دایانا مهاجر

ویزای عمان

در صورتیکه برای  مهاجرت کردن به کشور عمان و ویزای عمان. اطلاعات خاصی ندارید، یا اینکه به هیچ عنوان  اگاهی ندارید مقصد مناسبی جهت مهاجرت می باشد یا نه. لازم هست که به آمار و ارقام این مقاله توجه کنید: کشور عمان، جزء 10 کشور دنیاست که امنیت پایداری در ان حاکم میباشد. و برای مهاجرت و امرار معاش در سال 2019 شناخته و مورد قبول استاندارد های جهانی واقع  شده است. عمان از  نظر سرانه تولید ناخالص ملی، جزء 40 کشور اول جهان است. میانگین درآمد جامعه و مردم عمان  برای خرید در میان 45 کشور اول دنیاست. و اطلاعات عجیب و جالب  وهیجان انگیز دیگری نیز وجود دارد که تا ساعت ها نیز می‌توان در مورد ان صحبت کرد .

عمانِ 100 سال پیش را که تمدنی خشک و بیابانی با مردم بدوی را کاملا  از خاطر خودتان محو کنید. حالا عمان به صلح و دوستی در خاورمیانه شهرت یافته است. ویکی از پیشرفته‌ترین و امن‌ترین کشورهای جهان محسوب میشود. سفر به این کشور گزینه‌ای عالی و منحصر به فردی برای ایرانیان به شمار می رود. از جمعیت 6 میلیون نفری کشور عمان. در حال حاضر بیش از 10 هزار ایرانی‌ هستند. و همین تعداد زیاد حاکی از پر طرفدار بودن و محبوبیت کشور عمان برای مهاجرت ایرانیان است.

هدف این مقاله این بوده  که  داده های دست‌اول و پرکاربردی در مورد سفربه عمان را برایتان بیان کنیم. از شرایط مهاجرت به عمان گرفته تا روش‌های  اخذ ویزای عمان و بقیه موارد مهم دیگر. همچنین می‌توانید مطلب درباره عمان را مطالعه کنید و اطلاعاتی در مورد این کشور به دست آورید.÷÷÷

مزایای مهاجرت به عمان

شاید اگر از بسیاری از افرادی که قصد سفر دارند. بپرسید که چه کشورهایی مورد نظرشان است. کمتر کسی کشور عمان در میان گزینه‌هایش باشد. بااین‌حال می‌توانید اطمینان داشته باشید که عمان نه تنها اکنون به مقصدی عالی برای سفر بیان شده. بلکه در سال‌های بعد، جزء اساسی ترین گزینه‌های سفر هر شخصی خواهد شد.

تنها چند نمونه از مزیت‌های وخوبی های سفر به کشورعمان و اخذ ویزای عمان را بخوانید.: کشور عمان اقتصاد روبه‌رو رشد و بالایی دارد .ومناسبات سیاسی گسترده‌ای با جهان دارد برای همین، نیاز به نیروی کار و شهروندانی دارد. که در این مسیر مسئولیت‌ها و شغل‌های زیادی را بر عهده بگیرند. 

جمعیت بومی عمان و میزان  زادوولد در آن کم است،. پر کردن مشاغل در آینده وسیع تر خواهد شد و  نیاز به نیروی کار دارد. بنابراین کشورعمان، چاره‌ای به جز جذب نیروی انسانی از بقیه کشورها ندارد!. روابط بین کشور ایران وکشور عمان، در وضعیت بسیار خوبی به سر می‌برد،. همین روابطه ی خوب، دلیل مناسبی برای مهاجرت ایرانیان به کشورعمان است است.

