کانادا

کادر درمان در عمان

آیا شما در ایران کادر درمان هستید و تصمیم بر مهاجرت به کشور عمان را دارید؟ آیا درمورد زندگی و شرایط آن در عمان اطلاعاتی ندارید و بدنبال درک واقعی آن هستید؟ شاید اطلاع ندارید که بعد از مهاجرت به کشور عمان با چه شرایطی روبرو خواهید شد. در این نوشته به بررسی روش مهاجرت کادر درمان به کشور عمان، میزان درآمد و حقوق، شرایط کاری و مدارک لازمه خواهیم پرداخت .

دراین مقاله به یک توضیح مختصر درباره این کشور و اشتغال به کار درعمان خواهیم پرداخت. بعد از آن بازار کار جهت کادر درمان در عمان را تحلیل خواهیم کرد و شرایط مورد نیاز جهت گرفتن ویزا و اشتغال در کشور عمان به‌ عنوان کادر درمانی خارجی را برای شما ذکر خواهیم کرد.  در نهایت نیز مشکلاتی را که کادر درمان در عمان با انها روبرو خواهند شد را  برای شما بازگو خواهیم کرد و اصلیترین فواید مهاجرت به کشور عمان به‌ عنوان کادر درمان را به شما ارایه خواهیم داد. 

عمان

کشور عمان بااسم شناخته شده سلطان‌نشین عُمان (به عربی: سلطنة عمان) کشور پادشاهی در شرق شبه جزیرهٔ عربستان است. مسقط پایتخت کشور عمان می باشد. کشور عمان از شرق به دریای عرب و ازجنوب به شهر یمن و از شمال به دریای عمان وصل میشود.واز غرب با عربستان سعودی و امارات متحده عربی مرز زمینی و با ایران مرز دریایی دارد، 

این کشور دارای دو سرزمین جداگانه  است. یک بخش کوچکی از عمان در قسمت جنوب  تنگهٔ هرمز قرار دارد که مسندم نام دارد. این بخش ازکشور عمان  جداشده است. یکی دیگر از سرزمینهای این کشور مدحا نامگذاری شده است. که ایالات متحدهٔ عربی آن را احاطه کرده است.

از دوران ۱۷ میلادی کشور عمان دارای پادشاهی مستقل بوده‌. در دوران ۱۹ میلادی کشور عمان در اوج توانایی خود بوده‌ است. باکمترشدن قدرت دردوران 20 میلادی کشور عمان تحت تأثیر و نفوذ بیش از حد پادشاهی بریتانیای کبیر قرار گرفت اما هیچ موقع به حالت رسمی به آَََن تعلق نگرفت. کشور عمان اتحاد زیادی از نظر نظامی و سیاسی با ایالات متحده آمریکا و پادشاهی بریتانیای کبیردارد. ولی سیاست خارجی آزادانه‌ای را دربرنامه خود دارد. فرمانروایی این کشور پادشاهی بی چون چرا است و  اما پارلمان هم نقش اندکی در بازرسی قانون گذاری دارد.  کشورعمان نیز نقش میانجیگری در بین کشورهای خاورمیانه دارد. مثل سایر کشورهای عربی و خلیج فارس منبع اصلی درامد کشور ازراه نفت به دست  می آید.هر چند نسبت به همسایه های  این کشور تولیدکمتری دارد. کشاورزی و ماهی‌گیری هم دو شغل خوب با درامد عالی در  کشور عمان است. جایگزین منبع دیگر گردشگری است.  کشور عمان یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های بشرساکن در جهان است و مردمان عمان حداقل ۱۰۶٫۰۰۰ سال زندگی می‌کرده‌اند.  کشورعمان  یکی ازقدیمی‌ترین دولت مستقل در بین کشورهای عربی دارد.

مهاجرت کادر درمان به کشور عمان

کشورهای اطراف خلیج فارس عمدتا با نیاز بالایی در جذب نیروی کار و متخصص در زمینه های مختلف شغلی روبرو هستند. از آنجایی که کل درآمد ملی این کشورها بالا بوده و شهروندان و بومیان این کشورها یارانه ی کافی ازدولت دریافت میکنند، معمولا علاقه ای به کسب درآمد از روش های شغلی پر زحمت را ندارند.
 کشورعمان هم به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای عربی اطراف خلیج فارس، به دلیل داشتن ارز ملی ارزشمند و یارانه های دولتی ارزشمند، شهروندان بومی اش علاقه ای به کار کردن  در شغل های دشوارو تخصصی را ندارند.
کادر درمان یکی دیگر از شغل هایی است که اشتغال در آن (مخصوصا در زمان شیوع کرونا) بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد.شغل های زیادی در کادر درمان  در کشور عمان وجود دارد که دولت این کشور برای تکمیل آنها اقدام به گرفتن نیروی کادر درمان از سایر کشورها کرده است.

با توجه به کمبود کادر درمان در بیشتر کشورهای پیشرفته و حتی برخی از کشورهای در حال پیشرفت در جهان ، این کشورها مدت زمان زیادی است که تصمیم به تامین کادر درمان مورد نیاز خود به وسیله ی جذب فعالان در این زمینه در کشورهای دیگر گرفته اند و به این خاطر سیاست های خود را به گونه ای تعریف کرده است که افراد فعال در این زمینه در دیگر کشور ها این کشورها را برای مهاجرت انتخاب نماید. مهاجرت کادر درمان به  کشور عمان عنوان مقاله ای است که ما در آن اقدام به ارائه توضیحاتی در این زمینه انجام نموده ایم.
شما را به مطالعه ادامه این مطلب دعوت می نماییم 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کادر درمان به کشورعمان

مدارک مورد نیاز جهت  مهاجرت پرسنل درمان به کشور عمان در شغل های مراقبتی و درمانی که در ادامه به ارائه لیست مشاغل مورد نیاز  خواهیم پرداخت،  که شامل مدارک ضروری است که متقاضی باید تکمیل تمام این مدارک را با دقت پیگیری کند. بهتر است این مراحل را زیر نظر یک موسسه حقوقی و یا یک وکیل مهاجرتی پیگیری کنید تا اشتباهات سهوی موجب بروز خلل و عدم موفقیت در روند کار شما نشود.

