دایانا مهاجر

ویزای ازدواج ترکیه

آیا میخواهید از طریق ازدواج به اقامت در ترکیه برسید. آیا میخواهید شرایط اخذ ویزای ازدواج ترکیه را بدانید. آیا اخذ اقامت از طریق ازدواج برای شما راه درستی می باشد. آیا اخذ اقامت از طریق ازدواج. منجر به اخذ اقامت دائم در ترکیه میشود.  

در ادامه مقاله. ما شما را در این مسیر راهنمایی می کنیم. چنانچه با ابهام و سوالی در این راستا مواجه شدید. مشاورین موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر. همه روزه آماده ی پاسخگویی به سوالات شما می باشند. می توانید با ما تماس حاصل فرمایید. و از مشاوره ی تخصصی با استاد حمیدی بهره مند شوید.

باید بدانید زوجین در ترکیه. هنگام ازدواج سند ازدواج بین المللی دریافت میکنند. همچنین ازدواج در ترکیه. روند ساده و سریعی دارد. و همین موضوع سبب شده. تا افرادی که قصد ازدواج با اشخاص غیر ایرانی دارند. به این کشور مهاجرت کنند. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر. با موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر تماس حاصل فرمایید. 

هنگام ازدواج. در صورتی که هیچکدام از زوجین زبان ترکی بلد نباشند. و عاقد نیز زبان فارسی بلد نباشد. حضور یک مترجم زبانهای عربی یا انگلیسی الزامی می باشد.

ویزای ازدواج ترکیه

روند اخذ ویزای ازدواج ترکیه

یکی از راه های اخد اقامت دائم ترکیه. ورود از طریق ازدواج می باشد. 

زمانی که شما با فردی ترک زبان ازدواج میکنید. پس از سپری کردن 3 الی 5 سال متوالی. می توانید برای اخذ اقامت دائم درخواست دهید. لازم به ذکر است. که پس از درخواست برای ازدواج. مسئولان مربوطه تحقیقات لازم را. برای تشخیص صوری یا واقعی بودن ازدواج به عمل می آوردند. در صورت فیک بودن ازدواج. اقامت دائم به آن شخص تعلق نمی گیرد. 

در صورتی که قصد دریافت.  اقامت دائم ترکیه را از طریق ازدواج . با شخصی که دارای پاسپورت ترکیه است. و در اصل شهروند ترکیه می باشد. را دارید بایستی نکات زیر را مد نظر قرار دهید. 

 • ازدواج باید به صورت رسمی انجام شده باشد. و مدارکی مبنی بر واقعی بودن ازدواج ارائه شود.
 • شخصی که قصد ازدواج با او را دارید. باید حتما شهروند ترکیه باشد و نه پناهنده.
 • روند اخذ اقامت از طریق ازدواج 3 الی 5 سال به طول می انجامد. شخص در این مدت نمیتواند در ترکیه سکونت کند. فقط میتواند از طریق اقامت توریستی. 98 روزه وارد کشور شود.
 • شخص متقاضی ازدواج. باید از کنسول گری کشور خود در ترکیه. گواهی تجرد خود را دریافت نماید.
 • دختران و پسران در ترکیه. برای ازدواج بدون نیاز به اجازه والدین. باید از 18 سال گذشته باشند.
 • اگر شخص مورد نظر برای ازدواج در کشور ترکیه دختر باشد. و قبلا نیز ازدواج کرده باشد. باید از زمان طلاق ۳۰۰ روز گذشته باشد.

