دایانا مهاجر

ویزای سرمایه گذاری انگلستان

کشور انگلستان در شمال قاره اروپا واقع شده است. بزرگترین کشور در بریتانیا کبیر است. انگلستان با کشورهای ولز و اسکاتلند مرز زمینی و با دریای سلتی، دریای ایرلند، دریای شمال مرز آبی دارد. کشور انگلستانحدودا 100 جزیره دارد. شهر لندن پایتخت انگلیس و یکی از مهمترین مراکز مالی دنیا است. آب و هوای انگلستان معتدل است. وسعت انگلستان 130395 کیلومتر مربع است. جمعیت کشور انگلستان برای سال 2020 در حدود 67722697 نفر بر آورد گردیده است. پول رایج در انگلستان پوند استرلینگ است.برای مهاجرت به انگلستان ویزا ها و روشهای مختلفی وجود دارند. کارشناسان دایانا مهاجر در این مقاله شما را با مهاجرت و ویزای سرمایه گذاری انگلستان بیشتر آشنا خواهند کرد.

ویزای سرمایه گذاری انگلیس

مهاجرت به انگلیس

پیشرفت علم و فناوری و بکارگیری تکنولوژی در صنعت انگلستان، این کشور را از دیگر کشورها متمایز کرده است. کیفیت زندگی، آموزش، کار و سرمایه، استانداردهای سرمایه گذاری و شرایط اقتصادی برخی از این تمایزات می باشند. تمامی این ویژگیها در کنار یکدیگر موجب شده تا توجه افراد زیادی برای مهاجرت به این کشور معطوف گردد.

روشهای مهاجرت به انگلیس که سالیانه هزاران نفر از آنها جهت مهاجرت استفاده می کنند عبارتند از:

توجه داشته باشید که:

تمامی روشهای مهاجرتی ذکر شده به اخذ اقامت دائم انگلستان و نهایتا تابعیت یا شهروندی این کشور ختم می شوند.

ویزای سرمایه گذاری انگلیس

سه نوع ویزای سرمایه گذاری انگلستان وجود دارد :

 • ویزای سرمایه گذاری ۵۰ هزار پوندی انگلستان
 • ویزای سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار پوندی انگلستان 
 • ویزای سرمایه گذاری ۲ میلیون پوندی انگلستان

اخذ اقامت و سرمایه گذاری در انگلستان

افرادی که قصد سرمایه گذاری در انگلستان دارند. بسته به نوع و مبلغ سرمایه گذاری خود می توانند. اقامت و تابعیت این کشور را دریافت نمایند. مبالغ سرمایه گذاری در انگلستان متفاوت است.

سرمایه گذاری از ۵۰ هزار پوند آغاز می شود. متقاضی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در انگلستان با این مبلغ اقامت ۲ ساله دریافت می نمایند.

افرادی  که بتوانند مبلغ ۲۰۰ هراز پوند را در انگلستان سرمایه گذاری کنند. می توانند اقامت ۴ سال و سه ماه را اخذ کنند.

افرادی که قصد اخذ ویزای انگلستان از طریق سرمایه گذاری با مبالغ ۲ میلیون پوند و بالاتر را دارند. اقامت ۴ سال و سه ماه انگلستان را اخذ می نمایند.

 

اقامت دایم و تابعیت انگلستان

کسب اقامت دائم انگلستان به طور معمول پس از ۵ سال حاصل می گردد. افراد می توانند سال ششم درخواست تابعیت، شهروندی یا پاسپورت انگلستان نمایند.

وقتی متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری مبلغ قابل توجهی را در این کشور سرمایه گذاری کنند. می توانند سریعتر به اقامت دائم انگلستان دست یافته و بعداز ۵ سال درخواست تابعیت نمایند.

اخذ تابعیت انگلستان

انگلستان قانونی بر ممنوعیت تابعیت دوگانه وضع نکرده است. متقاضیان پس از ۶ سال می توانند جهت اخذ شهروندی انگلستان اقدام نمایند. شروط اخذ تابعیت انگلستان به قرار زیر می باشد:

 • اقامت در انگلستان به مدت 5 سال
 • در مدت 5 سال بیش از 450 روز در خارج از انگلستان سپری نکرده باشد.
 • در 12 ماه قبل از درخواست، بیش از 90 روز در خارج از انگلستان سپری نکرده باشد.