در ادامه این مطلب به بررسی مدارک مورد نیازو مراحل انجام کار خواهیم پرداخت.

مدارک هویتی

یکی از مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت کادردرمان به کشورعمان، مدارک های هویتی شامل شناسنامه و پاسپورت متقاضی مهم ترین آن میباشند. در صورتی که متقاضی متاهل باشد، لازم است که سند ازدواج خود و همچنین شناسنامه و پاسپورت همسر را نیز ارائه نماید. اگر صاحب فرزند زیر ۲۱ سال داشته باشد، شناسنامه و پاسپورت فرزندان نیز نیاز خواهند بود. توجه داشته باشید که در صورت داشتن فرزند بالای ۲۱ سال، امکان مهاجرت آنها به عنوان همراه وجود ندارد و مهاجرت فرزند بالای ۲۱ سال باید به وسیله پرونده جداگانه ای بررسی شوند.

مدارک تحصیلی

مدارکی که در مرتبه بعدی اهمیت زیادی دارد مدارک تحصیلی برای مهاجرت کادر درمان به  کشورعمان میباشد. برای بررسی و تایید مدارک تحصیلی باید اصل دانشنامه و آخرین  مدرک مقطع تحصیلی خود و ریز نمرات همان مقطع را در دست داشته باشید تا بعد از ترجمه رسمی به مرجع عمانی ارائه نمایید تا پس از بررسی و تایید توسط آن مرجع، به سراغ مراحل بعدی بروید.

 

سابقه کاری

یکی از مهم ترین شروط مهاجرت کادر درمان به کشور عمان داشتن سابقه کار به منظور مهاجرت کادردرمان به عمان میباشد که متقاضی باید با توجه به شغل خود آن را به مرجع عمانی اثبات کند.چنانچه که شما پرستار، ماما، کارشناس اتاق عمل و یا شاغل در سایر زمینه های پیراپزشکی می باشید، لازم به ذکراست که در پنج سال گذشته، حداقل سه سال سابقه کاری مرتبط را در دانشنامه خود ثبت کرده باشید.

سابقه کاری جهت پزشکان نیزداشتن حداقل چهار سال سابقه کار در پنج سال گذشته میباشد که میتوان آن را از راه های متعدد از جمله ارائه سوابق بیمه ، ارائه احکام کارگزینی و یا روش های نظیر آن را انجام داد.
در صورتی که شرط های مربوط به سابقه ی کاری را دارید بهتر است به فکر موضوعات مرتبط به زبان باشید.

مدرک زبان

در بحث مهاجرت، داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا مدرک زبان بومی کشور مقصد یکی از مهم ترین نیازها میباشد؛ اما این موضوع در مورد کشور عمان صدق نمیکند.جهت مهاجرت کادر درمان به کشور عمان،کافی است شما فقط یکی از زبان های عربی و یا انگلیسی تسلط داشته باشید تا مجاز به مهاجرت شوید.

آشکاراست که توانایی در برقراری ارتباط کلامی با بیماران، همکاران و… لازمه داشتن یک تجربه کاری شیرین است. اما به طور کلی جهت زندگیه اجتماعی تاثیرگذار، شما باید به یکی از دو زبان عربی یا انگلیسی تسلط کافی را داشته باشید. عدم نیاز به مدرک زبان باعث از بین رفتن یک سد بزرگ مهاجرتی برای ایرانیان متقاضی مهاجرت کادر درمان به کشورعمان خواهید بود.

گواهی گود استندینگ (Good Standin

گود استندینگ یک گواهی مبنی بر حسن انجام کار افرادی است که عضو سازمان نظام پزشکی و یا نظام پرستاری هستند. و هدف از صدور این گواهی این است که شاغلین رشته های پرستاری و پزشکی ثابت کنند در طول دوره خدمت در کشور خود، هیچ گونه سوءپیشینه ای نداشته اند.

از آن جایی که کشورها در پذیرش افراد دارای سوء پیشینه، دارای محدودیت هایی هستند، ارائه مدرک از سوی افراد خواستار مهاجرت می تواندشیوه مهاجرت و دریافت ویزای کاری را تا حد بسیار زیادی، سرعت بخشد.

در این گواهی تایید می شود که فرد صاحب گواهی، عضو سازمان نظام پزشکی یا پرستاری بوده و سوء پیشینه شغلی ندارد. در ضمن از روی این مدرک می توان به رشته و مقطع تحصیل افراد نیز پی برد.

مراحل مهاجرت کادر درمان به کشورعمان

در بررسی مراحل مهاجرت کادر درمان به  کشورعمان، باید توجه داشته باشید که کامل بودن مدارک و تهیه ترجمه رسمی از آنان تازه اول ماجرا می باشد.شما بعد از تهیه مدارک و ترجمه آنها، وارد مرحله تایید و بررسی مدارک و پس از آن به بررسی و تایید توانایی انجام کار وارد میشوید. در این بخش ما شما را با مراحل مهاجرت کادر درمان به کشورعمان آشنا خواهیم کرد.

دیتا فلو (DataFlow)

یکی از مهم ترین مرحله مهاجرت کادر درمان به  کشورعمان، مرحله ی دیتافلو (DataFlow) میباشد. اهمیت بالای این موضوع به این دلیل است که در این مرحله، مهم ترین مدارک شخص متقاضی صحت سنجی و مورد بررسی قرارمیگیرد. مدارکی که در این مرحله مورد بررسی قرار میگیرد،مدارک تحصیلی،و مدارک هویتی و سوابق شغلی میباشد. شما بعد از دریافت تاییدیه دیتافلو از کشور عمان باید خود را برای آزمون پرومتریک آماده کنید.

آزمون پرومتریک (Prometric)

مهم ترین آزمون سنجش تخصص و مهارت نیروی کادر درمان به منظورمهاجرت به کشور عمان قبولی آن در آزمون پرومتریک (prometric) است. این آزمون دارای  سوالات مختص رشته متقاضی بوده و در کشور عمان برگزار میشود و قبولی در آن لازم به قدم گذاشتن به مرحله بعدی مهاجرت کادردرمان به  کشورعمان میباشد.

