دایانا مهاجر

ویزای تحصیلی فنلاند

تحصیل در فنلاند. شرایط مهاجرت تحصیلی به فنلاند. و هزینه تحصیل در رشته های مختلف دانشگاهی در فنلاند. در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. 

ما متخصصان موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر در این مقاله به سوالات زیر پاسخ می دهیم و مهم ترین و اصلی ترین نکات. را به صورت ساده و خلاصه. در مورد مهاجرت به فنلاند. از طریق تحصیل و دریافت اقامت دانشجویی. فنلاند. را توضیح می دهیم.

  • شرایط مهاجرت به فنلاند. از طریق تحصیل چیست.؟ 
  • آیا تحصیل رایگان. در فنلاند امکان پذیر است.؟ 
  • هزینه تحصیل در فنلاند. در مقاطع مختلف چقدر است.؟ 
  • شرایط دانشگاههای فنلاند چگونه است.؟ 
  • آیا تحصیل در فنلاند. به زبان انگلیسی. امکان پذیر است.؟ 
  •  
ویزای تحصیلی فنلاند

تحصیل در فنلاند را با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه فرمایید 

تحصیل در فنلاند

شرایط تحصیل در فنلاند

سیستم آموزش و پرورش فنلاند. یکی از پیشرفته ترین ها در جهان است. و بسیاری از دانشگاه ها. با استفاده از تکنیک های نوآورانه. برای بهبود. توانایی های دانش آموزان. خود با تمرکز بر یادگیری. مبتنی بر حل مسئله تلاش می کنند. در حالی که امکان تحصیل در فنلاند. به زبان انگلیسی. در حدود 100 رشته در دانشگاه های. علوم کاربردی. در فنلاند وجود دارد. فرصت های بیشتری برای تحصیل. به زبان انگلیسی در سطح کارشناسی ارشد. و مقاطع بالاتر از آن وجود دارد. بیشترین پذیرش. از دانشگاههای فنلاند. در ماه آگوست و سپتامبر. انجام می شود. 

مدارس

نوع اول. تحصیل در مدارس فنلاند.

یک حالت اینکه دانشگاه قیومیت فرد. زیر 18 سال را به عهده می گیرد. در این حالت هزینه خوردو خوراک. در فنلاند. و شهریه خوابگاه و بیمه. حدودا 20 الی 25 هزار یورو. خواهد بود.

نوع دوم تحصیل. در مدارس فنلاند.
حالت دوم این است. که دولت فنلاند مسئولیت. و قیومیت فرد زیر 18 سال. را بعهده می گیرد. که در این حالت حدودا. 20 هزار یورو به شهریه اضافه خواهد شد.

کارشناسی

اکثر رشته های کارشناسی در فنلاند. توسط دانشگاه های علوم کاربردی. (همچنین به عنوان پلی تکنیک. با عنوان UASs شناخته می شوند). اداره می شوند. نمره زبان مورد نیاز. برای مقطع کارشناسی. ایلتس 6 و حداقل. معدل مقطع پیشین 13 می باشد.

دانشگاه فنلاند

کارشناسی ارشد

مدرک کارشناسی ارشد. در فنلاند معمولا بین سه تا پنج سال. طول می کشد. تا در دانشگاه علوم کاربردی. تکمیل شود. متقاضیان تحصیل در فنلاند. در مقطع کارشناسی ارشد. باید دارای مدرک کارشناسی. (حداقل سه ساله) باشند. اگر شما قبلا دارای تحصیلات عالی. از کشور دیگری غیر از فنلاند هستید. 

واجد شرایط بودن. شما بر اساس:

عملکرد تحصیلی شما. مهارت های زبان: انگلیسی یا فنلاندی. / سوئدی

دکترا

برای تحصیل در فنلاند. دو نوع دکترا وجود دارد. برنامه مشترک دانشگاهی ملی. و دکترای استاندارد.

برنامه های ملی دکترا. برای جمع آوری محققان. و امکانات در هر رشته. در سراسر کشور طراحی شده اند. هر رشته در فنلاند. دارای یک برنامه دکترا است. که در همه نهادها به کار می رود. این برنامه ها معمولا. به طور کامل تامین می شود.

اگر نمیخواهید در یک برنامه دکترا. تحصیل کنید. می توانید یک دکترای تحقیقاتی. مناسب انجام دهید. همانند سایر کشورها. موضوع پژوهشی خود. را پیشنهاد می دهید. و به طور مستقل دنبال می کنید. – هرچند ممکن است. لازم باشد. که پشتیبان مالی خود. را پیدا کنید.

بورس تحصیلی

موسسات آموزشی فنلاند. طیف وسیعی از گزینه های تحصیلی. برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا. / NonEU که از پرداخت. هزینه های تحصیل پرداخت. می کنند. ارائه می دهند. انواع و هزینه های تحصیلی شما. که انتظار می رود. پوشش داده شود. بستگی به موسسه. و برنامه تحصیلی مورد نظر شما. خواهد بود.

عموما با تحصیل در فنلاند. شهریه ای در مقطع دکترا دریافت نمی شود. با این حال. بورسیه تحصیلی ملی. (مانند بورس تحصیلی EDUFI). برای مطالعات و تحقیقات) در سطح دکترا. هنوز هم در دسترس است.

هزینه های زندگی دانشجویی

هزینه های زندگی. ماهانه برای دانش آموزان. (از جمله غذا، مسکن. مسافرت، بیمه و غیره). در حدود 700 تا 900 یورو. بسته. به جایی که شما زندگی می کنید. و عادات زندگی شخصی متغیر است. هزینه های زندگی. در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچکتر. است. مسکن دانشجویی در فنلاند. معمولا توسط موسسات مسکن دانشجویی. تامین می شود. بسیاری از شهرها و شهرداری ها. هم خوابگاه های جامعه شهری. یا موسسه آموزشی را ارائه می دهند.

شهریه سالانه تقریبا بین 8.000 € و 25.000 € متغیر است.

کار دانشجویی

داشتن یک شغل پاره وقت. در  کشور فنلاند. برای دانشجویان میتواند یک منبع. درامد باشد. به عنوان یک شهروند. غیر اتحادیه اروپا. شما ممکن است. تا 25 ساعت در هفته. اجازه کار داشته باشید. مگر اینکه در یک دوره کارآموزی. تمام وقت مشغول به تحصیل. باشید.

پیدا کردن یک کار در فنلاند. می تواند کاملا چالش برانگیز باشد. زیرا اکثرا تا قبل از فارغ التحصیلی. فرصتهای شغلی با موقعیت خوب. وجود ندارد. اما اگر به دنبال یک شغل هستید. خدمات شغلی را در موسسه آموزش عالی. فنلاند بررسی کنید.

ویزای همراه

در فنلاند. مانند دیگر کشورهای حوزه اسکاندیناوی. امکان ورود همزمان. همراه با شخص اصلی وجود ندارد. شخص اصلی باید. دارای یک اقامت. در فنلاند باشد. تا بتواند درخواست الحاق همسر بدهد. اقامتی نظیر اقامت تحصیلی. یا اقامت کاری. شخصی که برای تحصیل در فنلاند. اقدام کرده. و ویزای موقت 3 ماهه دارد. باید ابتدا ویزای خود را. به ویزای تحصیلی. تبدیل کرده. سپس برای همراه خود. درخواست الحاق بدهد.

ویزای سرمایه گذاری

بهترین دانشگاهای فنلاند

سیستم تحصیلات عالی فنلاند. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی. نسبتا جوان است. اما هنوز دارای چندین دانشگاه. با کیفیت بالا است. که می توانید. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی. روی این دانشگاه ها حساب کنید.

دانشگاه های فنلاند. به دو نوع اصلی تقسیم می شوند:

دانشگاه های سنتی
این موسسات بر روی مدارک تحقیقاتی. تمرکز دارند.

دانشگاه های علوم کاربردی
این دانشگاه ها بر روی رشته های. فنی و حرفه ای. تمرکز می کنند.

مدارک لازم اخذ ویزای تحصیلی

در اینجا چک لیست اسناد. مورد نیاز جهت. تحصیل در فنلاند. و درخواست ویزای دانشجویی فنلاند. ارائه شده است. :

دو فرم درخواست ویزا ملی. که می بایست. به طور کامل تکمیل شده باشد.
گذرنامه معتبر ملی.
گذرنامه های قبلی.
پوشش بیمه درمانی. این بیمه باید پوشش حداقل 30000 یورو داشته. و حداقل برای 3 ماه. معتبر باشد.
گواهی ازدواج. و گواهی تولد. هر فرزند.
سیستم آزمون زبان انگلیسی بین المللی. (IELTS). نمرات پذیرفته شده. توسط دانشگاه های فنلاند. 5 تا 6.5 است.
نامه تعهد پدر و مادر. که تعهد خود. را برای حمایت مالی. شما در طول اقامت خود. در فنلاند نشان دهند.
نامه تمکن مالی به مبلغ 10000 یورو.