 • میانگین دستمزد در کشورعمان خیلی بالاست. (بیش از 25 میلیون تومان در ماه. و به‌صورت میانگین برای مشاغل تخصصی، بسیار زیادتر است).
 • سرمایه‌گذاران از معافیت‌های گسترده مالیاتی برخوردار هستند.
 • اقتصاد این کشور به دلیل دوری عمان از تنش‌های سیاسی، بسیار پر امنیت  است. و احتمال بروز بحران‌های بزرگ یا ناپایداری و بی‌ثباتی در آن بسیار کم است.
  و ده‌ها دلیل دیگر که می‌تواند این لیست را بسیار بزرگ‌تر کند.

استخدام در عمان

با کلیک بر روی دکمه مقابل به اینستاگرام ما وارد شوید و مطالب بسیار متنوع در مورد کشورهای مختلف را در اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

پست اینستاگرامی روبرو مربوط به کاریابی در عمان می باشد.

با کلیک بر روی دکمه مقابل به اینستاگرام ما وارد شوید و مطالب بسیار متنوع در مورد کشورهای مختلف را در اینستاگرام ما دیدن فرمایید.

پست اینستاگرامی روبرو مربوط به کاریابی در عمان می باشد.

روش‌های مهاجرت

خوشبختانه به دلیل اینکه روابط تهران و مسقط در سال‌های گذشته یک رابطه سیاسی صلح امیز بوده،. روش‌های سفربه این کشور و اخذ ویزای عمان برای ایرانیان منطقی‌تر از بقیه کشورها است. روش‌های مهاجرت به عمان و ویزای عمان را به‌صورت تیتروار معرفی کرده‌ایم. و بعد هرکدام را به‌صورت  کاملا ساده و کوتاه توضیح داده‌ایم:.

 • سفراز طریق تحصیل به  کشورعمان
 • سفراز طریق ازدواج به کشورعمان
 • مهاجرت از طریق کار به کشورعمان
 • مهاجرت افراد موفق و هنرمندان به کشورعمان
 • مهاجرت به کشور عمان و گرفتن تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت از طریق پناهندگی به کشورعمان
 • مهاجرت از طریق همراه به کشورعمان
 • مهاجرت توریستی به کشورعمان صلح ودوستی

برای مهاجرت کاری چه تخصصی دارید

یک روش رایج و پرطرفدار برای سفر ب کشورعمان، سفرکاری و اخذ ویزای کاری عمان است. به جز کارهایی که طبق روال برای پرونده‌تان باید انجام دهید. یک کار پراهمیت (دریافت گواهینامه NOC) است.(گواهینامه NOC دیگر چیست.؟ یک مدرک معتبر که نشان می‌دهد کارفرمای متقاضی شغل در کشور عمان. هیچ مخالفتی برای ورود شما به کشور عمان ندارد. دریافت این گواهینامه، مستلزم داشتن فاکتورهای متمایزی از جمله مسائل سیاسی و اقتصادی کارنامه شماست.) برای سفر کاری به کشور عمان  و مهاجرت به عمان می‌توانید از دو نوع ویزای کار استفاده کنید:.

 • ویزای استخدام : (مختص افرادی که قصد استخدام شدن در عمان را دارند.)
 • ویزای اقامت: (برای استفاده همراهان و اعضای خانواده شما به عنوان متقاضی کار.) 

راه گرفتن  اقامت کاری در عمان چقدر دشواراست؟ به‌هرحال سفر به هر کشوری. دشواری ها وپیچیدگی های خاص خود را دارد. عمان هم از این قاعده مستثنا نیست. ما در موسسه مهاجرتی دایانا در این زمینه تجربیات زیادی داریم و پرونده‌های متعدد مهاجرتی را به سرانجام خوبی رسانده‌ایم. برای ما افتخار است که شما مورد موفق بعدی ما برای سفر به عمان باشید. مشاوره با مشاورین باتجربه و آموزش‌دیده ما را از دست ندهید. لازم است فرم زیر را پر کنید و منتظر تماس مشاورین ما بمانید.

