دایانا مهاجر

مهاجرت از طریق ویزای کار

امروزه یکی از روشهای مهاجرت که علاقه مندان بسیاری را به خود اختصاص داده، مهاجرت کاری از طریق اخذ ویزای کار می باشد. اما متاسفانه بدلیل نبود. شناخت کافی میان متخصصین و نیروی کار جوان ایرانی خیلی این استعداد ها در امر مهاجرت یا با شکست روبرو می شوند. و یا متحمل بسیاری از سختیها می شوند. در ادامه موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر شما را با باید ها و نباید های مهاجرت کاری به کشورهای مختلف جهان  آشنا می کند.

ویزای کار

سوالات رایج شما در مورد ویزای کار

شاید تا به حال برای شما نیز این اتفاق افتاده باشد. که از خودتان بپرسید.

 • ویزای کار چیست؟
 • برای چه کشورهایی باید ویزا گرفت؟
 • برای کار کردن در یک کشور خارجی چه مدارکی لازم است؟
 • ویزای کار چه کاربردی دارد؟
 • به چه کسی ویزای کار می دهند؟
 • چگونه باید ویزای کار گرفت؟
 • هزینه ویزای کار چند است؟
 • انواع ویزای کار کدامند؟
 • کجا می توان درخواست ویزای کار تضمینی داد؟
 • از کجا می توان برای مهاجرت کاری مشاوره گرفت؟
 • مدارکم را برای اخذ ویزای کار و مهاجرت کاری به کدام موسسه مهاجرتی باید بدهم؟
 • برای اخذ ویزای کار نیاز به وکیل مهاجرتی داریم؟
 • مزایای مهاجرت کاری چیست؟

و بسیاری از این قبیل سوالات. 

مراحل اخذ ویزای کار و اقامت دائم را با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه فرمایید 

مراحل اخذ ویزای کار

ویزای کار چیست؟

اگر بخواهیم تعریف کوتاه و سادهی از ویزای کار داشته باشیم. باید بگویم که. اخذ این ویزای یکی از راه های مهاجرت و دریافت اقامت کشور مقصد می باشد. فرد دارنده ویزای کاری در ابتدای ورود به کشور مورد نظر. دارای اقامت یک یا دو ساله می باشد.  پس از یافتن شغل مناسب و پرداخت مالیات و به پایان رساندن این دوره یک یا دو ساله. میتواند برای دریافت اقامت دائم آن کشور درخواست دهد. پس از دریافت اقامت دائم فرد مهاجر میتواند. تابعیت آن کشور را بدست آورد. و یکی از شهروندان آن کشور شود.

انواع ویزای کار

ویزای کار را می توان در 3 گروه عمده دسته بندی کرد. که در هر یک از این 3 نوع ویزا. متقاضی باید روش خاصی را جهت اخذ ویزای کار و پیشبرد پروسه پرونده خود در امر مهاجرت پیس بگیرند. در این قسمت از مقاله موسسه مهاجرتی و کاریابی بین المللی دایانا مهاجر قصد دارد. تا شما را با این 3 نوع ویزا جهت مهاجرت کاری بیشتر آشنا سازد.

ویزا های کار عبارتند از:

 1. ویزای جستجوی کار (  JOB SEEKER VISA
 2. ویزای پیشنهاد کار ( JOB OFFER VISA )
 3. ویزای اسکیل ورکر ( SKILLED WORKER VISA )
ویزا مجارستان

ویزای جستجوی کار (  JOB SEEKER VISA ) 

ماهیت این ویزا بدین شکل است که. فرد متقاضی مهاجرت کاری با دریافت آن میتواند. به مدت شش ماه به کشور هدف خود رفته تا کاری را برای خود را پیدا کند. و قرار داد کاری مابین کارجو و کارفرما بسته شود. برای اخذ این ویزا فرد باید تخصص خود را در زمینه بخصوصی اثبات کند. تا به این روش به او اجازه ورود به خاک کشور هدف داده شود. و از آن پس او بتواند. به دنبال شغل مرتبط با تخصص خود باشد.

