دایانا مهاجر

ویزای سرمایه گذاری فنلاند

جمهوری فنلاند کشوری در منطقه اسکاندیناوی و در شمال اروپا می باشد. مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یکی از راه های زود بازده و بی دغدغه مهاجرت به فنلاند می باشد. و همین ویژگی ها باعث شده افراد زیادی به دنبال مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری باشند. اما نکته ای که در مورد ویزای سرمایه گذاری فنلاند وجود دارد. این است که شخصی که به دنبال سرمایه گذاری در کشورهای مختلف می باشد. باید از تمکن مالی بسیار قوی برخوردار باشد.

برای سرمایه گذاری در هر کشور ، شرایط خاص آن کشور از لحاظ بیزینسی و تجاری قابل اهمیت است. در خصوص مهاجرت به فنلاند از طریق ویزای سرمایه گذاری فنلاند نیز به همین منوال است. از جمله مواردی که باعث جذابیت مهاجرت سرمایه گذاری در فنلاند می شود عبارتند از: 

 • ثبات سیاسی.
 • ثبات اقتصادی.
 • موقعیت جغرافیایی.
 • نیروی کار.
 • نیروی متخصص.
ویزای سرمایه گذاری فنلاند

روش های سرمایه گذاری

در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات در رابطه با موضوع روش های سرمایه گذاری در فنلاند  و اخذ ویزای سرمایه گذاری فنلاند هستید. می توانید با این مقاله به هدف خود برسید. با مطالعه نمودن این مقاله در باب روش های سرمایه گذاری در فنلاند می توانید اطلاعات جامعی در این زمینه به دست آورید. 

به صورت کلی می توان گفت که روشهای سرمایه گذاری در فنلاند در طول سال های اخیر افزایش رو به رشد و چشم گیری داشته اند. 

اقدام به سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور می تواند برای این صاحبان سرمایه و شرکت ها زمینه ساز شانس و فرصت های فوق العاده ای باشد.

در زمان شروع سرمایه گذاری و ثبت شرکت در فنلاند شخص متقاضی به دو روش می تواند اقدام کند. :

 1. اقدام به تاسیس شرکت بطور شخصی و منفرد نماید.
 2. با فرد دیگری به صورت مشارکتی کار کند.

ویزای ثبت شرکت

در شروع فرآیند سرمایه گذاری و  ثبت شرکت افراد متقاضی ملزم می باشند که. به صورت فیزیکی به اشتغال بپردازند. زیرا برای اخذ ویزا و همچنین مهاجرت به فنلاند سهام دار بودن به تنهایی کافی نمی باشد. 

کمترین میزان سرمایه که برای سرمایه گذاری در کشور فنلاند لازم می باشد  1.000.000 € (یورو) می باشد.

شروع به سرمایه گذاری در فنلاند

در راستای اقدام کردن به ثبت شرکت در این کشور روش های گوناگون و متفاوتی وجود دارد.

این روشها عبارتند از:

روش ثبت شرکت از روش مشارکت راحت ترین و همچنین ساده ترین و پر جاذبه ترین راه برای شروع نمودن کسب و کار می باشد. با این توضیح که افراد ملزم می باشند که به عنوان یک کارآفرین خصوصی و با استفاده نمودن از نام یک شرکت اقدام به شروع کار نمایند. کلیه مسئولیت های مربوط به اقدام به تصمیم گیری در این گونه از شرکتها متوجه شخص کارآفرین می باشد. همینطور برای این شخص این امکان و جود دارد که اشخاص متقاضی کار در سایر مشاغل را استخدام نماید. جالب است بدانید که اقدام به راه اندازی کسب و کار از این روش بسیار آسان و همچنین سریع می باشد.

مزیت های سرمایه گذاری در فنلاند

اولین مزیت سرمایه گذاری در فنلاند این می باشد که در کلیه مراحل و فرایند سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور هیچ گونه فرق و تمایزی بین اشخاص سرمایه گذار دارای تابعیت خارجی و اشخاص سرمایه گذار دارای تابعیت داخلی وجود ندارد. 

