دایانا مهاجر

ویزای تولد فرزند در آلمان

بحث اقامت از راه تولد فرزند در کشور آلمان موضوعی است. که در سال های گذشته به شدت مورد توجه پدران و مادران قرار گرفته. مردم بسیاری در سرتاسر دنیا تمایل دارند تا  بتوانند. با گرفتن اقامت در این کشور پیشرفته و صنعتی در آلمان زندگی کنند. شروط  اخذ ویزای تولد فرزند در آلمان. و اقامت از راه تولد فرزند درکشور آلمان. مثل  بقیه روش‌های گرفتن اقامت نیست و متفاوت می باشد.

در این مقاله متخصصان دایانا مهاجر. شروط اخذ اقامت از راه تولد فرزند در کشورآلمان را برای اشخاصی که تصمیم مهاجرت به کشور آلمان را دارند. مورد بررسی قرار داده ایم بهتر است قبل از هر کار. برای تولد فرزندتان این نکته ها را مورد بررسی قرار دهید.

ویزای تولد فرزند در آلمان

اخذ اقامت از راه تولد فرزند

 برای اطلاع از شرایط اخذ اقامت. از طریق ویزای تولد فرزند. اول بهتر است با مفاهیم و تعاریف  اصل خون و اصل خاک. در کشور آلمان آشنایی بیشتری پیدا کنید.

روش های گرفتن اقامت از راه تولد فرزند 2 گونه است.

 • اصل خاک:
  • بر پایه  تولد در اقلیم یا سرزمین.
 • اصل خون:
  • برپایه قومیت پدر و مادر یا یکی ازآن دو.

تابعیت کشورآلمان بر پایه اصل خاک

اصل خاک به راستی یکی از سیستم های محبوب است که. از راه آن می توان تابعیت کشور آلمان را گرفت. باید گفته شود که طبق این اصل. هر شخصی که در اقلیم و یا  محوطه یک کشور متولد شود. به آسانی می تواند با توجه به قانون های شهروندی و تابعیت در کشور آلمان زندگی کند.

در صورت نیاز به اینکه کشور انتخابی شما بر پایه اصل خاک یا خون می باشد. با موسسه ما در ارتباط باشید.

تابعیت آلمان براساس اصل خون

 برای ویزای تولد فرزند. از دیگر سامانه های مهاجرتی که طرفداران بسیار زیادی از طریق آن اقدام می کنند. تابعیت بر اساس اصل خون می باشد. باید گفته شود که این اصل به اشخاص بر پایه  ملیت هرفرد. یا تابعیت وملیت یکی از والدین یا هر دو در نظر گرفته شده است. و همینطور باعث شده است تا در این جهت. تابعیت یا شهروندی تعداد محدودی از افراد موجود در جامعه معرفی شود. قابل توجه است بدانید که به تازگی بعضی از کشور ها. جهت جلوگیری از سکونت اشخاص غریبه. اصل خاک یا خون را مورد استفاده قرار می دهند.

اقامت برپایه تولد فرزند درآلمان

امروزه اشخاصی که قادر به مهاجرت هستند. یکی از طریق مهاجرت به کشور آلمان را تولد فرزند می‌دانند. اول پیش از اینکه شرایط دریافت تابعیت از طریق تولد. در کشور آلمان را مورد بررسی قرار دهیم. باید فرق اصلی بین تابعیت و اقامت را خوب متوجه شوید. اگر بدون آگاهی اقدام کنید در آینده مشکلاتی را به همراه خواهید داشت. اما  کمک خواستن از یک وکیل یا مشاور مهاجرتی ماهر. می تواند درجهت گرفتن اقامت کشورآلمان به شما کمک کند.

