کانادا

ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن

 1- ویزای شینگن نوع A: ویزای ترانزیت یا ویزای نوع A،  توانایی گرفتن ویزای ترانزیت هوایی را به افراد میدهد . با دریافت ویزای شینگن نوع A قادرید با هواپیما وارد فرودگاه کشور حوزه شینگن شوید و طی حداکثر چهل و هشت ساعت کشور را با هواپیما ترک کنید.

ویزای تایپ A برای زمانی است که شما میخواهید در کشور عضو حوزه ی شینگن خط هواپیمایی عوض کیند یا هواپیما نیازمند سوختگیری باشد. پس شما قادرید به آسانی وارد کشور عضو حوزه شینگن شوید و بعد از حل شدن مشکل به شیوه مرزهای هوایی این فرودگاه را ترک کنید.

2- ویزای شینگن نوع B: این ویزا هم یکی از ویزاهای ترانزیت میباشد. با این ویزا قادر هستید خاک کشور عضو حوزه شینگن را در طی 5 روز به کشور دیگر از راه مرزهای زمینی یا آبی ترک کنید.

3- ویزای شینگن نوع C: این ویزا به شما این امکان را میدهد که در حداقل ترین زمان ممکن شما به کشور عضو حوزه شینگن سفر کرده و تا حداکثر 90 روز در آنجا اقامت داشته باشید.

4- ویزای شینگن نوع D:ویزای مولتی یا ویزای نوع D  این امکان را به افراد میدهد که در کشور عضو حوزه شینگن به مدت 5 سال تردد داشته باشند. این ویزا بیشتر برای کسانی مناسب است که خویشاوندان خود در این کشور زندگی میکنند.

مراحل دریافت ویزای شینگن

مراحل اخذ ویزای شینگن در آغاز وابسته به تایپ و قصد شما است. مثلا اگر شما میخواهید سفر گردشگری به کشورهای عضو حوزه ی شینگن را داشته باشید شرایط و مرحله های آن با سفر کاری و تحصیلی ناهمگون خواهد بود.

بنابراین در آغاز باید قصدتان از سفر را روشن کنید و اگر فراخوان دارید آن را هم مطالعه کنید و بعد اقدام به درخواست ویزا نمایید. ما برای شما مراحل اخذ ویزا را به طور خلاصه و موثر شرح داده ایم:

 • چه نوع ویزایی باید بگیریم؟
  در ابتدا شما باید نوع ویزای مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر میخواهید در یکی از کشورهای عضو حوزه شینگن به تحصیل بپردازید باید جهت اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. اگر جهت گردش به کشورهای عضو حوزه شینگن میروید باید برای ویزای توریستی اقدام کنید. پس شما باید انواع ویزا را به خوبی بشناسید.
 • آیا برای رفتن به سفارت نیازمند وقت سفارت هستیم؟
  وقت سفارت شما مرتبط به نوع ویزایی که اقدام میکنید میباشد . برای مثال جهت اخذ ویزای آلمان ، وقت سفارت آلمان تحصیلی بیشتر از 36 ماه طول میکشد اما وقت سفارت آلمان توریستی حداکثر سه ماه قابل دریافت است. دیگر کشورها نیز به همین صورت میباشد.

بنابراین پیش از برنامه ریزی و زمانبندی سفر تحقیق کنید که سفارت ها شرایط وقت دهی دشواری نداشته باشند چون در بعضی حالات باید تا 3 الی 4 ماه منتظر بمانید تا قادر شوید به سفارت برای انگشت نگاری ویزای شینگن رجوع کنید.

 • آیا مدارک خاصی برای ویزا نیاز است؟
  در این گام باید نسبت به چک لیست سفارت اسناد خود را آماده کنید. این اسناد باید صحیح و دقیق باشند. این اسناد را نسبت به وقت سفارت به دارالترجمه بسپارید. و سفارت آن را رسیدگی می کند و جواب را به شما پیام رسانی می کند.

پیش از بیوگرافی اسناد جهت سفارت ها تحقیق کنید که اسناد را به اندازه ترجمه کنید و دچار ضرر و نشوید. اگر اطلاعات کافی در این موارد ندارید، حتما به نزدیکترین دفتر خدمات مسافرتی به محل زندگی خود که مورد قبول می باشند رجوع کنید و از مشاوره ویزای شینگن و چینش اسناد بهره گیری کنید.

