دایانا مهاجر

امروزه یکی از روشهای مهاجرت که علاقه مندان بسیاری را به خود اختصاص داده، مهاجرت کاری می باشد. اما متاسفانه بدلیل نبود شناخت کافی میان متخصصین و نیروی کار جوان ایرانی خیلی این استعداد ها در امر مهاجرت یا با شکست روبرو می شوند و یا متحمل بسیاری از سختیها می شوند. در ادامه موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر شما را با باید ها و نباید های مهاجرت کاری به کشورهای مختلف جهان  آشنا می کند.

ویزای کار

شاید تا به حال برای شما نیز این اتفاق افتاده باشد که از خودتان بپرسید، ویزای کار چیست؟ برای چه کشورهایی باید ویزا گرفت؟ برای کار کردن در یک کشور خارجی چه مدارکی لازم است؟ ویزای کار چه کاربردی دارد؟ به چه کسی ویزای کار می دهند؟ چگونه باید ویزای کار گرفت؟ هزینه ویزای کار چند است؟ انواع ویزای کار کدامند؟ کجا می توان درخواست ویزای کار تضمینی داد؟ از کجا می توان برای مهاجرت کاری مشاوره گرفت؟ مدارکم را برای اخذ ویزای کار و مهاجرت کاری به کدام موسسه مهاجرتی باید بدهم؟ برای اخذ ویزای کار نیاز به وکیل مهاجرتی داریم؟ مزایای مهاجرت کاری چیست؟ و بسیاری از این قبیل سوالات. 

ویزای کار چیست؟

اگر بخواهیم تعریف کوتاه و سادهی از ویزای کار داشته باشیم باید بگویم که، اخذ ویزای کاری یکی از راه های مهاجرت و دریافت اقامت کشور مقصد می باشد. فرد دارنده ویزای کار در ابتدای ورود به کشور مورد نظر دارای اقامت یک یا دو ساله می باشد.  پس از یافتن شغل مناسب و پرداخت مالیات و به پایان رساندن این دوره یک یا دو ساله میتواند برای دریافت اقامت دائم آن کشور درخواست دهد. پس از دریافت اقامت دائم فرد مهاجر میتواند تابعیت آن کشور را بدست آورد و یکی از شهروندان آن کشور شود.

انواع ویزای کار

ویزای کار را می توان در دو گروه عمده دسته بندی کرد. که در هر یک از این دو نوع ویزای کار متقاضی باید روش خاصی را جهت اخذ ویزای کار و پیشبرد پروسه پرونده خود در امر مهاجرت پیس بگیرند. در این قسمت از مقاله موسسه مهاجرتی و کاریابی بین المللی دایانا مهاجر قصد دارد تا شما را با این دو نوع ویزا جهت مهاجرت کاری بیشتر آشنا سازد.

ویزا های کار عبارتند از:

  1. ویزای جستجوی کار (  JOB SEEKER VISA
  2. ویزای پیشنهاد کار ( JOB OFFER VISA )
  3. ویزای اسکیل ورکر ( SKILLED WORKER VISA )

ویزای جستجوی کار (  JOB SEEKER VISA ) 

ماهیت این ویزا بدین شکل است که فرد متقاضی مهاجرت کاری با دریافت آن میتواند به مدت شش ماه به کشور هدف خود رفته تا کاری را برای خود را پیدا کند و قرار داد کاری مابین کارجو و کارفرما بسته شود.برای اخذ این ویزا فرد باید تخصص خود را در زمینه بخصوصی اثبات کند. تا به این روش به او اجازه ورود به خاک کشور هدف داده شود و از آن پس او بتواند به دنبال شغل مرتبط با تخصص خود باشد.

سفارت کشور هدف به فرد یک ویزای 6 ماهه میدهد تا به وسیله این ویزا فرد با ورود خود به این کشور به جستجوی کارتخصصی بپردازد. و مراحل اخذ اقامت دائم خود را در این کشور طی کند.

ویزای پیشنهاد کار ( JOB OFFER VISA )

یکی از مسیرهایی که میتواند به اقامت دائم و نهایتاً شهروندی کشور هدف منجر شود، داشتن پیشنهاد شغلی معتبر می باشد. چنانچه فرد مایل به مهاجرت از طریق پیشنهاد شغلی یا جاب آفر به کشور هدف باشد، لازم است در ابتدا با مشخصات و شرایط کار کردن اتباع خارجی در کشور هدف خود آشنا شود. به طور کلی چنانچه کارفرمایی بخواهد فردی غیر بومی را به استخدام خود درآورد، ابتدا باید ثابت کند که وی نتوانسته فرد مشابهی را بر اساس نیاز فرصت شغلی مورد نظرش در کشور خود بیاید. در این صورت چنانچه کارفرما در نتیجه پست نمودن آگهی های استخدام در جراید شناخته شده و وب سایت های مربوطه نتواند فرد مورد نظر خود را بیابد، ممکن است بتواند یک فرد خارجی را جذب نماید. البته در این راه لازم است ثابت شود که چگونه فرد مورد نظر دارای صلاحیت هایی است که در سایر متقاضیان همان کشور موجود نبوده که خواهان کار در آن فرصت شغلی هستند. همچنین میزان حقوق در نظر گرفته شده برای آن شغل می بایست منطبق با پایه حقوقی میانگین آن شغل در کشور مورد نظر باشد. 

 

ویزای اسکیل ورکر ( SKILLED WORKER VISA )

در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت کاری از مهارت خاصی برخوردار است و در یک فیلد تخصصی دارای تجربه کاری خوبی باشد. شانس مهاجرت کاری خواهد داشت. برخی از دولتها در قالب برنامه‌ای تحت عنوان اسکیل ورکر یا نیروی کار ماهر اقدام به پذیرش مهاجرانی می‌کند که در عناوین شغلی موردنیاز آن کشور دارای مهارت باشند. هدف اصلی دولتها از این برنامه تسریع رشد اقتصادی و تأمین نیازهای بازار کار این کشورها است. شهروندان کشورهای دیگر می‌توانند با اثبات مهارت خود در قالب برنامه اسکیل ورکر به عنوان یک نیروی کار ماهر مجوز اقامت در کشور مورد نظر را گرفته و در آن کشور ساکن شوند.

ویزای کار کشورهای مختلف

شما می توانید برای آشنایی با شرایط اخذ ویزای کار هر یک از کشورهای مورد نظرتان و همچنین مدارک لازم جهت درخواست ویزا، بر روی نام و یا پرچم کشور کلیک کنید.

مطالب گردآوری شده در هر قسمت و مربوط به هر کشور، برگرفته شده از بروزترین قوانین کشورها می باشند. که کارشناسان موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر در اختیار شما قرار داده اند.

حقوق هر گونه کپی رایت محفوظ و متعلق به موسسه مهاجرتی و مشاوره کاریابی بین المللی دایانا مهاجر می باشد و با هر گونه کپی و پیست مطالب برخورد قانونی خواهد شد. 

مهاجرت به انگلستان
انگلستان
مهاجرت به کانادا
کانادا
مهاجرت به استرالیا
استرالیا
مهاجرت به یونان
یونان