به طور کلی فارغ‌التحصیلان رشته‌های پزشکی و پرستاری و پیرا‌پزشکی برای اینکه مجاز به کار کردن در کشور‌های دیگر را داشته باشند بایستی مدارک تحصیلی خود را یکسان سازی نمایند. به طور مثال در انگلستان برای یکسان سازی آزمون پی لب (plab) و RN انجام می‌شود و در کشور عمان از طریق آزمون پرومتریک صورت میگیرد.

کاریابی

بعداز دریافت تایید شدن از دیتافلو و قبولی در آزمون پرومتریک، شما اساسا”جهت مهاجرت کادر درمان به عمان مورد تایید قرار گرفته اید و اکنون باید برای خود یک موقعیت شغلی مناسب پیدا کنید. این کار میتواند به دو شکل صورت گیرد.
حالت اول: استفاده از خدمات موسسات کاریابی بین المللی میباشد که در صورت کامل بودن مدارک و محیا بودن شرایط شما، اقدام به پیدا کردن کار مناسب برای شما کرده و معمولا ماه اول حقوق متقاضی را به عنوان حقوق دریافت مینمایند
حالت دوم: کاریابی توسط شخص متقاضی میباشد و لازمه آن حضور فیزیکی در خاک کشور عمان است که در صورت دارا بودن گواهی ها و تاییدیه های لازم، این امر میتواند به راحتی انجام میشود.

مصاحبه با کارفرما

بعد ازموفقیت در کاریابی و پیدا کردن شغل مناسب و دلخواه، برای شما یک مصاحبه با کارفرما در نظر گرفته میشود که این مرحله ی مهم، و آخرین مرحله از روند مهاجرت کادر درمان به کشور عمان میباشد. در روز مصاحبه با کارفرما، وی شما را از لحاظ مهارت های زبانی، شخصیت و نحوه برخورد و موارد این چنینی مورد بررسی قرار میدهد و در صورت تایید، شما بیست روز فرصت دارید تا به ایران بازگشته و شرایط خود را برای برگشت به کشور عمان و آغاز کار در این کشور محیا کنید.

مزایای مهاجرت کادر درمان به کشور عمان

از نمونه های متعدد مزایای مهاجرت کادر درمان به  کشورعمان میتوان شامل لیست بلند بالایی ازحسن اقتصادی، اجتماعی و شغلی باشند. کار کردن در یک کشور اعتبار دار و ثروتمند که ارز ملی گرانبهایی را دارد و سرانه درآمد ملی آن بالاست، مطمعنا از نظر آینده اقتصادی برای مهاجر، سودمند و آینده ساز خواهد بود.

از طرفی هم به دلیل ارجمند بودن جایگاه پزشکان و کادر درمان در باور مردم عمان، جایگاه اجتماعی شاغلین در حوزه کادر درمان بسیار ارزشمند بوده و با سایر مهاجرین فرق زیادی دارد.

نزدیکی به ایران و همسایگی عمان با ایران، باعث شده است که رفت و آمد نیروی کادر درمان از این کشور به ایران جهت دیدار اقوام و حضور درکشور آسان و در دسترس باشد که این به تنهایی میتواند مزایای چشمگیری محسوب شود.

محیط کاری در سطح بالاترین استانداردهای جهان

بیمارستان‌های  کشورعمان، هم سطح  بیمارستان‌های غربی هستند. یک هفته کارکرد معمولی تقریباً ۴۰ تا ۴۸ ساعت و از یکشنبه تا پنج‌شنبه است. روزهای تعطیل هم روزهای جمعه و شنبه هستند. مانند بقیه کشورهای عربی، جمعه به‌عنوان یک روز مقدس اسلامی در نظر گرفته می‌شود و نمازهای جمعه در این روز برگزار میگردد. همچنین، تعداد زیادی از بیمارستان‌های کشور عمان دارای مدرن‌ترین تجهیزات پزشکی هستند که از کشورهای خارجی وارد شده‌اند

کاربرد گسترده زبان انگلیسی و جامعه مهاجر بزرگ

با وجود اینکه زبان اصلی کشور عمان عربی است، اما افراد غیر عرب‌زبان نیز بسیار هستند. حدود ۴۵% جامعه عمان از مهاجران خارجی تشکیل شده است. این مهاجران، اکثرا متعلق به کشورهای بنگلادش، پاکستان، اندونزی، هند، مصر، نپال، فیلیپین، اتیوپی و سریلانکا هستند. یکی ازمزیت های مهاجرت کادردرمان به کشور عمان این است که زبان انگلیسی به‌طور گسترده در عمان مورداستفاده قرار می‌گیرد و در فضاهای کاری و شهری کاربرد زیادی دارد.

کشور عمان امن است

حتی زمانیکه کشورهای دیگر درمدت زمان بهار عربی شاهد ناآرامی سیاسی بودند، آسیبی به استقامت و آرامش عمان وارد نشد. در کشور عمان، جرائم خشونت‌آمیز به‌ندرت اتفاق می‌افتاد و کشورعمان به‌عنوان ششمین کشور در فهرست ۶۵ کشور دارای اقامت راحت طبقه بندی شده است.

هزینه‌های پایین زندگی

از امتیازهای مهاجرت کادردرمان به کشور عمان این است که در مقایسه با بقیه کشورهای مهاجرپذیر معروف از جمله امارات متحده عربی، بریتانیا و دیگر کشورهای اروپایی، هزینه زندگی نسبتاً کمتری در عمان در انتظار شماست. بر اساس ارزیابی هزینه زندگی، مسقط در بین ۲۰۹ شهر ارزیابی‌شده دارای رتبه ۱۰۸ است؛ بنابراین، این شهر، یکی از کم هزینه ترین شهرهای خاورمیانه به حساب می‌آید.

فارغ از امتیازات ذکر شده، دولت عمان مزیت های  ویژه ای برای مهاجرت کادر درمان در نظر گرفته است که در ادامه به خلاصه کوتاهی به آن اشاره میشود.

