دایانا مهاجر

مهاجرت به کانادا

کانادا یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت می باشد و سالانه افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می نمایند. به جرعت می توان گفت که ویزای کانادا و مهاجرت به کانادا  ذهن بسیاری را به خود جذب کرده. کشور کانادا در آمریکای شمالی و در همجواری آمریکا واقع شده است. کانادا کشوری سردسیر است و اکثر جمعیت آن در بخش جنوبی و خوش آب و هوای این کشور در نزدیکی خاک آمریکا زندگی می کنند. کانادا دارای 10 استان و 3 قلمرو است. 

استان ها در کانادا

 • استان آلبرتا
 • استان بریتیش کلمبیا
 • استان منیتوبا
 • استان نیوبرانزویک
 • استان نیوفاندلند و لابرادور
 • استان نوا اسکوشیا
 • استان انتاریو
 • استان جزیره پرینس ادوارد
 • استان کبک
 • استان ساسکاچوان

قلمروها در کانادا

 • قلمروی شمال غربی
 • قلمروی نوناووت
 • قلمروی یوکان

کانادا در یک نگاه

مساحت کانادا 9،985،000 کیلومتر مربع و جمعیت آن 35،675،834 نفر می باشد. پایتخت این کشور اتاوا است و مهمترین شهرهای آن تورنتو، مونترال و ونکوور هستند. زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی و واحد پولی آن دلار کانادا است. کانادا دهمین کشور دارای بالاترین شاخص میزان رضایت از زندگی در جهان است. جامعه مهاجر پذیر کانادا، دانشگاه ها و مدارس تراز اول، امنیت اجتماعی، موقعیت شغلی فراوان و رفاه اجتماعی در این کشور، سبب محبوبیت آن در بین مهاجرین است.

8رفتار جالب کانادایی را می توانید در پیج اینستاگرام ما مطالعه نمایید

8 رفتار جالب کانادایی

شرایط زندگی در کانادا

اولین نکته حائز اهمیت در مورد شرایط زندگی در کانادا که باید به آن اشاره کرد تحصیل ، خدمات پزشکی و درمانی می باشند که همگی  تقریبا در همه جای کانادا برای شهروندان و دارندگان اقامت دائم این کشور رایگان می باشند! به بیانی دیگر بیمه خدمات درمانی در کانادا دولتی بوده و بودجه آن از محل مالیات دولت فدرال و استانهای این کشور تامین می‌شود. باید متذکر شد که دانشجویان بین‌المللی نیز امکان استفاده از این خدمات را تحت عنوان بیمه دانشجویی کانادا دارند و حتی می‌توانند از دیگر مزایای حضور و تحصیل در این کشور نظیر کار دانشجویی، دریافت بورسیه تحصیلی و اقامت دائم پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا برخوردار شوند.

برخلاف تصور بسیاری از مردم در خصوص آب و هوای کانادا، این کشور در بسیاری از مساحت خود، اقلیمی تقریبا معتدل دارد. به علاوه تمامی این مطالب می توان هم‌جواری با آمریکا و برخورداری از پاسپورتی قدرتمند را اضافه کنید که آزادی رفت و آمد به ۱۷۲ کشور جهان را مهیا می‌سازد و به شهروندان کانادایی این امکان را می‌دهد تا ۶ماه بدون نیاز به ویزا در آمریکا اقامت داشته باشند.

امنیت در کانادا

امنیت در کانادا به اندازه‌ای بالاست که بر اساس شاخص صلح جهانی GPI، این کشور یکی از پایین‌ترین نرخ‌های جرم و جنایت در جهان را داراست و در رتبه ششم امن‌ترین کشور دنیا قرار می گیرد. باید متذکر شد که این امنیت، تنها به امنیت اجتماعی محدود نمی‌شود! بلکه نشانه‌های امنیت در کانادا را می‌توان در اقتصاد، سرمایه‌گذاری، شغل، مسکن، تولید و صنعت این کشور به خوبی مشاهده کرد.

PR کانادا

البته مهاجران کانادایی و افرادی که از روشهای مختلف نظیر تحصیل و یا کار در کانادا اقامت دارند باید برای برخورداری از تمامی مزایای شهروندی کانادا برای حداقل 5 سال در این کشور اقامت داشته و در صورت فارغ‌التحصیلی و داشتن کار تمام‌وقت در بازار کار این کشور نسبت به دریافت اقامت دائم (PR) و سپس حق شهروندی کانادا اقدام نمایند. 

