دایانا مهاجر

معرفی و شرایط ویزای تحصیلی انگلیس

در مقاله زیر شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزا و پذیرش تحصیلی انگلستان مورد بحث و بررسی قرار می گیرند. آیا می توان به واسطه ویزای تحصیلی انگلستان اقامت و تابعیت انگلیس را اخذ کرد؟ شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس چگونه می باشد؟ آیا دانشجو حین تحصیل اجازه کار دارد؟ انگلیس یکی از کشورهای قدرتمند در اروپاست. که برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور جذابیت های زیادی دارد.

در این مقاله که توسط کارشناسان مؤسسه مهاجرتی دایانا  مهاجر تهیه و تنظیم شده است. تلاش نموده ایم که با اطلاعات بروز در خصوص تحصیل در انگلستان به شما عزیزان ارائه دهیم.

اگر قصد دارید شرایط شما به صورت تخصصی و حرفه ایی توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر بررسی شوند. می توانید از طریق تماس با دفاتر مؤسسه دایانا مهاجر مشاوره دریافت کنید .

ویزای تحصیلی انگلستان

شرایط ویزای تحصیلی انگلیس

انگلستان کشوری پادشاهی می باشد. که به همراه ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی جز بریتانیا محسوب می شوند. انگلیسی زبان اصلی مردم انگلستان می باشد. پوند واحد پول اانگلیس می باشد. پایتخت انگلستان شهر لندن است.

قدرت اقتصادی و پاسپورت انگستان، آن را به عنوان کشوری محبوب در بین مهاجرین تبدیل نموده است. روش های مختلفی برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد. که عبارتند از تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد.

ویزای تحصیلی انگلستان به دو صورت تعریف می شود. 

 1. تحصیل در مدارس تحت عنوان ویزای Tier 4 Child که برای افراد زیر 18 سال می باشد
 2. ویزای Tier 4 General برای افراد بالای 18 سال است. 

شرایط تحصیل در مدارس انگلستان را با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه فرمایید 

تحصیل در مدارس انگلستان

تحصیل در مدارس انگلستان

سیستم آموزشی انگلستان به دلیل کیفیت بالا از محبوب بسیار بالایی برخوردار است. و به طور کلی، این سیستم دارای پنج مرحله آموزشی است. که آنها عبارتند از پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه، تحصیلات تکمیلی (FE) و آموزش عالی (HE). دانش آموزان انگلیسی از سن سه سالگی وارد سیستم آموزشی می شوند. و تا 16 سالگی نیز موظف به شرکت در مدرسه هستند. که تا این مرحله تحصیل فعلی اجباری در انگلستان می باشد. در واقع در انگلستان همه افراد بالای 5 سال و زیر 16 سال موظفند در مدرسه شرکت کنند. این دوره زمانی شامل دو بخش دبستان و متوسطه می باشد.

تحصیل در سن 5 تا 7 سالگی در انگلستان

در دبستان دانش آموزان در سن 5 تا 7 سالگی می باشند. و با ابتدایی ترین دانش ها آشنا می شوند. دروس تدریس شده در این مقطع عبارتند از: 

 • زبان انگلیسی
 • ریاضیات
 • تاریخ
 • تربیت بدنی
 • جغرافیا
 • تاریخ
 • موسیقی

تحصیل در سن 7 تا 11 سالگی در انگلستان

بین 7 تا 11 سال مرحله اصلی آموزش اجباری می باشد. و هدف برنامه درسی آنها کسب دانش کمی در مورد موضوعات اصلی می باشد. و در پایان دوره تحصیلی مباحثی نظیر،

 • خواندن انگلیسی
 • گرامر انگلیسی
 • نگارش انگلیسی
 • هجی کردن انگلیسی
 • ریاضیات
 • علوم

از دانش آموزان امتحان گرفته می شوند.