منزل مسکونی رایگان

امکان تحصیل فرزندان

امکان همراهی خانواده

عدم نیاز به ارائه مدرک زبان

پرواز سالیانه رایگان به ایران

سرویس ایاب و ذهاب رایگان

برخورداری از مزایای بیمه و خدمات اجتماعی

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ویزای کاری عمان روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

لیست مشاغل مورد نیاز کادر درمان در عمان

مشاغلی که برای اشتغال کادر درمان در عمان امکان اقدام دارند طیف وسیعی از ردیف های شغلی کادر درمان در عمان میباشد که در ادامه به مهم ترین رشته های آن اشاره خواهیم کرد. در صورتی که رشته شما در لیست زیر نبود، لطفا برای اطلاع دقیق تر با مشاورین موسسه تماس بگیرید.

  • پزشکان متخصص
  • دندان پزشک
  • چشم پزشک
  • پزشک اطفال
  • پزشک عمومی
  • پرستار
  • ماما
  • فیزیوتراپی
  • رادیولوژی
  • علوم آزمایشگاهی

اطلاعاتی مختصر درباره خدمات درمانی کشور عمان

پیش ازگفتگو درباره شروط مهاجرت کادردرمان به عمان، بهتر است در مورده سیستم خدمات درمانی کشور عمان اطلاعاتی کسب کنیم. کشورعمان، یکی از بهترین سیستم‌های خدمات بهداشتی و درمانی همگانی را در جهان دارا است. و مراقبت‌های پزشکی اساسی را به‌صورت رایگان به تمام عمانی‌ها ارائه می‌دهد. بدینگونه، کشور عمان بخشی از هزینه های خدمات درمانی اتباع خارجی را پرداخت می نماید. بخش خدمات درمانی و بهداشتی  کشورعمان، تحت نظارت MoH (وزارت بهداشت) و آزمایشگاه کنترل کیفیت مرکزی قرار دارد.

بر این اساس آمارهای اعلام‌شده در پایان سال ۲۰۱۶، ۷۴ بیمارستان در کشور عمان وجود دارد که در کل دارای ۶۵۸۹ تخت هستند. یعنی به اندازه هر ۱۰.۰۰۰ نفر ۱۴.۹ تخت وجود دارد. علاوه بر این در بیمارستان‌ها، ۲۶۶ مرکز خدمات بهداشتی و درمانی، داروخانه و درمانگاه و ۱۱۰۵ درمانگاه خصوصی در عمان وجود دارد.

همه مواردی که در بالا ذکر شد تحت عنوان وزارت بهداشت عمان قرار دارند. درمانگاه‌های دیگر این کشور، توسط پلیس سلطنتی عمان، نیروهای مسلح سلطنتی عمان و دانشگاه سلطان قابوس اداره می‌شوند.

آب وهوای کشور عمان

با توجه به گرمسیر بودن  کشورعمان، آب و هوای این کشور حتی در زمستان هم آفتابی می‌ماند. هوای کشور عمان در زمستان از ۱۷ تا ۲۷ درجه متغیر است و تابستان‌های آن به ۳۰ تا ۴۰ درجه نیز می‎‌رسد. البته هوا در اطراف کوهستان‌ها کمی خنک‌تر می‌شود. شما باید از قبل تصمیم بگیرید که به کدام شهر می‌خواهید مهاجرت کنید و با توجه به آن، مناسب‌ترین لباس را برای سفر انتخاب کنید.

برای مثال، آب و هوای شهر ، حتی در بعضی از شب‌ها هم شرجی و گرم است. در صورتیکه  شهر «صلاله» اینطور نیست و حتی فصل بارندگی‌های شدید را نیز دارد. بدین صورت، حواستان به شهر و فصلی که در آن سفر می‌کنید باشد؛ اما در 

کل، ترجیحاً لباس‌های رنگ روشن و خنک بردارید تا تحمل گرما برایتان آسان‌تر باشد.

زبان کشور عمان

زبان رسمی کشور عمان، عربی است، اما مردم به  زبان انگلیسی نیز مسلط هستند. با توجه به اینکه جمعیت کشور عمان تشکیل شده است از عرب ها، هندی‌ها و پاکستانی‌ها است، کشور عمان فرهنگ‌های مختلفی را در خود جای داده است و زبان‌های هندی و بلوچی هم در این منطقه رایج است.

فرهنگ مردم عمان

مردم  کشورعمان، مردمانی مذهبی هستند و برای سنت‌ها و فرهنگشان، ارزش زیادی قائل هستند. این موضوع درباره نوع لباس پوشیدنشان در مکان‌های عمومی هم صدق می‌کند. مردهای عمانی، لباس‌های رنگی یا سفیدی می‌پوشند که به همراه کلاهشان،کل بدنشان را پوشش می‌دهد. خانم‌ها، علاوه بر پوشیدن لباس‌های زیبای بلند، مویشان را هم با روسری می‌پوشانند. البته آن‌ها به هیچ عنوان از گردشگران توقع ندارند که  پوششان مثل آن‌ها باشد، اما بهتر است برای احترام به میزبانان، از پوشیدن لباس‌های بیش از حد بازخودداری فرمایید.

هزینه های زندگی در کشورعمان

با توجه به ارزش واحد پول کشور عمان و میزان حقوق متناسب ، میزان دریافتی ها با مخارج همخوانی دارد و از نظر اقتصادی از شرایط خوبی را برخوردار است. با توجه به معافیت مالیاتی برای خیلی از مشاغل و حتی خارجی های مقیم این کشور و ارائه محل زندگی به متقاضی شرایط در عمان نسبتا عالی به نظر میرسد. هزینه های زندگی در عمان را میتوان با یک مثال توضیح داد: یک پرستار در عمان حداقل ماهانه ۴۵۰ تا ۶۰۰ ریال عمان دریافت خواهد کرد.با توجه به مسکن رایگان میزان هزینه های زندگی یک نفر در عمان حدودا ۱۵۰ تا ۲۰۰ ریال عمان خواهد بود که البته بستگی به سبک زندگی شماهم خواهد داشت. اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور عمان را دارید همین الان با موسسه حقوقی بین المللی سفیران آذرمهر ایرانیان تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت و اقامت در کشور عمان

در سال های اخیر کشور عمان پیشرفت های بسیار زیادی در اقتصاد و جذب نیروهای خارجی چه از نظر سرمایه گذاری و چه از نظر کاری داشته است. تحصیل دندانپزشکی درکشور عمان و تحصیل پزشکی در عمان یکی از پر طرفدارترین شیوه های مهاجرت به کشور عمان به شمار می آید.خوشبختانه با توجه به اعلام موردنیاز رشته های درمانی پس از تحصیل مشکل جذب در بازار کار عمان را نخواهند داشت. استخدام رشته های معماری و مهندسی عمران در کشور عمان اتباع خارجی ارائه نمیگردد و تنها به افراد عمانی کار واگذار میگردد.