 • اقامت: معنی این لغت سکنی گزیدن توقف و سکون است. و مرتبط با منطقه ای از خاک کشوری. که در آن شخص ساکن است امکان پذیراست. ولی همه اقامت‌ها در دو صورت تعریف شدنی هستند. که معمولا همه اول اقامت موقت را گرفته. تا ازین راه بتواند اقامت دائم بگیرند.
 • تابعیت: این کلمه در معنای لغوی به معنای اطاعت کردن و پیروی است. ولی در قانون های مهاجرتی برپایه ارتباط سیاسی معنوی بین المللی وحقوقی. مابین فرد واقعی و دولت می باشد. که هم دولت هم افراد در مقابل هم مسئولیت ها و وضایفی دارند وبایستی آنهارا اجرا کنند.

الزامات تولد فرزند درآلمان

طبق قانون های جدید در آلمان اسباب تولد فرزند در کشور آلمان دچار تغییراتی شده است. و کودکانی که بعد از یکم ژانویه سال 2000 از پدر و مادر غیر آلمانی به دنیا آمده اند. می توانند تابعیت  کشور آلمان را بدست بیاورند. به این صورت که دست کم یکی از والدین آن‌ها واجد شرایط زیر باشد.

 • الزامات تولد فرزند در کشور.
 • پدر و مادر با اقامت دائمی.
 • پدر و مادر با 8 سال اقامت قانونی در کشور آلمان.
هشت سال اقامت به صورت قانونی به این معناست که. یکی از والدین در مدت 8 سال اجازه اقامت قانونی را دارا باشند. دولدونگ اقامت به حساب نمی آید. اگر پدر و مادراز طریق  پناهندگی به آلمان آمده باشند. دوره پناهندگی نیز جزء این 8 سال به  حساب می آید. به همراه تابعیت کشور آلمان فرزند به دنیا آمده هم. می‌تواند تابعیت کشور شما را دارا باشد.

اقامت موقت دولدونگ (Duldung)متعلق به افرادیست که. بایداز کشور آلمان بروند. اما مرحل اخراج به دلیل مانع هایی مثل بیمار بودن. نداشتن مدارک شناسایی و یامانع های قانونی دیگری. مثل شرکت در یک دوره آموزشی و الی غیر. بر اساس ماده A60 قانون اقامت کشورآلمان دچار تاخیر می شود.

شرایط حفظ شهروندی در آلمان

گفتنی است که این دسته از اشخاص. باید به‌ قصد حفظ شهروندی خود. پیش از اینکه بیست و سه ساله شوند و تابعیت آن‌ها باطل شود. مقیاس هایی که اثبات کننده پیوند فرد با کشور آلمانی باشد را تأییدکند. از این رو داشتن دست کم یکی از شروط زیر واجب می باشد.

شخص تا پیش از بیست و یک سالگی دست کم 8 سال را درکشور آلمان گذرانده باشد.
شش سال تحصیلی را در یکی از مدرسه های کشورآلمان سپری کرده باشد.
دست کم از یکی ازمدرسه های کشور آلمان تحصیل و فارغ التحصیل شده باشد.
در یکی از نوبت های آموزشی و تخصصی در کشور آلمان حضورداشته باشد.

یکی ازالزامات هر مهاجرت یادگیری زبان آن کشور است. پس با ما همراه باشید تا به شما در این امر مهم کمک کنیم.

جهت آموزش آیلتس بطور تضمینی با دپارتمان آیلتس استاد حمیدی در ارتباط باشید.

جهت آموزش آیلتس بطور تضمینی. با دپارتمان زبانهای خارجی استاد حمیدی در ارتباط باشید.

بررسی اخذ اقامت والدین ازراه تولد فرزند

مسئله این است که به طور کلی تولد در کشور آلمان. موجب گرفتن تابعیت برای والدین فرزند نمی شود. و این دسته افراد باید شرایط خاصی را نظر داشته باشند. و برای جمع کردن مدارک خود از وکیل مهاجرتی آلمان مشاوره بگیرند. تا بدون فوت وقت به آرزوی قدیمی خود برسند. اگرشخصی همه شرایط زیر را دارا باشند. میتوانند تا همزمان برای تابعیت همسر خود اقدام کند.