در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در دایانا مهاجر در ارتباط باشید.
در این کشور امکان دریافت وام های کم بهره وجود دارد. که این نوع وام بر اساس موقعیت جغرافیایی شخص سرمایه گذار و هم چنین گستردگی شرکت داده خواهد شد.
سومین مزیت سرمایه گذاری در این کشور وجود نظام سیاسی پایدار می باشد.
چهارمین مزیت سرمایه گذاری در این کشور وجود موقعیت جغرافیایی مناسب می باشد. که باعث رونق بازار جهانی شده است.
این کشور در برگیرنده تعداد زیادی از افراد با سواد و تحصیل کرده می باشد. که در زمینه های صنعتی و سایر فناوری ها دارای تخصص می باشند.

اقتصاد فنلاند برای سرمایه گذاری

اقتصاد کشور فنلاند وابستگی زیادی به صادرات دارد. این کشور تنها کشور منطقه یورو می باشد. که بر اساس سه نهاد مطرح مالی در زمینه سنج درستی و اعتبار کشورها از وضعیتی با ثبات (AAA) برخوردار می باشد. از نظر فساد اقتصادی کشور فنلاند در مقایسه با کشورهای دیگری همچون دانمارک و نیوزیلند طی سال های زیادی به عنوان کشور نمونه که از سابقه بسیار پایین فساد اقتصادی برخوردار بوده است. حدود 2 میلیون و 68 هزار نیروی کار در این کشور وجود دارد و نرخ تورم این کشور 2.7% بوده است.

اگر شما به دنبال یک محل کسب و کار مناسب در اتحادیه اروپا هستید. نمی توانید کشوری را در اروپا پیدا نمایید. که در سرمایه گذاری از رقابت بالاتری نسبت به فنلاند برخوردار باشد. هرچند در سطح جهانی سرمایه گذاری در کانادا نیز جزو گزینه های جذاب می باشد. اما فنلاند اکوسیستم کسب و کار پایدار را ارائه می دهد. و شرکت شما از دسترسی آسان به  استعدادهای فناوری در سطح جهانی ، پویاترین صحنه های راه اندازی و محیط پر جنب و جوش تحقیق و توسعه سرمایه گذاری بهره مند خواهد شد.

مزایای فنلاند برای اقامت دائم

اقامت دائم در کشور فنلاند دارای مزایای بسیاری است که به چند مورد مهم آنها اشاره می کنیم.:

 • موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب این کشور.
 • داشنن ثبات در وضعیت سیایسی و اقتصادی.
 • تسلط بر چند زبان در این کشور.
 • رتبه عالی از نظر کم بودن فساد اقتصادی در این کشور.
 • متخصص در زمینه های مختلف : ساخت و تولید. صادرات. صنعت فناوری. اطلاعات و ارتباطات. بهداشت و سلامت.
 • برخورداری از بازار آزاد در اقتصاد جهانی با کشورهایی همچون انگلستان و فرانسه.
 • دارای رقابت بالا در اقتصاد جهانی و جذب سرمایه گذار.

کارآفرینی در فنلاند

به قدرت می توان گفت کارآفرینی در فنلاند یکی از برترین فرصت هایی است که فرد می تواند به کمک آن اقامت یکی از کشورهای اروپایی مطرح را بدست آورد. کشور فنلاند نیز به عنوان یکی از کشورهای اروپایی فرصت های مختلفی را در اختیار شهروندان سایر کشورها قرار می دهد. ثبت شرکت در کشور فنلاند به عنوان یکی از روش های کارآفرینی در این کشور شناخته می شود.

قوانین کارآفرینی در فنلاند

بسیاری از افراد به دنبال فرصتی می گردند که به کمک آن بتوانند اقامت یکی از کشورهای اروپایی را بدست آورند. کارآفرینی در فنلاند دقیقا همان فرصتی است که می تواند اقامت در قاره اروپا را ممکن سازد. افراد برای آنکه بتوانند در کشور فنلاند کارآفرینی کنند نیازی به سرمایه آنچنانی نخواهند داشت. داشتن تنها یک طرح اقتصادی برای شروع یک تجارت در کشور فنلاند کافی خواهد بود. در صورتی که ایده جذابی داشته باشید اسپانسر های فراوانی وجود خواهند داشت تا ایده اقتصادی شما را به حقیقت تبدیل کنند.

