دایانا مهاجر

ویزای توریستی یونان

 یکی از کشورهای عضو حوزه شینگن یونان می باشد. یونان به دلیل جاذبه‌های گردشگری زیبا و فراوانی که دارد. مورد توجه قرار می گیرد. متقاضیان زیادی هرسال از سراسر جهان برای دیدن. جاذبه های گردشگری و طبیعت و گردش و تفریح به یونان سفر می کنند. و به همین منظور می توان گفت که. ویزای توریستی یونان یکی از محبوبترین ویزا های این کشور. به شمار می رود. 

باید توجه داشت. که شرایط مساعد این کشور برای اخذ اقامت. از طریق سرمایه‌گذاری باعث شده تا در سالیان اخیر. درخواست ویزاهای یونان با افزایش مواجه شده است. ویزای یونان انواع مختلفی دارد. که هر کدام از این ویزاها شرایط‌ خاص خود را دارند. و روش های اخذ این ویزا‌ها متفاوت می باشد.

ویزای توریستی یونان

معرفی کشور یونان

 با تاریخ مشهور و بی نظیری که یونان دارد. به عنوان یکی از بخش های مهم تمدن باستان شناخته شده است. یونان در جنوب اروپا واقع شده. و دارای مجمع‌الجزایری با حدود 2000  جزیره است. یونان با کشورهای آلبانی، مقدونیه، بلغارستان و ترکیه مرز زمینی دارد. و به واسطه ی دریای یونان، دریای اژه و مدیترانه احاطه شده است. حدود 80 درصد مساحت این کشور. را 132 هزار کیلومتر مربعی را ارتفاعات در بر گرفته. که رشته کوه آلپ جزء مهم‌ترین آن‌ها به حساب می آید.

یونان دارای یک خط ساحلی به طول 14 هزار کیلومتر می باشد. که از طولانی‌ترین خطوط ساحلی جهان است. و همین موضوع یونان را به کشوری زیبا و جذاب برای توریستان تبدیل کرده است.

درباره یونان

جمعیت یونان بیش از 10 میلیون نفر می باشد. حدود 98 درصد آن‌ها نژاد یونانی دارند. و ترک‌ها و ارمنی‌ها بقیه جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. آتن پایتخت یونان می باشد. و با جمعیتی بیش از 600 هزار نفر به عنوان پایتخت یونان انتخاب شده. و بزرگ‌ترین شهر این کشور به حساب می‌آید. با وجود روند توسعه صنعتی و رشد شهرنشینی که در یونان دیده شده. هنوز هم بسیاری از فرهنگ‌ها و ارزش‌های سنتی این کشور همانند قبل و محفوظ شده می باشد. کشور یونان از نظر جنبه اقتصادی با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد. در حوزه‌هایی مانند. گردشگری و تجارت و … . توسعه و رونق زیادی پیدا کرده.

انواع ویزای یونان

این کشور به عنوان عضوی از حوزه شینگن شناخته شده است. و شهروندان دیگر کشورها از جمله ایران برای وارد شدن به یونان. نیاز به اخذ ویزای شینگن دارند. البته اگر اقامت یکی از کشورهای عضو حوزه شینگن را داشته باشید. دیگر نیازی به اخذ ویزا ندارید. صدور ویزای شینگن یوناناز قوانین و مقررات خاص خود برخوردار است. و از همان قوانین کلی حوزه شینگن تبعیت می‌کند. ویزاهای شینگن کشور یونان را می‌توان. در دو دسته کوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم بندی کرد. ویزای توریستی که جزء ویزای کوتاه مدت می باشد. اجازه حداکثر 90 روز امکان اقامت در یونان را تعیین می کند. 

اما ویزاهایی مانند: ویزای تحصیلی و اجازه اقامت. جزء ویزاهای بلند مدت می باشند. که به وسیله آن اقامت طولانی‌تری را خواهید داشت.

