دایانا مهاجر

تحصیل در استرالیا

بسیاری از دانشجویان بین المللی به دلیل سیستم آموزشی و زندگی عالی تصمیم به اخذ ویزای تحصیلی استرالیا می نمایند. در حال حاضر استرالیا سومین مقصد انگلیسی زبان محبوب برای دانشجویان بین المللی است. برای تحصیل در استرالیا ویزای تحصیلی باید اخذ شود. با ادامه این مقاله همراه شوید و تمامی اطلاعات مورد نیاز در زمینه ویزای تحصیلی استرالیا را در دایانامهاجر کسب نمایید.

ویزای تحصیل استرالیا

ویزای تحصیل در مدارس استرالیا

آموزش مدرسه در استرالیا شامل مهد کودک،‌ پیش دبستان،‌ دبستان، دبیرستان و دبیرستان ارشد (کالج) است. به صورت کلی تحصیل در مدارس استرالیا 13 سال ادامه دارد. اما تحصیل در استرالیا تا سن 16 سالگی اجباری است. مدارس در استرالیا به سه بخش دولتی، غیردولتی ( وابسته به ادیان ) و مدارس مبتنی بر آموزه های فلسفی تقسیم می شوند.

دانش آموزان پس از اتمام آزمونهای دوره متوسطه موفق به دریافت یک گواهینامه رسمی می شوند. که این گواهینامه مورد قبول تمامی مراکز آموزشی استرالیا در مقاطع بالاتر می باشد.  

اسکان دانش آموزان در مدارس استرالیا

اسکان دانش اموزان در استرالیا به دو روش صورت می پذیرد.

 1. برخی مدارس این کشور به صورت شبانه روز هستند و کلیه امکانات رفاهی در آنها فراهم هستند
 2. در صورتیکه دانش آموزان به دنبال آشنایی سریعتر با فرهنگ و آداب و رسوم مردم استرالیا هستند. آنها می توانند در خانه هایی که توسط دولت استرالیا مورد تایید است ساکن شوند.

ویزای دانشجویی در مقطع لیسانس در استرالیا

برای اخذ ویزای داشجویی استرالیا در مقطع لیسانس شما باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشید. برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا شما باید موفق به کسب نمره 6 در آزمون آیلتس گردید. در بین 43 دانشگاه معتبر استرالیا،‌ 8 دانشگاه آن در میان 100 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. صورتی که شما از نظر معدل و یا دانش زبان انگلیسی در سطح قابل قبولی نباشید. ابتدا باید در دوره های Foundation شرکت نمایند. مقطع کارشناسی در استرالیا 4 سال است. همچنین هزینه تحصیل شما بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت است. ولی بطور میانگین هزینه های تحصیل از سالی 20 هزار دلار استرالیا شروع می شود. توجه داشته باشید که، دانشجویان مقطع لیسانس اجازه 20 ساعت کار در طی  یک هفته را دارند. که این خود کمک بزرگی در تامین هزینه های زندگی دانشجویان است.

ویزای دانشجویی در مقطع فوق لیسانس در استرالیا

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا شما باید مدرک لیسانس داشته باشید. مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 نیز جزو ضروریات است. شما جهت اخذ پذیرش در برخی از دانشگاه های استرالیا به توصیه نامه نیز احتیاج است. توجه داشته باشید که، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اجازه کار به صورت نامحدود را دارند. و این امر مطمعنا جبرانی برای هزینه های تحصیل و زندگی در استرالیا خواهد بود. یکی از فواید تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا سهولت ورود به مقطع دکتری است. هزینه دوره فوق لیسانس بطور میانگین از سالی 25 هزار دلار استرالیا شروع می شود.

ویزای دانشجویی در مقطع دکتری در استرالیا

جهت تحصیل در مقطع دکتری در استرالیا، نیاز به مدارک دوره های قبلی و رزومه پژوهشی و علمی قوی می باشد. همچنین تایید از طرف یک سوپروایزر یا استاد راهنما ضروری است. مدرک زبان مورد نیاز در مقطع دکتری آیلتس 7 است. و چنانچه فعالیت های علمی و پژوهشی فرد بسیار قوی باشد. می توان نسبت به اخذ بورس تحصیلی در این مقطع نیز اقدام نمود. تحصیل در مقطع دکتری استرالیا 3 سال به طول می انجامد. هزینه تحصیل دکتری در استرالیا به صورت متوسط بین 20 تا 30 هزار دلار استرالیا است.

بورسیه تحصیل در استرالیا را با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه فرمایید 

تحصیل در استرالیا

بورسیه تحصیلی در استرالیا

جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا و بورس تحصیلی، بالا بودن معدل فرد بسیار مهم است. به صورت کلی بورس تحصیلی به مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق می گیرد. بورسیه های تحصیلی در هر یک از دانشگاه های این کشور متفاوت است. بیشتر دانشگاه های استرالیا دانشگاه های خصوصی هستند. تنها دانشجویانی که تابعیت و یا اقامت دائم استرالیا را دارند از تحصیل رایگان برخوردارند. بورس دانشجویی مقطع دکتری بسته به سوابق تحصیلی و پژوهشی ارائه شده است.

هزینه تحصیل در استرالیا را با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه فرمایید 

تحصیل در استرالیا

هزینه ویزای تحصیلی استرالیا

هزینه درخواست ویزای دانشجویی استرالیا (کلاس 500) برای نفر اصلی 620 دلار استرالیا است. برای همراهان 18 سال یا بالاتر 460 دلار  و با سن کمتر از 18 سال 150 دلار می باشد. شهریه دانشگاه نیز بخش دیگری از هزینه های تحصیل در استرالیا است. در ادامه به بررسی هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در استرالیا جهت متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی استرالیا میپردازیم.