البته بدیهی است که در صورتی که توانایی کافی برای ثبت شرکت در کشور فنلاند را داشته باشید. می توانید سود مالی بیشتری برای خود داشته باشید. همچنین در این صورت امکانات بسیار بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

دوره های کارآفرینی در فنلاند

در صورتی که شما قصد دارید کارآفرینی در فنلاند را تجربه کنید این فرصت را خواهید داشت. تا در دوره های آموزش کارآفرینی در فنلاند نیز شرکت کنید. دوره های کارآفرینی در کشور فنلاند را می توان به دو دسته تقسیم کرد.:

 • دوره های کارآفرینی در دانشگاه های فنلاند.
 • دوره های آزاد کارآفرینی در کشور فنلاند.

دانشجویان می توانند در دوره های 3 ساله در دانشگاه های کشور فنلاند مدرک کارشناسی ارشد کارآفرینی را بدست آورند. اما در دوره های آزاد شرایط کمی متفاوت است. دورهای کارآموزی در فنلاند به صورت آزاد نیز به دو صورت برگذار می شود.

فرصت های کارآفرینی در فنلاند

کشور فنلاند آمادگی کامل دارد تا افرادی را که توانایی ایجاد شغل در این کشور را دارند به سوی خود جذب کند. کشور فنلاند در حال حاضر در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی با مشکلات بیشتری در زمینه نرخ بیکاری دست و پنجه نرم می کند. بنابراین افرادی که توانایی ایجاد شغل در این کشور را داشته باشند. می توانند اجازه اقامت در کشور فنلاند را بدست آورند. با این وجود برخی از زمینه های کاری در کشور فنلاند وجود دارند که افراد می توانند با ایجاد کارآفرینی در آن زمینه ها شانس بیش تری برای موفقیت بدست آورند. مهم ترین فرصت های. کارآفرینی در فنلاند را می توان به شرح زیر معرفی کرد.:

 • مهندسی IT.
 • تکنولوژی.
 • صنایع دریایی.
 • توسعه گردشگری.
 • پارک های علم و فناوری.
 • حوزه سلامت.
 • استخراج معادن.
 • تجارت بین المللی.

ریسک کردن در مهاجرت به فنلاند

همانطور که در بالا مشاهده نمودید کشور فنلاند را می توان مقصدی امن برای مهاجرت و اقامت دائم و همچنین سرمایه گذاری دانست. اما به علت کثرت گزینه های سرمایه گذاری و همچنین تقاضای افراد از کشورهای مختلف. اولویت اعطای ویزای سرمایه گذاری به ایرانی ها همیشه در نوبت آخر می باشد. به همین منظور دایانا مهاجر با سال های تجربه. در امر مهاجرت از راههای مختلف قانونی برای مهاجرت به شما کمک می کند.

برای پایین آوردن ریسک پرونده مهاجرتی خود. و همچنین از دست ندادن پول و سرمایه های کلان و همچنین اخذ اقامت دائم از راه های سریع و آسان اول مسیر درست مهاجرت را بشناسید. و راه های کم هزینه مانند ویزاهای تحصیلی را انتخاب نمایید. زیرا سیستم نظام آموزشی فنلاند رایگان بوده. و فرد میتواند با هزینه پایین به این کشور مهاجرت کند. سپس بعد از اینکه در محیط فنلاند برای مدتی سکونت گزید و اصطلاحا با محیط تطابق پیدا کرد. با اطلاع از قوانین سرمایه گذاری و شناخت قانون تجارت بین الملل اقدام به سرمایه گذاری نماید.

سوددهی ویزای سرمایه گذاری

برای تصمیم گیری جهت شناسایی میزان سوددهی سرمایه گذاری در فنلاند به یک سری داده های مرتبط و قابل اطمینان نیاز هست که در ادامه بیان خواهیم کرد.:

 • تجزیه و تحلیل فرصت های سرمایه گذاری برای اطمینان از اینکه می دانید در چه راهی قدم برداشته اید.
 • برقراری ارتباط با شهروندان فنلاندی که دارای شرایط یکسان برای سرمایه گذاری با شما هستند.
 • معرفی مکان های مناسب با بزرگترین پتانسیل.

