دایانا مهاجر

ویزای تولد فرزند در یونان

 افرادی که قصد گرفتن اقامت برای فرزند خود را دارند. برای اخذ اقامت باید اقدام به تکمیل کردن. پروسه مهاجرت به یونان از طریق اخذ ویزای تولد فرزند در یونان کنند. مقالات مهاجرت به یونان از طریق تولد فرزند را به صورت کامل در دایانا مهاجر. برای شما عزیزان قرار داده ایم. در این بخش، سوالی که در ذهن اغلب مهاجرین و متقاضیان سفر خارجی پیش می آید. این است که آیا اصولا تولد در خاک کشوری به منزله اعطای خودکار تابعیت همان کشور به فرد است. ما در این مقاله شما را راهنمایی می کنیم. و به سوال هایتان پاسخ می دهیم. در ادامه، مهاجرت به یونان از طریق تولدفرزند. را از جهت های مختلف مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.

ویزای تولد فرزند در یونان

اطلاعاتی درباره کشور یونان

یونان یا Greece در جنوب شرق اروپا قرار دارد. این کشور از 11 ناحیه جغرافیایی مختلف تشکیل شده است. یونان دارای11 میلیون نفر جمعیت می باشد. پایتخت یونان شهر آتن می باشد. که جمعیت 3.7 میلیون نفری را در خود جای داده است. همچنین یونان دارای یازدهمین خط ساحلی طولانی در جهان می باشد. که تقریبا به طول 13676 km می باشد. از آنجایی که یونان عضوی از اتحادیه اروپایی است. آنها از EURO به عنوان ارز رایج شان استفاده می کنند. زبان کشور یونان به Greek شناخته شده است. دین رسمی یونانی ها مسیحیت اورتدوکس یونانی می باشد. کل GDP اسمی یونان 249.2$ است. درحالیکه GDP سرانه ش 22055$ است. توریسم تقریبا 16% از کل GDP اسمی یونان را تشکیل می دهد.

سیستم اعطای تابعیت کشورهای دیگر

تعریف سیستم اعطای تابعیت در کشورهای گوناگون:

به لحاظ حقوقی، تابعیت حق تولد Bitrhright citizenship. به تابعیت اعطایی به شخص بنا به شرایط تولدش اشاره می شود.

 تابعیت حق تولد را می توان از دو طریق بدست آورد:

 • از طریق خاک (Jus soli): حقی که بواسطه آن تابعیت هر فرد متولد. در قلمرو کشور مربوطه را می توان به رسمیت شناخت. 
 • از طریق خون (Jus sangunis): سیاست اجتماعی است. که مطابق آن تابعیت توسط محل تولد تعیین نمی شود. بلکه توسط داشتن نیاکان تابع آن کشور است. 

مهاجرت به یونان از طریق تولد در زمره دسته دوم از این طبقه بندی می باشد. تابعیت یونانی Greece Citizenship بدان معناست. که تبعه حق اقامت، کار. مطالعه و بهره مندی از قانون هر کشوری که عضو اتحادیه اروپایی است را دارد.

تابعیت و مهاجرت به یونان از طریق تولد

با توجه به بحث، قانون تابعیت یونان. مبتنی بر اصل خونی یا jus sanguins می باشد. 

باید توجه داشت که برای اخذ تابعیت یونان از این دو روش هم می توان استفاده کرد. 

 •  ارث 
 •  اعطای تابعیت (تولد،ازدواج و خدمت نظامی).

 شهروندی که تابعیت یونانی داشته باشد. در اصل شهروند اروپایی حساب می شود. بنابرین برخوردار از حقوق مشابه با حقوق سایر شهروندان اتحادیه اروپا است. 

