دایانا مهاجر

ویزای ازدواج فنلاند

  مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج. و اقامت فنلاند از طریق ویزای ازدواج فنلاند در سال 2021 میلادی. افرادی که قصد دارند. از طریق ازدواج با تبعه فنلاندی. اقامت زندگی برای کشور فنلاند را دریافت کنند. همگی مطالبی هستند که. در ادامه متخصصین دایانا مهاجر. آنها را برای شما توضیح خواهند داد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص ویزای ازدواج فنلاند. و اقامت فنلاند مطالب زیر را مطالعه کنید.

ویزای ازدواج فنلاند

ازدواج با تبعه فنلاندی

 پس از ازدواج با زن یا مرد فنلاندی. متقاضی میتواند. اقامت فنلاند از طریق ازدواج را درخواست کند. و مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت را تکمیل کند.

در این بخش تلاش بر آن است. که متقاضیان را با اقامت فنلاند از طریق ازدواج بیشتر آشنا کنیم. 

سوالات شما: 

 • بعد از چه مدت اقامت فنلاند. از طریق ازدواج را می توان اخذ کرد؟ 
 • چه شرایطی برای اقامت فنلاند. از طریق ازدواج وجود دارد؟

با اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج فرد می تواند. به راحتی در کل حوزه شنگن. بدون نیاز به روادید رفت و آمد. سکونت و اقامت داشته باشید.

اقامت فنلاند از طریق ازدواج

فرد ایرانی اگر با یک فرد تبعه فنلاندی ازدواج کند. می تواند تابعیت فنلاند را کسب کند. و با این کار اقامت در فنلاند برایش راحتتر می شود. اما اگر همسر فنلاندی نباشد. اما به مدت طولانی اقامت فنلاند را داشته باشد. باز می تواند از مزایای این قانون استفاده کند. و اخذ اقامت کند. در این میان اسپانسر چه کسی می باشد؟. ازدواج با فرد تبعه ی فنلاند و ازدواج با فردی که اقامت دائم در فنلاند داشته است. موجب کمک به اخذ اقامت فنلاند. برای طرف دیگر خواهد بود. به همان شخص فنلاندی یا کسی که متعلق به فنلاند باشد. اسپانسر گفته می شود.

مدت زمانی که فرد برای کسب اقامت باید طی کند. وابسته به این می باشد. که شخص با فردی تبعه ازدواج کرده. یا با فردی که مقیم آن کشور می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ازدواج

متقاضیانی که پرونده ازدواج فنلاند. برای اقامت را به سفارت تسلیم میکنند. برای اخذ ویزای فنلاند باید. مدارک خود را به سفارت فنلاند تحویل دهند. به طور کلی مدارکی که به سفارت فنلاند باید  تحویل داد. را می توان در سه گروه تقسیم بندی کرد.

 • مدارک هویتی زن و مرد اعم از.
  • پاسپورت
  • شناسنامه
  • عکس
  • سند ازدواج و …
 • مدارکی که همسر متقاضی که در کشور فنلاند اقامت دارد. باید به سفارت فنلاند ارائه دهد. اعم از.
  • برگه های شهرداری
  • برگه های مالیاتی و …
 • مدارکی که بتواند اثبات کند. ازدواج حقیقی است و نه صوری. این مدارک شامل
  • پرینت شماره تلفن ها
  • عکسهای مشترک و … 

می باشد. که این مدارک با در نظر گرفتن شرایط همسران در پرونده متقاضیان. قرار گرفته می شود.

اقدامات لازم اقامت فنلاند از طریق ازدواج

متقاضیان  باید در سفارت فنلاند حاضر شوند. و مدارک لازم را ارائه دهند. این مدارک مورد نیاز شامل:

– مدارکی که ثابت کنند. تابعیت همسر فنلاندی است. یا مجوز اقامت طولانی مدت در فنلاند را دارد.

– مدارکی که ثابت کند. رابطه ی زوجیت میان طرفین واقعی است.

– مدارک برای ثابت کردن واقعی بودن. رابطه دو طرف و ساختگی نبودن رابطه.

ثبت ازدواج در داخل کشور فنلاند

اگر ازدواج طرفین. داخل کشور فنلاند ثبت شده باشد. سفارت خانه می تواند. از ادارجات ثبت فنلاند استعلام دریافت کند. البته این امکان هم دارد. که ازدواج طرفین در کشور دیگری اتفاق افتاده باشد. یا اینکه مثلاً در کلیسا یا محل دیگری باشد. و سپس در اداره ی ثبت فنلاند ثبت شود.

اما در صورتی که  ازدواج خارج از فنلاند اتفاق افتاده باشد. در صورت ثبت. می توان از ادارجات ثبت محلی استعلام نمود. به هر حال ثبت ازدواج. راه را بر تمام شبهات مسؤولین می بندد.

با این شرایط. از انجا که ازدواج در خود فنلاند واقع نشده است. این اداره اقدام تحقیقاتی راجع به صحت و درستی. ازدواج و رعایت مقررات قانونی انجام میدهد. برای مثال به بررسی موانع ازدواج می پردازد. و در صورتی که ازدواج صورت گرفته. از نظر مقررات کشوری با موانعی رو به رو  باشد. از پذیرش آن امتناع میکنند.

آیا سند ازدواج کفایت میکند

به مورد سوم که در بالا به آن اشاره شد دقت کنید:

در بعضی از موارد هم ذکر شده. که نشان دادن عکس های دو نفره. و پرینت گرفتن از تلفن همراه برای ثابت کردن. واقعی بودن ازدواج دو طرف  کافی نمی باشد. در این وضعیت، این مدارک ، جزء حریم شخصی افراد به حساب می آیند. و هیچ کشوری نمی تواند. ارائه این مدارک را کافی بداند.

قوانین مهاجرتی فنلاند 2018_2019

در قانون کشور فنلاند برای مهاجرت راجع به مدت زمان. سپری شدن ازدواج تصریحی وجود ندارد. با این حال با توجه به زمان بر بودن فرایند. اخذ اقامت فنلاند از طریق ازدواج. طرفین باید رابطه ی زوجیت خود را تا اخذ جواز اقامت حفظ کنند. و در واقع این شرط. یک شرط ابتدایی و نیز بقایی است. که هم برای ابتدای فرایند و هم برای تداوم آن ضروری است .

سخن پایانی

کارشناسان و مشاورین ما در دایانا مهاجر بر اساس شرایط متقاضیان. روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ شهروندی و تابعیت در فنلاند. را ارایه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه اقامت فنلاند. از طریق ازدواج و چگونگی مهاجرت و اقامت فنلاند. از طریق ازدواج می توانید. با دایانا مهاجر در ارتباط باشید.