انواع ویزای توریستی یونان  را با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه فرمایید 

انواع ویزای توریستی یونان

فرآیند اخذ ویزای توریستی یونان

باتوجه به ویژگی هایی مانند: فرهنگ اصیل. سواحل و جزایر زیبا و شگفت انگیز. وجود میراث تاریخی غنی، تفریحات جذاب و امکانات مناسب. یونان به عنوان یک مقصد گردشگری چشم گیر در سطح اروپا تبدیل شده. جذابیت‌های یونان در حدی بوده که طی یک دهه اخیر شهروندان سایر کشورها. اقدام به خرید ملک به ویژه در جزایر مسکونی این کشور کرده‌اند. اما به منظور ورود به کشور یونان به عنوان توریست. باید ابتدا ویزای توریستی شینگن را داشته باشید.

انواع ویزای شینگن

این امکان وجود دارد که ویزای توریستی شینگن سینگل یا مولتیپل باشد. اگر بتوانید ویزای توریستی سینگل را اخذ کنید. تنها یک بار اجازه ورود به یونان را دارید. در صورتی که با گرفتن ویزای مولتیپل محدودیتی در این رابطه نخواهید داشت. همان طور که میدانید حداکثر مدت زمان برای گرفتن اقامت یونان. بر اساس ویزای توریستی شینگن 90 روز می باشد. اما ویزای شینگن برای شهروندان ایرانی که اولین بار این ویزا را دریافت می‌کنند. به طور معمول با مدت اقامت 7 الی 14 روز صادر می‌شود. البته داشتن سابقه سفر به حوزه شینگن احتمال گرفتن. ویزای مولتیپل با مدت اقامت طولانی‌تر را بالا میبرد.

درخواست وقت ملاقات

در سال‌های قبل متقاضیان برای ارائه دادن درخواست ویزای کشورهای حوزه شینگن. از جمله یونان باید اقدام به گرفتن نوبت از خود سفارت می‌کردند. اما درحال حاضر سفارت یونان انجام کلیه امور اداری. مربوط به ویزاهای این کشور را به کارگزاری وی اف اس گلوبال VFS Global سپرده. برای ارائه درخواست ویزا به کارگزاری وی اف اس. ابتدا باید اقدام به گرفتن وقت ملاقات نمایید. برای گرفتن وقت ملاقات باید ایمیلی را به آدرس appointmentgreece@vfshelpline.com ارسال کرده. و در آن اطلاعات زیر را درج نمایید:

 • نام و نام خانوادگی
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ انقضای پاسپورت
 • ملیت
 • جنسیت
 • تاریخ تولد
 • شماره تماس
 • تاریخ سفر
 • تاریخ مورد نظر برای وقت
 • ملاقات
 • نوع ویزا

حضور در کارگزاری

در زمانی که برای شما تعیین می شود. باید در محل کارگزاری وی اف اس گلوبال حضور داشته باشید. و درخواست خود را همراه با کلیه مدارک مورد نیاز به کارگزاری تحویل دهید. دقت داشته باشید که شخصی که قصد مهاجرت دارد. باید خودش در محل کارگزاری حاضر شود. و انگشت‌نگاری و امور مربوطه را نیز در همین روز انجام شود.

پیگیری درخواست

بعد از اینکه مدارک خود به کارگزاری تحویل دادید. درخواست شما برای بررسی و تصمیم‌گیری به سفارت یونان ارسال می شود. در این مدت که به پرونده شما رسیدگی می شود. می‌توانید از وضعیت درخواست خود. به صورت آنلاین و از طریق صفحه پیگیری درخواست ویزا مطلع باشید. بعد از پایان فرآیند بررسی ویزا. به شما اطلاع داده خواهد شد که برای تحویل گرفتن ویزا به کارگزاری مراجعه فرمایید.

فرآیند اخذ ویزای تحصیلی یونان

هزینه‌های پایینی که تحصیل و زندگی در کشور یونان دارد. و در کنار دوره‌های آموزشی متنوع و معتبر. از جمله رشته های پزشکی و دندان‌پزشکی باعث شده. تا دانشجویان خارجی به ادامه تحصیل در این کشور علاقه مند شوند. در ابتدا باید اقامت این کشور را بدست آورید. تا بتوانید ویزای تحصیلی یونان را دریافت کنید. در صورتی موفق به اخذ اقامت تحصیلی یونان خواهید شد. که بتوانید از دانشگاه‌های این کشور پذیرش بگیرید. بعد از گرفتن پذیرش تحصیلی می‌توانید. برای ویزای تحصیلی این کشور اقدام نمایید. ویزای تحصیلی یونان جزو ویزاهای بلندمدت شینگن یا نوع D بوده. و اجازه اقامت حداکثر یک ساله در یونان را به شما خواهد داد.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی یونان

برای اخذ ویزای تحصیلی یونان ابتدا باید. وقت ملاقات کارگزاری وی اف اس گلوبال را به همان روش. گفته شده برای ویزای توریستی رزرو کنید. دقت داشته باشید که در ایمیل ارسالی برای تعیین وقت باید. نوع ویزا را ویزای نوع D (با هدف مشخص مربوط به یونان) درج نمایید. بعد از گرفتن وقت باید در محل کارگزاری حضور یافته. و فرم درخواست خود را همراه با مدارک مورد نیاز تحویل دهید. بعد از بررسی پرونده شما توسط سفارت و اعلام نتیجه. می‌توانید به کارگزاری مراجعه کرده و پاسپورت خود را تحویل بگیرید.

بعد از اینکه وارد خاک این کشور شدید. برای گرفتن ویزای تحصیلی یونان و اجازه اقامت در این کشور. در اولین فرصت ممکن برای اخذ اجازه اقامت در یونان اقدام فرمایید.

سرمایه گذاری در یونان

با سرمایه‌گذاری در بخش املاک یونان به شخص متقاضی این اجازه داده می شود. که اقامت یونان را برای اعضای خانواده خود هم اخذ کند. ابتدا باید به خرید ملک در یونان اقدام کنید. و بعد از آن برای ویزای طلایی درخواست دهید. برای درخواست ویزای طلایی لازم است. که وقت ملاقات وی اف اس گلوبال را. از طریق ارسال ایمیل به آدرس greecegoldenvisas@vfshelpline.com رزرو و درخواست کنید. سپس در موعد مقرر به محل کارگزاری مراجعه کرده و درخواست و مدارک خود را ارائه کنید. درخواست ویزای طلایی توسط اداره مهاجرت یونان بررسی می شود. و در نهایت کارت اقامت شخص متقاضی طی دو ماه برای وی صادر می شود.

مدارک مورد نیاز ویزای یونان

برای اخذ ویزای یونان نیاز به مدارک متفاوتی می باشد. برای گرفتن انواع ویزای یونان مدارک مختلفی مورد نیاز است. که برخی از آن‌ها برای کلیه ویزاهای ضروری بوده. و برخی دیگر تنها به نوع خاصی از ویزا مربوط می‌شود. دقت داشته باشید که در صورت ناقص بودن مدارک. درخواست شما مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی یونان:

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • شناسنامه
 • رزرواسیون بلیط هواپیما
 • رزرواسیون هتل
 • مدارک مربوط به تمکن مالی
 • بیمه‌نامه مسافرتی
 • مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی یونان
 • فرم درخواست تکمیل شده
 • پاسپورت معتبر
 • عکس رنگی
 • شناسنامه
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • مدارک تحصیلی
 • تاییدیه پرداخت شهریه دانشگاه
 • مدارک مربوط به تمکن مالی از جمله گردش حساب ۳ ماه آخر

مدارک مورد نیاز ویزای طلایی یونان

با توجه به این که ابتدا باید نسبت به خرید ملک در یونان اقدام کنید. در مرحله اول لازم است ویزای توریستی شینگن یونان را گرفته. و در سفر به یونان اقدام به باز کردن حساب بانکی و خرید ملک نمایید. بعد از خرید ملک با ارائه مدارکی از جمله مدارک هویتی. مدارک مالی و اسناد مربوط به خرید ملک در یونان می‌توانید. نسبت به اخذ ویزای طلایی یونان اقدام نمایید.

