دایانا مهاجر

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

بهترین و سریعترین روش برای مهاجرت و اخذ اقامت دائم استرالیا اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا است. ویزای سرمایه گذاری استرالیا مختص سرمایه گذاران و کارآفرینانی می باشد. که علاقه مند به سرمایه گذاری در یک کشور امن با یک اقتصاد پویا هستند. استرالیا محیطی امن با اقتصاد و زیرساخت های پایدار، موقعیت های کاری و استانداردهای بالای زندگی است. به همین منظور افراد بسیاری در سرتاسر جهان خواهان اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا هستند.

کشور استرالیا، یکی از مناسب‌ترین کشورها برای مهاجرت محسوب می‌شود.این کشور سال‌هاست که پذیرای مهاجرینی است که شرایط مهاجرت به استرالیا را دارند. سالانه حدود 100 هزار نفر موفق به اخذ ویزای استرالیا و مهاجرت به استرالیا می‌شوند. سرمایه‌گذاری در استرالیا، برای صاحبان مشاغل، کارآفرینان و تاجران بسیار مناسب است. همچنین مدیران اجرایی در سطوح عالی با سوابق درخشان خواستار این روش مهاجرتی می باشند. 

در سرمایه گذاری در استرالیا متقاضی و همراهانش موفق به دریافت ویزای اقامت استرالیا خواهند شد. كه بسته به کلاس ویزا، اقامت مي تواند دائم یا موقت با قابلیت تبدیل به دائم باشد. اداره مهاجرت استرالیا برای شما انواع مختلفی از ویزاها را مشخص کرده است. 

که در ادامه با این ویزاها بیشتر آشنا خواهید شد.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا را با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه فرمایید . 

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

طبقه بندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا

اداره مهاجرت استرالیا ویزاهای در کلاسهای مختلف به متقاضیان مهاجرت و ویزای سرمایه گذاری استرالیا ارائه می دهد. البته باید متذکر شد که برخی از کلاس ها متشکل از ساب کلاسهای می باشند. که این ویزا ها ( کلاس و ساب کلاس ویزا ) عبارتند از:

 • ویزای کلاس 188 استرالیا
  1. ویزای نوآوری تجاری استرالیا
  2. ویزای سرمایه گذاری استرالیا
  3. ویزای سرمایه گذاری خاص استرالیا
  4. ویزای کارآفرینی استرالیا
  5. ویزای سرمایه گذاری پرمیوم استرالیا
 • ویزای کلاس 888 استرالیا
 • ویزای کلاس 132 استرالیا
 • ویزای کلاس 405 استرالیا

ویزای بازنشستگان

ویزای کلاس 188 استرالیا

ابتدای سال 2012 ویزای سرمایه گذاری استرالیا کلاس 188 بخشی از Skill Select مشخص شد. درواقع متقاضیان نمی توانند مستقیما تشکیل پرونده بدهند. ابتدا باید برای EOI (درخواست نامه اظهار تمایل برای مهاجرت ) اقدام کرده. و منتظر دعوتنامه برای ارسال مدارک بمانند.

این ویزای 188 استرالیا به متقاضی این اجازه را می‌دهد. که به مدت 4 سال بعد از صدور ویزا در استرالیا زندگی کنند. که قابلیت افزودن دو سال دیگر به این مدت نیز وجود دارد. همانطور که از نام این ویزای سرمایه گذاری استرالیا 188 مشخص است. متقاضی بایستی ابتدا تاییدیه یکی از ایالت های استرالیا را اخذ کند. و بایستی از طریق یکی از ایالت های این کشور اقدام کند. اگر متقاضی ویزای 188 استرالیا در طول پروسه ی ۴ ساله خود قادر به انجام کلیه تعهدات خود نباشد. امکان تمدید ویزا برای وی به مدت ۲ سال می باشد. 

هدف دولت استرالیا از ارائه‌ی این ویزا: 

جذب مدیران و سرمایه‌گذاران موفق جهت بهبود و رونق وضعیت اقتصادی این کشور است. 

متقاضی به منظور دریافت این ویزا می‌تواند از طریق یکی از 5 زیرشاخه‌ی زیر اقدام کند.

دریافت ویزای موقت استرالیا ساب کلاس 188. اولین شرط لازم برای دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری 888 است. 

هزینه‌ی ویزای 188 استرالیا با توجه به زیرشاخه‌ی انتخابی از 3600 دلار تا 8400 دلار استرالیا متفاوت خواهد بود.

