دایانا مهاجر

ویزای فنلاند

کشور فنلاند از دیگر کشورهای عضو حوزه شینگن به حساب می آید. به همین دلیل ویزای کشور فنلاند بین متقاضیان بسیار ارزشمند می باشد. افراد ممکن است به دلایل مختلف وارد فنلاند شوند. این اهداف عبارتند از: 

برای هر کدام از این مورد ها انواع خاصی از ویزا در نظر گرفته شده است. که فرآیند برای اخذ آن‌ها مقداری متفاوت است.

انواع ویزای فنلاند

باید توجه کنیم که کشور فنلاند در حوزه شینگن قانون و قوانین اخذ ویزای این کشور. طبق قوانین حوزه شینگن می باشد. درصورتی که متقاضیان یکی از کشورهایی که عضو شینگن نبوده. و یا اقامت هیچ کدام از این کشورها را نداشته باشند. ابتدا برای واردشدن به این کشور احتیاج به اخذ ویزای شینگن خواهند داشت. باتوجه به تنوع ها پی در پی در ویزاهای شینگن و تفاوت هایی که در رابطه با روش درخواست. و مدارک مورد قبول آنها وجود دارد. بسیار ضروری است که از همان اول ویزای مورد احتیاج. را به درستی انتخاب کرده باشید.

اخذ ویزای توریستی فنلاند

افرادی که قصد سفر به کشور فنلاند برای تفریح در این کشور را داشته باشند. باید برای اخذ ویزای توریستی فنلاند اقدام کنید. سفارت فنلاند و بسیاری دیگر از سفارت‌های اروپایی در ایران. امور اداری اخذ ویزای خود را به کارگزاری‌ها واگذار کرده‌اند. باید توجه داشت که این واگذاری تنها مختص به ویزاهای کوتاه‌مدت این کشو می باشد که حداکثر اجازه ۹۰ روز اقامت در فنلاند را به دارنده ویزا می‌دهد. ویزاهایی مانند ویزای تجاری، ویزای فرهنگی- ورزشی، ویزای شرکت در کنفرانس و… در کنار ویزای توریستی فنلاند در همین دسته بندی قرار می‌گیرد. بنابراین به منظور اخذ ویزای توریستی فنلاند باید از طریق کارگزاری این سفارت یعنی وی اف اس گلوبال درخواست نمایید.

گرفتن وقت ملاقات از وی اف اس گلوبال

برای گرفتن ویزاهای توریستی فنلاند و ویزاهای کوتاه مدت. اولین کاری که باید انجام داد گرفتن وقت و تایم دیدار با وی اف اس گلوبال می باشد. به منظور درخواست ملاقات باید یک ایمیل. به آدرس appointmentfinland@vfshelpline.com ارسال کرده. و در آن اطلاعات زیر را ثبت کرده باشید.

نام و نام خانوادگی
شماره پاسپورت
تاریخ انقضای پاسپورت
ملیت
جنسیت
شماره تلفن
تاریخ سفر
نوع ویزا
 باید توجه داشته باشید. که زمانی برای شما وقت ملاقات تعیین می کنند. که تمامی اطلاعات بالا را کامل کرده باشید. بنابراین باید زمان ملاقات با کارگزاری به کارگزاری نامه تاییدیه. مرتبط به زمان ملاقات را پرینت و حتما همراه خود داشته باشید.

زمان ملاقات در مرکز وی اف ای گلوبال

بعد از اینکه زمان دیدار برای شما تایید شد. زمان دقیق حضور برای درخواست ویزا به شما اعلام می شود. بنابراین باید در زمانی که از پیش. برای شما تعیین شده در مکان کارگزاری وی اف اس گلوبال حاضر باشید. و درخواست خودتان را همراه با تمامی مدارک ارائه کنید. سپس هزینه پرداخت مدارک از شما خواسته خواهد شد. بنابراین به اتاق مخصوص بیومتریک رفته و اثر انگشت خود را در آنجا ثبت می کنید. در آنجا یک عکس دیجیتالی به عنوان عکس بیومتریک از شما گرفته خواهد شد.