 • زندگی در کشورآلمان دست کم هشت سال.
 • قبول کردن ضمانات موجود در قانون های حاکم بر سیستم مهاجرتی ازراه تولد فرزند.
 • عدم سوء پیشینه کیفری.
 • تسلط داشتن به زبان آلمانی به صورت جامع.
 • قبولی در آزمون شهروندی کشور آلمان.
 • تمکن مالی داشتن.
 • موافقت با سامانه قانونی. شروط  اجتماعی و زندگی در جمهوری فدرال کشورآلمان.

مخارج تولد فرزند درکشور آلمان

پیش از مسافرت به کشورآلمان و تولد فرزند درکشور آلمان و گرفتن ویزای تولد فرزند در آلمان. باید به مخارج تولد فرزند در این کشور توجه داشت. مسئله ای که باید به‌ یاد داشته باشیم این است که. اگر بیمه درمانی داشته باشیم مخارج تا حد زیادی کاهش می یابد. برای آشنا شدن با مخارج زندگی در کشورآلمان. می‌توانید این مقاله رامطالعه کنید.

بررسی مخارج تولد فرزند در آلمان

 • مخارج تولد فرزند درآلمان برای ویزیت و مراقبت های پزشکی. 200یورو (مخارج متوسط بدون بیمه). 20-0یورو(مخارج متوسط با بیمه).
 • مخارج تولد فرزند در آلمان برای سونوگرافی قبل از تولد. 300یورو(مخارج متوسط بدون بیمه). 40-0یورو(مخارج متوسط با بیمه).
 • مخارج تولد و زایمان در بیمارستان آلمان. 1600-2150 یورو(مخارج متوسط بدون بیمه). 0-350 یورو(مخارج متوسط با بیمه).
 • مخارج سزارین در بیمارستان آلمان. 2500-5400 یورو(مخارج متوسط بدون بیمه). 0-420 یورو(مخارج متوسط با بیمه).

ماندگاری مادران در بیمارستان

متوسط ماندگاری در بیمارستان برای مادران جدید در کشور آلمان. به نوع زایمان و درصد موفقیت آن بستگی دارد.

 • برای زایمان معمولی 3الی7روز. 
 • وبرای سزارین طبیعی است که یک هفته الی۱۲روز در بیمارستان بمانید.

اخذ پاسپورت آلمان ازراه تولد فرزند

پاسپورت کشور آلمان از پاسپورت های قوی و مهم  جهان به حساب می آید. به‌ طوری که طبق آمار آخر در سال 2001. پاسپورت آلمان بعد از کشورهایی مثل. اسپانیا امارات فنلاند و لوگزامبورک قرار گرفته است. به همین دلیل گرفتن پاسپورت آلمان از طریق تولد فرزند در آلمان امکان پذیر است.

همینطور اگرشخصی توانست پاسپورت آلمان را از طریق ویزای تولد فرزند در آلمان بگیرد. میتواند بدون دریافت ویزا به 168کشور دنیا سفر کند. همینطور تولد فرزند در کشور آلمان یکی از طریق اخذ ویزای آلمان می باشد. که با وجود پاسپورت ممکن است.

اخذ اقامت از راه تولد فرزند درآلمان

اگر کسی بخواهد شهروند آلمان شود. حتما باید هشت سال در این کشور زندگی کرده باشد. و همینطوراسناد و مدارک مربوطه را. به کمک یک وکیل مهاجرتی متخصص انجام داده باشد. اما این زمان می‌تواند با تولد فرزند یا ازدواج با یک آلمانی کمتر شود.

توجه داشته باشید که یک کودک می‌تواند ملیت پدر و مادر خود را بگیرد. و حتی آن‌ها را از کشور بیرون کند. نکته جالب این است که این فرزندان می توانند بین 18 تا 23 سالگی. تابعیتی که می خواهند را انتخاب کنند. واگر مایل باشند در آلمان ماندگار شوند. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره. می توانید با مشاوران ما در دایانا مهاجر در تماس باشید.