دایانا مهاجر

ویزای سرمایه گذاری کانادا

بدون تردید سرمایه گذاری در کانادا یکی از بهترین روش های مهاجرت به کشور کانادا می باشد. کانادا از جمله کشورهای ثروتمند جهان به شمار می آید. دارای اقتصادی پویا و منعطف متکی به بازار آزاد می باشد. الگوهای اقتصادی و تولیدی کانادا شباهت فراوانی به اصلی ترین شریک تجاری این کشور یعنی ایالات متحده آمریکا دارد. این ویژگیها در کنار یکدیگر موجب شده اند تا ویزای سرمایه گذاری کانادا علاقمندان خاص خود را پیدا کند.

از لحاظ حجم تولیدات ناخالص داخلی و صادرات، کانادا جزو ۱۰ کشور برتر جهان می باشد، بخش اعظمی از تولیدات و صادرات کانادا مربوط به وسایل نقلیه، چوب، کاغذ، محصولات کشاورزی و صنایع شیمیایی است.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

روش های سرمایه گذاری در کانادا

دولت کانادا در راستای توسعه اقتصادی، برنامه های متنوعی جهت جذب سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهد. کانادا سعی دارد کارآفرینان، مدیران ارشد موسسات تولیدی و سرمایه داران کلان را جهت رشد اقتصادی خود جذب کند.

میزان سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا با توجه به روش مورد نظر افراد متفاوت خواهد بود.

رایج ترین روش های سرمایه گذاری در کانادا عبارتند از:.

سرمایه گذاری در ایالت کبک

سرمایه گذاری در ایالت کبک راحت ترین روش سرمایه گذاری در کانادا است. که از مزایای بسیاری برخوردار می باشد و هیچگونه ریسکی در پی ندارد. در این روش سرمایه گذاری فرد متقاضی نیازی به ارائه مدرک زبان آیلتس ندارد. و از بدو ورود به کانادا اقامت دائم (PR) خود را دریافت می نماید. 

روشهای سرمایه گذاری در کبک به 2 صورت است.

 • سرمایه گذاری 2 میلیون دلاری در کبک
 • سرمایه گذاری 350 هزار دلاری در کبک

سرمایه گذاری 2 میلیون دلاری در کبک

فرد متقاضی سرمایه گذاری در ایالت کبک می بایست 2 میلیون دلار کانادا سرمایه داشته باشد. توجه داشته باشید این میزان سرمایه متشکل از کلیه دارایی های فرد متقاضی می باشد. علاوه بر پول نقد ارائه اسناد ملکی، اتومبیل و حتی دارایی های همسر فرد مورد قبول دولت کانادا است.

در این روش فرد باید حداقل 2 سال از 5 سال اخیر سابقه مدیریت در بیزینسی را داشته باشد. مبلغ یک میلیون و دویست هزار دلار کانادا را به حساب دولت کانادا واریز نماید. پس از ۵ سال بدون هیچ سودی می تواند سرمایه خود را دریافت نماید.

سرمایه گذاری 350 هزار دلاری در کبک

روش دیگر سرمایه گذاری در ایالت کبک به این صورت است که فرد متقاضی مبلغ 350 هزار دلار کانادا را در اختیار دولت این کشور قرار می دهد واقامت دائم خود را دریافت می نماید، توجه داشته باشید که این مبلغ غیر قابل بازگشت خواهد بود.

سرمایه گذاری از طریق استارت آپ

ویزای استارت آپ کانادا نوعی ویزای سرمایه گذاری کانادا بحساب می آید. ولی باید متذکر شد که، با تمام برنامه های سرمایه گذاری کانادا متفاوت است.

متقاضی اخذ ویزای استارت آپ کانادا می بایست. 

 1. یک برنامه و ایده جدید و قابل توجه را برای برنامه مهاجرتی خود ارائه کنند.
 2. طرح مورد نظر باید به تایید سازمانهای معرفی شده از طرف اداره مهاجرت کانادا برسد.
 3. اخذ ویزای استارت آپ کانادا از طریق طرح تایید شده.

این ویزا علاوه بر فرد متقاضی به خانواده وی نیز تعلق می گیرد. و پس از گذشت 2 الی 3 سال امکان اخذ اقامت دائم کانادا (PR) نیز وجود خواهد داشت.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که:

در استارت آپ شما مجاز به سرمایه­ گذاری شخصی نیستید. حتماً باید یکی از سازمان‌هایی که از سوی اداره­ مهاجرت کانادا معرفی ‌شده اند از طرح شما حمایت کنند. و از شما بخواهند در سرمایه ­گذاری مشارکت کنید. و سپس این واحد تجاری در کانادا به صورت یک شرکت سهامی Incorporation ثبت خواهد شد.