هزینه تحصیل در استرالیا بر اساس مقطع تحصیلی

 • دبستان 7،800 تا 30،000 دلار استرالیا
 • دبیرستان 4،000 تا 22،000 دلار استرالیا
 • کالج 10،000 تا 20،000 دلار استرالیا
 • کارشناسی 10،000 تا 25،000 دلار استرالیا
 • کارشناسی ارشد 15،000 تا 30،000 دلار استرالیا
 • دکترا 14،000 تا 35،000 دلار استرالیا

هزینه زندگی دانشجویی در استرالیا

 • مواد غذایی 400 تا 1200 دلار استرالیا
 • گاز طبیعی، ‌برق، تلفن و اینترنت 200 تا 800 دلار استرالیا
 • حمل و نقل عمومی 60 تا 200 دلار استرالیا
 • سرگرمی و اوقات فراغت 400 تا 800 دلار استرالیا

مجوز کار دانشجویی در استرالیا

دانشجویان کارشناسی و کارشنااسی ارشد مجاز به کار به مدت 40 ساعت در 2 هفته هستند. ولی در ایام تعطیلات مجازند به صورت فول تایم کار کنند. کلیه دانشگاه های این کشور مجهز به خدمات جستجوی شغل دانشجویی هستند. دانشجویان می توانند از طریق این سرویس شغل های دانشجویی متناسب با شرایط خود را بیابند. ولی هیچ تضمینی برای مدت زمان رسیدن شما به شغل دلخواهتان وجود ندارد. پیشنهاد دایانا مهاجر این است که‌ قبل از ورود به استرالیا حتما رزومه جامعی از سوابق شغلی خود تهیه نمایید. کلیه دانشجویان قبل از اقدام به کاریابی باید کد مالیاتی دریافت نمایند. حداقل حقوق در استرالیا معادل ۱۵.۹۶ دلار استرالیا در ساعت است.

ویزای همراه

قوانین ویزای همراه برای متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا با توجه به شرایط سنی متقاضی متفاوت است.

متقاضیان ویزای تحصیلی زیر 18 سال می توانند. به همراه یکی از والدین خود وارد استرالیا شوند. بعد از چند ماه والد دیگر و خواهر یا برادر زیر 18 سال وی نیز می توانند به آنها ملحق شوند.

متقاضیان مقاطع تحصیلی لیسانس تا دکتری می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزای همراه دهند. با شروع دوره تحصیلی دانشجو همراه نیز همچون متقاضی اصلی حق کار دارد.

دانشگاه های برتر استرالیا

استرالیا 43 دانشگاه دارد. 8 دانشگاه آن در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. 

دانشگاه های سیدنی، ملبورن، کوئینز لند، آدلاید، وسترن، موناش ودانشگاه ملی استرالیا از دانشگاه های برتر استرالیا می باشند.‌

استرالیا بعد از ایالات متحده و انگلیس بیشترین جذب دانشجوی بین المللی را دارد. متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا برای دریافت پذیرش، باید رزومه تحصیلی و هزینه پذیرش را به سایت دانشگاه ارسال نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا می بایست در دو مرحله مدارک خود را ارائه نمایند.

 1. اخذ پذیرش از دانشگاه و مدرسه مورد نظر.
  • اصل و ترجمه مدرک تحصیلی دیپلم ۱۲ ساله
  • اصل و ترجمه مدارک تحصیلی مقاطع قبلی
  • ارائه مدرک زبان معتبر در صورت نیاز
  • اصل و ترجمه مدارک هویتی
  • ارائه گذرنامه معتبر و عکس
  • ترجمه سوابق کاری
 2. اخذ مجوز ورود به خاک استرالیا و دریافت ویزا.
  • ارائه پذیرش تحصیلی
  • مدارک شناسایی و هویتی ترجمه شده
  • مدرک آیلتس معتبر در صورت نیاز
  • گواهینامه الکترونیکی ثبت نام
  • انگیزه نامه تحصیلی
  • تکمیل فرم های موردنیاز

ویزای تحصیلی استرالیا را می توانید در پیج اینستاگرام ما مطالعه نمایید

ویزای تحصیلی استرالیا

موقعیت کار پس از تحصیل

هدف بسیاری از متقاضیان ویزای تحصیلی استرالیا، اخذ اقامت و تابعیت استرالیا پس از تحصیل در استرالیا می باشد. ولی توجه کنید که برای اخذ اقامت دائم پرداخت بیمه و مالیات نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. درنتیجه فرد با استخدام در یک شرکت استرالیایی میتواند اخذ اقامت دائم استرالیا را تضمین کند. 

توجه: 

دانشجویان پس از تحصیل در استرالیا به مدت ۱۸ ماه وقت کاریابی دارند. که برای موفقیت در این امر سطح زبان و مهارت های انفرادی و ارتباطی نقش مهمی را بازی میکنند.

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

در کل ویزای تحصیلی منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت نخواهد شد. ولی فارغ التحصیلان در استرالیا مجاز به جستجوی کار و تغییر نوع ویزای خود هستند. آنها به مدت 18 ماه فرصت دارند تا شغل دلخواه و مرتبط با تحصیلات خود را پیدا کنند. ولی در صورت پیدا نکردن شغل باید به کشور خود بازگردند. چون در این صورت آنها موفق به تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری نمی شوند.‌

 توجه: 

شما پس از 4 سال پرداخت بیمه و مالیات می توانید نسبت به اخذ اقامت دائم استرالیا اقدام کنید. 2 تا 3 سال پس از آن شما می توانید نسبت به دریافت تابعیت استرالیا اقدام نماید.