سفارت کشور هدف به فرد یک ویزای 6 ماهه میدهد. تا به وسیله این ویزا فرد با ورود خود به این کشور به جستجوی کارتخصصی بپردازد. و مراحل اخذ اقامت دائم خود را در این کشور طی کند.

ویزای پیشنهاد کار ( JOB OFFER VISA )

یکی از مسیرهایی که میتواند. به اقامت دائم و نهایتاً شهروندی کشور هدف منجر شود. داشتن پیشنهاد شغلی معتبر می باشد. چنانچه فرد مایل به مهاجرت از طریق پیشنهاد شغلی یا جاب آفر به کشور هدف باشد، لازم است در ابتدا با مشخصات و شرایط کار کردن اتباع خارجی در کشور هدف خود آشنا شود. به طور کلی چنانچه کارفرمایی بخواهد. فردی غیر بومی را به استخدام خود درآورد. ابتدا باید ثابت کند. که وی نتوانسته فرد مشابهی را بر اساس نیاز فرصت شغلی مورد نظرش در کشور خود بیاید. در این صورت چنانچه کارفرما در نتیجه پست نمودن آگهی های استخدام در جراید شناخته شده. و وب سایت های مربوطه نتواند. فرد مورد نظر خود را بیابد. ممکن است بتواند یک فرد خارجی را جذب نماید.

 البته در این راه لازم است ثابت شود که. چگونه فرد مورد نظر دارای صلاحیت هایی است. که در سایر متقاضیان همان کشور موجود نبوده. که خواهان کار در آن فرصت شغلی هستند. همچنین میزان حقوق در نظر گرفته شده. برای آن شغل می بایست منطبق با پایه حقوقی میانگین آن شغل در کشور مورد نظر باشد. 

ویزای اسکیل ورکر ( SKILLED WORKER VISA )

در صورتی که فرد متقاضی مهاجرت کاری از مهارت خاصی برخوردار است. و در یک فیلد تخصصی دارای تجربه کاری خوبی باشد. شانس مهاجرت کاری خواهد داشت. برخی از دولتها در قالب برنامه‌ای تحت عنوان اسکیل ورکر یا نیروی کار ماهر اقدام به پذیرش مهاجرانی می‌کند. که در عناوین شغلی موردنیاز آن کشور دارای مهارت باشند. هدف اصلی دولتها از این برنامه تسریع رشد اقتصادی و تأمین نیازهای بازار کار این کشورها است. شهروندان کشورهای دیگر می‌توانند. با اثبات مهارت خود در قالب برنامه اسکیل ورکر به عنوان یک نیروی کار ماهر مجوز اقامت در کشور مورد نظر را گرفته. و در آن کشور ساکن شوند.

ویزای کار کشورهای مختلف

شما می توانید. برای آشنایی با شرایط اخذ ویزا جهت کار در هر یک از کشورهای مورد نظرتان. و همچنین مدارک لازم جهت درخواست ویزا. بر روی نام و یا پرچم کشور کلیک کنید.

مطالب گردآوری شده. در هر قسمت و مربوط به هر کشور برگرفته شده. از بروزترین قوانین کشورها می باشند. که کارشناسان موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر در اختیار شما قرار داده اند.

حقوق هر گونه کپی رایت محفوظ و متعلق به موسسه مهاجرتی و مشاوره کاریابی بین المللی دایانا مهاجر می باشد و با هر گونه کپی و پیست مطالب برخورد قانونی خواهد شد. 

مهاجرت به انگلستان
انگلستان
مهاجرت به کانادا
کانادا
مهاجرت به استرالیا
استرالیا
مهاجرت به یونان
یونان

بازار کار در انگلستان

بازار کار در انگلیس رقابتی است. و موفقیت شما در پیدا کردن کار. بستگی به نوع کاری که شما دنبال آن هستید دارد. فرصت های شغلی در انگلیس فوق العاده متنوع هستند و فرصت های شغلی برای پیدا کردن آسان می باشند. با نرخ بیکاری 5.6% ، انگلستان یکی از پایین ترین نرخ بیکاری در اروپا را دارد. بازار کار برای فارغ التحصیلان در بسیاری از رشته ها بالا است. و کمبود مهاجران ماهر در بخش های خاصی مانند مهندسی و تخصص پزشکی وجود دارد.