 • چه زمانی به سفارت مراجعه کنم؟

با همه ی اسناد و همچنین تمام هزینه فرستادن ویزا، به سفارت رجوع کنید. سفارت اسناد را از شما اخذ می کند و سپس میشود به آسانی در انتظار جواب سفارت باشید. سفارت در کوتاه ترین زمان پاسخ شما را میدهد. بعضی از سفارت ها امکان دارد با شما مصاحبه کنند.

در این گام شما باید با نوبت قبلی به سفارت رجوع کنید. و انگشت نگاری  ویزای شینگن  را انجام دهید و همچنین ترجمه اسناد خود را انجام دهید

 • جوابدهی سفارت شینگن چقدر زمان میبرد؟
  حدود 2 الی 4 هفته زمان میبرد تا سفارت جواب شما را بدهد و شما باید برگه ی رسیدی که روز مصاحبه به شما داده اند را به همراه داشته باشید. پاسخ سفارت به شما میتواند بلی یا خیر باشد.

اگر سفارت جواب مثبت را به شما داد، شما قادرید ویزای خود را دریافت کنید. وگرنه دو الی چهار ماه بعد با حل کردن مشکل ریجکتی مجددا برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

شرایط اخذ ویزای توریستی شینگن

اخذ ویزای شینگن شرایط مخصوصی برای همه ی کشورهای ناحیه شینگن دارد، پیش از تشریحات و مطالب دقیق و اخبار اسناد خواسته شده ی ویزا اقدام به شرح اصلی ترین شرایط عمومی درخواست ویزا میکنیم:

اصلی ترین شرط ویزای شینگن با توضیح خلاصه ای در این بخش شرح داده میشود:

 • شرایط اصلی اول:

 همانگونه که پیش تر هم ذکر شد باید قصد شما از سفر روشن باشد. اکنون امکان دارد از خودتان بپرسید که پس از روشن شدن هدف سفر چه باید کرد؟ پس از معین سازی قصدتان از سفر باید تحقیق کنید که شرایط مورد نیاز جهت اخذ این گونه ویزا را بر پایه هدف سفر دارید یا خیر.

مثلا اگر بازرگان هستید باید فراخوان موثق کاری از کمپانی که با آن قرار است دیدار کنید اخذ کنید. وگرنه سفارت قصد سفر شما را قبول نکرده و باعث ریجکت شما میشود.

شرایط اصلی دوم:

اکنون باید به هزینه فکر کنید. سفارت تمکن مالی را از شما میخواهد. بنابراین باید به مقدار قابل قبولی پول داشته باشید تا سفارت تایید کند که شما از عهده ی هزینه های خود برمیاید.

در آخر این کشورها میخواهند که گردشگران در کشورشان خرج کنند. بنابراین اگر تمکن مالی قوی ندارید مطمئن باشید که سفارت درخواست شما را رد میکند.

شرایط اصلی سوم:

باید ذکر کنیم که سفارت افزون بر تمکن مالی، گردش حساب 4 الی 6 ماهه شما را نیز میخواهد. به دلیل اینکه تحقیق کند شما از شرایط شغلی و مالی خوبی برخوردار هستید و پرینت گردش حساب شما با تایپ شغل و موجودی حساب شما مشابه است.

اگر این گردش حساب شما برای افسر سفارت پیچیده باشد مسلما شما را رد خواهند کرد.

شرایط اصلی چهارم:

سفارت ها باید متقاعد شوند که شما میخواهید به کشور خود برگردید و قصد ماندن در حوزه شینگن را ندارید. یکی از حالاتی که سفارت را متقاعد میکند داشتن وابستگی عاطفی در ایران می باشد.مثلا اگر شما یک خانواده 4 نفره هستید مثل پدر، مادر و 2 تا فرزند بهتر است در عوض اقدام خانوادگی جهت درخواست ویزا، یک الی دو نفر از اعضای خانواده برای اولین باری که تقاضای ویزای شینگن می دهید در ایران بمانند.