تحصیل در کانادا

در مورد تحصیل در کانادا می توان به جرات گفت که، مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا از بالاترین استانداردهای آموزشی در سطح جهان برخوردار هستند. دورنمایی شغلی در این کشور به اندازه‌ای مثبت است که هر محصل و دانشجو پیش از پایان دوران تحصیل، شغل آینده خود را انتخاب کرده و به خوبی می‌داند قرار است چه افقی را برای خود متصور باشد.کانادا یکی از ۱۰مقصد برتر تحصیلی و با کیفیت‌ترین سیستم‌های آموزشی در دنیاست و شرایط و مزایای متعدد و چشمگیری را بر سر راه مهاجران متقاضی ادامه تحصیل در این کشور قرار داده است.

بهترین شهر های کانادا

شهرهای ونکوور، کلگری، ساسکاچوان، وینیپگ، برندون، سنت کاترینز انتاریو و اتاوا همگی در فهرست بهترین شهرهایی قرار دارند.
البته باید به شهر ساگنای استان کبک نیز به عنوان یکی از مقاصد برتر زندگی و مهاجرت به کانادا اشاره کرد، اما باید به این موضوع توجه داشت که قریب به ۹۵ درصد از مردم این شهر و استان کبک به فرانسوی صحبت می‌کنند و زندگی در این بخش از کانادا نیازمند مهارت و شناخت کامل زبان فرانسوی خواهد بود.

هزینه زندگی در کانادا

کسب اطلاع راجع به هزینه زندگی در کانادا یکی از الزامات منطقی جهت مهاجرت به کانادا است که می بایست قبل از هر تصمیمی بدان اقدام نمود. یکی از گزینه هایی که مورد توجه متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا می باشد هزینه زندگی در کانادا است که باید قبل از اقدام مورد ارزیابی قرار گیرد. کانادا از جمله کشورهایی است که نسبت به مساحت خود٬جمعیت کمی دارد و به دلیل اقتصاد پویا از جمله مقاصد افراد برای کار و تحصیل می باشد. کارشناسان ما در این مورد مقاله ایی را ترتیب دادند تا بدین روش بسیاری از شما علاقه مندان به مهاجرت به کانادا با واقعیتهای هزینه های زندگی روزمره در کانادا آشنا شوید. و شاید با این روش بتوانیم تعدادی از سوالاتی که شما عزیزان از ما هر روزه می پرسید را جوابگو باشیم.

بهترین روش های مهاجرتی به کانادا بر طبق سن را می توانید در پیج اینستاگرام ما مطالعه نمایی

بهترین روش های مهاجرتی به کانادا برطبق سن

بیکاری و هزینه های زندگی در کشور کانادا

لازم به ذکر است که آمار بیکاری در دسامبر 2019 تنها 5.6% بوده که این رقم در سال 2020 کمتر نیز شده و در واقع به 5.5% رسیده است. بعبارت دیگر شرایط خوبی بر بازار کار کانادا در سال 2020 حکم فرما می باشد و خصوصا در ایالت های انگلیسی زبان این کشور شانس بالایی برای پیدا کردن کار موجود است. از همین رو افراد با داشتن شغل مناسب با مشکلی در پرداخت هزینه زندگی در کانادا روبرو نخواهند شد. 

البته باید متذکر شد که ، هزینه زندگی در کانادا اصولا مرتبط با سبک زندگی افراد است که تا حد زیادی به محل اقامت فرد در استان، ناحیه و منطقه مورد نظر وی بستگی دارد. به طور معمول هزینه زندگی در این کشور به سه دسته تقسیم می شود. این دسته بندی بر اساس نیاز متقاضی به وسایل، ابزار و مایحتاج شروع یک زندگی مناسب و نزدیک به استانداردهای این کشور می باشد .

 

هزینه های ثابت زندگی در کانادا

هزینه هایی که فرد باید یک بار به صورت ثابت پرداخت کند که نسبت به سایر هزینه ها جزء هزینه های سنگین محسوب می شوند، مانند هزینه خرید خودرو یا هزینه خرید مسکن.
هزینه هایی که به صورت جاری برای متقاضی منظور می شوند. ازجمله هزینه هایی که متقاضی برای خرید وسایل روزمره، خورد و خوراک، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، استفاده از انرژی برق، گاز، تلفن، اینترنت، پوشاک، مالیات و … می پردازد.
هزینه هایی که با اقامت و زندگی در کانادا بوجود خواهد آمد و در واقع نوعی هزینه برای آینده است مانند بیمه عمر، هزینه بیماری‌ های سخت، پس انداز برای زمان بیکاری شما، هزینه سفر و …

هزینه اجاره یا خرید ملک در کانادا

هزینه اجاره آپارتمان در برخی مناطق کشور کانادا تقریبا به یک میزان مشابه می باشد. که شهرهای تورنتو و ونکوور را میتوان جزو این دسته مناطق کانادا نامید. 