مقایسه روشهای سرمایه گذاری در کانادا

به طور کلی تفاوت روش های سرمایه گذاری در کانادا به میزان سرمایه و مدارک مورد نیاز ارتباط دارد.

روش سرمایه گذاریمیزان سرمایه مورد نیازمدرک تحصیلیسیستم امتیاز بندیشرایط سنی
ایالت کبک2 میلیون دلارالزامی نیستنداردحداکثر 55 سال
کارآفرینیحداقل  100 هزار دلارحداقل کارشناسیداردحداکثر 55 سال
استارت آپحداقل 30 هزار دلارحداقل کارشناسیداردحداکثر 55 سال

اخذ اقامت دائم کانادا با سرمایه گذاری

یکی از راحت ترین و سریعترین روش های اخذ اقامت دائم کانادا سرمایه گذاری در کانادا است. که موجب بهره مندی فرد از امتیازات بی شمار شهروندی در این کشور می شود. برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا روش های متنوعی وجود دارند. در برخی از روش های سرمایه گذاری در کانادا امکان اخذ اقامت دائم کانادا (PR) موجود است. که استفاده از مزایای شهروندی نظیر تحصیل رایگان فرزندان، استفاده از خدمات درمانی رایگان و … را از بدو ورود به کانادا بدنبال دارد.

قیاس هزینه سرمایه گذاری در کانادا و دیگر کشورها

یکی از مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در کانادا روش های متنوع و آسان در امر سرمایه گذاری است.

همانگونه که پیشتر اشاره شد. تنها با 100 هزار دلار کانادا امکان سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد، این رقم در مقایسه با سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در اکثر کشورهای جهان بسیار ناچیز است.

به طور مثال هزینه سرمایه گذاری در ایالات متحده آمریکا 1 میلیون دلار و در استرالیا حداقل 200 هزار دلار است. از این رو افراد می توانند با مبالغ بسیار معقول در کانادا سرمایه گذاری نمایند. و از درآمد قابل توجهی برخوردار گردند.

حمایت دولت کانادا از سرمایه گذاران

کشور کانادا در راستای توسعه و رشد اقتصادی و بهبود هرچه بیشتر استانداردهای زندگی و رفاه اجتماعی. از افرادی که به هر نحوی برای این کشور مفید می باشند. خصوصاً افرادی که قصد سرمایه گذاری در کانادا را دارند حمایت می نماید.

بخشی از حمایتهای دولت کانادا از سرمایه گذاران خارجی عبارت اند از:

 • ارائه تسهیلات بانکی درازمدت
 • حمایت های قضایی در چهارچوب قانون
 • تسهیل در اجرای امور اداری برای سرمایه گذاری
 • اشتغال زایی

معایب سرمایه گذاری در کانادا

علاوه بر مزایای بی شمار مهاجرت و سرمایه گذاری در کانادا معایبی نیز در این راه وجود دارد. البته لازم به ذکر است که، تناسب مزایای سرمایه گذاری در کانادا با معایب آن قابل قیاس نیست. 

معایب سرمایه گذاری در کانادا عبارت اند از:

 • سیستم مالیاتی پیچیده
 • کانادا کشوری در دوردست

سیستم مالیاتی پیچیده

اخذ مالیات در کشور کانادا ارتباط مستقیم با درآمد افراد دارد. حتی رقم مالیات دریافتی از سوی دولت در هر ایالت متفاوت می باشد. حداقل مالیات دریافتی در کانادا با توجه به شغل و درآمد افراد  15% از درآمد کل می باشد. و حداکثر مالیات دریافتی 33% است. از این رو کانادا از جمله کشورهایی است که مالیات های سنگینی نسبت به درآمد افراد اخذ می نماید.

کانادا کشوری در دوردست

مسافت کانادا یکی از معایب این کشور به شمار می آید. موقعیت جغرافیایی کانادا باعث گردیده. ساعات پرواز به این کشور بیش از 10 ساعت باشد. و این موضوع از نظر رفت و آمد برای افراد بسیاری به یک معضل بزرگ تبدیل گردیده است.