موقعیت کار پس از تحصیل

پس از اتمام تحصیل در فنلاند. دولت کشور فنلاند. به فارغ التحصیلان. اجازه می دهد. به مدت 1 سال در فنلاند. حضور داشته. و دنبال کار بگردند. معمولا دانشگاه ها پس از فارغ التحصیلی. شما را با موقعیت های شغلی. یا کمپانی های مختلف کانکت می کنند.

اقامت و تابعیت پس از تحصیل

گفته شد که پس از اتمام تحصیل در فنلاند. دولت این کشور به فارغ التحصیلان. اجازه می دهد. به مدت 1 سال در فنلاند. حضور داشته. و دنبال کار باشند. درصورتیکه شما استخدام شده. و مشغول به کار شوید. می توانید اقامت خود را. از تحصیلی به اقامت کاری تبدیل کنید. طبق قوانین دیگر کشورهای حوزه اسکاندیناوی. مانند سوئد، در صورتیکه. در طی 3 الی 5 سال مشغول به کار باشید. و بیمه و مالیات پرداخت کنید. می توانید درخواست اقامت دائم. کنید. و بعد از گذشت 6 تا 7 سال. می توان برای اخذ پاسپورت و شهروندی. درخواست بدهید.

تحصیل در فنلاند در صورتی که در دانشگاه‌های دولتی. و به زبان فنلاندی باشد. برای دانشجویان بین‌المللی هم رایگان است.

هزینه ها بسته به دانشگاه و رشته شما متغیر است. به طور کل بین 8 تا 15 هزار یورو هزینه ی دانشگاه‌های فنلاند است.

در فنلاند همه ساله چندین طرح بورسیه تحصیلی برای دانشجویان وجود دارد. که بر اساس ملیت و مقطع تحصیلی ممکن است محدود شود.

مرکز تخصصی آیلتس و مهاجرت استاد حمیدی

تحصیل در فنلاند بدون مدرک زبان

تحصیل در فنلاند. و اخذ ویزای تحصیلی فنلاند. بدون مدرک زبان. نیز در مقطع کارشناسی ممکن است. و افراد تنها لازم است. در آزمون ورودی. دانشگاه شرکت کنند.

مرکز تخصصی آیلتس و مهاجرت استاد حمیدی

محدودیت سن تحصیل

معمولاً برای تحصیل در فنلاند. محدودیت سنی سخت‌گیرانه وجود ندارد. پس تمامی متقاضیان. می توانند. بدون نگرانی در مورد سن. در خواست تحصیل. خود را به دولت فنلاند ارائه دهند.

سن تحصیل با مدرک دیپلم

برای کسانی که دیپلم دارند. با ارائه مدرک تحصیلی دیپلم. و زبان انگلیسی. امکان تحصیل در فنلاند. با سنین بالاتر نیز وجود دارد.

پزشکی در فنلاند

تحصیل پزشکی در فنلاند. در 5 دانشکده ارائه می‌شود. این دوره ها. ممکن است. به زبانهای فنلاندی. سوئدی یا انگلیسی. نیز موجود باشد. که تحصیل. در آنها نیاز به پذیرفته شدن. در آزمون ورودی دارد.

کار و اقامت پس از تحصیل در فنلاند

بعد از فارغ التحصیلی یک سال. فرصت برای پیدا کردن. کار برای متقاضیان. وجود دارد. اگر صاحب کار تمام وقت. شوید. می‌توانید اقامت تحصیلی. را به کاری تبدیل کنید.

دانشگاه های جدید و قدیم در فنلاند

قدیمی ترین دانشگاه این کشور. دانشگاه هلسینکی. Helsinki  بهترین دانشگاه فنلاند. است. که توسط QS در رتبه 91 در جهان. قرار دارد. این مدارک. را به زبان فنلاندی. سوئدی و انگلیسی. ارائه می دهد.

دانشگاه آلتو. Aalto یک دانشگاه. نسبتا جدید است. که از ادغام دانشگاه. تکنولوژی هلسینکی. دانشکده اقتصاد. هلسینکی. و دانشگاه هنر. و طراحی هلسینکی. تشکیل شده است. در حال حاضر. جمعیت دانشجویی. آن 20000. نفر است.