ویزای نوآوری تجاری استرالیا

این شاخه (ساب کلاس)  از ویزای 188 سرمایه گذاری استرالیا برای افراد با مهارت در کسب و کار است. که می‌خواهند یک تجارت جدید در استرالیا راه‌اندازی کنند. و یا یک تجارت موجود در استرالیا را مدیریت کنند و توسعه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند. و حداقل 65 امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی ویزای سرمایه گذاری استرالیا دریافت کنند.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

برای افرادی است که می‌خواهند سرمایه گذاری حداقل 1.5 میلیون دلار در یکی از ایالت‌های استرالیا داشته باشند. و به کسب و کار و سرمایه‌گذاری خود در خاک استرالیا ادامه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند. و حداقل 65 امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

ویزای سرمایه گذاری خاص استرالیا

برای افرادی است که می‌خواهند سرمایه گذاری حداقل 5 میلیون دلار در یکی از ایالت‌های استرالیا داشته باشند. و به کسب و کار و سرمایه‌گذاری خود در خاک استرالیا ادامه دهند. متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا منطقه‌ای از استرالیا اسپانسر شوند. و حداقل 65 امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

دقت داشته باشید که:

متقاضیان ویزای 188 استرالیا باید تاییدیه دولت، ایالت یا کمیسیون تجارت و سرمایه‌گذاری استرالیا (Austrade) را اخذ کنند.

ویزای کارآفرینی استرالیا

این شاخه از ویزا جهت سرمایه گذاری در استرالیا به شما این اجازه را می دهد که:

 در مهاجرت به استرالیا فعالیت های کارآفرینی را انجام دهید. البته این فعالیت ها نباید با قوانین استرالیا مغایرت داشته باشند. از این رو متقاضیان باید از سوی دولت یا یکی از ایالت‌های استرالیا تأیید شوند. 

شما می توانید با مبلغ 200 هزار دلار استرالیا آغاز کنید. دقت داشته باشید باید برای این فعالیت یک طرح اقتصادی مورد تایید ارائه کنید.

ویزای سرمایه گذاری پرمیوم استرالیا

برای افرادی است که می‌خواهند سرمایه گذاری حداقل 15 میلیون دلار در یکی از ایالت‌های استرالیا داشته باشند. و به کسب و کار و سرمایه‌گذاری خود در خاک استرالیا ادامه دهند. متقاضیان باید توسط یک ایالت از استرالیا اسپانسر شوند. و حداقل 65 امتیاز بر طبق جدول امتیازبندی دریافت کنند.

چرا ویزای 188استرالیا ؟

به چند دلیل ویزای 188 سرمایه گذاری در  استرالیا دارای محبوبیت زیادی در سراسر جهان و بخصوص ایران می باشد:

 • امکان اخذ ویزای 188 استرالیا صرفا از طریق ارائه سوابق کسب و کار و سوابق مالی.
 • نبود هیچگونه قید و شرطی در ویزای 188 استرالیا (امکان رفت و آمد به کشور استرالیا بدون محدودیت در زمان اقامت.
 • امکان اشتغال و تحصیل برای دارندگان این نوع ویزا.
 • امکان افتتاح انواع حساب های (بانکی)
 • بدون نیاز به انتقال سرمایه قبل از اخذ ویزای سرمایه گذاری.
 • عدم وجود الزام در زمان سرمایه گذاری پس از حضور در استرالیا.
 • هزینه پایین سرمایه گذاری نسبت به دیگر ویزاهای سرمایه گذاری مشابه در سایر کشورها.
 • عدم الزام نمره زبان انگلیسی.
 • امکان اقامت 4 الی 6 سال از طریق اخذ ویزای 188 استرالیا.

ویزای کلاس 888 استرالیا

اگر تصمیم به اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا را دارید. ویزای 888 استرالیا یکی از گزینه ها می باشد. ویزای 888 استرالیا یک ویزای اقامت دائم و مرحله‌ی دوم از ویزای سرمایه گذاری استرالیا 188 است. متقاضی قبل از درخواست برای دریافت ویزای 888 استرالیا و اقامت دائم استرالیا. باید شرایط مورد نیاز ویزای اقامت موقت استرالیا با ساب‌کلاس 188 را فراهم کرده باشد. 

دقت کنید که اگر متقاضی قبلا از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا 188 به استرالیا مهاجرت کرده باشد. باید قبل از تشکیل پرونده برای دریافت اقامت دائم استرالیا مدارکی ارائه کند. که نشان دهد ‌ایالت و یا منطقه‌ی اسپانسر کننده از متقاضی حمایت می کند. فرد در مدت درخواست ویزای 888 استرالیا و اقامت دائم استرالیا نیازی به ارائه EOI ندارد اما کماکان مجوز فعالیت کسب و کار یکی از ایالت های استرالیا لازم و ضروری است.