مرکز UNCTD یک مرکز ثبت اختلافات سرمایه گذاری می باشد. که دارای فهرستی از اختلافات کشورهای درگیر و دارای راه حل برای رفع این اختلافات می باشد. که نشان داده تاکنون اختلافات بین المللی فنلاند که توسط مرکز UNCTAD به ثبت رسیده است. این کشور درگیر در هیچ مسئله اختلاف آفرین مرتبط با سرمایه گذار خارجی نبوده است. همچنین کشور فنلاند به لحاظ به روز بودن در ارتباط با موضوع تجارت بین الملل. عضو سازمان هایی مانند اتاق بازرگانی مرکزی فنلاند ICCWBO و ICSID و دادگاه داوری نیز می باشد.

ثبت شرکت در فنلاند

چنانچه گفته شد کشور فنلاند در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می کند. نرخ بیکاری در این کشور در حدود 8% است. بنابراین کشور فنلاند سیستمی را ایجاد کرده است که شهروندان سایر کشورها می توانند به سادگی در این کشور شرکت شخصی خود را داشته باشند.

در حال حاضر 6500 شرکت در کشور فنلاند وجود دارد. که از طریق سرمایه های خارجی در این کشور بوجود آمده اند. برای اینکه بتوانید در کشور فنلاند شرکت شخصی خود را افتتاح کنید باید یک طرح اقتصادی دقیق تنظیم کنید. در صورتی که بتوانید طرح اقتصادی خود را به اثبات برسانید می توانید برای دریافت اجازه ثبت شرکت در این کشور اقدام کنید. برای ثبت شرکت در کشور فنلاند به 80000 € (یورو) سرمایه اولیه نیاز خواهید داشت. چنین سرمایه گذاری می تواند مزایای بسیار زیادی برای شما داشته باشد. از جمله مهم ترین مزایای سرمایه گذاری در کشور فنلاند و ثبت شرکت در این کشور می توان به دریافت اقامت دائم کشور فنلاند اشاره کرد.

مزایای ثبت شرکت در فنلاند:

کشور فنلاند در حال حاضر یکی از کشور های خوب و موفق برای سرمایه گذاری در قاره اروپا است. بودجه های کم سرمایه گذاری و امنیت بالای سرمایه گذاری درکشور فنلاند از جمله دلایل مناسب بودن سرمایه گذاری در این کشور است. از جمله مزایای مهم ثبت شرکت در کشور فنلاند می توان به موارد زیر اشاره کرد.:

 • کسب اقامت موقت در کشور فنلاند.
 • امکان ادامه تحصیل در کشور فنلاند برای خود و اعضای خانواده اتان.
 • امکان بهرمندی از بیمه درمانی در کشور فنلاند.

کارآفرینی در فنلاند به عنوان یکی از راه هایی شناخته می شود که فرد به کمک آن می تواند. اقامت موقت و پس از مدتی اقامت دائم کشور فنلاند را بدست آورد. در حال حاضر کشور فنلاند در جست و جوی موقعیت هایی است که به کمک آن بتواند نرخ بیکاری در کشور خود را به حداقل برساند.

انواع ثبت شرکت در فنلاند

در کشور فنلاند شرکت های زیادی وجود دارد که می توانید برای سرمایه گذاری یا مشارکت در آنها اقدام نمائید. هر کدام از این شرکت ها شرایط مخصوص به خود را دارند.

انواع شرکت ها در فنلاند به صورت های زیر می باشد.:

 • شرکت با مسئولیت محدود عمومی.
 • شرکت با مسئولیت محدود خصوصی.
 • مشارکت عمومی یا محدود.
 • شرکت خصوصی کوچک.
 • شعبه یک شرکت بین المللی.