در چه مشاغلی می‌توانیم مشغول به کار شویم

برای دریافت اقامت کاری و اخذ ویزای کشور عمان. پیدا کردن شغل مناسب و مورد نیاز و قانع کردن کارفرما مراحلی دارد که باید سپری کنید. برای اینکه راحت و سریع‌تر بتوانید به کشور عمان سفرکاری داشته باشید. لطفاً مطالب زیر و مشاغل مورد نیاز عمان در سال 2022 را به دقت مطالعه بفرمایید..

کشور عمان سیستم آموزشی پیشرفته‌ای دارد. و همانند کشورهای توسعه یافته، تحصیلات در این کشور تا مقاطع عالی. تقریباً رایگان و بدون هزینه است. البته کسانی که برای تحصیل به عمان سفر میکنند.و به دنبال اخذ ویزای تحصیلی عمان هستند. باید در مدارس بین‌المللی درس بخوانند که رایگان  وبدون هزینه نیست.اموزش در مدارس کشور هم به زبان عربی و هم به زبان انگلیسی انجام می‌شود. دانش آموزان بین‌المللی بین 3 الی 10 هزار دلار به‌صورت سالانه هزینه دارد

مراحل مهاجرت کاری

برای تکمیل مراحل گرفتن گواهینامه NOC. باید مراحل انگشت‌نگاری را هم در اداره پلیس  کشورعمان انجام دهید. (توجه داشته باشیدکه. کشور عمان یکی از پرامنیت ترین کشورهای دنیاست. لذا انجام این تدابیر برای غربالگری مهاجران به این کشور الزامی است. و با جدیت پیگیری می‌شود. همچنین کسی که مسئول استخدام  است. باید گواهی‌ای ارائه کند که نشان دهد کارمندی که قصد استخدامش را دارد. سابقه ارتکاب جرم نداشته باشد. 

به‌صورت کلی توجه به آیتم‌های زیر در مسیر سفر کاری و به کشورعمان. و اخذ ویزای عمان باید مورد توجه قرار  گرفته شود: 

 • سن مورد قبول برای نیروی کار بین 21 تا 60 سال است.
 • هزینه‌ای که برای دریافت ویزای کاری عمان در نظر گرفته شده. حدود 20 ریال کشورعمان است که البته ممکن است متغییر باشد.
 • ویزای کاری عمان تقریباً سه ما بعد از تاریخ صدور. تایم استفاده دارد وبعد از آن باید تمدید شود.
 • هزینه‌ای که بابت دیرکرد ماهانه تمدید ویزا باید پرداخت کنید. حدوداً 50 ریال کشور عمان اعلام شده است.
 • نوع ویزای کاری کشور عمان، چند بار ورود است.
 • ویزای کاری مورد نظر بیشتر مواقع به‌صورت دو ساله صادر می‌شود. درصورتی‌که لازم است اعضای خانواده متقاضی هم همراهش باشند. باید ویزای اقامت مخصوص به خود داشته باشند.

نکته مورد اهمیت این است که. با توجه به اینکه کارفرما در راستای پذیرش فرد در شغل مشخصی وارد شده است. و تکمیل اطلاعات انجام داده، تغییر شغل پس از ورود به کار. دشوار است.

مهاجرت تحصیلی

برای مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای عمان به صورت تحصیلی .در جدول زیر لیستی از معتبرترین مدارس کشور عمان. به همراه شهریه های سالانه آنها درج شده است:  شهریه ونام مدرسه ها

 • 1.25 تا 3 هزار ریال عمان. در سال مدرسه بین المللی ال باطنه (ABIS)
 • 2 تا 4.5 هزار ریال کشورعمان. در سال ABA آکادمی آمریکن-بریتیش سابق
 • 2.5 تا 5 هزار ریال کشورعمان. در سال مدرسه بین المللی آمریکایی مسقط (TAISM)
 • 1 تا 2.5 هزار ریال  کشورعمان. در سال مدرسه بین المللی دانش (KGIS)
 • 1 تا 2.5 هزار ریال کشورعمان. در سال مدرسه بین المللی مسقط (MIS) 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

شرایط پذیرش برای تحصیل در دانشگاه‌های  کشور عمان در مقطع ارشد. و اخذ ویزای عمان تا حدی  سخت تراز مقطع کارشناسی است. تحصیل به صورت تمام‌وقت.  نیمه‌وقت و یا غیرحضوری (آنلاین) در  بیشتر دانشگاه‌های کشور عمان انجام می‌گیرد. یکی از دانشگاه‌های بسیار  معتبر کشور عمان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد. دانشگاه سلطان قابوس عمان است.