 • هزینه اجاره یک آپارتمان در مرکز شهر بین 850$ (دلار کانادا) تا 2300$ (دلار کانادا) می باشد. در صورتی که اگر این واحد مسکونی در حومه شهر باشد اجاره بهای آن در حدود 700$ (دلار کانادا) تا 1500$ (دلار کانادا) است.
 • هزینه اجاره یک خانه (تقریبا با 3 اتاق) برای یک خانواده در مرکز شهرهای کشور کانادا در حدود 1300$ (دلار کانادا) تا 3600$ (دلار کانادا) در ماه است. در صورتی که اگر فردی به همراه خانواده خود در حومه شهر زندگی کند، اجاره ماهیانه محل سکونت آن ها در حدود 1100$ (دلار کانادا) تا 2700$ (دلار کانادا) خواهد بود.
 • این هزینه ها جدا از هزینه هایی است که هر فرد باید به عنوان هزینه انرژی پرداخت کند.
 • برای خرید ملک در کانادا افراد باید هزینه های بسیار زیادی را پرداخت کنند و به همین دلیل است که بسیاری از شهروندان کشور کانادا اقدام به خرید ملک نمی کنند. به طور متوسط هزینه خرید یک مترمربع ملک مسکونی در مرکز شهرهای کانادا حدود 6100$ (دلار کانادا) است و این هزینه برای خرید ملک در حومه شهرهای این کشور در حدود 4100$ (دلار کانادا) خواهد بود.

راه های متوجه شدن شغل جعلی در کانادا را با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه فرمایید 

شغل جعلی در کانادا

میانگین اجاره بها در سال 2020 در 2 شهر مهم کانادا

تورنتو

 • آپارتمان یک اتاقه نزدیک به مرکز شهر 2100$ دلار کانادا
 • آپارتمان یک اتاقه در حومه شهر 1670$ دلار کانادا
 • آپارتمان سه اتاقه نزدیک مرکز شهر 3522$ دلار کانادا
 • آپارتمان سه اتاقه در حومه شهر 2523$ دلار کانادا

کلگری

 • آپارتمان یک خانه نزدیک به مرکز شهر 1254$ دلار کانادا
 • آپارتمان یک اتاقه در حومه شهر 964$ دلار کانادا
 • آپارتمان سه خوابه نزدیک مرکز شهر 2074$ دلار کانادا
 • آپارتمان سه اتاقه در حومه شهر 1582$ دلار کانادا

هزینه مواد غذایی در کانادا

هزینه مواد غذایی در کشور کانادا زیاد نیست و اگر بتوان از حراجی های هفتگی آنها را تهیه کرد، مبلغ قابل توجهی را در ماه صرفه جویی می شود. قابل ذکر است که، معمولا برای یک خانواده 4 نفره هزینه خورد و خوراکی معادل 6800$ (دلار کانادا) می باشد. ولی در ونکوور هزینه ها کمی بالاتر است که این رقم شاید 10% افزایش یابد. توجه داشته باشید که در ونکوور حراج های فصلی و هفتگی جذاب تورنتو  موجود نمی باشند.

در ادامه شما با هزینه های فست فود و رستوران در کانادا و حتی سوپر مارکت آشنا خواهید شد.

 • یک وعده غذا در رستوران ارزان 16 دلار کانادا
 • یک وعده غذا در رستوران معمولی برای دو نفر 65 دلار کانادا
 • مک دونالد 10 دلار کانادا
 • 1.5 لیتر آب معدنی 2.26 دلار کانادا
 • یک لیتر شیر 2.35 دلار کانادا
 • یک کیلو برنج 4.07 دلار کانادا
 • یک شانه تخم مرغ 3.31 دلار کانادا
 • یک کیلو گوشت ران یا سینه 14.75 دلار کانادا
 • یک کیلو گوجه 3.9 دلار کانادا
 • یک کیلو سیب زمینی 2.7 دلار کانادا
 • یک کیلو پیاز 2.6 دلار کانادا
 • انواع میوه 2.5 دلار کانادا

حراجی‌ ها در این کشور بعضا تا 70% قیمت اجناس را تخفیف داده اند. دانستن این نکات کوچک اما پراهمیت مهاجرت به کانادا را راحت تر و کم هزینه تر می کند.

