زبان در کانادا

اگر یکی از موارد زیر را متقاضیان داشته باشند، می توانند بدون ارائه مدرک زبان شرایط تحصیل به زبان انگلیسی را داشته باشند:

افراد در یک مدرسه  معروف کانادایی (در کانادا) که 4 سال یا بیشتر، تحصیل تمام وقت را تمام میکنند.
افراد در یک مدرسه انگلیسی زبان واقع در کشوری که اکثرا زبان آن انگلیسی باشد به مدت 4 سال یا بیشتر مشغول تحصیل تمام وقت به زبان انگلیسی باشند.
زبان دوم در این کشور زبان فرانسوی است و متقاضیان تحصیل به زبان فرانسوی در کانادا در صورتی که در طول 4 سال یا بیشتر در کشورهای فرانسوی زبان در دانشگاه و یا مدارس به تحصیل پرداخته باشند نیاز به ارائه مدرک زبان فرانسوی نخواهند داشت.

شرایط اخذ پذیرش از کالج زبان در کانادا

دوره های زبان در کانادا (The English Language Institute (ELI به دانشجویان بین الملی (English as Second language (ESL را برای تقویت زبان انگلیسی ارائه میدهد تا آن ها زبان انگلیسی خود را به دلایل علمی و حرفه ای برای تحصیل و یا کار بهبود بخشند. ELI در 8 سطح برای دانشجویان خارجی ارائه شده است.

  • سطح 1 تا 7 هر کدام 7 هفته زمان میبرد
  • سطح 8 کوتاه مدت 7 هفته زمان میبرد و در ماه های مارچ، می، جولای یا نوامبر برگزار می شود
  • سطح 8 بلند مدت 14 هفته زمان میبرد و در ماه های ژانویه، می یا سپتامبر برگزار می شود

دانشجویان میتوانند در ماه می از بین دوره های بلند مدت و کوتاه مدت یکی را انتخاب کنند،شروع ترم در دوره های کالج زبان در کانادا در ماه های ژانویه، مارس، مه، ژوئیه، سپتامبر و نوامبر است. دانشجویان ELI به عنوان دانشجوی Seneca نیز به شمار می آیند و . آن ها میتوانند از همه ی امکانات Seneca استفاده کنند، مثل 

در اردوها و سفرهای علمی شرکت کنند

از کتاب های مرجع در کتابخانه ها استفاده نمایند
خدمات مشاوره ای تحصیل و اقامت دریافت کنند
خدمات حمل و نقل مانند مترو و اتوبوس شاتل
استفاده از ورزشگاه ها و باشگاه های تناسب اندام
اقامت در خوابگاه

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *