دایانا مهاجر

ویزای تولد فرزند در استرالیا

یکی از مهم‌ترین. پرسش‌هایی که. همیشه برای. علاقمندان مهاجرت. مطرح است. این است. که. آیا به وسیله. تولد فرزندشان در کشور استرالیا. می توانند. ویزای تولد. فرزند. در استرالیا. و حتی شهروندی. این کشور را. دریافت کرد؟. 
در این مقاله. موسسه مهاجرتی. دایانا مهاجر. در شیراز. شما را با روند. اخذ ویزای تولد فرزند. در استرالیا. بیشتر آشنا. خواهد کرد. پس با ما همراه. باشید. تا شما. را با قوانین مهاجرتی. استرالیا و همچنین. تولد فرزند. در این کشور. آشنا کنیم.

ویزای تولد فرزند در استرالیا

قوانین تولد فرزند در کشور استرالیا

مهاجرت با این. روش با توجه. به اینکه. کشور. مورد نظر. پیرو قانون. خون. یا قانون. خاک. است. متغییر است. در کشور‌هایی. که از قانون خون. برای تابعیت. پیروی. می‌کنند. فقط کودکانی. که حداقل. یکی از والدین. آنها. تابعیت کشور. مورد نظر. را دارند. شهروند آن. کشور محسوب. می‌شوند. و در حقیقت. محل تولد. بر شهروندی. آن ها تاثیر‌گذار. نیست.اما در کشورهای. پیرو قانون خاک. اگر کودکی. در یکی از این. کشورها متولد. شود. به صورت. خودکار. شهروند. آن کشور. بشمار می‌آید. 

استرالیا. از کشور های. پیرو قانون خون. است. یعنی در. صورت تولد. کودکی در. استرالیا. اگر حداقل. یکی از والدین. او شهروند. این کشور باشند. کودک. به صورت خودکار. شهروند استرالیا. محسوب می شود.

مهاجرت به استرالیا

لغو قانون تولد در استرالیا 

تا سال 1986. تمام. کودکانی. که در خاک استرالیا. متولد می‌شدند. به صورت. خودکار. به عنوان. شهروندان. استرالیایی. طبقه‌بندی. می‌شدند. و به طبع همین. می‌توانستند. از مزایای شهروندی. این کشور. بهره‌مند. شوند. اما از این سال. به بعد. و با سیل. عظیم مهاجرین. موقت. به این کشور. قانون تولد. فرزند. در استرالیا. تغییر کرد. می‌توان. گفت. تا سال1986 استرالیا. تابع اصل خاک. بود. و از این سال. به بعد. با تغییر. قانون. مهاجرت. پیرو اصل خون. گردید. این قانون. مشخص. می‌کند. که. یک کودک متولد. استرالیا. از وضعیت. شهروندی. اقامت والدین. خود پیروی. می‌کند.

قانون تولد در استرالیا

  • اگر هر دو والدین. دارای ویزای. اقامت موقت. باشند. فرزند. متولد شده. از آن‌ها تنها. یک مهاجر. موقت. خواهد بود. و شهروند. استرالیا. محسوب نمی‌شوند. البته اگر. والدین. پس از مدتی. موفق به اخذ. اقامت دائم. استرالیا. شوند. فرزند. نیز تابع. والدین. خود. خواهد. بود.
  • اما درصورتی. که والدین. این کودک. دارای. اقامت دائم. در استرالیا. باشند. و یا حداقل. یکی از. والدین. او دارای. اقامت دائم. استرالیا. باشند. کودک. در بدو. تولد. شهروند استرالیا. محسوب خواهد. شد.
  • در مواردی. که والدین کودک. دارای مجوز. اقامت دائم. استرالیا. باشند. والدین کودک. باید برای. دریافت ویزا. اقامت دائم. فرزند خود. درخواست دهند. تا کودک بتواند. با والدین خود. وارد استرالیا. شده. و در این کشور. اقامت. داشته. باشد.

ویزای استرالیا با تولد فرزند

اگر هر. دو والدین. دارای. شرایط دریافت. ویزای استرالیا. باشند. و ویزای خود. را دریافت نمایند. به صورت. قانونی. فرزند همان. نوع ویزا. را دریافت. خواهد کرد. زمانی که. کودک به دنیا بیاید. لازم نیست. والدین درخواست. ویزا کنند. ولی باید. با اداره مهاجرت. و سفارت استرالیا. تماس گرفته. تا یک ویزا. به پاسپورت. کودک. اضافه. شود. این کار. کم هزینه. یا بدون هزینه. می‌باشد. 

همانطور. که در بالا. گفته شد. اگر والدین. ویزای اقامت دائم. دریافت کنند. کودک. هم ویزای اقامت. دائم را دریافت. خواهد کرد. اگر کودکی. خارج از استرالیا. به دنیا بیاید. و حداقل یکی. از والدین او. شهروند استرالیایی. محسوب شود. و وی به طور قانونی. حداقل 2 سال. پیش. از درخواست. تابعیت کودک. خود در استرالیا. حضور داشته. است. فرزند وی. واجد شرایط شهروندی. استرالیا. می باشد.

طلاق والدین و اقامت فرزند

اگر والدین. کودک. از هم جدا شوند. این وضعیت. با عنایت. به قانون. تولد فرزند. در استرالیا. ممکن است. اندکی پیچیده. شود. در صورتی که. فردی. که ویزای. موقت دارد. با شهروند استرالیا. ازدواج نماید. و کودک. آن‌ها در استرالیا. متولد شود. و سپس والدین کودک. از یکدیگر جدا شوند. کودک. متولد استرالیا. یک شهروند. استرالیایی. تلقی می‌گردد. و والدین خارجی. وی حق قانونی. برای اقامت. در استرالیا. ندارند.

بنابراین قوانین. پیچیده ای. در مورد. طلاق والدین. در استرالیا. وجود دارد. که باید. زمان. بررسی مزایا. و معایب. مهاجرت. به استرالیا. باید به آن. توجه داشت.

ویزای دانشجویی یا کار والدین و تولد فرزند

در صورتی که والدین. هر دو دارای. ویزای موقت. هستند. به طور مثال. دارای ویزای کاری. ( زیر مجموعه. 457 ). یا ویزای. دانشجویی. ( زیر مجموعه. 489 ). هستند. کودک طبق. قانون. تولد فرزند. در استرالیا دارای. ویزایی. مانند. والدین خود. در زمان تولد.خواهد شد. برای. دریافت. این نوع. ویزا. به درخواست. نیازی. نیست. تنها باید. در اسرع وقت. به اداره. مهاجرت. استرالیا. مراجعه کرده. و گواهی تولد. و پاسپورت. خارجی فرزند. را ارائه نمایند. به این صورت. ویزا به پاسپورت. کودک. اضافه خواهد شد. دریافت این نوع. ویزا هیچ هزینه ای. ندارد.

البته همانطور. که پیش از این. ذکر شد. اگر که والدین. ویزای اقامت. دائم در استرالیا. را اخذ کنند. کودک. نیز تابع والدین. خود خواهد بود.

مشاوره

در صورت. هر گونه سوال. و ابهام. در مورد. تولد فرزند. در استرالیا. و اقامت. در این کشور. زیبا. با مشاورین ما. در دایانا مهاجر. تماس بگیرید.