هزینه حمل و نقل در کانادا

حمل و نقل بخشی از هزینه زندگی در کانادا می باشد. شهر تورنتو و شهرهای اطراف، دارای سیستم حمل و نقل عمومی بسیار مناسبی می باشند، که اگر فرد در ناحیه ای اقامت کند که به محل کار و اشتغال او نزدیک باشد یا بتواند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کند بخش قابل توجهی از هزینه های زندگی وی کم می شود.

اگر بخواهیم یکی از مناسب ترین مناطق برای سکونت مهاجران را به شما معرفی کنیم٬ خیابانی به نام یانگ می باشد. در این خیابان باید از وجود ساختمان هایی نام برد که دسترسی مستقیم به مترو از داخل این ساختمان ها دارند. البته این ساختمان‌ ها با دسترسی مستقیم به مترو نسبت به ساختمان های معمولی اجاره بیشتری دارند. 

 

توجه توجه

 • بیمه خودروهای صفر کیلومتر بسیار بالا و گاهی تا 500$ (دلار کانادا) نیز می رسد.
 • هزینه های تعمیر اتومبیل قدیمی و کهنه آنقدر زیاد است که به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست. 

هزینه پوشاک در کانادا

در زمینه هزینه های پوشاک شهری نظیر تورنتو به خاطر داشتن حراجی‌ های فراوان و به صرفه اش از نظر هزینه بهتر از ونکوور می باشد. البته مجددا باید متذکر شد که هزینه پوشاک بیشتر بستگی به فرد و علاقه اش به مصرف پوشاک برند دارد، ولی بصورت متوسط برای هزینه پوشاک باید ماهیانه رقمی بین 100$‌ (دلار کانادا) تا 150$ (دلار کانادا) کنار گذاشت. مثلا

 • یک شلوار جین 62$
 • یک دست لباس تابستان 43$
 • یک جفت کفش نایک 98.5$
 • یک جفت کفش رسمی 123.3$

هزینه های جانبی در کانادا

بخش عظیمی از هزینه های ماهیانه در کانادا صرف بیمه خودرو، بنزین، تعمیر خودرو و ایاب و ذهاب می شود.

 • بنزین در ونکوور کمی گرانتر از تورنتو است. در تورنتو بنزین هرلیتر 1.3$ (دلار کانادا) ولی ونکوور این مزیت را دارد که حد فاصل مسیرها کوتاه تر است.
 • بیمه درمانی همگانی در تورنتو رایگان است ولی در ونکوور برای یک خانواده چهار نفره حدودا ماهیانه 120$ (دلار کانادا) می باشد.

برخی هزینه ها نیز در اکثر مناطق کشور کانادا یکسان است مثلا

 • هزینه استفاده از تلفن ثابت 30$ (دلار کانادا)
 • اینترنت 30$ (دلار کانادا)
 • تلویزیون 40$ (دلار کانادا)
 • موبایل 35$ (دلار کانادا) 

مالیات، بیمه و سایر هزینه های زندگی در کانادا

در زمینه مالیات اگر کسی خودش کارفرما باشد باید مبلغی را به عنوان مالیات در انتهای سال مالیاتی به دولت پرداخت نماید و اگر کارمند باشد و برای فرد یا نهادی کار کند، مستقیما مالیات از حقوق او کسر خواهد شد.

مبلغ مالیات رابطه مستقیم با میزان درآمد فرد دارد، درآمد هایی که به 100.000$ (دلار کانادا) در سال می رسند رقمی معادل 40% را مالیات می دهند.

و اما هزینه بیمه عمر یا بیمه بیماری‌ های سخت نوسان شدیدی دارند. سن و سال متقاضی این نوع بیمه ها، وضعیت سلامت جسمی فرد متقاضی، مبلغ بیمه و حتی مرد و زن بودن متقاضی، تاثیر زیادی بر مبلغ بیمه می گذارد پس رقم ثابتی را نمی توان عنوان کرد.

هزینه مسافرت نیز بستگی به کشور مقصد دارد. گاهی یک مسافرت تقریبا کوتاه مدت مثلا یک ماهه به کشور ایران و برای یک خانواده ای چهار نفره به 10.000$ (دلار کانادا) می رسد.