این کار سفارت را متقاعد می کند که شما به علت خانوادتان میخواهید به کشور خود برگردید.

چگونه ویزای شینگن بگیرم؟

به منظور گرفتن ویزای مناسب وضمانت شده اول باید وقت سفارت را دریافت کنید:

اولین مرحله، دریافت وقت سفارت است. با وقت سفارت شما باید در تاریخ و ساعتی معین به سفارت رجوع کنید. پس سفارت اسناد شما را اخذ می کند و رسیدگی آنرا شروع می کند.
دومین مرحله  آماده کردن اسناد است. اسنادی که سفارت قبول می کند به شکل کامل برابر است با این وجود در بعضی حالات اختلافاتی نیز وجود دارد. با دقت به قانون های کشورها باید با توجه به آن چیزی که می خواهند را مظارت کنید و طبق همان این اسناد را عرضه نمایید.

سومین مرحله ،در حالتی که این اسناد نقصی داشته باشد، تقاضای شما ریجکت می شود. در این مورد بسی توجه کنید تا اصلا به دشواری ها بر نخورید. توجه کنید اسنادی که عرضه می کنید استاندارد های مخصوص به خود را داشته باشند تا قادر شوید ویزای این کشور را دریافت کنید.
مرحله چهارم بیوگرافی اسناد است، با دقت به قانون های کشور مقصود باید برای ترجمه اسناد دست به کارشوید. مثلا جهت سفر به کشور اسپانیا بعد از دریافت وقت سفارت اسپانیا ، باید اسناد را به اسپانیایی ترجمه کنید. در حالتی که جهت دریافت ویزای شینگن آلمان قادر هستید اسناد را به زبان فارسی هم عرضه کنید. مسلما اکثر کشورها مثل ایتالیا اسناد را به زبان انگلیسی دریافت می کنند.
مرحله پنجم این گونه است که، بعد از نقل اسناد به شکل قانونی و ثبت مهر دارالترجمه مرسوم بر روی آن ها قادر هستید در زمان ذکر شده به سفارت رجوع کنید. بنابراین در زمان تعیین شده قادر هستید به سفارت رجوع کنید، اسناد را عرضه کرده و ویزای دلخواه خود را دریافت کنید.

ویزای شینگن ارزان، تضمینی و فوری

برای دریافت ویزای مناسب و ضمانت شده باید توجه داشته باشید در اول باید وقت سفارت را دارا باشید. وقت سفارت سریع با هزینه ی حداقل به شما این توانایی را می دهد تا حداکثر در دو هفته وارد سفارت شوید.بعد از آن قادرید تقاضای خود برای دریافت ویزا را به سفارت عرضه کنید.

همچنین در این مسیر باید به شدت آگاه باشید به دلیل اینکه افراد منفعت طلب با دریافت مبالغ بسیار زیاد از شما، در برابر سرویسی هم عرضه نمی کنند. مسئله دیگری که باید توجه کنید دریافت ویزای شینگن ضمانت شده است. ویزای شینگن ضمانت شده فقط وقتی امکان پذیر است که اسناد شما صحیح و دقیق باشد.

آسان ترین کشور برای دریافت ویزای شینگن

ویزای شینگن برای سفر به بعضی کشورها اخذ میشوند. منتها چه کشورهایی و به چه دلیل باید این ویزا را دریافت کرد. حدود سیصد سال پیش دو کشور آلمان و فرانسه با یکدیگر عهد نامه ای را امضا کردند تا پیشرفت بیشتری در تجارت داشته باشند.

بر طبق این قرارداد دو کشور متعهد پایبند شدند تا حد و مرزها را رد کنند. طبق این روند افراد می توانستند به آسانی و بدون دریافت ویزا از کشور آلمان به فرانسه و بالعکس سفر کنند. بعد از این با بیشتر شدن پیشرفت اقتصادی در این دو کشور، کشورهای دیگر هم به این قرارداد ملحق شدند.

این قرارداد و مرزها به اندازه ای توسعه پیدا کرد که در سال 2011 تعداد این کشورها به 26 کشور رسید. این قرارداد در همان سال در دهکده کوچکی به نام شینگن؛ در کشور لوکزامبورگ امضا شد. طبق این قرارداد همه ی مردمان این کشورها بدون دریافت ویزا قادرند در این 26 کشور رفت و آمد کنند.