تحصیل در سن 11 تا 14 سالگی در انگلستان

دانش آموزان 11 تا 14 ساله در مرحله سوم آموزش اجباری هستند. تا حدودی، این دوره از تحصیلات آنها بسیار مهم می باشد. زیرا این دانش آموزان تنها چند سال بعد می توانند در آزمون GCSE شرکت کنند. موضوعات آموخته شده در مرحله 3 عبارتند از: 

 • انگلیسی
 • ریاضیات
 • علوم
 • تاریخ
 • جغرافیا
 • هنر و طراحی
 • موسیقی
 • تربیت بدنی
 • زبان های خارجی
 • طراحی و فناوری و رایانه

تحصیل در سن 14 تا 16 سالگی در انگلستان

مرحله آخر آموزش اجباری، از 14 تا 16 سالگی می باشد. پس از این دوره دانش آموزان می توانند آزمون های ارزیابی ملی را انجام دهند. که منجر به گرفتن مدرک GCSE یا سایر مدارک تحصیلی ملی شود. 

تحصیل در کالج در انگلستان

در سیستم آموزش انگلیس ، بین کالج و دانشگاه تفاوت وجود دارد. در انگلستان، کالج یک موسسه تحصیلات تکمیلی می باشد. که در آن دانشجویان خود را برای کسب مدرک آماده می کنند. در انتهای تحصیل، دانش آموزان بسته به هدف تحصیل خود دیپلم A Level کسب می نمایند. با این مدرک می توانند برای رشته های گروه پزشکی اقدام نمایند. سایر دانش آموزان انگلستان برای دیگر رشته ها می توانند دیپلم خود را با دوره Foundation تمام کنند.

هزینه‌های تحصیل در انگلستان 2020

اگر قصد دارید به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در انگلستان تحصیل کنید. باید از هزینه‌های آن آگاه باشید. دسته بندی‌های زیادی درارتباط با هزینه تحصیل در انگلستان برای یک دانشجوی بین المللی وجود دارد. که باید آنها را مورد توجه قرار‌دهید. این دسته‌بندی‌ها به بخش‌های مختلفی از مسیر شما برای تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی در انگلستان اشاره دارند. هر مرحله از فرآیند درخواست قوانین و مقررات خاص خود را دارد. این مقررات معمولاً شامل هزینه خدمات یا سایر هزینه‌های مرتبط می‌باشند. 

بنابراین، برای اینکه شما بتوانید نامه‌ی پذیرش دانشگاه و ویزای دانشجویی خود را دریافت کنید. باید بتوانید این هزینه ها را به طور کامل پرداخت کنید. پس از آن، شما باید برای هزینه‌های روزمره و اقامتی خود برنامه ریزی کنید. در ادامه، هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان را برای یک دانشجوی بین المللی مشاهده می‌کنید. که توضیحات جامعی جهت آشنایی شما با هزینه‌ها رائه میدهد.

هزینه‌های دوره‌های دانشگاهی در انگلستان و یادگیری زبان

برای تحصیل در انگلستان به عنوان یک دانشجوی بین المللی، باید شهریه دانشگاه و هزینه‌ی دوره‌ی خود را در نظر داشته‌ باشید. این هزینه‌ها می‌توانند. بسته به دانشگاه یا دوره‌ای که در طول تحصیل در آن شرکت کرده‌اید، بسیار متفاوت باشند. رشته‌های تحصیلی گوناگونی در دانشگاه‌های انگلستان وجود دارند. که هر کدام از آنها نیز دوره‌های آکادمیک متنوع خود را دارند. 

این وضعیت همچنین برای دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی که در انگلستان ارائه می‌شود نیز صادق است. 

دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی در انگلستان شامل دوره های زیر می باشند:

 • دوره‌های سطح پایه، متوسط و پیشرفته
 • دوره‌های آموزش معلمان (TTC)
 • دوره‌های زبان انگلیسی تجاری

شما می‌توانید جهت تحصیل در هر یک از دوره‌های فوق با مشاوران گروه مهاجرتی دایانا مهاجر در تماس باشید.

