دایانا مهاجر
ویزای توریستی فنلاند

ویزای توریستی فنلاند

 به جهت بازدید و یا سفر گردشگری و یا هدف های کوتاه مدت. اتباع ایرانی وارد کشور فنلاند می شوند. برای مهاجرت نیاز به ویزای توریستی. فنلاند خواهید داشت.در این مقاله  شرایط موجود در سال 2019 برای ویزای توریستی این کشور معرفی شده. باتوجه به این که  مهاجرت انواع متفاوتی دارد. و اخذ ویزای توریستی فنلاند. به هیچ عنوان یک برنامه مهاجرتی قلمداد نمی شود.

 آیا نیاز به دعوتنامه می باشد. برای اخذ ویزای توریستی فنلاند؟
آیا با این نوع ویزا امکان اقامت و ماندن در فنلاند وجود دارد؟

نوع ویزای توریستی فنلاند

ویزای توریستی کشور فنلاند. چه نوع ویزایی می باشد؟ یکی از انواع ویزاها است. که به وسیله آن متقاضیان می توانند. نسبت به گردشگری در کشور فنلاند. و یا دید و بازدید از اقوام و یا هرگونه هدف های کوتاه مدت. و غیرمهاجرتی اقدام کنند. این امکان برای شما فراهم شده است. که با اخذ این ویزا اقامتی با مدت زمانی کوتاه. در این کشور داشته باشید. برای ورود به این کشور چند نوع ویزا وجود دارد. که در ادامه به بررسی انواع ویزاها می پردازیم.

درخواست ویزای توریستی فنلاند

 متقاضیان برای مهاجرت به فنلاند. برای درخواست ویزای توریستی باید به سفارت این کشور. مراجعه کنند. بعد از 15 روز می توان نسبت به وضعیت درخواست خودتان با سفارت تماس حاصل فرمایید. برای ارائه درخواست خود به مدارکی همچون پاسپورت. و شناسنامه همراه با ترجمه سند ملکی مربوط. به زمین یا منزل و سپرده بانکی. به مبلغ 6000 € (یورو) و آخرین مدرک تحصیلی و همین طور نامه ای که نشان دهد. فرد متقاضی در کشور ایران مشغول به تحصیل هست را. نیاز دارید. توجه کنید که این مورد می تواند. شانس اخذ ویزا را برای شما بیشتر کند. چرا که با ارائه این نامه میتوانید. به سفارت کشور مربوطه ثابت کنید. که به علت ادامه تحصیل قصد بازگشت. به کشور خود را دارید. و در زمان تعیین شده ای اقدام به بازگشت برای کشور خود می کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی

از دیگر مدارکی که متقاضیان احتیاج دارند. برای اخذ ویزای توریستی فنلاند. می توان به مدارکی مانند بیمه درمانی اشاره کرد. اگر مدت زمانی که فرد متقاضی در فنلاند اقامت دارد. کمتر از 2 سال باشد. به مبلغی در حدود 100000 € (یورو) و در صورتی که بیشتر از 2 سال باشد. به مبلغی در حدود. 30000 € (یورو) برای بیمه نیازمند می باشد. از دیگر مدارک واجب برای اخذ ویزا. ارائه گذرنامه ای می باشد. که حداقل 6ماه دارای اعتبار باشد.

مشاغل دولتی می توانند مدارکی مانند. آخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی. و یا ارائه نامی اشتغال به کار می تواند. مورد قبول سفارت برای تایید شغل فرد باشد. اما اگر خودتان کارفرما باشید. نیز می توانید از جواز کسب و کار خود رو نمایی کنید.

نکات مربوط به سفارت فنلاند

از دیگر نکات که به هنگام مراجعه به سفارت باید توجه داشته باشید. به موارد زیر اشاره می کنیم:

  • برای انگشت نگاری در سفارت باید تمامی مسافران حضور داشته باشند.
  • اگر خانم خانه دار هستید. مدرک شغلی همسر شما به همراه ترجمه آن را. در سفارت همراه داشته باشید.
  • خانم های متاهل و در فرزندان زیر 18 سال. باید رضایت نامه محضری داشته باشند.
  • به تنهایی و تک نفره برای اخذ  ویزای توریستی کشور فنلاند اقدام کنید. تا شانس بیشتری برای اخذ ویزا داشته باشید. ازطرفی اگر بستگان  شما در این کشور برای شما دعوت نامه ارسال نمایند. نیز می تواند شانس شما را در اخذ ویزای توریستی افزایش دهد. 
  • در آخر این که باید اطلاع داشته باشید. که  بتوانید افسر ویزا را قانع کنید. که تمایل ماندن در این کشور را ندارید. و با اخذ ویزای توریستی به اقامت در آن کشور فکر نمی کنید.

اخذ اقامت دائم کشور فنلاند

 با اخذ ویزای توریستی می توان نسبت به اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کرد.؟ برای اخذ اقامت فنلاند با اخذ ویزای توریستی راه هایی وجود دارد. به طور مثال متقاضی دارنده ویزای توریستی فنلاند می تواند. در طول مدتی که در این کشور است. با ایجاد کردن یک  فرصت شغلی برای خود و برگشتن مجدد به کشورش. و درخواست ویزای کار این کشور شانس خود را برای اخذ اقامت دائم. در این کشور افزایش دهد. و یا می تواند فرصت هایی را جهت کارآفرینی به وجود آورد.

 روش های دیگری نیز برای اخذ اقامت در فنلاند وجود دارد. که توصیه نمی شود. از دیگر نکاتی که در مورد اخذ ویزای توریستی باید به آن اشاره کرد. این امر است که در مواردی این امکان فراهم می شود. تا نسبت به تمدید اقامت خود اقدام نمائ                                                                                                                ید. که این امر خود شامل انجام مراحلی می شود. برای اطلاعات بیشتر با دایانا مهاجر در ارتباط باشید.