با جهانی شدن عهدنامه شینگن افراد کشورهای دیگر نیز خمشتاق وارد شدن به این ناحیه شدند. و این گونه با عرضه موثق ترین ویزای شینگن به افراد کشورهای دیگر دروازه کشورهای این ناحیه بر روی مردم باز شد. آسان ترین کشور برای ویزای شینگن به مردمان دیگر کشورها میتوانند به آسانی به این کشورها سفر کنند.

بدرستی مردمان کشورهای دیگر با دریافت ویزای یکی از کشورهای این ناحیه قادرند به کشورهای دیگر این ناحیه نیز سفر کنند. مسلما قانون های نظارت کننده ای در این مورد است که نسبت به قانون های کشورها مختلف است. اگر قصد دارید از فوق العاده ترین کشورهای دنیا بازدید داشته باشید، ویزای شینگن به شما این امکان را میدهد.

سریع ترین راه دریافت ویزای شینگن

 • ایسلند: این کشور در طول چند سال قبل تا کنون نزدیک به 99 درصد خواستاران ویزای خود را پذیرفته است.
 • فنلاند: کشور فنلاند انتخاب بسیار خوبی برای هموطنان می باشد. این کشور به نزدیک 98 درصد از خواستاران خود ویزا داده است.
 • لیتوانی: لیتوانی نزدیک به 97 درصد از خواستاران خود را پذیرفته است. اما توجه داشته باشید این کشور در ایران سفارت ندارد و برای انگشت نگاری باید به کشور های پیرامون مانند ترکیه سفر کنید.
 • استونی: استونی یکی از کشورهای اسکاندیناوی می باشد که شرایط بسیار مناسبی به منظور ویزادهی دارد. باید از این کشور بازدید کنید به علت انتخاب بسیار مناسب برای تاریخچه سفر و دریافت ویزای شینگن می باشد.
 • لتونی: لتونی تا سال 2014 شرایط مناسبی جهت ویزادهی داشت اما در چند سال اخیر مقداری سرسختانه تر شده است.
 • لهستان: لهستان به راستگویی در قصد شما از سفر به شدت حساس است. باید با دقت خیلی زیاد مدارکتان را برای ارائه به این سفارت آماده کنید.
 • یونان: یونان که طی دهه گزینه همواره یکی از پر تقاضا ترین کشور برای ایرانیان بوده است. این کشور تقریبا سینوسی در ویزادهی عمل می کند. معمولا در طول سال مدتی به خوبی ویزا داده و در ادامه سال به میزان زیاد درخواست ها را ریجکت می کند.
 • لوکزامبورگ: لوکزامبورگ معمولا زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد. اما جایگزین خیلی خوبی برای سفر به حوضه شنگن و اروپا می باشد. راستی برای درخواست ویزای این کشور باید به سفارت بلژیک مراجعه کنید.
 • ایتالیا: الان رسیدیم به پرتقاضا ترین کشور در بین متقاضیان ایرانی. ایتالیا همیشه در تمام طول سال شاهد ترافیک بالای درخواست ویزا برای ایرانیان می باشد. باید اعلام کنیم که تقریبا گزینه خوبی برای سفر به اروپا می باشد. در حال حاضر باید به کارگزاری ckgs مراجعه کنید و نیازی به مراجعه مستقیم به سفارت نمی باشد.
 • هلند: هلند این کشور زیبا اگر این سخت گیری جند سال اخیر را نداشت بهشت گردشگران بود. اما طی چند سال گذشته این کشور به مسافرانی که دعوتنامه ندارند با سختگیری های فراوان اجازه سفر می دهد. برای ویزای این کشور باید به کارگزاری vfs مراجعه کنید.
  فرانسه:
 • فرانسه معمولا برای ویزا اولی ها گزینه خوبی نیست. این کشور هرچقدر که برای ویزا دوم و سومی ها راحت ویزا می دهد، برای ویزا اولی ها با سختگیری و وسواس فراوان ویزا می دهد. برای درخواست ویزا باید به vfs مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *