دایانا مهاجر

ویزای تحصیلی عمان

در این مطلب شیوه دریافت ویزای تحصیلی عمان در سال 2022. رشته هایی که جهت تحصیل ارایه می شوند. مدارک لازم و رانشگاه های کشور عمان را کاملا بررسی خواهیم کرد. دانشجویانی که میخواهند در کشور عمان ادامه تحصیل دهند. با دریافت ویزای تحصیلی به‌طورموقت می‎توانند. در این کشور مشغول به تحصیل شوند. نحوه پذیرش دانشجو در هر دانشگاه عمان تفاوت دارد. در ادامه این مطلب شیوه قبولی دانشجو و موارد تاتیرگذار. در آن را مورد بررسی قرار میدهیم. همچنین در رابطه با تمدید ویزای تحصیلی عمان و تبدیل آن به ویزای کاری. اطلاعات مورد نیاز را به شما ارائه میدهیم.

 

مهاجرت تحصیلی به عمان

شیوه اخذ ویزای تحصیلی عمان

یکی از شیوه های اخذ اقامت دانشجویی عمان به این صورت است. که مدارک تحصیلی خود را به دانشگاه مدنظر در عمان ارسال. و برای دریافت جواب منتظر بمانید. مسئولین دانشگاه بعد از بررسی سابقه تحصیلی و رزومه شما. درمورد رد یا تایید صلاحیت تصمیم می‎گیرند. پس از اینکه تایید صلاحیت شدید. دعوت‌نامه یا گواهی پذیرش از سوی دانشگاه برایتان ارسال می‎شود.

با دریافت نامه پذیرش از دانشگاه موردنظر در کشور عمان. می‎توانید به سفارت مراجعه و ویزا بگیرید. اخذ ویزا، واخذ ویزای تحصیلی عمان مراحلی دارد. و بایستی اقدامات مورد نیاز را انجام دهید. همین طور مدارکی که برای دریافت ویزا اهمییت دارند. را باید به افسر ویزا در سفارت عمان بسپارید. در ادامه تمامی این مراحل را به ترتیب شرح میدهیم. 

 

اشنایی با کشورعمان

عمان با نام رسمی سلطان‌نشین عُمان (به عربی: سلطنة عمان) کشوری است. پادشاهی که در شرق شبه جزیرهٔ عربستان قراردارد. پایتخت این کشور شهر مسقط میباشد. عمان از شرق به دریای عرب و از شمال به دریای عمان متصل می‌شود. از جنوب با یمن و از غرب با عربستان سعودی. و امارت متحدهٔ عربی مرز زمینی و با ایران مرز دریایی دارد. کشور عمان دارای دو برون‌بوم میباشد. محدوده کوچکی از عمان در قسمت جنوبی تنگهٔ هرمز قرار گرفته که مسندم نامیده میشود. این محدوده از سرزمین اصلی جدا شده است. برون بوم دیگر مدحا نام گذاری شده است. که از طرف امارات متحدهٔ عربی احاطه میباشد.

با اغاز سده ۱۷ میلادی حکومت پادشاهی خودکفا و مستغنی نیز دراین کشوراغاز شد. کشور عمان سده ۱۹ میلادی را در اوج قدرت سپری کرد. سپس با سیر نزولی  قدرت در سده بیستم میلادی. این کشور توجه بسیار زیاد پادشاه بریتانیای کبیر را به خو جلب کرد.  اما هیچ وقت به شکل رسمی قسمتی از آن نشد. بین عمان و ایالات متحده آمریکا و پادشاهی بریتانیای بزرگ از لحاظ سیاسی ونظامی. ارتباط قوی و گسترده ای وجود دارد. اما این کشور سیاست خارجی خاص خود را را دنبال میکند. شیوه حکمرانی در این کشوربه صورت پادشاهی بی قیدوشرط است. اما مجلس نمایندگان نیزقانون‌گذاری و بازرسی کمی را به عهده دارند. کشور عمان در میان کشورهای خاورمیانه به صورت میانجی عمل میکند.

 یکی از راه های مهم کسب درآمد درکشور عمان. از طریق نفت میباشد. در این رابطه  کشور عمان و سایر کشورهای عربی خلیج فارس مشابه میباشند. هر چند نسبت به دیگر کشورها. حجم تولید نفت در عمان متوسط است. از دیگر منابع مهم  کسب درآمد در عمان کشاورزی. ماهیگیری و گردشگری میباشند. کشور عمان یکی از باقدمت ترین مکان‌هایی است که بشردر ان ساکن بوده است. مردمان عمان در کمترین حالت ۱۰۶٫۰۰۰ سال حیات داشته اند. عمان از جمله کشور هایی است که از ابتدا دارای دولت مستقل بوده است.

کلی ترین پرسشی که درمورد نحوه اخذ ویزای تحصیلی و دانشجویی عمان وجود دارد. این است که دانشگاه‎های عمان چگونه به دانشجویان مجوز تحصیل ارائه می‎دهند.؟ اصلی ترین معیاری که برای قبولی در دانشگاه های عمان موردبررسی قرار می‎گیرد. سوابق تحصیلی و ریز نمرات میباشد. نظام آموزشی در کشور عمان مشابه کشورهای غربی است. بدین ترتیب هر چه نمره یا معدل بالاتر داشته باشد. احتمال بیشتری برای قبولی وجود خواهد داشت.