پیگیری درخواست

بعد از تمام شدن تمامی اقدامات پرونده فرد. متقاضی برای بررسی  به سفارت فنلاند. انتقال داده می شود. برای متقاضی این قابلیت فراهم است. تا از طریق صفحه های مجازی بتوانند درخواست ویزای خود دنبال کنند. بعد از اتمام بررسی و اعلام نتیجه پاسپورت فرد. متقاضی به او تحویل داده می شود.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی فنلاند

هنگامی که باید به کارگزاری مراجعه کنید. باید همه مدارک خود را تکمیل شده به کارگزار ارائه دهید. در صورتی که این مدارک تکمیل باشد. این موضوع به شما اطلاع داده می شود. در صورتی که فرد متقاضی بخواهد درخواست فرد با مدارک ناقص ارسال شود. مسئولیت برگشت یا تایید نشدن پرونده توسط سفارت به عهده خود فرد می باشد. برای درخواست ویزای توریستی فنلاند. باید مدارک زیر را تکمیل شده تحویل دهید.:

فرم درخواست تکمیل شده
مدارک شغلی
شناسنامه
مدارک تمکن مالی
اسناد ملکی
دو قطعه عکس بیومتریک
بلیط رفت ‌و برگشت هواپیما
تاییدیه رزرو هتل

اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

تعدادی از دانشجوها که به این کشور مهاجرت کردند. و در حال ادامه برای تحصیل می باشند. در حال حاضر در چندسال اخیر افزایش چشم گیری یافته است. کیفیت این کشور از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار است. مناسب بودن هزینه‌های تحصیل در فنلاند در کنار موقعیت های شغلی مناسب. بعد از پایان دوران تحصیل از جمله مهم‌ترین دلایل دانشجویان خارجی که به فنلاند مهاجرت کردند. برای تحصیل در این کشور است. علاوه بر این باید به مناسب بودن شهریه دانشگاه‌های فنلاند و همچنین. پایین‌تر بودن هزینه‌های زندگی در فنلاند در مقایسه با دیگر از کشورهای اروپایی مقایسه کنیم.

مهاجرت تحصیلی در این کشور نیاز به ویزای تحصیلی دارد. ویزای مورد نیاز برای متقاضی تحصیل در یک دوره آموزشی کوتاه‌مدت. و کمتر از 90 روز می باشد. اما اگرهدف از تحصیل بلندمدت باشد. در دانشگاه‌های فنلاند باید برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند. از راه سفارت این کشور اقدام نمایید.

اخذ ویزای کاری در فنلاند

برای صدور اجازه کار در فنلاند. به اجازه اقامت این کشور نیاز دارید. برای دریافت کردن اقامت فنلاند نیاز به داشتن شغل مناسب در این کشور خواهید داشت. پس قبل از اینکه شخص اقدام کند. برای ویزای کاری باید از یک کارفرما در کشور فنلاند پیشنهادکاری معتبری را دریافت نماید. برای بدست آوردن شغل در فنلاند می‌توان از سایت‌های کاریابی. در این کشور و یا ارتباطات خود بهره ببرید. پس از آنکه پیشنهار کاری معتبری بدست آوردید. می‌توانید برای اخذ ویزای کاری فنلاند. و اقامت این کشور اقدام نمایید.

مراحل اخذ ویزای کاری فنلاند. مانند اخذ ویزای تحصیلی در این کشور می باشد. و از طریق سفارت فنلاند. که در پایتخت قرار دارد. قابل بررسی می باشد. برای انجام گرفتن وقت سفارت فنلاند باید اقدام کرد. و سپس در زمان تعیین‌شده تمامی مدارک خود. را همراه با فرم درخواست تکمیل‌شده. به سفارت تحویل دهید.

زمان تقریبی برای بررسی نتیجه نهایی. اداره مهاجرت فنلاند به تهران یک ماهی حساب شده.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری فنلاند

برای اخذ ویزای کاری فنلاند. و صدور اجازه اقامت این کشور. باید مدارک زیر را تکمیل شده تحویل دهید.:

فرم درخواست تکمیل‌شده
پاسپورت معتبر
عکس
شناسنامه
پیشنهاد شغلی معتبر
فرم OLE_TY1 و TEM054
سوابق کاری در زمینه مربوطه به زبان انگلیسی

هزینه ویزای فنلاند

هزینه مورد نیاز برای ویزای فنلاند بسته به نوع ویزا متغیر است. برای مثال:هزینه مورد نیاز برای ویزای توریستی این کشور. به ازای هر فرد بالای سن 12 سال 80 یورو. و برای کودکان 6 تا 12 سال 40 یورو می باشد. باید توجه داشته باشید. که این تنها هزینه درخواست برای ویزا است. که به سفارت فنلاند مربوط می شود. اگر نیاز به استفاده از خدمات اضافی باشد. از جمله تحویل پاسپورت با پیک باید هزینه آن جداگانه پرداخت شود. بنابراین هزینه مجوز اقامت فنلاند. برای دانشجویان 360 یورو و برای افرادی که. قصد کار کردن در این کشور را دارند. در مرتبه اول 600 یورو می باشد.

