دایانا مهاجر

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است. این ویزا برای کار یا تحصیل مناسب نیست. بسیاری از مکان های دیدنی در آلمان مثل قلعه شوسترین، بازار کریسمس نورنبرگ، جشنواره های مختلف، تالار شهر قدیمی در بامبرگ وکلیسای جامع شهر کلن مزید بر علت شده است. که مهاجران از سراسر جهان علاقه ی زیادی به دریافت ویزای توریستی داشته باشند. در سال 2017 انواع آبجو، نان خوشمزه و انواع غذاها، مهمان نوازی مردم و … باعث شد. 459 میلیون بازدید کننده به آلمان وارد شوند. 

با تمام اینها ورود به این کشور آسان نیست و با اینکه آلمان با ورود بدون ویزا با بسیاری از کشورها مشکلی ندارد. اما کشورهایی هم هستند که شهروندان آنها برای وارد شدن به کشور آلمان حتی برای مدت کوتاه نیاز به ویزای توریستی این کشور دارند. اگر تصمیم شما این است که برای مدت کمتر از 3 ماه به آلمان برای بازدید از اقوام یا دوستان و یا تفریح سفر کنید، شما به ویزای شینگن نیازمند هستید.

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی

ویزای شینگن یا ویزای توریستی آلمان به ویزایی میگویند که توسط کشورهایی که عضو شینگن هستند ایجاد شده  است.دارنده این ویزا میتواند نه فقط به آلمان، بلکه به همه ی کشورهای عضو شینگن سفر کند.برای گردش کردن و یا بازدید از آشنایان و خانواده و تفریح در آلمان ویزای توریستی این کشور مناسب می باشد. حواستان باشد که شما با ویزای توریستی این کشور یا ویزای شینگن برای کار در این کشور مجاز نیستید و برای اجازه کار باید برای ویزای کاری آلمان یا ویزای تحصیلی درخواست بدهید.

مراحل دریافت ویزا

مراحل دریافت ویزای توریستی آلمان عبارتند از:

  1. باید برای ویزای توریستی آلمان درخواست بدهید که برای این کار می توانید به سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور خودتان مراجعه کنید.
  2. باید مصاحبه تان را انتخاب کنید. شما می توانید به صورت آنلاین یا حضوری در سفارت آلمان یا کنسولگری مصاحبه تان را تعیین کنید.
  3. در قدم سوم شما باید هزینه ویزای توریستی آلمان را پرداخت کنید
  4. مصاحبه شما حدود بیست دقیقه طول میکشد. در این مدت زمان از شما در مورد سفرتان توسط افسر سفارت سوال میشود و مدارکتان را از شما میخواهند 
  5. سپس باید منتظر پاسخ از کنسولگری یا سفارت باشید.

زمان درخواست ویزای توریستی آلمان

سه ماه قبل از سفرتان سریع ترین زمانی است که شما میتوانید برای دریافت ویزای توریستی این کشور اقدام کنید و دو هفته قبل از سفرتان دیرترین زمان است. به شما پیشنهاد میشود حداقل 3 هفته قبل از زمان سفر خود برای گرفتن ویزای توریستی آلمان اقدامات لازم را حاصل کنید.

هزینه

برای اینکه پرونده شما به اجرا گذاشته شود باید هزینه ویزای توریستی آلمان را پرداخت نمایید.هزینه ویزا از سال 2008 60 یورو میباشد. البته این هزینه برای بعضی کشورها پایین تر است کشورهایی مثل روسیه، گرجستان،کوزوو و اوکراین که این کشورها 35 یورو پرداخت می کنند. هزینه این ویزای توریستی برای کودکان 6 تا 12 سال 35 یورو است. هیچ هزینه ای برای کودکان زیر 6 سال دریافت نمیشود.

مدت زمان رسیدگی به ویزای شما

بررسی و رسیدگی به درخواست ویزای توریستی آلمان حدود 10 روز به طول می انجامد.اما امکان دارد بررسی ویزای توریستی شما مقدار کمی طول بکشد، چون ویزای تجاری و ویزاهای دیگر اولویت بیشتری دارند.

مدارک و شرایط لازم برای ویزای توریستی کشور آلمان

1.فرم درخواست شما باید به زبان آلمانی یا انگلیسی تکمیل شود. ( باید به طور کامل، صادقانه و صحیح فرم شما تکمیل شود و در نهایت توسط متقاضی امضاء شود).
2.دو قطعه عکس به اندازه پاسپورت (بایدپس زمینه عکس شما خاکستری باشد و کنید عکس شما باید کیفیت بالایی داشته باشد).
3.گذرنامه یا پاسپورت معتبر (گذرنامه شما میبایست حداقل 3 ماه اعتبار داشته باشد و همینطور باید حداقل دارای یک صفحه خالی باشد).
4.گردش حساب بانکی شما برای سه ماه گذشته لازم است.
5.بیمه مسافرتی (باید یک نامه تائیدیه از اداره بیمه شامل حداقل 30000 یورو،داشته باشید).
6.اثبات محل اقامت شما. (شامل دعوت نامه ای از طرف خانواده یا دوستان یا رزرو هتل برای اقامت خود).
7.بلیط هواپیما
8.ارائه تمکن مالی شما. (نامه اثبات مالی شما بیشتر از سه ماه یا بیشتر نیست و یا یک نامه حمایتی توسط شخصی دیگر).
9.برای خروج ار کشور نامه ای از شرکتتان (در صورتی که در جایی استخدام هستید)
10.اگر دانشجو یا دانش آموز هستید،به نامه ای از دانشگاه یا مدرسه برای خروج از کشور احتیاج دارید.
11.نامه شخصی (این نامه توضیح میدهد که چرا شما علاقمند به بازدید از آلمان هستید و قصد دارید چه مدت در آنجا بمانید).
12.دعوتنامه (دعوت نامه ای شما که دریافت کردید، برای شما شکل حمایتی دارد. دعوت نامه هم باید شامل مدت اقامت و آدرس و جزئیات تماس میزبان است).
13.وضعیت تاهل شما (شامل گواهی تولد فرزندان و گواهی ازدواج، گواهی طلاق، گواهی فوت همسر می باشد).

14.گواهینامه رانندگی

 

 


برای افراد زیر سن قانونی:
1.نامه رضایت امضا شده توسط هر دو والدین(در صورت مسافرت همراه با والدین)
2.فتوکپی از صفحه اطلاعات پاسپورت والدین