هزینه‌های 5 دانشگاه برتر در انگلستان

 • دانشگاه Oxford : سالانه برای مقطع کارشناسی 9250 تا 37000 پوند. برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری 8000 تا 30000 پوند.
 • دانشگاه Cambridge : سالانه برای مقطع کارشناسی 9250 تا 35000 پوند. برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری 9000 تا 30000 پوند.
 • دانشگاه Imperial College London : سالانه برای مقطع کارشناسی 9000 تا 10000 پوند. برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری 4400 تا 45000.
 • دانشگاه UCL : سالانه برای مقطع کارشناسی 9250 تا 10000 پوند. برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری 8000 تا 47000 پوند.
 • دانشگاه King’s College London : سالانه برای مقطع کارشناسی 9250 تا 10000 پوند. برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری 2000 تا 50000 پوند.

شرایط ویزای تحصیلی انگلستان را می توانید در پیج اینستاگرام ما مطالعه نمایید

شرایط ویزای تحصیل انگلیس

هزینه اسکان دانشجویی در انگلستان

گزینه‌های اقامتی مختلفی برای دانشجویان در انگلستان وجود دارد. که شامل گزینه های زیر می شوند.

 • اقامتگاه‌های دانشگاهی
 • اقامتگاه های بخش خصوصی
 • خانه‌ها یا آپارتمان‌های اشتراکی
 • آپارتمان‌های خصوصی
 • اقامت در کنار خانواده‌های محلی انگلستان 

در گروه مهاجرتی دایانا مهاجر ما بر این باورهستیم. که محل سکونت شما در حین دوران تحصیل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. محیط زندگی راحت‌‌‌‌‌، امن و با آرامش به شما کمک خواهد کرد. تا در مطالعات خود موفق باشید. شما در این حین با فرهنگ غنی کشور انگلستان آشنا شوید. دایانا مهاجر بواسطه‌ی همکاری با دانشگاه‌های انگلستان، گزینه‌های اسکان با سطوح کیفی متنوع و متناسب با شرایط شما ارائه می‌دهد.

اقامتگاه‌های دانشجویی بیشترین تنوع ممکن را از نظر امکانات ارائه شده دارا هستند. که می‌توان به برخی موارد اشاره کرد :

 • اقامتگاه های تحت نظر مستقیم دانشگاه
 • اقامتگاه های خودگردان با سرپرستی اشخاص حقیقی
 • اقامتگاههای خودگردان با سرپرستی اشخاص حقوقی

اقامتگاه دانشگاهی در انگلستان

اقامتگاه‌های تحت نظر دانشگاه‌های انگلستان امکانات گسترده ای را به دانشجویان ارائه می‌دهند. این امر دلیل محبوبیت این گزینه برای سکونت در انگلستان، در میان دانشجویان مهاجر می‌باشد. یکی از دلایلی که اغلب دانشجویان سال اول‌ این نوع اقامتگاه‌ها را انتخاب می‌کنند. امکان بهره‌مند شدن از فضاهای دانشجویی و روابط اجتماعی بین‌المللی موجود در این اقامتگاه‌ها می باشد.

یکی از مزایای این نوع اسکان زندگی اجتماعی و در عین حال زندگی مستقل می باشد . بعلاوه، نزدیکی این اقامتگاه‌ها به مراکز تجاری، بازارها، سالن‌های سخنرانی و ورزشگاهها ، هزینه‌های مالی و زمانی را کاهش می‌دهد.

 

با توجه به اینکه تقاضا برای این گزینه بسیار بالا می باشد، دسترسی دانشجویان به این گزینه اکثرا محدود است. با این حال اکثریت دانشگاه‌ها امکان دسترسی به اقامتگاه‌ها را برای دانشجویان سال اولی تضمین می‌کنند. البته شایان ذکر است. دلیلی برای نگرانی شما در صورت عدم دسترسی به این گزینه وجود ندارد. زیرا با توجه به نوع ارتباط گروه مهاجرتی دایانا مهاجر با دانشگاه‌های انگلستان، ما این مشکل را در اکثر مواقع حل میکنیم. و شرایط را برای اسکان شما آماده می سازیم.

خانه و آپارتمان مشترک در انگلستان

بسیاری از دانشگاه‌ها قرارداد‌های سکونتی خاصی را ارائه می‌دهند که بوسیله‌ی آن، دانشجو می‌تواند اتاقی را از یک مالک خصوصی اجاره نماید و هماهنگی بین طرفین قرارداد توسط دانشگاه انجام می‌شود. همچنین در صورت بروز مشکلات احتمالی بین مالک و دانشجو، دانشگاه مسئولیت پیگیری و رفع مشکلات به وجود آمده را بر عهده خواهد داشت که همین موضوع یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری از دانشجویان برای سکونت در انگلستان است که با این روند اجرایی و نظارت مستقیم دانشگاه این مورد عملاً حل می‌شود.

انتخاب این نوع قراردادها به‌ویژه در میان دانشجویان سال دوم، که سال اول تحصیل خود را در اقامتگاه‌های دانشجویی گذرانده بودند، بسیار مرسوم است. تعامل با دیگر دانشجویان در یک خانه‌ی مشترک با نظارت دانشگاه بعد از گذراندن یک سال در اقامتگاه‌های دانشگاهی، فرآیند انتقال این دانشجویان را به خانه‌های مشترک جدید را می‌تواند راحت‌تر فراهم کند. با این وجود اگر شما فرصت زندگی در اقامتگاه‌های دانشجویی را تا به حال نداشته‌اید، می‌توانید با حضور در این آپارتمان‌ها یا خانه‌ها یک فضای زندگی جدیدی را با گروهی از دانشجویان دیگر تجربه کنید که در این سبک از اقامت نسبت به اقامتگاه‌های دانشجویی استقلال شخصی بیشتری دارید.

اقامتگاه‌های خصوصی در انگلستان

اقامتگاه‌های بخش خصوصی از گزینه‌های جدید اضافه شده در پاسخ به درخواست‌های گسترده و مداوم دانشجویان، برای اسکان محسوب می‌شود. اقامتگاه‌های بخش خصوصی عموماً برپایه‌ی اصولی مشابه با اقامتگاه‌های متعلق به دانشگاه مانند محیط‌ های عمومی، سرویس‌های بهداشتی مشترک و غیره، استوار هستند. با این تفاوت که اقامتگاه‌های بخش خصوصی در پذیرش دانشجو از دانشگاه‌های مختلف محدودیتی ندارند.

آپارتمان‌های شخصی در انگستان

با توجه به هزینه های بالای این سبک از زندگی برای دانشجویان در انگلیس ، بخش کوچکی از دانشجویان اجاره کامل یک آپارتمان را برای سکونت در انگلستان در انگلستان انتخاب می‌کنند. شما با اجاره‌ کردن یک آپارتمان شخصی حتما به دنبال یک سبک زندگی خصوصی‌تر و مستقل‌تر در زمان تحصیل هستید. با وجود مزایای زندگی کاملاً مستقل، مهمترین مشکل موجود عموماً قیمت‌های نجومی مرتبط با اجاره کردن یک آپارتمان شخصی است، به ویژه در شهرهای بزرگ مثل لندن؛ این نوع از اسکان پرهزینه‌ترین گزینه برای دانشجویان محسوب می‌شود و به همین دلیل معمولا پیشنهاد نمی‌شود. مگر اینکه هزینه‌های اقتصادی محل سکونت مدنظر نباشند و فرد بتواند با خیال آسوده هزینه های اسکان خود را در کنار سایر هزینه‌های زندگی به راحتی پرداخت کند .