گرفتن وقت سفارت درفنلاند

 برای اخذ هر نوعی از ویزا که نیاز به صلاحیت اقامت بیش از 90 روز. را در فنلاند داشته باشد باید. با داشتن تایم قبلی به سفارت خانه این کشور خود را ارجاع دهید. برای گرفتن  نوبت سفارت می‌توانید. ایمیل تقاضای وقت را به آدرس consulate.teh@formin.fi ارسال کنید. و یا با گرفتن تماس تلفنی برای خود وقت بگیرید. باید به این موضوع دقت داشته باشید. که اگر بجای شخص متقاضی فرد دیگری تقاضای نوبت کند. غیر قابل رسیدگی است.

حضور در سفارت

پس از نوبت گرفتن  باید در زمانی که برای فرد تعیین‌شده. در سفارت فنلاند حاضر باشد. و تقاضای خویش را همراه با مدارک  مورد نظر ارائه کند. باید توجه داشته باشید که  همه  مدارک خود را به طور کامل و یکجا تحویل دهد. اما اگر این مراحل را به درستی طی نکنید. درخواست شما مورد تایید قرار نمی گیرد. حاضر بودن فرد متقاضی  در زمانی که از قبل تعیین شده الزامی می باشد. و اثر انگشت در همین زمان است. که ثبت خواهد شد. توجه داشته باشید که برای کودکان زیر 12 سال انگشت‌نگاری لازم نخواهد شد.

معمولا به دانشجویان خارجی که موفق به کسب. مجوز تحصیلی درفنلاند می شوند. اجازه اقامت یک ساله داده می‌شود.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند. علاوه بر مدارک عمومی نیاز به فرم درخواست تکمیل‌شده. پاسپورت دارای اعتبار و دو قطعه عکس باید مدارک دیگری را  ارائه دهند. که به مهم‌ترین آن‌ها در اینجا اشاره شده است:

فرم OLE_OPI
مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی.
گواهی پذیرش از دانشگاه‌های فنلاند.
مدرک زبان انگلیسی. 

بیمه‌نامه.

باید توجه داشته باشید. که پاسپورت افراد باید حداقل دو صفحۀ خالی داشته باشد. زمانی که برای مشاوره اقدام می کنید. در سفارت باید کپی تمامی مدارک ذکر شده. را همراه داشته باشید.

سوالات رایج درباره اخذ ویزای فنلاند

در ادامه برخی از سوالات متداول در زمینه گرفتن انواع ویزای فنلاند مورد بررسی قرار می گیرد:

از چه مدت قبل باید برای ویزای توریستی فنلاند درخواست داد؟

درخواست برای وقت ملاقات و ارائه مدارک به کارگزاری. حداکثر 90 روز قبل از تاریخ سفر امکان‌پذیر می باشد.

 بررسی ویزای تحصیلی و کاری چه مدت طول می‌کشد؟

مدت زمان معمول بررسی ویزای تحصیلی و کاری دو ماه است.

بعد از اتمام بررسی،فرد دیگری می‌تواند پاسپورت را تحویل بگیرد؟

متقاضی با حضور در محل کارگزاری یا سفارت و همراه داشتن مدرک شناسایی پاسپورت خود. را تحویل بگیرد. اما اگر فرد دیگری بخواهد پاسپورت را تحویل بگیرد. باید حتما وکالت نامه معتبر و مناسب از سمت متقاضی را داشته باشد. 

از کجا باید فهمید که نتیجه درخواست ویزا مشخص شده است؟

هنگامی که نتیجه تصمیم‌گیری درباره  ویزا مشخص شده باشد. بستگی به نوع ویزای درخواستی کارگزاری یا سفارت فنلاند با فرد متقاضی تماس خواهند گرفت.

دانستن چگونگی پرداخت هزینه درخواست کننده ویزا؟

هزینه پرداخت درخواست ویزا به صورت حضوری. و در زمان از پیش تعیین‌شده ای. به صورت ارز یورو قابل پرداخت می باشد.

اعتبار پاسپورت باید تا چه زمان باشد؟

پاسپورت متقاضیان باید حداقل به اندازه مدت زمانی که میخواهند. در فنلاند زندگی کنند اعتبار داشته باشد. درباره با  ویزاهای توریستی. پاسپورت قرد متقاضی باید. حداقل شش ماه اعتبار را داشته باشد.