مزیت های زندگی در کانادا برای ایرانیان

به صورت کلی می توان گفت که این کشور یکی از بهترین اهداف و گزینه‌ های خوب برای زندگی و مهاجرت برای ایرانیان است. کانادا از جمله پهناورترین کشورهای جهان می باشد و دارای منابع غنی و سرشار می باشد، و همین علت موجب شده تا زندگی در کانادا برای ایرانیان از مزیت های زیر برخوردار باشد:

 • زندگی آرام و امنیت بالا
 • حق اقامت قانونی و حق مجوز کار
 • اقتصادی پویا که می تواند منجر به سطح زندگی بالا شود
 • حمایت دولت کانادا از اشخاصی که دارای حق شهروندی در این کشور باشند
 • حقوق شهروندی بر اساس استاندارهای جهانی
 • نظام آموزشی پیشرفته و به روز شده
 • شرایط محترمانه ویژه کلیه مهاجرین
 • سطح بالای بهداشت و درمان
 • مناظر و اقلیم های دوست داشتنی و جذاب
 • فرصت های اقامتی در این کشور و گرفتن پاسپورت

معایب و مشکلات زندگی در کانادا

همان طور که می دانید زندگی کردن در کانادا مانند دیگر کشورهای پیشرفته جهان از سختی و دشواری های خاص خود برخوردار می باشد، شاید بتوان  گفت که بسیاری از مشکلات زندگی در این کشور متاثر از نوع آداب فرهنگی در این کشور و هم چنین عادات اجتماعی می باشد. مشکلات و معایب زندگی در کانادا عبارتند از:

 • بزرگ بودن بیش از حد اقلیم و وسعت کانادا جهت مسافرت
 • سرد بودن برخی شهرها و ایالت های کانادا
 • هزینه بالای تحصیل
 • هزینه بالای زندگی در برخی از شهرهای کانادا
 • غیر انگلیسی بودن زبان برخی شهرهای کانادا مانند کبک و مونترال

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا در سال 2020

هزینه زندگی دانشجویان در کانادا بستگی به شهر و منطقه ای دارد که دانشگاه در آن می باشد. 

هزینه زندگی دانشجویی در شهر تورنتو در سال 2020 ماهیانه چیزی بالغ بر 1000$ (دلار کانادا) است. و هزینه زندگی دانشجویی در شهر ونکوور چیزی بالغ بر 1800$ (دلار کانادا) در ماه می باشد. 

البته باید متذکر شویم که شما می توانید با استفاده از راه های زیر هزینه های تحصیل و زندگی در طول دوران تحصیلی خود در کانادا را کاهش دهید. 

 • اسکان به صورت اشتراکی 
 • اسکان در home stay ( یک اتاق از منزل یک خانواده را جهت زندگی انتخاب کنید )
 • اسکان در خوابگاه های دانشجویی 
 • خرید کتاب های دست دوم
 • خرید کتاب های درسی از خرده فروشان آنلاین
 • انجام کار پارت تایم جهت کسب درآمد 
 • استفاده از حمل ونقل شهری مانند مترو اتوبوس
 • دریافت نسخه الکترونیکی کتاب های درسی و مقالات
 • زندگی در حومه شهر
 • استفاده موقت از کتاب های کتابخانه دانشگاه یا شهر

اخذ اقامت آلبرتا را با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه فرمایید.

اخذ اقامت آلبرتا

کار برای دانشجویان در کانادا

مطابق قوانین سال 2020 دانش آموزانی که زیر 18 سال سن دارند و دانشجویان کالج زبان فقط در ایام تعطیلات حق کار دارند. اما دانشجویان دانشگاه می توانند به دو نوع کار اشتغال داشته باشند:

 1. کار در محیط دانشگاه که معمولا به صورت کمک به اساتید در کارهای پژوهشی می باشند و محدودیت زمانی ندارند 
 2. کار در خارج از محیط دانشگاه که درآمدش از کار در دانشگاه بیشتر است اما محدودیت ساعتی دارد

در واقع کار در محیط خارج از دانشگاه باید به میزان مشخصی در هفته انجام گیرد. 

دانشجویان بین المللی از بدو ورود به کانادا اجازه کار خارج از دانشگاه را ندارند و بعد از 6 ماه می توانند برای اخذ مجوز کار خارج از دانشگاه اقدام کنند. ولی کار در دانشگاه نیاز به اخذ مجوز ندارد.