چرا ویزای 888 استرالیا ؟

ویزای 888 سرمایه گذاری استرالیا یک ویزای اقامت دائم استرالیا محسوب می شود. که به تازگی در لیست ویزاهای استرالیا وارد شده است. تا افرادی که از طریق ویزای 188 استرالیا اقامت موقت استرالیا را کسب کرده اند بتوانند. با این ویزا صاحب اقامت دائم استرالیا شوند. و به نوعی ویزای 888 استرالیا مکمل ویزای 188 استرالیا می باشد. برای اخذ ویزای 888 سرمایه گذاری استرالیا در ابتدا باید با ویزای 188 وارد استرالیا.  و بعد از کسب شرایط لازم برای اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای 888 استرالیا اقدام کنید.

شرایط لازم برای ویزای 888 استرالیا

 • داشتن ویزای موقت استرالیا 188 :. شما باید در سوابق خود حداقل یک سال در استرالیا اقامت داشته باشید. ( طی 24 ماه قبل از اقدام برای ویزای 888 اقامت دائم استرالیا ).
 • برای ویزای 888 استرالیا، سهم شما از کسب و کار و یا میزان مالکیت شما از بیزینس مهم می باشد. در این بخش متقاضیان ویزای سرمایه گذاری استرالیا 888 باید حداقل یکی از شرایط زیرا را دارا باشید :
  1. در صورتی که درآمد بیزینس شما کمتر از 400،000 دلار استرالیا باشد. حداقل 51% سهام باید متعلق به شما باشد.
  2. در صورتی که درآمد بیزینس شما بیش از 400،000 دلار استرالیا باشد. حداقل 30% سهام باید متعلق به شما باشد.
 • دولت ایالتی یا منطقه‌ای اسپانسر شما، از فعالیت‌های کسب و کار و یا سرمایه گذاری شما حمایت کند.
 • برای اخذ ویزای 888 استرالیا گردش مالی بیزینس و کسب‌وکار شما مهم می باشد. که باید حداقل 300 هزار دلار گردش مالی سالیانه داشته باشد. (برای 12 ماه قبل از درخواست ویزا سرمایه گذاری استرالیا 888 ). البته این شرط در برخی موارد با موافقت ایالت لازم نخواهد بود.
 • اثبات سابقه مدیریتی در بیزینس و کسب و کار.

مزایای ویزای 888 استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا 888 دارای مزایایی می باشد. در اینجا تعدادی از آنها را بازگو می کنیم.

 • اقامت دائم
 • امکان کار به صورت تمام وقت در استرالیا
 • ایجاد شرایط تحصیل در استرالیا
 • به همراه داشتن خانواده متقاضی در استرالیا
 • رفت و آمد به مدت 5 سال به استرالیا
 • ثبت نام در برنامه بهداشت عمومی استرالیا، Medicare
 • در صورت کسب شرایط لازم، اخذ شهروندی استرالیا

ویزای کلاس 132 استرالیا

ویزای 132 یک ویزای اقامت دائم استرالیا می باشد. شما و خانواده از بدو ورود به این کشور اقامت دائم آن را کسب می کنید. و از مزایای فراوان ویزای 132 استرالیا استفاده می کنید.  ویزای 132 استرالیا مخصوص مدیران و صاحبان شرکت‌های بزرگ و افرادی است که توانایی بیشتری برای سرمایه‌گذاری در استرالیا دارند. متقاضیان ویزای سرمایه گذاری استرالیا 132 باید متعهد شوند که. بعد از دریافت ویزا و ورود به استرالیا مبلغ 1.5 میلیون دلار استرالیا را به این کشور بیاورند. و در تجارت و کارهای تجاری سرمایه‌گذاری نمایید.

مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا 132 از دو روش ممکن می باشد. که برای هر دو روش متقاضیان باید از طرف یک ایالت و یا استان یک دعوتنامه دریافت کنند. و متعهد شوند که بعد از ورود به استرالیا بر ایده و بیزینس خود کار کرده. و آن را مدیریت می کنند..

 • ویزای 132 استرالیا حالت اول: مختص افرادی است که سهم در سرمایه گذاری های بسیار بزرگ دارند. و متعهد می شوند بعد از ورود به استرالیا مبلغی معادل 1.5 میلیون دلار استرالیا را به آنجا آورده. و در تجارت و کارهای تجاری سرمایه گذاری کنند.
 • ویزای 132 استرالیا حالت دوم: این حالت مختص به افرادی است که ایده ی خاصی دارند. و می توانند از شرکت های خاص عضو سازمان َAVCAL مبلغ معادل 1 میلیون دلار استرالیا سرمایه دریافت کنند. تا ایده خود را گسترش و به نوعی شراکت کنند.

