دایانا مهاجر

ویزای تولد فرزند در کانادا

برای آشنایی با ویزای تولد فرزند در کانادا در ابتدا باید گفت که. 

کشور ها از نظر سیستم  تابعیت به 2 دسته تقسیم میشوند. 

 1. سیستم خاک
 2. سیستم خون

کشور کانادا و امریکا  سیستم خاک  هستند. به این معنی که  با تولد فرزند در این دو کشور تابعیت را دریافت مینمایند. 

تابعیت از طریق سیستم خون بدین معنی است. که  پدر و مادر  شهروند آن کشور باشند. 

شرایط کسب تابعیت  بسته به شرایط و قوانین ان کشور دارد. برخی از کشور ها اجازه تابعیت مضاعف را به افراد متقاضی میدهند. برخی دیگر از کشور ها سختگیر تر هستند. و اجازه تابعیت مضاعف رانمیدهند. و متقاضیان باید تابعیت کشور قبلی را ترک کنند.

ویزای تولد فرزند در کانادا

شرایط تولد فرزند در کانادا

کشور کانادا با توجه به تعداد بالای متقاضیان برای گرفتن pr  برای 300000 نفر اقامت دائم صادر میکند. که بیشتر برای مهاجرت اقتصادی است. و در پی همین برنامه ریزی کشور کانادا به  172000 نفر حق شهروندی میدهد. 

در اینجا به بررسی سولاتی در خصوص تولد فرزند در کشور کانادا  میپردازیم:

 • با ویزای توریستی می شود به اقامت کانادا رسید؟
 • هزینه زایمان در کانادا چقدر است؟
 • کودک متولد در کانادا سریعا پاسپورت می گیرد؟

برای بررسی شرایط و امکان مهاجرت از طریق تولد فرزند در کشور کانادا .و اخذ مشاوره با کارشناسان مجرب و وکلای مهاجرت با دایانا مهاجر در ارتباط باشید.

تابعیت کشور کانادا از طریق تولد فرزند

طبق قانونی که  از سال 1997 در کشور کانادا تصویب شد: 

از آن پس هر کودکی که در کانادا متولد شود میتواند پاسپورت کشور کانادا را اخذ نماید.

بسیاری از کشورهای دیگر (از جمله کشورهای توسعه یافته مانند استرالیا، فرانسه، آلمان، نیوزیلند، اسپانیا، انگلستان و…). محدودیت هایی برای اعطای تابعیت از طریق خاک دارند و اغلب نیاز به حداقل یک پدر و مادر برای داشتن تابعیت آن کشور میباشد. اغلب کشور ها به طور اتوماتیک وار  تابعیت خاک را اعطا نمیکند. 

کشور کانادا  از جمله کشورهای پیشرفته است که تابعیت را از طریق تولد فرزند اعطا میکند. در صورتی که کودکی در کشور کانادا متولد شد بی هیچ قید و شرطی و به صورت خودکار شهروند کانادایی محسوب می شود. حتی ممکن است پدر ومادرفرزند تازه متولد شده  کانادایی نباشند. و کودک تابعیت کشور کانادا را اخذ نماید.

حقوق تولد فرزند در کانادا

حقوق  و امتیازاتی که از طریق تولد فرزند به  فرد داده می شود:

 1. بهره گیری از تمامی خدمات شهروندی که شامل نظام آموزشی کم هزینه و سایر مزیت های اجتماعی می گردد
 2. اقامت در این کشور یا سفر توریستی به آن بدون اخذ روادید
 3. و دیگر مواردی از این قبیل…

کشور کانادا برای  خانواده هایی که به آن کشور مهاجرت میکنند. احترام و ارزش بسیاری قائل می باشد. و این امکان را به افراد میدهد. که در کنار فرزند خود به اقامت موقت کانادا برسند. و این امر برای پدر و مادر هایی است. که قصد دارند در کنار فرزند خود باشند. اما والدینی  که قصد ماندن و داشتن اقامت در کانادا را ندارند. میتوانند به کشور خود بازگردند. و فرزند برای کار و یا ادامه تحصیل در کشور کانادا بماند.

استثناها برای تولد فرزند در کشور کانادا

طبق قانون کشور کانادا فرزندی که از پدر و مادری که شهروند کانادایی نیستند متولد شود. در صورت تولد فرزند در کانادا، فرزند می تواند تابعیت کانادایی را بدست آورد. باید متذکر شد که. والدین در صورت تولد کودک حتما اقامت دائم کشور را نخواهند گرفت. اما در صورتی می توانند این اقامت و بعد هم تابعیت را اخذ کنند. که پدر یا مادر در این کشور کار کنند. و یا به نوعی  ویزای تایپ D را دریافت کنند.

هزینه هایی که برای تولد فرزند صرف میشود

هر نوزادی که در کشور کانادا به دنیا می آید. حتی اگر پدر و مادرش با ویزای توریستی وارد این کشور شده باشند. تابعیت کانادا را گرفته  و پاسپورت کانادایی دریافت میکند. که این پروسه هزینه برمی باشد. و مهم ترین آن هزینه های مربوط به بخش بیمارستان است.

 موارد زیر بخشی از هزینه های بیمارستان میباشد: به عنوان مثال: 

 • هزینه ویزیت پزشک یا ماما بین 100 تا 150 دلار کانادا میباشد.
 • هزینه سونوگرافی بین 300 تا 500 دلار کانادا میباشد.
 • سزارین در بیمارستان بین 10000 تا 12000 هزار دلار کانادا است.
 • زایمان طبیعی در بیمارستان بین 5000 تا 8000 دلار کانادا می باشد.

اقامت کانادا برای والدین و تولد فرزند

یکی از مهم ترین دلایلی که والدین قصد دارند. فرزند خود را در کشور دیگری به دنیا بیاورند. اخذ اقامت آن کشور می باشد. که این امر برای والدین بعد از تولد فرزند در کانادا امکان پذیر نخواهد بود. مگر اینکه والدین از طریق ویزای کاری وارد آن کشور شوند. و اقامت داشته باشند. و یا از طریق ویزای تحصیلی مشغول به تحصیل بوده. تا دراین کشور اقامت داشته باشند. درصورتی والدین می توانند. از طریق تولد فرزند در این کشور از اقامت دائم کانادا برخوردار باشند. که سن فرزند متولد شده از 18 سال بیشتر شده باشد. که بتواند بعنوان اسپانسر برای والدین خود در خصوص اقامت دائم اقدام نماید.

مواردی که والدین میتوانند از طریق آن به اقامت برسند مانند:

 • ویزای کاری در کانادا
 • سرمایه گذاری در کانادا 
 • تحصیل در کانادا

لازم است با توجه به مقالات و اطلاعاتی که  در زمینه تولد فرزند در کشور کانادا ارائه شد. بدانید والدینی که قصد مهاجرت و رسیدن به اقامت دارند. با تحقیق و بررسی دقیق، به  مهاجرت اقدام کنند. و آگاهانه برای مهاجرت خود برنامه ریزی کنند. موسسه دایانا مهاجر ارائه دهنده. برترین خدمات مهاجرتی و مجرب ترین وکلا و مشاورین در این زمینه  میباشد. .جهت اخذ مشاوره با شماره های موجود در صفحه تماس با ما وقت مشاوره اخذ نمایید.

سوالاتی در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

 • در چه صورت والدین می توانند اقامت دائم کانادا را با تولد فرزند بگیرند؟

اگر کودک متولد شده در کانادا بالای 18 سال باشد. می تواند از والدین خود حمایت کرده و برای اقامت دائم آن ها اقدام نماید.

 • آیا زایمان در کانادا موجب اقامت و تابعیت میشود؟

زایمان در کانادا برای والدین کودک متولد شده. در خاک کانادا هیچ مزیتی از نظر اقامتی نخواهد داشت .و فقط این اقامت و تابعیت برای کودک متولد شده غیر مقیم در کانادا است.

 • مزایای تولد در کانادا چیست؟

کودکانی که در کشور کانادا به دنیا می آیند. به طور دائمی از تمامی خدمات و امکانات زندگی در کشور کانادا. مانند تحصیل، خدمات درمانی، مسافرتی، کاری و غیره برخوردار می شوند. و می توانند به بزرگترین کشورهای دنیا مانند انگلیس و آمریکا مهاجرت کنند.

 • در چه صورت والدین می توانند اقامت دائم کانادا را با تولد فرزند بگیرند؟

اگر کودک متولد شده در کانادا بالای 18 سال باشد. می تواند از والدین خود حمایت کرده. و برای اقامت دائم آن ها اقدام نماید.