میزان ساعات کار مجاز در خارج از دانشگاه برای مقاطع مختلف:

 • کارشناسی 10 ساعت
 • کارشناسی ارشد 20 ساعت
 • دکتری 30 ساعت

اخذ اقامت کانادا پس از تحصیل در کانادا

دانشجویانی که از طریق ویزای تحصیلی کانادا به این کشور رفته اند، می توانند برای مدت مشابه با دوره تحصیل خود در کانادا بمانند و با یافتن کار در این کشور، اقامت موقت کانادا را بدست آورند و پس از مدتی آن را به اقامت دائمی تبدیل کنند. 

در صورتی که فردی بتواند اقامت دائم کشور کانادا را کسب کند، می تواند  با درخواست دریافت شهروندی کشور کانادا، پاسپورت این کشور را نیز بدست آورد و رسما به یک فرد کانادایی تبدیل شود و از مزایای بسیار زیاد آن بهره مند شود.

میزان درآمد در کانادا در سال 2020

در سال 2020 متوسط درآمد در کانادا نسبت به سال گذشته 14% افزایش داشته است.

با توجه به اینکه کانادا کشوری انگلیسی زبان و مهاجر پذیر اشت تقاضا در این کشور جهت کاریابی روندی افزایشی داشته است.

بر اساس آخرین آمار بدست آمده، میانگین درآمد در کانادا ماهیانه 3800$ (دلار کانادا) می باشد.

 • مردان $27 دلار کانادا در ساعت
 • زنان $23 دلار کانادا در ساعت
 • کارمندان تمام وقت $27 دلار کانادا در ساعت
 • کارمندان نیمه وقت $18 دلار کانادا در ساعت

درآمد مشاغل مختلف در کانادا در سال 2020

بر اساس آمار منتشر شده، درآمد هفتگی برخی از مشاغل موجود در کشور کانادا در سال 2020 به شرح ذیل است:

 • جنگلداری 1754 دلار کانادا در هفته
 • معدن، صنایع نفت و گاز 2159 دلار کانادا در هفته
 • ساخت و ساز 2310 دلار کانادا در هفته
 • خرده فروشی 2310 دلار کانادا در هفته
 • حمل و نقل و انبارداری 1285 دلار کانادا در هفته
 • امور مالی و بیمه 1366 دلار کانادا در هفته
 • بنگاه معاملات مسکن 3456 دلار کانادا در هفته
 • خدمات تفریحی 1431 دلار کانادا در هفته
 • خدمات تحصیلی 1049 دلار کانادا در هفته 
 • مدیریت شرکت ها 5834 دلار کانادا در هفته
 • خدمات تغذیه 2300 دلار کانادا در هفته
 • خدمات رفاهی 2088 دلار کانادا در هفته

کار در کانادا برای ایرانیان

موانعی که ایرانیان برای کاریابی در کانادا با آن مواجه هستند عموما به 3 دسته تقسیم می شوند:

 • عدم تجربه کار در کانادا که بزرگترین چالش برای استخدام شدن میباشد
 • عدم مسلط بودن بر زبان انگلیسی ( IELTS ) یا فرانسوی
 • کارفرمایان کانادایی تمایل دارند تا فردی را استخدام کنند که مدرک خود را از کانادا اخذ کرده باشد

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2020

کشور کانادا در سال 2020 نسبت به مشاغل زیر نیازمند نیروی کار است:

 • نماینده فروش و بازاریاب
 • حسابدار و امور مالی
 • مهندس IT
 • مهندس نرم افزار
 • مهندس شیمی
 • مهندس عمران
 • مهندس صنایع
 • مهندس برق
 • پزشک
 • پرستار
 • مدیر پروژه ساختمانی
 • ماشین کار

شهر تورنتو یکی از بهترین شهرهای کانادا

مهاجرت به تورنتو

اولین انتخاب بسیاری از ایرانیان برای زندگی تورنتو می باشد.از نظر دمای هوایی این شهر در تابستان تا 36 درجه سانتی گراد می باشد و در زمستان تا -15 درجه نیز کاهش دما دارد. اکثر مراکز همچون مراکز بیمه بانک و خدمات درمانی و مالی در این شهر قرار دارد. از معایب زندگی در این شهر می توان به بالا بودن هزینه اجاره و خرید ملک اشاره کرد.شهر تورنتو پس از ونکوور دومین شهر پر اهمیت و گران قیمت کانادا به شمار می رود.