نرخ حداقل دستمزد در هر ساعت 6.75 پوند برای کارگران 21 سال و بالاتر است. بسته به نوع شغل، صنعت ومحل کار حقوق ها بسیار متفاوت است. حقوق کارگران در انگلیس به حقوق عمومی آنها تحت قانون و قرارداد کار آنها بستگی دارد. قرارداد استخدام تنها می تواند حقوق کارگری را بیشتر کند.

بازار کار در کانادا

مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2020، از مشاغل کارگری فنی تا مشاغل با فناوری بالا می باشند. برخی از 15 شغل مورد نیاز بازار کار کانادا در 2020 عبارتند از:

 • مدیر توسعه کسب و کار
 • مهندس برق
 • مهندس کامپیوتر و توسعه دهنده
 • مدیر پروژه های مهندسی

در زمینه بازار کار، کانادا تا سال 2021، بیش از یک میلیون شغل جدید ایجاد خواهد کرد. که فارغ التحصیلان این کشور نمی توانند همه آنها را پوشش دهند. و نیاز بازار کار به نیروهای ماهر کاری خارجی و مهاجرین کاری بیش از پیش خواهد بود.

دولت کانادا با توجه به برنامه ریزی های انجام شده. قصد دارد تا با توسعه بخش های زیر بنایی مانند

 • صنعت نفت
 • ساختمان سازی
 • پزشکی
 • پرستاری
 • صنعت معدن
 • کشاورزی

به تعداد مشاغل بیفزاید.

ایرانیان بخش بزرگی از جامعه مهندسین و مشاغل مهندسی را در کانادا تشکیل می‌دهند.

استاد حمیدی مدیر و موسس موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر

بازار کار در استرالیا

یکی از مطالبی که استرالیا را از سایر کشورها در امر مهاجرت و کار مهاجران متمایز می‌کند. سیاست‌های خوب دولت این کشور برای اشتغال مهاجران است. دولت تقریبا در همه‌ی مشاغل با کمبود نیروی کار ماهر و متخصص روبه‌روست. مهاجران در تمامی حوزه‌ها در این کشور مشغول به کارند. و تقریبا می‌توان با هرعنوان شغلی، ویزای کار استرالیا را کسب کرد. البته شرط مهم برای اشتغال در این کشور، دانش و تخصص بالاست. این تخصص می‌تواند در شغل‌های رده بالای مهندسی باشد یا در انواع مشاغل خدماتی. با توجه به فهرست مشاغل مورد نیاز استرالیا در سال 2020، می‌توانید. به راحتی به این مسئله پی برد.

در استرالیا صاحبان کار موظف‌اند بدون توجه به نژاد، رنگ پوست، مذهب و ملیت نیروی کار را استخدام کنند. و حق هیچ‌گونه برخورد تبعیض‌آمیز با کارمندان خود را ندارند.

بازار کار در یونان


بازار کار در یونان در حال حاضر وضعیت خوبی ندارد. یافتن کار در شرایط کنونی در یونان زیاد ساده نیست. هرچند که اقتصاد یونان روبه بهبودی است، اما هنوز در بحث کاریابی اولویت با یونانی ها است. تا جند سال گذشته خبرهایی در مورد خروج مهاجرین از این کشور به دلیل ادامه بحران مالی شنیده می شد.

موقعیتهای شغلی در یونان توسط سازمان استخدام نیروی انسانی ( OAED ) گزارش سالانه می شوند.

فرصت های کاری در یونان را میتوان از طریق کانال های بسیاری جستجو کرد.

موسسات معتبر کاریابی در یونان
موتورهای جستجوی شغلی آنلاین
نیازمندی های شغلی روزنامه
ثبت صلاحیت های حرفه ای در مرکز کار OAED . با ثبت نام در این مرکز، کارفرماها می توانند نیروی کار را پیدا کنند.