برطبق بند 1 از قانون تابعیت یونانی 52-صفحه ای سال 2010. کودک متولد در یونان درصورتی تابعیت یونانی اخذ میکند.که شرایط زیر را احراز نماید:

 • ما در طی حاملگی و نیز در زمان تولد فرزندش تابعیت یونانی داشته. و شهروند این کشور تلقی میشده است.
 • پدر شخص متولد شده در زمان تولد. فرزندش باید شهروند یونان باشد.
 • هر دو والدین غیریونانی قانونا با روادید اقامتی مناسب. به مدت حداقل 5 سال در یونان زندگی کرده باشند. 
 • کودک متولد یونان تحت شرایط فوق از طریق تولد تابعیت یونانی اخذ می کند. مگر اینکه تابعیت کشور دیگری را بخواهد یا تابعیتش نامعلوم اعلام شود.
 • به منظور درخواست تابعیت، تولد حتما باید که در دفترخانه ثبت درج شود. در موقعی که تابعیت یونانی ادعا می شود. تولد باید که در oikogeneiaki merida خانوادگی ثبت شود. 

موارد بالا زمانی به یک مشکل تبدیل می شود که:

 •  یکی از والدین یونانی و آن دیگری خارجی باشد. 
 • والدین اصلا ازدواج نکرده باشند 
 • طلاق گرفته باشند 
 • والدین غیریونانی و کودک بدون درخواست تابعیت یونان را ترک کند.

مدارک لازم برای مهاجرت به یونان

مدارک لازم برای مهاجرت به یونان از طریق ویزای تولد فرزند در یونان:

بسته به شرایط شما مدارکی را که باید ارائه دهید کمی متفاوت می باشد. ولی به صورت کلی مدارک لازم برای درخواست تابعیت یونانی در زیر ارائه شده است. 

مدارک مورد نیاز برای درخواست تابعیت یونانی عبارتند از:

 • کپی برابر اصل از گواهی تولد
 • کپی برابر اصل گواهی مذهب
 • کپی برابر اصل گواهی ازدواج والدین
 • فتوکپی از پاسپورت والدین که حتما باید معتبر باشد
 • تاییدیه تولد مادر و یا پدر

درخواست دهنده دریافت ویزای تولد

پیشنهاد می شود. برای صرفه جویی در وقت. درخواست ها از طرف همان خانواده انجام شود. والدین می توانند تابعیت یونانی برای کودکان زیر 18 ساله را ثبت و درخواست کنند. پس از 18 سالگی. آنها بزرگسال شده و باید خودشان در یونان و یا در کنسولگری/سفارت یونان درخواست دهند. با فرض تحویل کلیه مدارک همراه درخواست و نداشتن هیچ اشکالی در پروسه درخواست. دریافت پاسخ می تواند از 3-9 ماه برای پروسه محول شده. از طریق ثبت ساده تا 2-3 سال برای پروسه اعطای تابعیت طولانی تر برای هر شخص دیگری ارائه شود.

امتیازات اخذ تابعیت یونانی کدامند؟

متقاضی که پاسپورت یونان را داشته باشد. شهروند اروپایی محسوب می شود. چنین شهروندی می تواند. آزادانه و بدون ویزا از مرزهای 25 کشور EU عبور کند. حق سکونت و بهره مندی از کلیه امتیازات و مزایای اجتماعی ساکنین بومی حق عمومی وی می باشد. فرد می تواند پرونده خود را به زبان مادری خود به دادگستری اروپا (ECJ) ارجاع دهد. این شهروند می تواند مشغول به کار شود. و حتی حق تجارت و راه اندازی کسب و کار در EU دارد. این فرد همواره می تواند. به قوانین بانک مرکزی اروپایی که سیستم پولی و بانکی کل اروپا را در دست دارد. مراجعه کند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله مهاجرت به یونان مراجعه نمایید.

مهاجرت به این کشور از طریق تولد یکی از انواع مهاجرتهایی است. که بدلیل امتیازات خاص همواره مورد توجه قرار می گیرد. مراحل مهاجرت به یونان از طریق تولد. دارای روند پیچیده و مشکلی است. طبیعتا بدون وجود یک مشاور با تجربه پیمودن این مسیر مهاجرتی امری محال است. شرکت مهاجرتی دایانا مهاجر. با وکلای مجرب خود، شرایط و ضوابط مهاجرتی به کشورهای مختلف. را در اختیارتان قرار داده است.