برای پذیرش  در این دانشگاه. باید در آزمون CGPA حداقل 2.75 الی 4 را دریافت کنید. و دارای  مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 داشته باشید. البته ترجمه مدارک مقطع لیسانس را هم باید انجام داده باشید. همچنین لازم است مهر وزارت امور خارجه و دادگستری. بر روی مدارک تحصیلی و ریزنمرات حتما باید درج شده باشد. .

تحصیل در مقطع کارشناسی

برای تحصیل در دانشگاه‌های عمان و اخذ ویزای تحصیلی عمان لازم است. که به زبان انگلیسی مسلط باشید. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور عمان. باید سایت دانشگاه مربوطه را چک و اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنید. بعضی از دانشگاه‌های عمان آزمون ورودی دارند. و  اگر نتوانید به اندازه کافی امتیاز کسب کنید. نمی‌توانید در آنجا مشغول به تحصیل شوید. 

معمولاً برای رشته‌های علوم پزشکی و مهندسی در این کشور رقابت بسیار  زیادی وجود دارد. عمان  برنامه های  بسیار زیادی برای تبدیل شدن به قطب پزشکی منطقه دارد. افزایش آمار مهاجرت پزشکان به کشورعمان و اخذ ویزای عمان توسط پزشکان در سال‌های اخیر.بیانگر همین موضوع است.

یکی از مهم‌ترین مدارک برای پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های کشورعمان. (مدرک دیپلم دوازده‌ساله و نمره ی زبان انگلیسی 5.5 آیلتس) است. این دو مدرک حداقل‌های و کمترین شروط. برای پذیرش تحصیلی و  سفر به کشور عمان برای تحصیل در مقطع کارشناسی میباشد.. برای تحصیل در دانشگاه‌های  کشور عمان در مقطع لیسانس. هزینه‌های شهریه  متفاوت هست. به‌صورت کلی  و خلاصه می‌توان گفت. میزان تقریبی شهریه‌ها در دانشگاه‌های کشورعمان در مقطع لیسانس. برای دانشجویان بین‌المللی.بین 1000 الی 2500 دلار میباشد.

تحصیل در مقطع دکتری

برای اینکه در مقطع دکتری دانشگاه‌های کشورعمان پذیرفته شوید و ویزای عمان بگیرید. لازم است  رزومه‌ای بسیار قوی شامل معدل بالا در مقاطع قبلی. حداقل نمره 7.5 آیلتس. ریز نمرات ترجمه شده و فعالیت‌های پژوهشی. و همچنین  ارائه مقالات در ژورنال‌های معتبر بین‌المللی.را دارا باشید.

 جالب است بدانید تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه‌های کشور عمان. به عنوان یکی ازشغل های تمام‌وقت در نظر گرفته  می‌شود. تحصیل در کشور عمان در مقطع دکترا بین 2 تا 4 سال زمان می‌برد. لازم است دانشجویان در این  زمان در پروژه‌های علمی و همچنین در سمینارهای علمی بسیاری شرکت داشته باشند.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

عمان موقعیتی استراتژیک و مناسب  در منطقه دارد و سیاست صلح جویانه و مبتنی بر همکاری‌های وسیعی هم که در پیش گرفته،  باعث شده به مدینه فاضله ای تبدیل شود که سرمایه‌گذاران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.