اقامت با خانواده‌های میزبان انگلیسی

سکونت در انگلستان در کنار یک خانواده‌ی بومی بهترین راه جهت آشنا شدن با فرهنگ انگلیسی و تمرین زبان انگلیسی در زندگی روزمره محسوب می‌شود. شما می‌توانید در خانواده‌ی میزبان اتاقی جداگانه‌ داشته باشید و یا آن را با دیگر دانشجویان همجنس خود مشترک باشید.(دقت داشته باشید امکان زندگی دو جنس مخالف در یک خانواده‌ی میزبان انگلیسی در دوران تحصیل در انگلستان وجود ندارد این مورد جزء قوانین اسکان دانشجویان در تمامی دانشگاه‌های انگلستان می‌باشد.) شما می‌توانید از تمامی امکانات اساسی شامل آشپزخانه و سرویس بهداشتی (در صورت درخواست سرویس خصوصی در ازای هزینه ی اضافی امکان پذیر است) استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید روزانه صبحانه و یا صبحانه و شام آماده داشته باشید و یا هیچ وعده غذایی را دریافت نکنید. (این مورد یک گزینه‌ی اختیاری است به این معنا که شما باید هزینه‌ی غذای خودتان را به شخصه پرداخت کرده یا طبخ کنید!)

شرایط زندگی با خانواده‌های میزبان انگلیسی

شما عموماً در طول دوران سکونت خود با یک خانواده مشخص زندگی خواهید کرد. با وجود این که امکان پاسخگویی به تماس های تلفنی دریافتی خود را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که جهت راحتی خود موبایل شخصی به همراه داشته باشید و یا یک خط موبایل جدید تهیه کنید. همچنین شما دسته کلید شخصی خود را خواهید داشت و کاملا مستقل خواهید بود. اگر می‌خواهید خارج از خانه غذا بخورید و یا مدت طولانی را خارج از منزل سپری کنید، از شما خواسته می‌شود تا میزبان خود را مطلع کنید. شما اجازه داشتن میهمان دراتاق شخصیتان را ندارید ولی در صورت درخواست مودبانه، بعضی میزبانان این امکان را برای شما فراهم خواهند کرد (تضمینی در این زمینه وجود ندارد). 

قیمت اجاره خانه دانشجویی در انگلستان

در این قسمت شما با هزینه و قیمت تقریبی اجاره منزل دانشجویی در شهر های مختلف انگلستان بیشتر آشنا می شوید.

 

شهراجاره ماهانه آپارتمان تک خوابه خارج از مرکز شهراجاره ماهانه آپارتمان تک خوابه در مرکز شهراجاره ماهانه آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهراجاره ماهانه آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر
لندن£1,190-£1,400£1,700-£2,000£1,200-£1700£3,200-£3,500
برایتون£800-£1,000£950-£1,200£1,500-£1,800£1,800-£2,000
کمبریج£800-£1,000£1,000-£1,500£1,300-£1,700£1,700-£2,000
آکسفورد£800-£1,000£1,000-£1,300£1,400-£1,700£1,900-£2,200
بورنموث£600-£900£700-£1,000£1,000-£1,500£1,200-£1,600

هزینه‌های زندگی دانشجو در انگلستان

این بخش شامل تمام هزینه‌های مربوط به زندگی روزمره به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در انگلستان است. دانشجویان باید بدانند که هنگام برنامه‌ریزی هزینه‌های روزمره خود، عوامل مختلفی وجود دارند که بر محاسبات آنها تأثیر می‌گذارند. این عوامل شامل: هزینه‌ی حمل و نقل، هزینه‌ی مواد غذایی و ملزومات، هزینه‌ی قبوض شهری، هزینه‌های پزشکی و سایر هزینه‌های پیش‌بینی نشده، می‌باشند. در صورت نیاز به جزئیات بیشتر در مورد این بخش، به صفحه مهاجرت به انگلستان مراجعه کنید.

 • قبوض آب، برق، گاز و تلفن (در ماه) £50 – £180
 • اینترنت (در ماه) £20 – £60
 • کتاب و لوازم التحریر(در هفته) £10 – £30
 • غذا (در هفته) £50 – £100
 • باشگاه ورزشی(در ماه) £40 – £100

کار دانشجویی در انگلستان

به منظور تأمین بخشی از هزینه‌های شخصی، به شما اجازه داده می‌شود. که به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی کار کنید. چندین قانون در رابطه با کار دانشجویی در انگلستان وجود دارند. که تعیین‌کننده‌ی میزان ساعات کاری مجاز شما خواهند بود. با این وجود به شما اجازه داده می‌شود. به صورت تمام وقت در ایام تعطیل و تابستان کار کنید. علاوه‌بر این، بیشتر دانشگاه‌های انگلستان فرصت‌های شغلی مختلفی را به دانشجویان خود ارائه می‌دهند. شما می‌توانید با استفاده از این فرصت‌ها، بخشی از هزینه‌های تحصیل خود را تأمین نمایید.

کار‌آموز Research£7,000 – £48,000 a year
کار‌آموز Digital Research£10 an hour
کار‌آموزی دانشجویی£13,000 – £25,000 a year
کار‌آموز روابط عمومی£14,000 – £21,000 a year
کار‌آموز Digital Marketing£12,000 – £24,000 a year

طبق مقاله ای از روزنامه‌ی گاردین، نیمی از دانشجویانی که در طول مدت ترم تحصیلی خود کار می‌کنند، بیش از 100 پوند در هفته درآمد دارند. علاوه بر این، حتی برخی از دانشجویان می‌توانند سالانه تا 6000 پوند درآمد داشته باشند. همچنین، طبق اولین نظرسنجی سالانه در مورد امور مالی دانشجویان انگلستان، 52٪ از دانشجویان در حین تحصیل در دانشگاه برای تأمین هزینه تحصیلی و هزینه‌های زندگی خود کار می‌کنند.

متوسط حقوق کار پاره وقت دانشجویان

متوسط دستمزد هفتگی کار پاره وقت در انگلیس در هر هفته 112.20 پوند است. اما 15٪ دانشجویان بیش از 200 پوند در هفته به خانه می‌برند. با این حال، دانش‌آموزان در شرق انگلیس، با هفته‌ای 131.70 پوند به طور متوسط بیشترین درآمد را دارند. کسانی که در اسکاتلند تحصیل می‌کنند، عموما در حین تحصیل مشغول به کار هستند و دو سوم (67٪) از آنها دارای نوعی شغل می‌باشند. در همین حال، به نظر می‌رسد که دانش‌آموزان در شرق و مرکز انگلیس نرخ اشتغال پایین‌تری (44٪) دارند.
براساس این نظرسنجی، دانشجویان برای پرداخت بخشی از هزینه های زندگی خود در دوران دانشگاه، درکنار کمک مالی والدین، پس انداز و کمک‌های دولتی، متکی به کار دانشجویی هستند. کار پاره وقت یکی از بهترین گزینه‌ها برای اکثر دانشجویان انگلستان است، و دختران تمایل بیشتری در مقایسه با پسران (60٪ و 44٪)، به اشتغال در حین تحصیل دارند. همچنین، بیشتر افراد به طور متوسط هر هفته 17.8 ساعت کار می‌کنند.
کسانی که در اسکاتلند تحصیل می‌کنند، با متوسط 20 ساعت کار در هفته، دارای طولانی‌ترین ساعت کاری هستند. برای مقایسه، دانشجویان در مرکز انگلستان با میانگین 15.2 ساعت، کمترین میزان ساعات کار در هفته را دارند. علاوه‌بر این، یک چهارم از دانشجویان شاغل مورد بررسی، نمی‌دانستند که می‌توانند بدون پرداخت مالیات درآمد کسب کنند. کسانی که در طول سال شغل پاره وقت دارند مشابه با دیگر افراد شاغل، مالیات بردرآمد پرداخت می‌کنند. اگر شما به عنوان دانش‌آموز بین‌المللی یا دانش‌آموز انگلیسی که تنها در ایام تعطیلات خود کار می‌کند و بیشتر از آستانه تعیین شده درآمد نداشته باشید (5.225 پوند)، می‌توانید فرم (P38 (S را تکمیل کنید. با پر کردن این فرم شما می‌توانید اطمینان حاصل کنید که دستمزد شما بدون کسر از مالیات پرداخت ‌شود.