انواع شرکت های رایج در فنلاند

در پایین دو نمونه از شرکت هایی که در این کشور رایج تر هستند را توضیح داده ایم.:

 • شرکت مشارکت محدود : این روش از مشارکت که به صورت یک مشارکت معمولی و عادی می باشد که یک یا چندین نفر شریک دارد اما تنها یک نفر به عنوان سرمایه گذار عمل می کند.
 • شرکت با مسئولیت محدود : تاسیس این نوع شرکت نیازمند وجود دست کم یک شخص یا شرکت و همچنین حداقل سرمایه 2500 € (یورو) است. در این نوع شرکت سرمایه به سهام تقسیم می شود. قدرت رأی ، سود و بدهی هر سهامدار بستگی به تعداد سهام او دارد.

قوانین و مراحل ثبت شرکت در فنلاند

ثبت نام اصلی این شرکت در دفتر ثبت نام (PRH) انجام می شود. جزئیات مختلفی وجود دارد که باید در اسناد ثبت نام پر شود. این جزئیات شامل : نام شرکت. شهر محل اقامت. آدرس پستی و زبان شرکت در فنلاند است.نوشتن آدرس پستی. تاریخ تولد و ملیت رئیس و هیئت مدیره و صاحبان سهام الزامی است. قانون و مقررات برای کسب و کار در شرکت. باید به زبان فنلاندی یا سوئدی نوشته شده باشد.

روند ثبت شرکت در کشور فنلاند استاندارد شده می باشد. اما باید توجه کرد که در ارائه طرح های تجاری یا همان Business Plan مشکلاتی از جمله : نداشتن آشنایی با کسب و کار و زبان فنلاندی و سوئدی وجود دارد. زیرا برخی از اسناد باید به زبان رسمی فنلاند یعنی زبان فنلاندی یا سوئدی نوشته شوند.

مراحل ثبت شرکت در فنلاند

ثبت هر شرکت در فنلاند سه مرحله زیر را دارد که به ترتیب توضیح خواهیم داد:

بودجه لازم برای ثبت شرکت

تشکیل یک شرکت کوچک و متوسط با کمتر از 50 کارمند و یا گردش مالی سالانه حداکثر 50.000.000 €. (یورو) با ترازنامه حداکثر 43.000.000 €. (یورو) می باشد. شرکت های بزرگتر این را ممکن می سازند که بیش از 25% از سرمایه یک شرکت های کوچک و متوسط (SME) را نداشته باشند.

یک کسب و کار کوچک به عنوان یک شرکت با کمتر از 50 کارمند تعریف شده است که سالانه حداکثر 10.000.000 € (یورو) گردش مالی با مجموع ترازنامه حداکثر 10.000.000 €. (یورو) دارد. شرکت های بزرگ تر این را ممکن می سازند که بیش از 25% از سرمایه یک شرکت کوچک را نداشته باشند. 

قوانین برای باز کردن حساب بانکی

قوانین و ضوابط بانک ها برای بازکردن حساب بانکی بخش مهمی از کار تاسیس شرکت است. سياست ها و اقدامات بانك ها تا حدودي متفاوتند اما قبل از باز كردن حساب می بایست اسناد مختلفي در اختيار بانك قرار گيرد. قبل از ثبت نام یک شرکت باید یک حساب بانکی برای شرکت باز شود. پس از برقرار شدن حساب بانکی سرمایه ثابت که معمولا به میزان 2500 € (یورو) است به حساب شرکت اختصاص داده می شود. که با دریافت این اسناد پرداخت و ثبت نام شرکت ایجاد می شود. شرکت می تواند در اداره ثبت نام شناسه کسب و کار دریافت نماید. شناسه کسب و کار معمولا پس از اعلام ثبت نام به دفتر ثبت نام اعطا میگردد.

کار در کشورهای اروپایی

اشخاصی که به دنبال شروع یک کسب و کار در کشورهای دیگر از جمله فنلاند می باشند به طور مطلق توصیه می گردد که به دنبال پروسه ای برنامه ریزی شده باشند. زیرا پروسه های سرمایه گذاری و آغاز کسب و کار در اتحادیه اروپا با در نظرگرفتن این مورد که درصد بالایی از اشخاص آشنایی لازمه اولیه را ندارند. و صرفا می بایست از طریق وکیل معتبری در اتحادیه اروپا و برنامه ریزی دقیق صورت گیرد. که ما متخصصان موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر این شرایط را برای شما فراهم کرده ایم.