یکی ازراه  های خوب برای مهاجرت به کشورعمان، و اخذ ویزای عمان همین روش سرمایه‌گذاری است. البته شاید با دیدن واژه سرمایه‌گذاری  پیش خودتان فکر کنید تا وقتی خیلی پولدار نباشید.نمی‌توانید به  کشورعمان مهاجرت کنید. اما این دیدگاه کاملا اشتباه است .بیشتر ایرانیانی که برای سرمایه‌گذاری به کشور عمان مهاجرت کرده‌اند. وضع مالی آن‌چنان  خوبی  نداشته‌اند. پس شما هم می‌توانید با روش سرمایه‌گذاری. به این کشور نقل‌مکان کنید.اما چگونه باید این کار را انجام دهید ؟

روش‌های سرمایه‌گذاری

راه های زیادی برای سرمایه‌گذاری در این  کشور و اخذ ویزای سرمایه گذاری عمان وجود دارد. ما برای اینکه اطلاعات کاملی در این زمینه در اختیارتان بگذاریم،. مطلبی کامل و جامعی برای این موضوع نوشته‌ایم که می‌توانید. مطالعه بفرمایید :سرمایه گذاری در عمان: بخشی از این روش‌ها را به اختصار در ادامه می‌خوانید. به‌طورکلی اخذ ویزای عمان از این طریق به 3 شکل امکان پذیر است. و  انجام می‌شود.:

 • سرمایه‌گذاری به روش خرید ملک
 • سرمایه‌گذاری به روش ثبت شرکت
 • سرمایه‌گذاری به روش سپرده بانکی. و خرید اوراق قرضه و سهام

ارزیابی تجربیات افراد  در خصوص مهاجرت به کشور عمان نشان می‌دهد.  که در حال حاضر بهترین روش برای سفر به کشور عمان از طریق سرمایه‌گذاری.  و ثبت شرکت در این کشور است.گرفتن  اقامت دائم برای کشور عمان  زمان‌بر است. از جهتی  هم  این کشور عموماً مهاجرپذیر نیست. بیشتر درخواست‌های تأییدشده در این کشور حائز دریافت ویزای ده‌ساله یا کمتر شده‌اند. پس باید به این ریسک در مسیر سرمایه‌گذاری دقت داشته باشید. 

از جهتی با توجه به بالا بودن ارزش پول عمان. سرمایه‌های سرمایه‌گذاران ایرانی. یاری  توانایی رقابت با ریال عمان را ندارد.به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم. برای تصمیم‌گیری قطعی در خصوص ورود به پروسه مهاجرت. از طریق سرمایه‌گذاری در عمان. حتماً با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشید. (فرم ارزیابی مهاجرت را پر کنید!)

اقامت عمان از طریق خرید ملک:
طبق آخرین دستورالعمل‌های ارائه شده توسط بانک مسقط. اتباع خارجی تا 80 درصد ارزش ملک را می‌توانند. در قالب وام دریافت. و طی حداکثر 25 سال بازپرداخت کنند. نرخ سود وام بستگی به ملیت، اعتبار و ملک شما دارد. HSBC بانک بین‌المللی است. که به اتباع خارجی برای خرید ملک در عمان وام می‌دهد. با اجرا کردن قانون خریداری املاک کشور عمان. برای مهاجران، امکان صدور ویزای اقامت این کشور نیز ایجاد شد.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت یکی از بهترین روش‌های سفربه  کشورعمان  و اخذ ویزای عمان است. با توجه به تصویب قوانین جدید دولت عمان. برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و افزایش میزان سرمایه‌گذاری. ثبت شرکت با مالکیت 100% برای افراد خارجی. حتی ایرانیان  امکان پذیر است.شرکت‌های متنوعی  در کشور عمان  میتواند به ثبت برسد.  که بهترین آن‌ها شرکت سهامی عام (Limited Liability Company) یا به اختصار LLC است. برای ثبت این نوع شرکت در عمان 5 نوع مجوز وجود دارد.:

 • درجه ممتاز (Excellent Grade)
 • درجه 1 (First Grade)
 • درجه 2 (Second Grade)
 • درجه 3 (Third Grade)
 • درجه 4 (Fourth Grade)

ایرانیان برای راه‌اندازی شرکت در این کشور باید مجوز درجه ممتاز یا درجه 1 بگیرند. هر کدام از این مجوزات هم شرایط ویزه خود را دارد.