هزینه اخذ ویزای یونان

هزینه مهاجرت به این کشور. بسته به نوع ویزای شما متفاوت می باشد. برای ویزای توریستی یونان باید مبلغ 80 یورو به ازای هر نفر بپردازید. البته ارائه درخواست برای کودکان زیر 12 سال رایگان می باشد. هزینه ویزا برای دانشجویان و محققان 90 یورو و برای سایر انواع ویزای یونان. از جمله ویزای سرمایه‌گذاری و پیوستن به خانواده 180 یورو است. علاوه بر این باید هزینه 27 یورویی. خدمات کارگزاری وی اف اس گلوبال را نیز به صورت جداگانه بپردازید.

سوالات مربوط به اخذ ویزای یونان

با توجه به ابهاماتی که ممکن است. در رابطه با اخذ ویزای یونان وجود داشته باشد. در ادامه برخی از متداول‌ترین سوالات در این زمینه پاسخ داده شده است:

 • درخواست وقت ملاقات باید در چه زمانی ارائه شود؟
  در خواست وقت ملاقات را می‌توانید. حداکثر از 3 ماه قبل از تاریخ سفر ارائه کنید.
 • چه مدت طول می‌کشد تا وقت ملاقات تایید شود؟
  تایید وقت ملاقات کارگزاری. وی اف اس گلوبال معمولا طی دو روز کاری انجام می‌شود.
 • آیا امکان لغو کردن یا تغییر وقت ملاقات وجود دارد؟
  خیر. در صورت عدم مراجعه به کارگزاری در زمان مقرر مجبور خواهید شد. که مجددا یک وقت ملاقات جدید بگیرید.
 • بررسی درخواست ویزای یونان چه مدت طول می‌کشد؟
  به طور معمول مدت زمان بررسی پرونده‌ها حداکثر 30 روز است. اما گاهی تا 45 روز نیز طول می‌کشد.

دیگر سوالات رایج برای مهاجرت

 • در صورتی که قصد حضور در دیگر کشورهای شینگن را نیز داشته باشیم. سفارت کدام کشور مسئول صدور ویزا خواهد بود؟

در این شرایط سفارت کشوری که مدت بیشتری در آن کشور هستید. مسئول صدور ویزا خواهد بود. در صورت مساوی بودن تعداد روزهای حضور در دو کشور. سفارت کشوری که ابتدا وارد آن می‌شوید. مسئول صدور ویزا خواهد بود.

 • آیا برای اخذ ویزای یونان باید انگشت‌نگاری انجام دهم؟

بله. در زمان حضور در کارگزاری برای ارائه درخواست و مدارک. باید نسبت به انجام بیومتریک نیز اقدام نمایید.

 

سوالات متداول درباره با یونان

اخذ ویزای کاری یونان چگونه است؟

ویزای کاری یونان نیز جزو ویزاهای بلندمدت این کشور محسوب شده. و برای اخذ آن مانند سایر ویزاهای ملی از جمله ویزای تحصیلی یونان. باید از طریق کارگزاری وی اف اس درخواست خود را ارائه کنید.

پرداخت هزینه ویزا به چه شکل انجام می‌شود؟

هزینه ویزا به صورت حضوری و با پرداخت مبلغ به ریال انجام می‌شود.

در صورت رد شدن درخواست می‌توان هزینه درخواست را پس گرفت؟

خیر. هزینه‌های اخذ شده برای درخواست ویزا قابل برگشت نمی باشند.