هنگامی که شهروندی انگلیس به فرد اعطا شد. هیچ محدودیتی در زمان سپری شده در خارج از انگلستان وجود ندارد.

∗ گاهاً ممکن است بنا به برخی دلایل قوانین برای برخی کشورها متفاوت اعمال شود. در نتیجه باید در همان زمان قوانین مربوطه استعلام شوند.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در انگلستان

سرمایه گذاری به روش ثبت شرکت یکی از روشهای مهاجرت به انگلستان می باشد. شرکت ها انواع گوناگونی دارند که یکی از مهمترین آنها شرکت با مسئولیت محدود است. برای ثبت شرکت در انگلستان نیازی به داشتن اقامت انگلستان نمی باشد. انواع شرکتهایی که شما می توانید در انگلستان ثبت کنید عبارتند از:

 • ثبت شرکت جدید در انگلستان
 • ثبت شعبه ای از شرکت خود در انگلستان
 • ایجاد حساب بانکی برای شرکت در بیزنس جهانی

انگلستان به عنوان یکی از کشورهایی تلقی می گردد که دریچه ورود به بازار جهانی است. 

سرمایه گذاری در انگلستان از طریق ثبت شرکت به خودی خود منتهی به اقامت افراد نمی گردد. برای ایجاد کسب و کار در انگلستان و دریافت اقامت این کشور فرد بایستی حداقل 200 هزار پوند را در انگلستان سرمایه گذاری کند.

سرمایه گذاری و کارآفرینی در انگلستان

کارآفرینی 50 هزار پوندی در انگلستان

آنها می توانند پس از اتمام تحصیلات خود، از طریق کار آفرینی در انگلستان، ویزای تحصیل خود را به ویزای سرمایه گذاری تغییر دهند. با این روش آنها با اخذ اقامت بلند مدت مسیر رسیدن به اقامت دائم را آسان تر می نمایند. 

متقاضیان کارآفرینی در انگلستان بایستی اثبات نمایند که قادر به سرمایه گذاری 50,000 پوندی در این کشور هستند. افرادی که از طریق کارآفرینی در انگلیس سرمایه گذاری کنند، اقامتی 2 ساله دریافت می نمایند.

توجه توجه: 

این نوع اقامت برای ایرانیان بسیار دشوار می باشد و با ریسک بالایی همراه است. شایان ذکر است این نوع ویزای کارآفرینی فارغ التحصیلان از جولای 2019 بسته شده است . و با ویزای استارت آپ جایگزین گردیده است.

 • کارآفرینی 200 هزار پوندیی در انگلستان

ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی 200 هزار پوندی روش دیگر مهاجرت به انگلستان می باشد. این نوع ویزا، ویزای امتیاز بندی می باشد. سرمایه گذار از طریق ویزای کارافرینی در انگلستان بایستی 95 امتیاز کسب نماید.

75 امتیاز مربوط به دسترسی و نشان دادن تمکن مالی 200 هزار پوندی می باشد.

10 امتیاز مربوط به داشتن دانش زبان انگلیسی در حد B1 است که معادل با نمره 4 یا 4.5 در آزمون  IELTS  است.

10 امتیاز آن مربوط به ارائه نامه تمکن مالی که پوشش دهنده هزینه های زندگی فرد در انگلستان می باشداست. که سوای 200 هزار پوند می باشد.

اقامتی که متقاضیان این نوع ویزای سرمایه گذاری انگلستان به دست می آورند. اقامت ۴ سال و سه ماه می باشد که قابل تمدید شدن است.

سرمایه گذاری و خرید اوراق قرضه دولتی در انگلستان

یکی از بهترین روشهای سرمایه گذاری در انگلستان، سرمایه گذاری در کسب و کارهای فعال یا اوراق قرضه دولتی می باشد. که مبلغ این نوع از سرمایه گذاری حداقل ۲ میلیون پوند است. مدت زمان اقامت شما در انگلستان توسط این ویزا ۴ سال و سه ماه است. و مشروط بر این اینکه معیارهای واجد الشرایط بودن را رعایت فرموده باشید. ویزای شما به مدت 2 سال دیگر تمدید می گردد 

افرادی که  مبلغ 2 میلیون پوند را در این کشور سرمایه گذاری می کنند. بعد از 5 سال می توانند برای اقامت دائم انگلستان اقدام نمایند. و پس از شش سال نیز برای پاسپورت انگلستان اقدام کنند. 