نکات قانونی ازدواج در ترکیه

 1. بیشتر مردم ترکیه علاوه بر رعایت قانون های رسمی ازدواج. به ازدواج دینی (سنتی) نیز پایبند هستند. و پس از ازدواج نزد شخص مذهبی رفته. و تشریفات عقد و مهریه را انجام می دهند. که به آن امام نکاحی گفته می شود.
 2. در مذهب حنفی. بر خلاف مذهب شیعه. حضور دو شاهد برای انجام تشریفات عقد الزامی است. این در حالی است.که در مورد امر طلاق عکس این قضیه است.
 3. در ترکیه. مراسم خواستگاری به همان شیوه خواستگاری در ایران. و توسط خانواده مرد انجام می شود.
 4. زنان ترکیه. احترام ویژه ای به شوهران خود نشان می دهند. و در واقع مرد سالاری در آن کشور حاکم است. با وجود ظاهر غربی کثیری از زنان. رسوم اسلامی. در میان خانواده های آنان مشهود است. به طوری که علی رغم عدم توجه قانون مدنی ترکیه.به مسئله نفقه. عملا بسیار از زنان کار بیرون ازخانه ندارند. و هزینه زندگی آنها از طریق شوهرانشان تامین می شود.
 5. با توجه به احکام دینی به هنگام نکاح.شرعی. مسئله مهریه نیز مشخص می شود. نکته مهم این است. که میزان مهریه در بین خانواده های ترکیه. به مراتب کمتر از ایران است. ضمن اینکه به لحاظ حقوقی لزومی به تعیین مهر وجود ندارد. در واقع زندگی حقوقی خانواده های ترک. با حیات دینی شان متفاوت است.
 6. تهیه جهیزیه در ترکیه نیز رسمی معمول است. اما بر خلاف ایران بار آن بیشتر به دوش خانوده مرد می باشد. و زن و خانواده زن تنها در خرید وسایل خواب. و پرده و نظیر این ها دخالت دارند. و تهیه وسایل اصلی به دوش شوهر یا خانواده اوست.
 7. همانطور که سن ازدواج در ایران. به تدریج رو به افزایش است. در ترکیه نیز این مسئله در حال وقوع است. چرا که تکالیف مادی شوهر بیشتر. و تهیه نیاز اولیه زندگی. در بدو تشکیل خانواده امری دشوار است.

رسوم ازدواج در ترکیه

 در موضوع  ویزای ازدواج ترکیه. ازدواج یک فرد ترک و یک فرد خارجی. توسط شخصی که مامور ازدواج نامیده می شود. صورت می پذیرد.

در صورتی که دو فرد خارجی. در کشور ترکیه ازدواج کنند. باید توسط مامور ازدواج ترکیه. یا توسط کنسولگری کشور مربوطه. عقد ازدواج دائم صورت گیرد. برای انجام عقد ازدواج در کشور ترکیه. باید مراحل زیر طی شود.

 • همراه با مدارک لازم برای عقد. به اداره مربوطه مراجعه کرده و نوبت گرفته شود. 
 • در روز رزرو شده برای عقد. به محلی که از قبل تعیین شده است. مراجعه کرده تا مراحل عقد توسط مامور عقد انجام شود. 

مدارک لازم برای ازدواج در ترکیه

برای ازدواج در کشور ترکیه. به مدارک زیر نیاز است.

 1. پاسپورت.
 2. 4 قطعه عکس.
 3. گواهی تولد.
 4. برای اتباع ایرانی الاصل، شناسنامه به جای گواهی تولد پذیرفته می شود.  
 5.  گواهی تجرد.

همه مدارک نام برده شده. برای هر دو زوج به همراه ترجمه ترکی آنها لازم می باشد. 

5 روش رزومه کاری کانادا را با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه فرمایید 

ازدواج در ترکیه

گواهی تجرد

گواهی تجرد برگه ای است. که شخص می تواند. از کنسولگری کشور خود دریافت کند. 

گواهی تجرد نشان دهنده. تجرد شخص و عدم ازدواج فعلی می باشد. و همچنین نشان دهنده این موضوع نیز می باشد. که اگر در گذشته ازدواجی صورت گرفته است. منجر به جدایی بر اثر طلاق. فسخ نکاح.  بذل یا انقضاء مدت ازدواج. یا فوت همسر شده است. در این راستا شخص باید. حتما دارای شناسنامه باشد. 

برای دریافت گواهی تجرد. فقط خود شخص صاحب شناسنامه میتواند. درخواست دهد. یا اگر شخصی غیر از آن فرد بخواهد. برای دریافت گواهی تجرد اقدام کند. باید حتما وکالت نامه ای از شخص صاحب شناسنامه داشته باشد. که در آن اخذ گواهی تجرد صراحتا ذکر شده باشد.

 لازم به ذکر است. در صورتی که متقاضی دریافت گواهی تجرد. مقیم ایران باشد. باید به نزدیک ترین نمایندگی جمهوری اسلامی .در ترکیه مراجعه کرده. و درخواست خود را ارائه دهد. گواهی تجرد توسط اداره کل ثبت احوال امور خارجه. ظرف یک روز صادر می شود.

شما عزیزان می توانید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت. ازدواج در ترکیه. یا موضوعات دیگر. با موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر تماس حاصل فرمایید.