شریط ویزای تحصیلی در انگلیس را با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه فرمایید 

شرایط ویزای تحصیلی انگلیسی

حقوق کار پاره ‌وقت دانشجویی در انگلستان

دانشجویانی که به طور پاره وقت در انگستان کار می‌کند دارای حقوق کاری مشابه به یک کارمند تمام وقت در انگلیس می باشند. انگلستان دارای حقوق پایه ملی (NMW) است که همه کارفرمایان باید از آن پیروی کنند. NMW برای دانش‌آموزان بین 18 تا 20 سال در هر ساعت 5.30 پوند است. به همین ترتیب، برای کسانی که 21 سال به بالا دارند،NMW معادل 6.70 پوند در ساعت است.

بیمه برای کار دانشجویی در انگلستان

شما برای کار نیمه وقت در حین تحصیل، باید شماره بیمه ملی داشته باشید. این امر تضمین می‌کند که کلیه پرداخت‌های مالیاتی و بیمه‌ای که در حین کار صورت می‌گیرند، به درستی ثبت و ضبط می‌شوند.

انواع کار دانشجویی در انگلستان

داشتن یک شغل پاره وقت تنها یک منبع درآمد اضافی برای شما نیست، بلکه فرصتی برای ملاقات با افراد دیگر و گسترش شبکه‌های ارتباطی شما می‌باشد. طیف وسیعی از مشاغل پاره وقت برای دانشجویان در انگلستان در دسترس است. برخی از محبوب‌ترین مشاغل نیمه وقت برای دانشجویان بین المللی در زمینه‌های خرده فروشی، مهمان داری و مشاغل فصلی می‌باشد. از طرف دیگر، ممکن است شما بتوانید دوره کارآموزی را در شرکتی که به رشته تحصیلی شما مرتبط باشد، پیدا کنید. البته، در برخی شرایط ممکن است کارورزان مشغول به کار، از پایه حقوق ملی برخوردار شوند.

کار دانشجویی در دانشگاه‌های انگلستان

شما می‌توانید کار‌های دانشجویی پاره وقت را در محیط دانشگاه نیز پیدا کنید. در طول تابستان، اساتید ممکن است به دنبال دستیار تحقیقاتی باشند، یا ممکن است در یکی از مراکز دانشگاه مانند کتابخانه کارهایی برای انجام وجود داشته باشد. انجمن ملی خدمات اشتغال دانشجویی نیز دارای راهنمایی‌های مفیدی برای دانشجویان بین‌المللی است که به دنبال کار پاره وقت دانشجویی هستند.

کار دانشجویی داوطلبانه در انگلستان

کار داوطلبانه هم از گزینه‌های دیگر موجود برای پر کردن اوقات فراغت بین مطالعه، کار و مسافرت است. تعداد زیادی کلوب و انجمن نیز در محیط دانشگاه وجود دارند که شما با عضویت در آنها می‌توانید در امور داوطلبانه فعالیت داشته باشید. این نوع از کار دانشجویی می‌تواند شامل دستمزد نباشد و مزایا دیگری را با توجه به قوانین دانشگاه برای شما به همراه داشته باشد.

کار در حین تحصیل در انگلستان

اگر در دانشگاه یا کالجی تحصیل کنید که هم در لیست رسمی UKVI و هم در لیست “نهادهای شناخته شده” ذکر شده است، شما اجازه کار در حین تحصیل را خواهید داشت. دانشجویان بین‌المللی که در دوره‌های کارشناسی یا کارشناسی ارشد تمام وقت در دانشگاه‌های معتبر تحصیل می‌کنند، مجاز به کار نیمه وقت در طول ترم تا حداکثر 20 ساعت در هفته و تمام وقت در ایام تعطیل هستند. اگر شما در دوره‌های سطح پایین‌تر تحصیل می‌کنید و یا نام موسسه آموزشی شما در لیست‌های فوق ذکر نشده است، اجازه نخواهید داشت که در طول تحصیل کار کنید. همچنین، توجه داشته باشید که هیچ محدودیت کاری برای دانشجویان مقیم اتحادیه اروپا (EU) وجود ندارد.