این که با توجه به گران بودن این شهر باز هم مرکز توجه بسیاری از مهاجرین است تنها یک دلیل دارد و آن هم این امر می باشد که بسیار از مراکز دانشگاهی و موقعیت های کاری در این شهر واقع شده است از طرفی دسترسی به مراکز فارسی زبان و موسسات فرهنگی فارسی زبان در این شهر بسیار راحت می باشد و از همین رو این امر بر محبوبیت شهر تورنتو در میان ایرانیان بیش از پیش افزوده است.

میانگین هزینه های زندگی در تورنتو کانادا را می توانید در پیج اینستاگرام ما مطالعه نمایید

هزینه زندگی در کانادا

شهر ونکوور از بهترین شهرهای کانادا

مهاجرت به ونکوور کانادا

ونکوور در استان بریتیش کلمیبیا مقصد بعدی بسیاری از مهاجرین به کانادا است. ونکوور تنها شهر بزرگ کانادا به شمار می رود که آب و هوایی بسیار معتدل دارد و به دلیل آب و هوای مناسب بسیار مورد توجه مهاجران است از طرفی تنها 11 روز در سال در این شهر بارندگی برف مشاهده می شود. از طرفی چند فرهنگی بودن این شهر باعث شده زندگی در این شهر برای مهاجران راحت باشد. سیستم حمل و نقل گسترده در این شهر از حجم ترافیک در ونکوور تا حد بسیاری کاسته است. وجود دانشگاه های همچون بریتیش کلمبیا و دانشگاه سیمون بر محبوبیت ونکوور بیش از پیش افزوده است.

شهر مونترال کانادا

تحصیل در دانشگاه مکگیل مونترال کانادا

یکی دیگر از بهترین شهرهای کانادا شهر مونترال است که در ردیف شهرهای غالبا فرانسوی زبان این کشور به شمار می رود.اکثر مراکز دولتی و عمومی این شهر به زبان فرانسه صحبت می کنند. از نظر شرایط آب و هوایی به نسبت تورنتو شرایط نسبتا ناپایدار و سختی دارد از طرفی هزینه های مسکن در این شهر بسیار پایین تر از سایر شهرهاست و همین امر از محاسن قابل توجه مونترال می باشد. شهر مونترال به عنوان شهر محبوب دانشجویان شناخته می شود و لقب دانشجویی ترین شهر کانادا را به خود اختصاص داده است. علت محبوبیت این شهر در بین دانشجویان تنوع رشته های دانشگاهی متعدد است. از طرفی مراکز تفریحی مناسب و شرایط آب و هوایی مطلوب سبب شده این شهر سالانه پذیرایی دانشجویان بسیاری باشد، همچنین درسال های اخیر شهر مونترال لقب بهترین شهر برای زندگی را به خود اختصاص داده است.

شهر کلگری یکی از بهترین شهرهای کانادا

مهاجرت به کلگری کانادا

این شهر از شهرهای معروف و پرطرفدار در استان البرتا می باشد که در کوهپایه های کوه راکی قرار گرفته است از ویژگی های این شهر می توان به آب و هوای مناسب و فضاهای تفریحی متنوع همانند پارک ها و کوه ها و رودخانه ها اشاره کرد. علت اصلی انتخاب کلگری توسط مهاجران پایین بودن نرخ مالیات در این شهر و از طرفی پایین بودن هزینه مسکن کلگری می توان اشاره کرد. همین طور وجود صنایع نفت و گاز و صنایع کشاورزی تا حد زیادی متخصصان این مشاغل را به خود جلب می کند.

شهر ساسکاچوان کانادا

مهاجرت به ساسکاچوان کانادا

این شهر در ردیف شهرهای چند فرهنگی کانادا شناخته می شود.این شهر به شهر پل ها شهرت دارد و دلیل آن هم اینست که رودخانه ساسکاچوان از وسط این شهر میگذرد که همین امر سبب شده تا پل های متعددی روی این رودخانه ساخته شود. در زمینه حمل و نقل و انرژی و معدن در این شهر فرصت های شغلی بسیار مناسبی دیده می شود. میزان بارندگی در شهر ساسکاچوان بسیار بالاست. به طور میانگین می توان گفت که دمای هوا در فصل پاییز در این کشور همواره کمتر از 7درجه سانتی و در زمستان نیز به ندرت دمای هوا به صفر درجه می رسد. ساسکاچوان یک شهر مناسب جهت تحصیل در این کشور است اما باید به این نکته اشاره کرد که سرمای هوا همواره نکته ای آزار دهنده در این شهر خواهد بود.