شایان ذکر است که: 

افراد خواهان سرمایه گذاری در انگلستان چنانچه بتوانند مبلغ 5 میلیون پوند را سرمایه گذاری کنند. می توانند بعد از 3 سال به اقامت دائم انگلستان دست یابند. بعد از 5 سال نیز تابعیت این کشور را اخذ نمایند.

در برنامه ۲ میلیون پوندی هدف  دولت انگلستان، جذب افراد با دارایی های زیاد به همراه خانواده می باشد.

متقاضی موظف است که: 

75% از سرمایۀ را، از طریق خرید اوراق قرضۀ دولتی، وام یا خرید سهام شرکت های فعال سرمایه گذاری نماید.

اگر متقاضی قادر به سرمایه گذاری به مبلغ 10 میلیون پوند در انگلستان باشند. پس از گذشت 2 سال می توانند اقامت دائم انگلستان را اخذ نمایند.

ویزای سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی

جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری در انگلستان مدرک دانشگاهی خاصی نیاز نمی باشد.

متقاضیان باید دارایی خودشان را به صورت خرید اوراق قرضه یا سهام شرکت های معتبر فعال داشته باشند. اوراق یا سهام باید سپرده یکی از بانک ها و مؤسسات مالی اعتباری انگلستان برای 5 سال باشد. یا یک فعالیت تجاری را در انگلستان راه اندازی نمایند.

نکته مهم قابل توجه این است که:

فرد نمی تواند سرمایه خود را در املاک، مدیریت املاک، توسعه املاک و موارد ورزشی از قبیل خرید بازیکن قرار دهد.

بعد از طی کردن 5 سال، سرمایه گذار می تواند برای گرفتن پاسپورت انگلستان اقدام نماید. البته باید 6 ماه در سال را حتما در انگلستان سکونت داشته باشند. با این ویزا خانواده فرد ( همسر و فرزندان زیر ۱۸) سال نیز می توانند به انگلستان سفر کنند. با ویزای 2 میلیون پوندی سرمایه گذاری انگلستان، سرمایه گذار و همراهان از حقوق برابر با شهروندان انگلستان استفاده می کنند. و از امکانات آموزش، بهداشت و درمان رایگان، اشتغال و سایر خدمات دولتی برخوردار هستند.

مزایای ویزای سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی

مزایای ویزای سرمایه گذاری در انگلستان عبارتند از:

 • ویزای سرمایه گذاری انگلستان طی مدت زمان کوتاهی صادر می شود. کل پروسه نهایتاً 3 ماه به طول می انجامد. و پس از مراجعه به سفارت، طی 3 هفته نتیجه اعلام می شود.
 • هزینه درخواست پایین، (application fee=1561 pound).
 • ویزای سرمایه گذاری انگلستان قابل اقدام برای 4 شخص اصلی(حداقل سن 18 سال) و همراهان وی تا  10 نفر می باشد.
 • تمامی افراد مهاجر با ویزای سرمایه گذاری tier 1، از حقوق شهروندی مشابه تبعه انگلیس به صورت رایگان برخورداند.
 • امکان تبدیل این ویزا به اقامت دائم و اخذ پاسپورت انگلیسی وجود دارد.
 • قبل از ورود شخص به کشور انگلستان کل مبلغ در حساب خود شخص در ایران بوده. و سرمایه گذار متحمل ریسک نمی شود.

مقایسه مزایا و معایب ویزای سرمایه گذاری در انگلستان

مزایا

 • فرصت های سرمایه گذاری بسیار زیاد
 • هزینه های پایین نیروی کار و بازده بالا
 • فساد پایین
 • مرکز مالی پیشرو
 • پایتخت این کشور به عنوان بزرگترین مرکز مالی جهانی
 • شرایط مطلوب زیر ساخت های فناوری ارتباطات و خطوط ریلی، هوایی، و امور حمل و نقل
 • نرخ مالیات مناسب
 • کسب سود اقتصادی بالا
 • اقامت
 • تابعیت 
 • اخذ اقامت دائم در مدت کوتاه 2 یا 3 ساله

معایب

 • مبلغ بالای
 • سرمایه گذاری با مبالغ بسیار پایین تر در کشورهایی نظیر کانادا و یونان
 • امکان خروج انگلستان از اتحادیه اروپا