تحصیل در کشور عمان

تحصیل داخل کشور عمان یکی دیگر از روش های مهاجرت به  کشورعمان می باشد. تحصیل در کشور عمان تا پایان دوره متوسطه رایگان خواهد بود و نکته مورده توجه این است که تحصیل داخل کشور عمان در هیچ مقطعی به اجبار نیست. همچنین تنها دانشگاه ملی عمان دانشگاه سلطان قابوس نام دارد.اخذ ویزای تحصیلی در کشور عمان به منظوره مهاجرت به عمان به هزینه های خاصی نیاز دارد. به طور کامل هزینه های تحصیل در عمان بالا است وخصوصا اگر مهاجر چند فرزند داشته باشد شرایط برای او بسیار سخت میشود. همچنین آموزش رایگان برای خارجیان در کشور عمان مهیا نیست و در خیلی از مدارس هزینه تحصیل باید قبل از شروع سال تحصیلی یا به عبارتی قبل از شروع ترم پرداخت شود.

موقعیت کشور عمان در منطقه

در کشور عمان مرز ساحلی که یکی از اصلی ترین مسیرهای تجارت دریایی می باشد باعث شده تجارت های زیادی برای ملاقات های کاری خودبه کشور عمان بیایند و همچنین مرز آبی این کشور مسیر بین اقیانوس هند و خلیج فارس است و  به همین  خاطر باعث شده تاجر های زیادی از آسیا و آفریقا به منظور تجارت بهکشور عمان بیایند و کسب و کار اقتصادی خود را توسعه ببخشند.

در حال پیشرفت کردن کشورعمان

در سال های اخیر در کشور عمان اقتصاد به سرعت رشد کرده است و دستاورد های خارق العاده مانند ساخت بزرگراه، بیمارستان های پیشرفته و دانشگاه ها در این کشور تاسیس شده است. همچنین با رشد صنعت گردشگری در کشور عمان در سال های اخیر و سود های زیادی که از این راه به دست آمده  اند دراقتصاد عمان رشد بسیار زیادی  داشته است

پشتیبانی کردن دولت کشورعمان به منظوره توسعه کسب و کارهای جدید

یکی دیگر از سیاست هایی که دولت عمان به منظور پیشرفت اقتصاد کشور خود در نظر گرفته پشتیبانی و کمک به افرادی است که قصد دارند کسب و کار خود را توسعه دهند. دولت  کشور عمان قصد دارد تا از این راه با جذب سرمایه گذار به هدف های اقتصادی خود برسند

روابط مثبت عمان با همسایگان

 کشورعمان در سال های اخیر تلاش خود را کرده با همسایگان خود روابط مثبتی داشته باشد تا از این طریق کسب و کار اقتصای خود را توسعه دهد و سرمایه گذارانی از سرتا سر جهان به دست آور

تحصیل پزشکی در کشورعمان

برای تحصیل در رشته های پزشکی در کشور عمان بایستی  ویزای تحصیلی در این کشور را دریافت نمایید. حتما در اول ثابت کنید که از پشتیبانی و تمکن مالی برای هزینه های تحصیلی خود در کشور عمان بهرمند هستید .برای اخذ پذیرش حتما این مدارک را ارائه دهید نظیر مدارک تحصیلی 12 ساله ، ریزنمرات اصل همراه با کپی  ،مدارک شناسایی اصل و کپی ، ارائه پاسپورت معتبر و با اعتبار و گواهی سلامت شخصی .

مدت زمان ویزاهای تحصیلی در کشور عمان 2 سال خواهد بود و با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه این اعتبار قابل تمدید خواهد بود. اجازه کار در حین تحصیل به هیچ وجع امکان نخواهد داشت وهزینه های تحصیل در کشور عمان بصورت سالیانه دریافت میشود. به طور کلی هزینه‌ زندگی در پایتخت عمان نسبت به کشورهای همسایه‌ بسیار پایین‌تر است و به هیچ کدام از رشته های درمانی مالیات تعلق نخواهد گرفت.

بهترین دانشگاه معتبر پزشکی در کشور عمان

دانشگاه بین المللی سلطان قابوس کشور عمان در سال 1986 در پایتخت کشور عمان ، مسقط بازگشایی شد. هم اکنون بیش از 6000 نفر به عنوان دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. سلطان قابوس تنها دانشگاه ملی کشور عمان است و رشته های مورد قبول این دانشگاه نظیر داروسازی ، مهندسی،کشاورزی،آموزش پزشکی،پرستاری،هنر،علم،تجارت،اقتصاد،قانون…است.

اقتصاد و جذب سرمایه خارجی در کشور عمان

وضعیت تولید ناخالص داخلی در کشور عمان به طور کامل 81.681 میلیارد دلار پیش بینی شده است. وضعیت بیکاری در کشور عمان حدودا زیر 5 درصد پیش بینی شده است.نرخ تورم در این کشور، ۰.۰۰ است. کشور عمان مثل دیگر همسایگان خود به منابع نفت دسترسی دارد. به طور معمول کشور عمان حدود 890 هزار بشکه نفت در روز تولید می‍کند. کشور عمان منابعی از گاز هم در دسترس دارد. محصولات صادراتی در این کشور  نظیر نفت و کالاهای ترانزیتی است و همچنین آهن آلات و منسوجات از دسته محصولات صادراتی است که به کشورهای چین، کره جنوبی و همینطور ژاپن فرستاده می‌شود.