مهاجرت از طریق ازدواج

روش‌های توضیح داده شده در بالا تقریباً روش‌های تضمین‌شده‌ای برای گرفتن اقامت کشورعمان و اخذ ویزای عمان محسوب می‌شود. ولی یک روش کمتر شناخته شده و غیرمحبوب هم هست. که می‌توانید با آن به  کشور عمان سفر کنید؛  ان هم از طریق ازدواج! با ازدواج  با کسانی که اتبعه کشور عمان  هستند. می‌توانید شهروندی این کشور را به دست آورید.  همچنین باید به مسائل جانبی و  تمام ظرافت های آن و آداب‌ورسوم کشور عمان تسلط کامل داشته باشید. کشورهای عربی تقریباً نظم حقوقی مشابهی دارند. 

اخیراً در کشور عمان سن بلوغ برای ازدواج بالا رفته است. یکی از شرایط مهاجرت به عمان از طریق ازدواج این است که. شخصی که تابع کشور عمان میباشد. باید بالای ۲۰ سال سن داشته باشد.در کشور عمان، رضایت پدرِ زن برای ازدواج دختر با تبعه خارجی یک موضوع حقوقی وکاملا جدی است.  همچنین وجود دو نفر شاهد در زمان جاری کردن خطبه عقد الزامی است. فرد متقاضی اقامت از طریق ازدواج باید مجرد باشد؛. به این صورت که یا اینکه ازدواجی نداشته و یا اینکه طلاق گرفته باشند. و گواهی طلاق را داشته باشند. درصورتی‌که همسر وی فوت کرده باشد، باید  گواهی فوت همسر باید به سفارت ارائه شود.  

شرایط درخواست اقامت از طریق ازدواج

شرایط فرد متقاضی  برای ورود به خاک عمان از طریق ازدواج.روند خاص  و ویزه خودش را دارد. زوجین باید 14 روز قبل از ازدواج رسمی خود. در کشور عمان حضور داشته باشند. لازم است  فرد متقاضی سفراز طریق ازدواج  6 ماه مداوم و یا 8 ماه غیر مداوم. در طول یک سال در کشور عمان حضور داشته باشد.  یکی از شرایط  دیگر.اخذ ویزای عمان حضور 18 ماهه فرد در بازه سه ساله در این کشور است. متغیرو کم و کاستی در این بخش باعث خواهد شد. تا فرد اقامت یک‌ساله و یا سه ساله خود را از دست بدهد.

 موضوع دیگر  که بسیار اهمیت دارد. رفتارهای اجتماعی در کشور عمان است. فرد متقاضی در صورت داشتن سوء پیشینه ،  باید عملاً قید سفر به کشورعمان را بزند. در صورت ارتکاب جرم، این شخص از این کشور اخراج خواهد شد. و تا دو سال بعد نمی‌تواند تقاضای سفر به عمان را بدهد. تازه بعد از دو سال، شرایط سخت‌تری نسبت به فردی که بدون سوءسابقه درخواست داده است. پیش رو دارد. لذا این بخش را باید به عنوان خط قرمز سفر به عمان از طریق ازدواج را در نظر گرفت. به‌طورکلی فاکتورهای زیر برای موفقیت در پروسه سفر به کشور عمان. از طریق ازدواج نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند:

 • نبود سو پیشینه و سابقه کیفری
 • اثبات صوری نبودن ازدواج و وجود رابطه عاطفی بین زوجین
 • اثبات تمکن مالی از سوی همسر عمانی
 • تسلط به زبان عربی برای فرد متقاضی به سفر
 • اثبات زندگی با همسر عمانی به مدت حداقل ده سال. .