کار دانشجویی پاره‌وقت در لندن

هزاران شغل دانشجویی نیمه وقت در لندن برای کمک به حمایت از مطالعات شما وجود دارد. بسیاری از دانشگاه‌ها دارای مراکز شغلی و کاریابی هستند که به شما در یافتن شغل کمک می‌کنند. داشتن یک شغل پاره وقت برای شما باعث کسب درآمد می‌شود و مهارت‌های مهمی مانند کار گروهی را که برای رزومه‌کاری شما عالی هستند، برای شما به ارمغان می آورد.

کار پس از فارغ‌التحصیلی در انگلستان

لندن دارای هشت دانشگاه از ده دانشگاه برتر انگلستان است، که دانش‌آموختگان آنها بهترین حقوق اولیه را دارند. لندن به عنوان یک شهر بین المللی، با کلیه صنایع برتر بازار بورس ارتباطات ویژه‌ای دارد. همچنین، دانشگاه‌های این شهر دارای بالاترین میزان اشتغال فارق التحصیلان دانشگاهی در انگلستان هستند. چه به خانه برگردید و چه در انگلستان بمانید، مدرک تحصیلی شما از دانشگاه‌‌های لندن، باعث تقویت رزومه‌کاری و متمایز شدن شما در جمع دیگر افراد می‌شود. همچنین، شما با کسب مدرک دانشگاه‌های انگلستان می‌توانید به راحتی در انگلستان یا سایر کشورها کار پیدا کنید و از موقعیت شغلی خوبی برخوردار شوید.

ویزای کار برای دانشجویان غیراروپایی

دانشجویان غیراروپایی که می خواهند پس از فارغ التحصیلی در انگلستان باقی بمانند، باید از سازمان ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVI) درخواست ویزای کار کنند. این ویزا بستگی به نوع فعالیت شغلی، در انواع مختلف Tier-1، Tier-4 و Tier-5 ارائه می‌شود.

دارا بودن شرایط کار دانشجویی در انگلستان

صلاحیت شما برای کار در انگلستان در هنگام تحصیل به دو محدودیت عمده بستگی دارد: مواردی که توسط دانشگاه شما و آنهایی که توسط موسسات رسمی دولتی مشخص می شوند. اول ، شما باید اطمینان داشته باشید که دانشگاه شما هیچگونه محدودیتی در پیشگیری از کار با مقامات دولتی ندارد. به عنوان مثال ، بسته به دوره تحصیل ، دانشگاه شما ممکن است ساعات کار را برای شما محدود کند.

در انگلستان، به ویژه در شهرهای بزرگی مانند لندن، دانشجویان بین المللی می توانند به راحتی شغل های پاره وقت پیدا کنند. برخی از دانشگاه ها ممکن است فقط به شما اجازه کار در محوطه دانشگاه را بدهند، اما نیازی به نگرانی نیست زیرا هنوز گزینه های بسیاری برای شما وجود دارد. با این حال ، قبل از رفتن به دنبال مشاغل پاره وقت باید بررسی کنید که آیا واجد شرایط چنین کارهایی هستید یا خیر. اولین معیارهایی که باید بررسی کنید سن شماست. اگر زیر 16 سال دارید و ویزای Tier4 ندارید، واجد شرایط کار در انگلستان نیستید.

کلیه شرایط و محدودیت ها بر روی ویزای Tier 4 شما چاپ می شود که شامل تعداد ساعتی است که می توانید در طول هفته کار کنید. هنگام دریافت مدارک اجازه اقامت خود نامه ای وجود خواهد داشت که تمام اطلاعات را به شما ارائه می دهد، که آیا می توانید در حین تحصیل کار کنید یا نه.