صادرات از کشور عمان به آفریقای جنوبی و تایوان هم وجود دارد. کشور عمان در زمینه محصولات وارداتی هم تلاش خوبی داشته است، واردات به کشور عمان بیشتر در حوزه کالاهای تولید کارخانه ای وهمچنین تجهیزات حمل و نقل دیده می‌شود. در کشور عمان در سال های آینده در زمینه دام زنده نیزپیشرفت چشمگیری شده است و بیشتر واردات از آمریکا، آلمان و هند به کشور عمان انجام میشود.بسیاری از عوامل بر روی چشم انداز رشد اقتصادی جهانی تاثیربدی می گذارند و موجب به افزایش خطرات ناشی از ثبات مالی جهانی، نرخ بهره و بازار های مالی شده است .

بدین صورت صندوق بین المللی پول به تازگی برای سومین بار پیش بینی کرده است که رشد جهانی درروال نزولی قرار گرفته و از 3.3 درصد در سال 2019 به 3 درصد کاهش پیدا کرده است.با این حال مطابق چشم انداز اقتصادی جهانی صندوق بین المللی پول، گمان  میشود عملکرد اقتصادی جهانی در سال 2020 به 3.4 درصدپیشرفت نماید.پیش بینی های زیاد موسسات بین المللی درباره رشد اقتصادی جهانی در سال 2020 بین 2.8 درصد و 3.4 درصد می باشد.پیش بینی های مرتبط با عملکرد اقتصاد ملی، همراه با برآورد بودجه، با شاخص ها و پیش بینی های اقتصادی جهانی، به ویژه قیمت نفت،نرخ بهره،حجم تجارت و FDI مرتبط است.

سرمایه گذاری در کشور عمان

دولت کشور عمان طرح تازه ای ارایه داده است که به سبب آن از وابستگی به نفت کم خواهد شد . مطابق این طرح تا پایان سال 2020 میلادی اقتصاد عمان به اقتصادی کاملا غیر نفتی تبدیل می شود و نفت و درآمد نفتی جای خود را به دیگر صنایع خواهد داد.سایت خبری دولت عمان(Ameinfo) در گزارش اخیر خود در خصوص این طرح جدید نوشته است که دولت جهت اجرای این طرح که افق 2020 نامگذاری شده است اقدام به مهیا کردن زمینه مناسب برای جذب سرمایه های خارجی در بخشهای غیر نفتی اقتصاد کرد.

خرید ملک در کشور عمان

در کشورعمان به دلیل رشد اقتصادی بالا و ثبات سیاسی کشور در حال رشد و سرمایه گذاری قدرتمند در املاک شناخته شده است. بر این اساس گزارش Gulf News، یک سیاست سرمایه گذاری دوستانه خارجی و تخفیف های مالیاتی را جهت غیر عمانی ها باعث جذب سرمایه گذاران زیادی در زمینه بیزینس و خرید ملک در این کشور شده است .

تا چند سال گذشته امکان دریافت اقامت دائم با خرید ملک در این کشور وجود نداشت اما با برنامه های به وجود آمده احداث شهرک های خارجی ،این امکان فراهم شدند .

شرایط و قیمت آپارتمان در کشور عمان

خارجی هااجازه خرید ملک در کشور عمان هستند، درحالی که کشور عمان اقامت و خریدار یک رابطه متقابل  وجود دارد و تصویب کابینه (شورای وزیران) به دست می آید. خارجی ها می توانند این ملک را فقط بعد از پنج سال خرید بدست آورند. املاک زیادی جهت اجاره و فروش در مسقط، پایتخت کشور عمان یافت می شود. در هنگام خرید اموال اردن یک نماینده املاک و مستغلات نیاز است. با این وجود، بقیه روش های قانونی مورد نیاز جهت معامله می تواند بدون خدمات یک وکیل انجام شود. در صورتیکه تصویب قبلی از کابینه لازم است، یکی دیگر از ادارات دولتی درگیر در ثبت اموال وجود دارد. این ادارات عبارتند از: اداره ثبت و یا دارایی

خرید فروش و اجاره املاک در کشور عمان

هزینه انتقال مالکیت داخل کشور عمان
هزینه ثبت نام ۹٪، که معمولا بین فروشنده و خریدار به اشتراک گذاشته می شود، جهت انتقال مالکیت است. مالیات بر انتقال دولت (۴٪ از قیمت فروش از فروشنده و ۶٪ از خریدار) مالیات بر املاک سالیانه بین شهرداری ها متفاوت است و با اندازه و مکان اموال تعیین می شود. هزینه کارگزاری معمولا ۲٪ از قیمت فروش هر خریدار و فروشنده است. حدود مدت زمان یک ماه بعداز اتمام قرارداد، تمدید مالیات ۰۶٪ توسط خریدار پرداخت می شود. خانه های بهتر با تعداد زیادی از آپارتمان ها و ویلاهایی که جهت فروش و اجاره فهرست شده اند، Better Homes می توان با استفاده از قراردادهای اجاره ای، قرارداد فروش به همراه مسائل قانونی و مالی خریدار را کمک کند.

اطلاعات عمومی در مورده کشور عمان

  پوشش

 

پوشش مردان عمانی، دشداشه است که لباسی با آستین های بلند می باشد که معمولا بدون یقه است و تا مچ پا می رسد ، در قسمت یقه ، دکمه ای وجود دارد که معمولا آن را می بندند و یک آویز هم که همیشه خوشبو است ، همچین مردان در عمان عمامه ای هم بر سر می‌گذارند و بعضی از آن ها عصای چوبی یا فلزی را هم در دست می گیرند که بیشتر در بین افراد مسن و پیربیشتر دیده میشود ، بهتر است بدانید که مردان عمانی در مراسم رسمی خود ، خنجری که نماد موقربودن مردانه  را نشان میدهد را بر کمر می‌ بندند که البته در بیشتر کشورهای عربی تقریبا پوشش آقایان یکسان است ، بانوان عمانی هم مثل دیگر زن های عرب ، حجاب اسلامی دارند و لباس ‌های بلندی می پوشند و تعدادی از آن ها دست و صورتشان را هم می‌ پوشانند و به اصلاح پوشیه می زنند ولی باید بدانید که این کار در عمان نسبت به دیگر کشورهای عربی کم تر مرسوم است .