مهاجرت به عمان از طریق تولد

کشورهای گوناگون برای تابعیت فرزندان متولد شده به دو صورت عمل می‌کنند. برخی از سیستم خون پیروی می‌کنند. و برخی نیز از سیستم خاک. سیستم خاک برای تولد فرزند بر اساس مکان تولد فرزند است.بعضی  ازکشورها مثل برزیل، کانادا، آمریکا و … از طریق سیستم خاک. تابعیت کشور خود را به فرزندان متولد شده می‌دهند. سفر به این کشورها و گرفتن تابعیت آسان‌تر صورت می‌گیرد. کشورهای با سیستم خون تابعیت فرزند را بر اساس تابعیت والدین می‌دهند.بر این اساس صرفاً به دنیا آمدن فرزند در این کشورها منجر به گرفتن تابعیت نخواهد شد. 

 بنابراین افرادی که تابعیت این کشورها را ندارند. نمی‌توانند با مهاجرت و به دنیا آوردن فرزند خود.تابعیت بگیرند. کشور عمان از سیستم خون پیروی می‌کند؛. اما اخذ ویزای عمان و گرفتن تابعیت در عمان بر اساس خون نیز شرایطی دارد: درصورتی‌که فرزند متولد شده دارای یکی از شرایط زیر باشد. می‌تواند تابعیت  کشور عمان  را بگیرد.

 • به دنیا آمدن کودک در خاک عمان:
  در صورتی تابعیت فرزند متولد شده در عمان داده می‌شود. که والدین او عمانی باشند؛ یعنی دارای تابعیت و اقامت  کشور عمان باشند.
 • تولد فرزند در خارج از عمان: درصورتی‌که فرزند. خارج از عمان متولد شود. ولی والدین وی عمانی باشد. تابعیت فرزند عمانی خواهد شد
 • تولد فرزند در عمان در صورتی که تابعیت والدین نامشخص باشد:
  در این مورد به دلیل نامعلوم بودن تابعیت والدین،. تابعیت فرزند مشابه سیستم خاک خواهد بود.
 • تابعیت فرزند از طریق فرزند خواندگی: یعنی فرزندی که سرپرستی او بر عهده یک فرد عمانی قرار بگیرد. در این مورد فرقی با پدرخواندگی و یا مادرخواندگی ندارد. همچنین افراد مجرد می‌توانند فرزندی را به عنوان فرزندخوانده بپذیرند.

مهاجرت از طریق ورزش

 کشور عمان، علاقه زیادی به جذب ورزشکاران حرفه‌ای از سرتاسر دنیا دارد. تا شاید از این طریق بتواند سطح فنی ورزش خود را  تا حد مورد قبولی برساند.به‌طورکلی، کشورهای حاشیه خلیج فارس به دلیل اقتصاد قوی. و دستمزدها و پاداش‌های زیادی که برای ورزشکاران در نظر گرفته‌اند. در سال‌های اخیر به مقاصد بسیاری از ورزشکاران تبدیل شده‌اند. 

موضوع قابل توجه که ورزشکاران باید در انتخاب مقصد سفری خود در نظر بگیرند. موضوع زبان اصلی آن کشور است. ورزشکارانی که قصد سفر ب کشور عمان را دارند.و به دنبال اخذ ویزای عمان هستند به‌هرحال ملزم اند که  زبان عربی عمان را به خوبی یاد بگیرند. 

این موضوع یک امتیاز کلیدی محسوب می‌شود.همچنین  لازم به ذکر است که بعد از اتمام دوره حرفه‌ای خود. می‌توانید به یک مربی ورزشی در این کشور تبدیل شوید.