شرایط ویزای 132 استرالیا :

اولین شرط میزان سرمایه متقاضی می باشد باید به صورت توضیح دهیم که میزان دارایی های شما و همسرتان باید به میزان یک و نیم میلیون دلار استرالیا باشد و همچنین این مبلغ باید قابل انتقال به کشور استرالیا نیز باشد. و از سوی دیگر دارایی شما به همراه همسرتان در کسب و کار و بیزینس باید 400 هزار دلار استرالیا در دو سال از چهار سال قبل از اقدام برای ویزای 132 استرالیا باشد.

شرط دوم برای ویزای 132 استرالیا بحث سهم شما از کسب و کار و یا میزان مالکیت شما از بیزینس می باشد. در این بخش متقاضیان ویزای سرمایه گذاری استرالیا 132 باید حداقل یکی از شرایط زیرا را دارا باشید :

 • در صورتی که درآمد بیزینس شما کمتر از 400،000 دلار استرالیا باشد ، حداقل ۵۱ درصد سهام باید متعلق به شما باشد.
 • در صورتی که درآمد بیزینس شما بیش از 400،000 دلار استرالیا باشد ، حداقل 30 درصد سهام باید متعلق به شما باشد.
 • اگر صاحب بیزینسی هستید که سهامی عام است ، حداقل 10 درصد سهام برای شما باشد.

شرط سوم برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا 132 این است که در 2 سال از 4 سال اخیر بیزینس و کسب و کار شما باید حداقل سه میلیون دلار گردش مالی داشته باشد.

سن شما برای ویزای سرمایه گذاری استرالیا باید کمتر از 55 سال باشد.

موارد ذکر شده تعدادی از اصلی ترین شرایط برای ویزای 132 استرالیا می باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با مشاوران ما در تیم سلکت ویزا در ارتباط باشید.

مزایای ویزای 132 استرالیا

ویزای 132 سرمایه گذاری استرالیا یک ویزای اقامت دائم استرالیا است که دارای مزایای فراوانی است به تعدادی از آن اشاره می کنیم.

 • اقامت دائم استرالیا از بدو ورود سرمایه گذار
 • سرمایه گذاری در کسب و کار جدید و یا موجود در استرالیا
 • ویزای همراه (خانواده سرمایه گذار با او به استرالیا میرود
 • اقامت دائم خانواده سرمایه گذار
 • امکان تحصیل در استرالیا
 • استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی رایگان مدیکر استرالیا

ویزای کلاس 405 استرالیا

این نوع از ویزای سرمایه گذاری استرالیا جزء ویزاهای موقت استرالیا می باشد. که جهت بازنشستگانی است. که از لحاظ مالی متکی به خود بوده. و هیچ فرد وابسته ای را نداشته و می خواهند. در طول سالهای بازنشستگی خود در استرالیا زندگی کنند. ویزای بازنشستگان استرالیا به متقاضی این اجازه را می‌دهد که. به مدت 4 سال بعد از صدور ویزا در استرالیا زندگی کنند. که قابلیت افزودن دو سال دیگر به این مدت نیز وجود دارد.

خبر خوب این است که دولت استرالیا به تازگی قصد این را دارد. که قابلیت تبدیل شدن به اقامت دائم را به این ویزا بدهد.

شرایط لازم برای ارائه EOI

 • سن فرد متقاضی حداکثر 55 سال باشد ( فقط در یک شرایط ویژه سن بالای 55 سال پذیرفته میشود)
 • داشتن یک کسب و کار موفق یا سرمایه گذاری خوب لازم می باشد.
 • فرد متقاضی دارایی لازم و مشخص در کسب و کار داشته باشد.

ویزای بازنشستگان

متقاضی باید بیشتر از 55 سال سن داشته باشد. هیچ فرد وابسته درجه یک به جز همسر نداشته باشد. شرایط مالی در نظر گرفته شده را داشته باشد. بتواند یک سرمایه‌گذاری بلند مدت و قابل توجه در استرالیا انجام دهد.

لینک وب سایتهای ضروری برای مهاجرت به استرالیا

در این قسمت از مقاله شما را با برخی از وبسایتهای مورد نیاز و ضروری جهت مهاجرت به استرالیا آشنا می شوید.