حجاب در عمان برای زنان مهاجر و توریست ها لازم نیست .همچنین دختران جوان و نسل جدید کمتر محجبه اند و به مد و استایل خویش اهمیت زیادی میدهند.

غذا
غذاهای عمانی، از غذاهای هندی و خاورمیانه منشاءگرفته است. می‌توانید غذاهای چینی و تایلندی ، فلافل لبنانی، بریانی هندی و مچبوس(مکبوس) را امتحان کنید که یکی از غذاهای خوشمزه و لذیذ سنتی کشور عمان به حساب می‌آید. بعید می‌دانیم که هیچ‌یک از این غذاها به مزاجتان خوش نیاید. اما اگر به فرض محال هم این اتفاق افتاد، اصلا جای نگرانی نیست؛ چون می‌توانید پیتزا و ماهی تازه را جایگزین آن‌ها کنید. اما پیشنهاد می‌کنیم غذاهای سنتی عمان را حتماً امتحان کنید. همچنین به هیچ عنوان حلوا و قهوه‌ی مخصوص عمانی را از دست ندهید.

آداب معاشرت
مردم کشور عمان وقتی همدیگر را جایی می‌بینند، با «السلام علیکم» جمله را شروع می‌کنند که پاسخ مناسبش، «و علیکم السلام» است.در حین گفتن این جمله، با هم دست می‌دهند و بینی یا هر دو گونه‌ی طرف مقابل را می‌بوسند. البته معمولاً زود دستشان راعقب نمی‌کشند و بین مکالماتشان، وقفه‌هایی ایجاد میشود که آن را کاملاً طبیعی می‌دانند. اگر بعد از دست دادن، دست راستتان را روی قلب مخاطبتان قرار دهید، نشانه‌ی احترام ویژه‌ای است که برای او قائل هستید. خانم‌ها هم وقتی همدیگر را می‌بینند، به نشانه‌ی صمیمیت با هم دست می‌دهند.مردم کشور عمان، به شدت به فکر آبروی هم‌نوعانشان هستند و ترجیح می‎دهند دیگران را به صورت غیر مستقیم، متوجه اشتباهاتشان کنند. عمانی‌ها در هنگام صحبت کردن، کمی از هم فاصله می‌گیرند و این فاصله، بین خانم‌ها و آقایان بیشتر می‌شود.

مردم ترجیح می‌دهند هنگام صحبت، مستقیم به آن‌ها نگاه کنید و  یا به عبارتی، ارتباط چشمی با آن‌ها برقرار کنید. دست چپ در عمان،حرام به حساب می آید ؛ بدین گونه همیشه با دست راستتان وسیله یا غذایی که به شما تعارف می‎کنند را بگیرید و خودتان نیز با دست راست، تعارف کنید. مهمان‌نوازبودن، بخش اصلی از آداب معاشرت و فرهنگ مردم عمان است. چه دوست و آشنایشان باشید و چه غریبه، آن‌ها دوست دارند تا شما را به داخل خانه‌هایشان دعوت و با خرما و قهوه‎ی مخصوصشان، از شما پذیرایی نمایند. پس اگر این اتفاق برایتان افتاد، جای تعجب ندارد و بهتر است دعوتشان را رد نکنید؛ چون بی ادبی به حساب می آید.

واحد پول
واحد پول عمان (ریال) است ، یکی از قدرتمندترین واحد های پول و پس از دینار کویت و ریال بحرین سومین ارز دنیاست
هر ریال عمان تقریبا ۲.۶ برابر دلارمی باشد
در عمان سکه‌های ۵، ۱۰، ۲۵ و ۵۰ بایسه ای وجود دارد و اسکناس‌های ۱۰۰ بایسه ای، ۵۰۰ بایسه ای، ۱، ۵، ۱۰، ۲۰ و ۵۰ ریالی چاپ می‌شود
هر ۱۰۰۰ بایسه معادل یک ریال است

قیمت کالاها در کشور عمان

با توجه به نوع گوشت از۰/۹ بیسه تا ۱/۹ ریال / سیب (۱ کیلوگرم) از ۰/۵ بیسه تا ۰/.۸ ﷼ / موز (۱ کیلوگرم) ۰.۵۷ ﷼/پرتقال (۱ کیلوگرم) ۰.۶۵ ﷼/ گوجه فرنگی (۱ کیلوگرم) ۰.۵۶ ﷼ سیب زمینی (۱ کیلوگرم) ۰.۴۱ ﷼/ پیاز (۱ کیلوگرم) ۰.۳۸ تا ۰/۶ ﷼ / کاهو (۱ سر) ۰.۶۵ ﷼/ آب (بطری ۱.۵ لیتر) ۰.۲۱ ﷼/ سیگار چسترفیلد ۱/۸ ریالشیر (۱ لیتر) ۰.۵۸ ﷼/ نان سفید تازه (۵۰۰ گرم)۰.۴۱ ﷼/ برنج (سفید)، (۱ کیلوگرمی) ۰.۷۰ / ﷼ تخم مرغ (۱۲) ۰.۹۹ ﷼/ پنیر محلی (۱ کیلویی) ۲.۵۲ ﷼/ سینه مرغ (بدون پوست)، (۱ کیلو گرمی)از ۱/۵ تا ۲ ﷼ گوشت گاو (۱ کیلوگرم)

دانشگاه های عمان

پیشرفت های بسیار زیادی در سیستم آموزشی عمان از سال ۱۹۷۰ اتفاق افتاد. از دانشگاه های مشهور در این کشور میتوان دانشگاه مجوکات، دانشگاه مسلطان قابوس، دانشگاه نیوزا و دانشگاه اشرقیه نام برد. با وجود مساحت کم عمان دانشگاهی مثل دانشگاه سلطان بیشتر از بیست موسسه در کشور دارد. به خاطر اینکه عمان دانشگاه های زیادی دارد فرصت های تحصیل برای دانشجویان بین الملل بسیار متفاوت است. عمان دارای مناظر چشمگیر، شهرهای قدیمی، معماری پیچیده و سواحل طولانی است. تحصیل در عمان به دانشجویان فرصت می دهد تا با تجربه زندگی در عمان و فرهنگ عربی آشنا شوند.