شرایط اقامت از طریق ورزش

 • یکی از مهم‌ترین شاخص‌هایی که در فرایند گرفتن ویزای  کشور عمان. و سفر به این کشور از طریق ورزش وجود دارد این است که. ورزشکار باید ثابت کند که از طریق فعالیت ورزشی در کشور مبداء خود درآمد  خوبی داشته است. قطع فرایندهای خوداشتغالی در داخل ایران. و ارائه مستندات این بخش کمک ویژه ای خواهد کرد. فاکتورهای مهم خوداشتغالی ورزشکاران که برای اداره مهاجران عمان.  مورد توجه و  در نظر گرفته میشود به شرح زیر است.:
 • ورزشکاران باید 2 سال فعالیت ورزشی و کار و اشتغال در زمینه‌های ورزشی داشته باشند.
 • ورزشکاران باید دارای 2 سال فعالیت ورزشی در سطح جهانی باشند.
 • ورزشکاران باید دارای یک سال فعالیت ورزشی در سطح داخلی و یک سال فعالیت ورزشی در سطح خارجی و بین‌المللی باشند.
 • ورزشکاران باید اثبات کنند که در کشور مقصد به ادامه فعالیت‌های ورزشی می‌پردازد و در حقیقت قصد آن‌ها از مهاجرت به این کشور توسعه ورزش و فعالیت‌های ورزشی در سطح داخلی و خارجی است. 
 • این‌طور به نظر می‌رسد که کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه عمان به دلیل ارائه امکانات ورزشی مناسب و پیشرفته، بالابردن درآمدهای ورزشکاران و از سویی دیگر نزدیکی به ایران، به کشوری محبوب برای ورزشکاران ایرانی تبدیل شده است 

باید دقت کرد که این روند پیچیدگی های خاص خود را دارد. ورزشکاران برای مهاجرت به این کشور درحال‌توسعه. باید از طریق دریافت دعوت‌نامه شغلی از طرف کارفرمای عمانی اقدام کنند. با گرفتن ویزای کار ورزشکاران، مربیان ورزشی. قهرمانان ورزشی و مفسران ورزشی. می‌توانند در این کشور به کار و اشتغال بپردازند

هزینه مهاجرت

هزینه‌های سفر به عمان غالباً در هزینه‌های خدمات گرفتن ویزا تمام می‌شود. البته این هزینه‌ها، هزینه‌های  پایه و ثابت است. ممکن است با توجه به شرایط هر فرد هزینه‌های سفر به عمان متمایز باشد . در اینجا  به اصلی‌ترین فاکتورهای هزینه‌ای  سفر به کشور عمان می‌پردازیم. هزینه ویزاهای مختلف عمان طبق جدول زیر است:

1 ویزای توریستی 20 ریال عمان
2 ویزای کاری
3 ویزای پیوست خانوادگی
4 ویزای دانشجویی
5 ویزای مخصوص هنرمندان
6 ویزای مخصوص دانشمندان و نیروهای متخصص
7 ویزای ورود از طریق دریا
8 ویزای سرمایه گذاری در صورت تایید هزینه ای گرفته نمی شود
9 ویزای اضطراری 30 ریال عمان
10 ویزای ساکنین شورای همکاری های خلیج فارس GCC 5 ریال عمان
در خصوص هزینه‌های زندگی در عمان هم باید بگوییم. مقدار دقیق این هزینه‌ها به فاکتورهای زیادی وابسته است. در این راستا پیشنهاد می‌کنیم مقاله زندگی در کشور عمان را مطالعه بفرماید.

سخن پایانی

سفر به کشور عمان، و اخذ ویزای عمان با توجه به مطالبی که در این مقاله خواندیم. یکی از عالی ترین مقاصد برای ایرانیان است. با سفر به  کشور عمان در یک کشور پرامنیت و بی‌حاشیه. زندگی خواهید کرد .در  کشور عمان خبری از مالیات بر درآمد شخصی نیست و با توجه به  میزان جمعیت  کم این کشور. فرصت استخدام در شغل های متنوع و گوناگون  و پردرآمدی را خواهید داشت.