اگر علاقه مند به مهاجرت به کانادا و زندگی در بهترین شهرهای کانادا و در نهایت اخذ پاسپورت کانادایی هستید پیشنهاد می نماییم در خصوص طرق و شیوه های مهاجرت به کانادا اطلاع کامل کسب نمایید و در نهایت با مشاوره و تشخیص کارشناسان موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر اقدام به پروسه مهم مهاجرت نمایید.

سوالات شما در مورد هزینه و زندگی در کانادا

برخی از سوالات شما در مورد هزینه زندگی در کانادا در سال 2020 عبارتند از:

متوسط حقوق در کانادا برای هزینه های زندگی چقدر می باشد؟

متوسط حقوق خوب در کانادا 39000$ (دلار) در سال یا 20$ (دلار) در ساعت است. بر اساس سطح علمی از 23400$ (دلار) در سال شروع می شود در حالی که بیشتر کارگران با تجربه 66.300$ (دلار) در سال درآمد دارند.

ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی کدامند؟

مونترال، کبک، همیلتون، انتاریو، ابوتسفورد، هالیفاکس، نوا اسکوشیا. باری، انتاریو متوسط اجاره ماهانه 1312$ (دلار)، ادمونتون، آلبرتا متوسط اجاره ماهانه 1314$ (دلار) و وینیپگ، مانیتوبا متوسط اجاره ماهانه 1362$ (دلار) می باشد.

کدام شهرها در کانادا دارای بیشترین بازار کار هستند؟

شهر کبک QC، مونکتون NB، ونکوور، ادمونتون AB، تورنتو، کینگستون، لندن و وینیپگ.

آیا کانادا کشوری امن و آرامش بخش برای زندگی می باشد؟

براساس گزارشات جدید، کانادا یکی از مناطق آرام و بدون درگیری برای زندگی در جهان است. در حقیقت، براساس شاخص جهانی صلح 2017 (GPI)، کانادا هشتمین کشور صلح آمیز جهان است.

برای زندگی در کانادا در سال 2020 چه میزان هزینه لازم است؟

متخصصان می گویند که کانادایی ها با 250000$ (دلار) در سال می توانند راحت زندگی کنند. این هزینه ها شامل خوراک، حمل نقل، اجاره مسکن، تفریحات و سرگرمی می باشد.

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی و کار کدامند؟

تورنتو پر جمعیت ترین شهر کانادا و در مرکز آنتاریو می باشد. ونکوور شهر بندری کانادا در غرب می باشد و در ایالت بریتیش کلمبیا واقع شده است. مونترال دومین شهر پر جمعیت کانادا و دارای شهر فرانسوی زبانی به نام کبک می باشد. کلگری در استان آلبرتا واقع شده است و کشور کوهپایه ای در کانادا می باشد.

 

شرایط ویزای مولتیپل کانادا را می توانید در پیج اینستاگرام ما مطالعه نمایید

ویزای مولتیپل کانادا

سوالات شما در مورد شهرهای کانادا

برخی از سوالات شما در مورد شهر های کانادا:

فقیرترین شهر کانادا کدام است؟

بر اساس آمار استان کبک با سرعت بسیار زیاد تبدیل به فقیرترین استان کانادا شده است.

پر جمعیت ترین و محبوب ترین شهرهای کانادا کدامند؟

تورنتو با جمعیتی بالغ بر 5,429,524 پر جمعیت ترین شهر کانادا، مونترال با جمعیتی بالغ بر 3,519,595 دومین شهر پر جمعیت در کانادا، ونکوور با جمعیتی بالغ بر 2,264,823، کلگری با جمعیتی بالغ بر 1,237,656، ادمونتون با جمعیتی بالغ بر 1,062,643.

بهترین شهرهای کانادا برای اخذ اقامت کدامند؟

بر اساس آمار BMO ونکوور، نورنتو و مونترال از بهترین و رایج ترین شهرهای کانادا برای زندگی هستند و هر شهر کانادا دارای فرهنگ، جاذبه گردشگری و شرایط زندگی منحصر به فرد خود می باشد.

زیباترین شهرهای کانادا کدامند؟

زیباترین شهرهای کانادا که دارای جاذبه های گردشگری فوق العاده می باشد عبارت اند از مونترال (کبک)، اتاوا، آنتاریو، ونکوور، مانیتونبا، کلگری.