 در این  کشور تدریس به زبان انگلیسی است. بنابراین ضرورتی به یادگرفتن زبان عربی وجود ندارد. و کار افراد برای ادامه تحصیل راحت ترمیباشد. زبان عربی از زبان‎های سخت جهان میباشد. که  افراد زیادی  علاقه مند به یادگیری آن نمیباشند. و با زبان انگلیسی احساس  راحت‏ی میکنند. زبان یکی از موارد ضروری در دانشگاه ‎های کشور عمان است. که از اهمییت زیادی برخوردار میباشد. پس اگر قصد اخذ ویزای تحصیلی عمان را دارید. لازم  میباشد نسبت به فراگیری و تسلط در زبان اقدام  کرده. و  برای کسب بالاترین نمره تلاش کنید. هر چه قدر نمره زبان شما بالاتر باشد. شانس دریافت ویزای تحصیلی با نمره زبان رابطه مستقیم دارد. به عبارتی هر چه نمره زبان بالاتر باشد. احتمال دریافت ویزا هم بیشتر می‎شود. به‌طورعمده دانشجویان در صورت کسب نمره زبان ۷ به بالا در دانشگاه پذیرفته میشوند.

آزمون ورودی دانشگاه‌‎های عمان برای پذیرش دانشجو

در کشور عمان میزان سخت گیری دانشگاه ها در پذیرش دانشجو متفاوت میباشد. به همین خاطر صرف سوابق تحصیلی و مدرک زبان  کافی نمیباشد. لازم است که دانشجو  در آزمون ورودی خاصی حاضر شود. آزمون  بر اساس  معیار های جهانی. و با هدف تشخیص میزان علم و  دانش و اطلاعات دانشجو برگزار می‎شود.پس قبل از این که برای اپلای دانشگاه‌های عمان اقدام کنید. شیوه ی پذیرش دانشجو در آن دانشگاه و شرایط اخذ ویزای تحصیلی عمان. را مورد بررسی  قراردهید. که ایا از شرایط لازم برای آزمون ورودی برخوردار هستید یا خیر؟ در صورت نیاز به مشاوره. با موسسه دایانا مهاجر تماس گرفته واز خدمات مشاوره ی این موسسه بهره مند شوید.

 

مبلغ شهریه دانشگاه های عمان برای دانشجویان تبعه خارجه

 از نظر مبلغ شهریه بین دانشجویان عمانی. و تبعه خارجی در دانشگاه های کشور عمان هیچ تفاوتی وجود ندارد. و بیشتر دانشگاه ها میزان شهریه یکسانی. را برای همه دانشجویان در نظر گرفته اند. معیار دانشگاه ها برای دریافت شهریه. رشته و سال تحصیلی است.در طول دوران تحصیل مبلغ شهریه به مرور افزایش می یابد. 

تحصیل در دانشگاه های عمان باهزینه است. برای ادامه تحصیل  دانشجو بایدقدرت مالی داشته باشد. تنها راهی که می‌توان  رایگان در کشور عمان به تحصیل پرداخت. اخذ بورسیه این کشور میباشد. تحصیل در مدارس عمان برای دانش‌آموزان برخلاف دانشگاه ها کاملا رایگان میباشد. ادامه تحصیل در عمان اختیاری است. دانش‌آموزان در مورد ادامه تحصیل یا ورود به بازار کار پس از گذراندن مقطع راهنمایی مختارند.

برترین دانشگاه های کشور عمان

امروزه ادامه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی عمان. به دلیل به روز بودن سیستم اموزشی امری رایج است. دانشگاه های این کشورارتباط و همکاری گسترده‌ای با اروپا و آمریکا دارند. درادامه به معرفی دانشگاه های برتر کشور عمان می پردازیم. که نه تنها در سطح ملی بلکه در سطح بین‌المللی هم رتبه خوبی دارند.

اولین  دانشگاه معتبر عمان. سلطان قابوس در استان مسقط است. که به عنوان ابتدایی ترین دانشگاه دولتی شناخته میشود. این دانشگاه هرسال به دانشجویان توانمند و با مهارت. بورسیه تحصیلی را به صورت کمک هزینه پرداخت می‎کند. سایر دانشگا‎ه های خصوصی عمان نیز به دانشجو بورسیه تحصیلی ارائه میدهند. حق تقدم دریافت بورسیه تحصیلی کشور عمان با دانشجویان مقطع دکترا و سپس کارشناسی ارشد میباشد.

دیگر دانشگاه برتر که جهت اخذ ویزای تحصیلی ان می‎توان اقدام کرد. دانشگاه صحار عمان است. این دانشگاه رشته های مختلف از جمله هنر. اقتصاد. مهندسی و مدیریت ارائه می‎شوند. دیگر دانشگاه های برتر کالج خاورمیانه، کالج‌های مازون، مدیریت و فناوری عمان. پزشکی عمان، دانشگاه نزوی، میگان و ظفار میباشند.