دایانا مهاجر

ویزای تولد فرزند در ترکیه

 برای دریافت اطلاعات راجع شرایط ویزای تولد فرزند ترکیه با موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر همرا باشید. افراد زیادی خواهان اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد می باشند. تا بتوانند با تولد فرزند خود در کشور مد نظر به اقامت و تابعیت کشور مورد نظرشان برسند. چنانچه قصد اخذ اقامت و تابعیت از طریق تولد فرزند در ترکیه را دارید لازم است بدانید که ترکیه. مانند بسیاری از کشورها از نسبت خونی برای تابعیت استفاده می کند. و در صورتی که فردی در ترکیه متولد شود. مطابق با تابعیت والدین به وی تابعیت اعطا می شود. در صورتی که فرزندی در خاک ترکیه متولد شود و یکی از والدین او اقامت و تابعیت ترکیه را داشته باشد. باشد فرزند متولد شده نیز تابعیت را  دریافت می نمایند. و از تمامی خدمات یک شهروند ترکیه ای برخوردار می شود. 

نکته  قابل توجه این است که باید بدانید اینکه کشور ترکیه تابعیت مضاعف را پذیرفته است. و فرد خارجی که از پدر ترک و مادر خارجی متولد شود می تواند اقامت و تابعیت ترکیه را اخذ کند.

ویزای تولد فرزند ترکیه

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق تولد در ترکیه

  •  گواهی مبنی بر اقامت والدین در ترکیه و تایید هویت آنها.
  •  سند ازدواج والدین.
  •  گواهی تولد فرزند در ترکیه.
  • تکمیل فرم درخواست اقامت برای فرزند متولد شده.
  • پرداخت هزینه های اخذ اقامت برای فرزند متولد شده.

 در صورتی که فرزندی در ترکیه از مادری غیر تبعه متولد شده باشد. به مدت 6 ماه به فرزند اقامت داده می شود. در صورتی که مادر و یا پدر تابعیت ترکیه را نداشته باشند اقامت فرزند نیز ادامه نخواهد یافت.

نام گذاری فرزند متولد شده در ترکیه

فرزندی که از والدین ترک متولد شود باید نام وی توسط پدر و مادر به صورت مشترک انتخاب شود. جالب این است که در ترکیه تمامی حقوق را به پدر فرزند منتقل کرده. و در صورت عدم توانایی انتخاب اسم برای فرزند این حق به مادر داده می شود. نکته بسیاری مهمی که  وجود دارد. این است که در صورتی که فرزندی از والدینی متولد شود که تنها یکی از آنها ترک باشد. والدین کودک می توانند 2 نام برای کودک بگذارند.

قانون تابعیت ترکیه برای فرزندان بدون تابعیت

 ماده  8 به این قانون اشاره می کند. که اگر فرزندی در خاک ترکیه از والدینی متولد شود که هیچکدام شهروند ترکیه محسوب نمی شود. فرزند در صورت تمایل می تواند درخواست تابعیت و اقامت ترکیه را درخواست کند. همچنین فرزندی که در ترکیه از پدر ومادری بدون تابعیت متولد شده باشد. نمی تواند به اقامت و تابعیت ترکیه را اخذ کند. و از تمامی حق و حقوق یک شهروند ترکیه ای محروم خواهد بود. همچنین فرزند نمی تواند از این طریق برای اخذ شناسنامه ترکیه ای اقدام کند.

تابعیت مضاعف

 تابعیت مضاعف یا این معنی است که که فرد در صورتی که همزمان 2 تابعیت را اخذ کرده. و با حفظ تابعیت قدیم تابعیت جدید دیگری را اخذ می کند تابعیت مضاعف گفته می شود. باید بدانید کشور ترکیه بر خلاف بسیاری از کشورها تابعیت مضاعف را پذیرفته. و در صورتی که فرزندی در خاک کشور ترکیه متولد شود و والدین وی اقامت و تابعیت ترکیه را نداشته باشند. فرزند می تواند علاوه بر دریافت تابعیت والدین خود تابعیت ترکیه را نیز اخذ کند. 

ارتباط با ما

در صورت داشتن ابهام و یا هرگونه سوال راجع به مطالب ذکر شده. و کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به سایر کشور ها و اخذ ویزا. میتوانید در هر زمان با موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر با مدیریت استاد حمیدی. بهترین مدرس آیلتس در ایران ارتباط برقرار کنید.