در کشور عمان دانشجویان از آزادی بیشتری در مذهب و تجارت نسبت به دیگر کشور های عربی برخوردار هستند. از آنجا که عمان یک کشور اسلامی است تقویم دانشگاهی از تقویم اسلامی پیروی می کند. با توجه به تعطیلات مهم اسلامی، بسیاری از دانشگاه ها یک سال تحصیلی را به سه دوره تقسیم می کنند. نیمسال اول از ماه آگوست یا سپتامبر شروع می شود و تا ماه دسامبر یا ژانویه ادامه دارد، نیمسال تحصیلی بعدی از ماه فوریه شروع می شود و تا آخر آپریل ادامه دارد، نیمسال کوتاه تحصیلی از ماه ژوئن شروع می شود و تا ماه جولای یا آگوست ادامه دارد.

دانشگاه های عمان بسیار زیاد بر روی کسب و کار، تکنولوژی و مهندسی که در بسیاری از دانشگاه های عمان دیده می شود تمرکز دارند. بعد از فارغ التحصیلی، دانشجویانی که در کشور عمان تحصیل کرده اند به طور خاصیبه منظوره کار در کشورهای عربی و کارهایی که توسط شرکت های عربی انجام می شود آماده هستن

مهاجرتی آسان با سفیران ایرانیان

شما عزیزان کادر درمان می‌توانید با راهنمایی ما به‌راحتی به عمان مهاجرت کنید. مشاوران ما با سال‌ها تجربه در کمک به مهاجرت کاری افراد مختلف با گروه‌های شغلی مختلف، می‌توانیم به شروع آسان اشتغال شما در عمان کمک کنیم. جهت اطلاعات بیشتر و ارتباط با مشاوران تخصصی ما می‌توانید به قسمت تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

نتیجه‌گیری

کشور عمان ازجمله کشورهایی است که به تازگی مورد توجه مهاجران قرار گرفته است. با توجه به اینکه این کشور تا حد زیادی برای مشاغل خود به نیروهای کار خارجی وابسته است و همچنین، از سیستم خدمات درمانی مناسبی برخوردار است، کشور مناسبی جهت مهاجرت کادر درمان به نظر می‌رسد. کادر درمانی برای اخذ ویزا این کشور تنها می‌توانند از برنامه اسپانسورشیپ استفاده کنند و باید آزمون پرومتریک را با موفقیت بگذرانند.

در مسیر مهاجرت کادردرمان به عمان، سختی های از جمله طولانی بودن فرآیند اخذ ویزا، رویکرد استفاده بیشتر از اتباع عمانی و آب‌وهوای نامناسب عمان وجود دارند. مزایای مهاجرت کادردرمان به عمان نیز شامل وجود مسکن مناسب، محیط کاری فوق‌العاده، کاربرد گسترده زبان انگلیسی، امنیت بالای عمان و هزینه‌های پایین زندگی این کشور هستند. امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم دید خوبی درباره مهاجرت پرسنل درمانی به عمان به شما داده باشیم.

. تحصیل در کشور عمان به زبان انگلیسی

. تحصیل رایگان در کشور عمان

. دوره های زبان انگلیسی در کشور عمان

. تحصیل در کشور عمان

. مهاجرت دندانپزشکان به کشور عمان

سوالات متداول درباره مهاجرت به کشور عمان

در این بخش بهبیشترین  سؤالاتی که درباره مهاجرت کادر درمان به‌عنوان پرسیده می‌شوند پاسخ می‌دهیم و به‌طورخلاصه اطلاعاتی را در مورده مهاجرت به‌عنوان پرسنل درمانی به کشور عمان بیان می‌کنیم. پس تا انتها هم دنبال کننده ما باشید.

۱.از چه طریقی می توان به کشور عمان مهاجرت کرد؟

روش های زیادی جهت مهاجرت به کشور عمان وجود دارد اما بهترین روش به منظور مهاجرت به کشورعمان به خصوص برای کادر درمان از طریق ویزا کاری است.

۲.کدام روش مهاجرت به کشور عمان هزینه کمتری برای متقاضی دارد؟

دریافت ویزا کاری برای متقاضیان کمترین میزان هزینه را دارد ، چرا که با دریافت ویزا کاری به آسانی  می توانید در کشور عمان کار کنید و حقوق دریافت نمایید و در این فاصله هزینه های قبل از این خود را در کمترین زمان جبران کنید.

۳.آیا از طریق خرید ملک می توان اقامت کشورعمان را اخذ نمایید؟

خیر، تحت هیچ شرایطی با خرید ملک در کشورعمان نمی توانید اقامت این کشور را بدست آورید.

۴.آیا میزان محدودیت سنی برای اعزام کادر درمان در کشور عمان وجود دارد؟

خیر، هیچ محدودیت سنی در خصوص اعزام کادر درمان به کشور عمان وجود ندارد.

۵.آیا از طریق ویزا کاری اقامت کشور عمان قابل کسب است؟. وضعیت استفاده از زبان انگلیسی در عمان چگونه است؟

زبان انگلیسی زبان دوم کشور عمان است و به‌طور معمول در شهرها و محل‌های کار مورداستفاده قرار می‌گیرد

۶. سیستم درمانی در کشور عمان به چه صورت است؟

 کشورعمان یکی از عالی ترین سیستم‌های خدمات بهداشتی و درمانی همگانی را در جهان دارا است.کشور عمان، مراقبت‌های پزشکی اساسی را به‌صورت رایگان و به تمام عمانی‌ها ارائه می‌دهد.

۷. آب‌وهوای کشور عمان چگونه است؟

کشور عمان در زمستان‌ها  آب‌وهوای معتدل و در تابستان‌ها  آب‌وهوایی بسیار گرم و سوزان دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *