دایانا مهاجر

مهاجرت به فنلاند

فنلاند کشوری سرد. و اروپایی است. با پنج ‌و ‌نیم میلیون نفر. جمعیت. که در منطقه اسکاندیناوی. می باشد. که یکی از با کیفیت‌ترین. سیستم‌های آموزشی. در جهان را دارد. و رتبه رفاه اجتماعی. و امید به زندگی آن. قابل‌ توجه است. برای آشنایی. بیشتر با کشور فنلاند. و مهاجرت به فنلاند. مطالب زیر را بخوانید:

مهاجرت به فنلاند

زندگی در فنلاند

فنلاند کشوری زیبا. و قدرتمند. در منطقه اسکاندیناوی. است. که در بخش شمال اروپا. قرار دارد. پایتخت این کشور. شهر زیبا. و بزرگ هلسینکی می باشد. این کشور. از نظر صنعتی، قدرت زیادی. داشته. و از نظر مساحت. رتبه 8 در اروپا را دارد. کشور فنلاند. از سمت شمال با نروژ. از سمت شرق با روسیه. و از سمت غرب با سوئد. هم مرز است. در صورتی. که متقاضی. از نظر مهارت. در وضعیت پایین. باشد. دستمزد وی 1800. یورو در ماه. و در صورتی. که مهارت بالایی. داشته باشد. دستمزد وی. حدودا 4250 یورو در ماه.  می‌شود.

اقامت در فنلاند را می توانید در پیج اینستاگرام ما مطالعه نمایید

اقامت در فنلاند

اقامت دائم در فنلاند

میزان بهره‌وری. در کشور فنلاند. بر اساس نقاط. شاخص 107.80 است. طبق آمار. به‌دست آمده. هزینه زندگی. یک نفر. در کشور فنلاند. برای هر ماه حدودا. 1000 یورو است. کشور فنلاند. یک کشور گران قیمت. است. و زندگی. در این کشور. به گونه ای. دشوار است. جهت مهاجرت. به فنلاند. شما می توانید. با ثبت شرکت. در کشور فنلاند. از اقامت. صد در صد این کشور. بهره مند شوید.

در واقع ثبت شرکت.  جهت مهاجرت. به فنلاند. نیازی به شریک محلی. ندارد. و شما در این روش. می‌توانید. اقامت طولانی. داشته باشید.  پس از سه سال. شرایطی فراهم. می‌شود. که درخواست اقامت دائم. صورت بگیرد. و پس از 5 سال. اجازه دارید. که درخواست. اخذ پاسپورت. این کشور. را ارائه دهید.

مزایای زندگی در فنلاند

آنچه قبل از مهاجرت به فنلاند. باید دانست:

سیستم آموزشی در مدارس. و دانشگاه ها. بدون هزینه است. و سطح علمی. بالایی دارند. سیستم آموزشی. قوی. در تمام مقاطع. تحصیلی. فنلاند. را کشوری مناسب. برای تحصیل کردن. کرده است.

داشتن نرخ بیکاری. نزدیک به 9 درصد. فنلاند را برای مهاجرت. کاری. نیز مناسب می کند. میزان حقوق. و در آمد ماهیانه. 4250. یورو نیز نشان دهنده. بالا بودن. میزان در آمد. در کشور فنلاند. است.

مردم فنلاند. به محیط زیست. بسیار اهمیت می دهند. و فنلاند. دارای آب و هوا. و محیط زیست. بسیار تمیزی است.

فنلاند دارای مناطق. بسیار زیبای. طبیعی است. یخچال ها. شفق های قطبی. دریاچه های شفاف. جنگلها و… فنلاند را. دارای طبیعتی. زیبا کرده است.

فنلاند کشوری. پر از ارامش. امن و بدون جرم. و جنایت است. محیطی امن برای زندگی.

هزینه زندگی در کشور فنلاند

کشور فنلاند. یک کشور گران قیمت. و لوکس. برای زندگی است. و این موضوع. نیز سبب شده. است. که اغلب افراد. جهت مهاجرت. به فنلاند. روش سرمایه گذاری. در فنلاند. را انتخاب کنند. در اینجا به چند. نمونه از هزینه‌های زندگی. در این کشور. می ‌پردازیم.:

هزینه روزمره در فنلاند

 • هزینه آب و برق و گاز. مصرفی. در کشور فنلاند. در یک آپارتمان. 85 متری. حدود 133.32. یورو برای هر ماه. تعیین شده است.
 • تعرفه ای که. برای یک دقیقه مکالمه. با تلفن اعتباری. در نظر گرفته شده‌. 0.07 یورو است.
 • شما برای خرید. یک عدد بلیط سینم.ا در کشور فنلاند. باید 14.00 یورو هزینه. پرداخت کنید.
 • شما همچنین برای اجاره. یک ساعت زمین تنیس. در این کشور. باید 23.68 یورو. پرداخت کنید.

سایر هزینه ها در فنلاند

در صورتی که شما بخواهید. 

 • یک وعده غذا. در یک رستوران. گران قیمت. در کشور فنلاند. میل کنید. باید 12.00 یورو. هزینه کنید. 
 • حال اگر بخواهید. برای دو نفر. سه وعده غذا. در یک رستوران. معمولی. را لحاظ کنید. هزینه شما. 60.00 یورو. می‌شود.
 • شما برای خرید. یک بلیط یک ‌طرفه. حمل و نقل عمومی. باید 2.80 یورو. هزینه. در نظر داشته باشید. 
 • هزینه تاکسی. یک کیلومتری. در این کشور. 1.40یورو تعیین شده. است. 
 • هزینه تاکسی. برای. یک ساعت انتظار. 47.04 یورو. 
 • هزینه ی تاکسی. مبدا. 6.00 یورو ارزیابی. شده است.
هزینه زندگی در فنلاند

میانگین درآمد در فنلاند

کشور فنلاند. هرساله. نیاز به نیروی کار. دارد. و لیست مشاغل. مورد نیاز. خود را هرساله. اعلام می‌کند. 

 • لیست اول. به شغل هایی اختصاص. می‌یابد. که کشور فنلاند. نیاز فوری به آن دارد.
 • و لیست دوم. مربوط به شغل هایی. است. که نیاز کمتری. به این نیروها. دارد.

در صورتی که. شما بتوانید. در یکی از شغل های. لیست اول پذیرش. شوید. حقوق شما مانند. یک شهروند. کشور فنلاند. ارزیابی. می‌شود. و مطابق. با شهروندان.آن کشور حقوق دریافت میکنید.

 

شغل های مورد نیاز در فنلاند

یکی از شغل های. بسیار مهم. و مورد نیاز. در کشور فنلاند. تعمیر و تجهیزات. برق و لوازم الکترونیکی. است. این شغل از دسته. شغل هایی. میباشد. که شاید نیروی کار. مورد نیاز آن. در داخل کشور فنلاند. نیز وجود داشته باشد. اما نیروی کار ماهر. در این زمینه. کم دیده می‌شود. برای همین هرساله. این کشور. تقاضای نیروی ماهر. میکند. درآمد این شخص. در فنلاند نسبت به درآمد. شخصی در همین شغل. در ایران. حدود 29 درصد. بیشتر است.

شغل های پر درآمد

برنامه نویسی. و کار های مربوط. به آی‌ تی. و سخت افزار. از دیگر شغل های. پر درآمد. در کشور فنلاند. محسوب می‌شوند. درآمد این شغل ها. در فنلاند. 2 برابر ایران است. 

شایان ذکر است. که کشور فنلاند. یکی از کشورهایی. است. که امکانات مالی خوبی. برای کارآفرینی. هم فراهم ساخته. و کسانی که به قصد. درامد شرکت. و یا ایجاد کار. کشور فنلاند. را انتخاب. کرده‌اند. در این زمینه بسیار. موفق هستند. و پیشرفت خوبی. میکنند. توجه داشته باشید. که کشور فنلاند. یک کشور. گران‌قیمت. است. و هزینه زندگی. در این کشور بالا. است.

قیمت برخی کالاهای اساسی

علاقه مندان مهاجرت. به فنلاند. جالب است. بدانند:

 • بطری شیر. یک لیتری. 0.95 یورو.
 • یک قرص نان.500 گرمی. 1.81 یورو.
 • یک شانه تخم مرغ. 12 تایی. 1.98 یورو.
 • یک بسته پنیر محلی. 1 کیلوگرمی. 6.52. یورو.
 • یک کیلوگرم سیب. 2.10 یورو.
 • یک کیلو گرم. پرتقال. 1.66 یورو.
 • یک کیلو گرم. سیب زمینی. 0.88 یورو.
 • یک عدد. کاهو. 2.04 یورو.
 • یک پاکت سیگار. 7.40 یورو.
زندگی و خرید در فنلاند

اقتصاد در فنلاند

کشور فنلاند. یکی از کشورهای. توسعه یافته. و صنعتی دنیا. می باشد. و یکی از کشورهایی. است. که سعی در ریشه کن. کردن. فقر دارد. که تا امروز بسیار. موفق بوده است. در کشور فنلاند. سیستم های مالیاتی. نقش بسیار مهمی دارند. و بسیار سنگین‌اند.

در نظر داشته باشید. که اقتصاد کشور فنلاند. یک اقتصاد دو سویه است. یعنی اگر شما مالیات. بیشتری. پرداخت نمایید. درآمد و رفاه اجتماعی. شما بیشتر. می‌شود. مردم کشور فنلاند. در رفاه کامل مالی. زندگی می‌کنند. و کاهش بودجه های. اقتصادی. در این کشور بسیار. کم دیده می‌شود. رشد تولید ناخالص. اقتصاد در کشور فنلاند. به طور کلی بیش از 5 درصد. بوده. است. و این رقم نشان. می‌دهد. که کشور فنلاند. سعی دارد. که تولیدات داخلی. را جزو منابع درآمدزایی. خود قرار دهد. تولید ناخالص داخلی. در کشور فنلاند. یک بخش بسیار مهم. اقتصادی در این کشور. محسوب می‌شود.

صنعت و تجارت در فنلاند

مهاجرت به فنلاند. از طریق خدمات و کشاورزی. و صنعت بسیار پیشرفته. است. روال های تجاری. و داد و ستد. های اقتصادی. و مالی در کشور فنلاند. از دیگر بخش های. سودآور. این کشور هستند. صادرات این کشور. بیشترشامل. ماشین آلات صنعتی. و یا مواد شیمیایی. می‌شود.آهن آلات و کاغذ. و خمیر کاغذ. نیز جزو محصولات. صادراتی. این کشور هستند. مواد غذایی ارگانیک. از دسته محصولات. وارداتی کشور. فنلاند. محسوب  میشوند.

شرکای اصلی تجاری این کشور. 

 • آلمان
 • سوئد.
 • روسیه
 • ایلات متحده آمریکا.

می باشند. از بخش های قدرتمند. اقتصادی کشور فنلاند. می‌توان به رشد. تکنولوژی در این کشور. نیز اشاره کرد.

امنیت مالی و اقتصادی فنلاند

بانک های کشور فنلاند. یکی از امن‌ترین. فضاها برای سرمایه‌گذاری. هستند. در کشور فنلاند. فضا برای سرمایه گذاری. های کلان. به دو بخش. تقسیم شده است. دسته اول. سرمایه گذاری های روتین. و دسته دوم. سرمایه گذاری های کم. اما پیوسته است. در این کشور. سرمایه گذاری. های صنعتی رشد خوبی. داشته است. سرمایه‌گذاری های کلان. در زمینه‌ی آموزشی. نیز به سود بالایی. رسیده‌اند.

حداقل دستمزد در فنلاند

 

جدید ترین اخبار فنلاند. به ما نشان. می دهد. که دستمزد در هر ماه 3480.00. یورو اعلام شده. است. که بر اساس تولید. خدمات مهارت. بالا و پایین دسته‌بندی. می‌شود. نرخ بیکاری جوانان. حدود 20.40 درصد است. دستمزد در تولید. در کشور فنلاند. بر اساس نقاط شاخص. حدود 102.40 است.

سن بازنشستگی. در این کشور. هم برای آقایان و هم برای بانوان. 63 سال اعلام شده است. در این کشور. در صورتی که فرد. از نظر مهارت. در وضعیت پایین. باشد. دستمزد وی 19.80.00. یورو. و در صورتی که مهارت بالا. داشته باشد. دستمزد وی حدودا. 4250.00. یورو در ماه برآورد می‌شود. بهره‌وری. در کشور فنلاند. بر اساس نقاط شاخص. به طور کلی 107.00 است.

نرخ بیکاری در فنلاند

نرخ بیکاری در این کشور. حدود 7.00 اعلام شده است. این رقم در چندین سال. گذشته. در بدترین حالت. حدود 19 درصد. بوده است. در این کشور. حدود 2538.00 هزار نفر. شاغل هستند. که رقم بسیار خوبی است. و رشد 59 درصدی. داشته است. آمارها نشان می‌دهد. که نرخ مشارکت. نیروی کار. در کشور فنلاند. نیز 66.10 درصد اعلام. شده است. و نرخ بیکاری. بلند مدت. در این کشور. حدود 1.40 درصد است.

اجاره خانه در فنلاند

در صورتی که. قصد داشته باشید. یک آپارتمان. یک خوابه. در حومه شهر. اجاره کنید. باید 550. یورو هزینه کنید.

توجه داشته باشید. که در سطح شهر. خانه هایی وجود دارد. که از نظر کیفیت. و اقامت. وضعیت خوبی دارند. اما در لیست خانه های. اشتراکی قرار گرفته‌اند. 

خانه های اشتراکی. در این کشور. به خانه هایی گفته می‌شود. که در طول روز. اجاره داده می‌شوند. و شب ها. گزینه خوبی برای استراحت هستند. این خانه ها. برای اقامت موقت. افراد بوده. و از نظر هزینه. نسبت به سایر گزینه‌ها. ارزان‌تر است.

خرید ملک در فنلاند

خرید ملک در فنلاند

خرید ملک در کشور. فنلاند. یکی از روش های. سرمایه گذاری. و مهاجرت به فنلاند. محسوب می‌شود. که اگر از نظر قیمت. و موقعیت و مساحت. خانه در وضعیت مطلوبی. باشد. پس از دوره ای. به اقامت دائم. افراد بسیار کمک می‌کند. شما برای. خرید ملک در کشور فنلاند. برای هر متر مربع. در مرکز شهر. باید 6.992.63. یورو هزینه. در نظر داشته باشید. این هزینه در حومه شهر. 3.951.76 یورو خواهد بود.

هزینه‌ها برای خرید خانه. در فنلاند. باتوجه به متراژ تعیین. می‌شوند. و مراحل خرید خانه. در این کشور به این صورت. است. که شما مبلغی را در ابتدا. به عنوان پیش پرداخت. ارائه می‌دهید. و مابقی را. در سال های بعد.. به عنوان مبلغ اضافه. در نظر می‌گیرید. در نظر داشته باشید. که این آپارتمان ها. در ابتدا به نام شما. سند می خورند.

بیمه و تسهیلات درمانی در فنلاند

از جمله موارد مهم بیمه. در این کشور. داشتن. بیمه و تسهیلات درمانی. در این کشور. پیشرفته میباشد. این بیمه. برای کودکان. از مزایای بالایی. برخوردار. است. به طوری که افراد. می‌توانند. کودکان خود. را از بدو تولد. بیمه کنند. و چشم و گوش. و دندان. و وضعیت جسمی. آن‌ها. را به طور دقیق. ارزیابی کنند. تسهیلات درمانی. در کشور فنلاند. بسیار مهم است. و دولت این کشور. سرمایه گذاری. های زیادی. در این زمینه. صورت داده است. افراد برای. دریافت درمان. و تسهیلات. بیمه‌ای. در این کشور باید. در ماه مبلغ. مشخصی. را در نظر بگیرند.

مهاجرت به فنلاند از طریق کار

در صورتی که. برای کار. به کشور فنلاند. می‌روید. و از این طریق. می خواهید. به فنلاند مهاجرت کنید. می‌توانید از خدمات درمانی. بخش عمومی. این کشور استفاده نمایید. خدمات درمان در کشور. فنلاند. به زبان های فنلاندی. و سوئدی. صورت می‌گیرد. در این کشور. بیمه‌ای. در بخش های بهداشت. و توانبخشی. مراقبت های درمانی. اتباع خارجی. مراقبت های. درون و برون مرزی. و همین‌طور اصطلاحات. پزشکی و درمانی. وجود دارد. خدمات درمانی عمومی. شامل درمانگاه. پزشکی عمومی. پرستاری. و .. است. منابع مالیاتی. نیز در این زمینه. بسیار دیده می‌شود. در درمانگاه های. دولتی. شرایط برای. درمان دهان و دندان. دیده نمی‌شود.

خدمات بانکی و مالی در فنلاند

مردم فنلاند دارای. امن ترین. بانک های جهان هستند. و علت رشد اقتصادی. در این کشور. نیز وجود. همین. فضای امنیتی. است. برخی از بانک های. این کشور. برای افتتاح حساب. برای ساکنان غیر دائمی. در این کشور. سخت‌گیری هایی. دارند. که مشکل ساز. خواهد بود. تعدادی. بانک های. مخصوص مهاجران. در فنلاند. دیده می‌شود. که اجازه می‌دهد. بتوانید امکانات پرداخت آنلاین. و موبایل. و قبوض را نیز فراهم. سازید. امکان احراز. هویت. و گرفتن کارت. های مالیاتی. نیز در این بانک‌ها. وجود دارد.

حمل و نقل در فنلاند

متقاضیان برای. حمل و نقل در کشور. فنلاند. نیاز به تهیه. بلیط دارند. و معمولا از پول نقد. در این کشور. استفاده نمیکنند. در این کشور. اگر شما بخواهید. بلیط یک طرفه. روزانه. خریداری کنید. باید حدود 2.80. یورو. هزینه در نظر بگیرید. اگر بخواهید. در هزینه‌هایتان صرفه جویی کنید. می‌توانید از بلیط ماهانه. به ارزش 54.85 یورو. نیز استفاده کنید.

جابجایی با تاکسی. در کشور فنلاند. به اندازه یک. کیلومتر 1.40 یورو. و جابه‌جایی. با تاکسی با یک ساعت. انتظار. 47.04 یورو. هزینه خواهد. داشت. قیمت یک لیتر. بنزین در فنلاند. 1.54 یورو تعیین. شده است. فنلاند. از جمله کشورهای. مطمئن. در زمینه حمل و نقل. و جابجایی. شهری می باشد.

گواهینامه و خرید ماشین در فنلاند

فرد برای خرید. یک ماشین در فنلاند. باید در ابتدا معاینه فنی. را بگذراند. فرقی نمی‌کند. ماشین صفر. باشد. و یا دست دوم. در هر صورت. باید معاینه فنی. داشته باشد. همچنین. نیاز است. که یک مکانیک. خبره نیز آن را مورد ارزیابی. قرار دهد. اخذ گواهینامه. نیز در فنلاند. نیاز به آزمون عملی. و تئوری دارد.

قوانین فنلاند

تشابهات قوانین فنلاند با ایران.

احوال‌پرسی. در فنلاند. عموماً با دست دادن. و ارتباط چشمی. آغاز می‌شود. این موضوع در ایران. نیز وجود دارد.
در فرهنگ غذاخوری. مردم فنلاند. استفاده. از گوشت بسیار. مهم است. موارد ممنوعه در فنلاند. در کشور فنلاند. حق ندارید. کسی را به خاطر. زبان. و یا لهجه‌ای که دارد. مسخره کنید. این کار یک بی‌احترامی. بزرگ محسوب شده. و مؤاخذه می‌شوید.
در این کشور. حق ندارید. کودکان را مجبور. به کار کنید. آنها باید تحصیل کنند.

قوانین مهاجرتی فنلاند

مدارک برای ازدواج

دسته اول شامل. مدارک هویتی. پاسپورت ، شناسنامه. عکس و سند ازدواج. میباشد. که داشتن. این مدارک. در ایران. هم رایج می باشد.
دسته دوم مدارکی. هستند. که همسر متقاضی. در کشور فنلاند. دارد. که شامل. برگه‌های شهرداری. و برگه های مالیاتی است.
دسته سوم. مدارکی است. که واقعی بودن ازدواج. را مشخص نماید. که شاید. این مرحله کمی. دشوار باشد. این مدارک. می‌تواند. پرینت شماره تلفن. باشد. و یا عکس های مشترکی. که در طول نامزدی. گرفته شده است. 

توجه داشته باشید. که این موضوع. از سوی مأموران سفارت. بسیار دقیق. ارزیابی می‌شود.

هنر مردم فنلاند

ماکت سازی یکی. از هنرهای مشهور. در فنلاند است. که اغلب در رشته های. معماری دیده. می‌شود. ساخت ماکت. ساختمان های. این کشور. به شکل سه بعدی. و چند بعدی. از نظر زیبایی. در دنیا شهرت دارد. بانوان. در فنلاند. به این هنر. علاقه بیشتری دارند.

در فنلاند تئاتر. و نمایش‌های گروهی. و خیابانی بسیار. دیده می‌شود. و به بخشی. از فرهنگ این کشور. تبدیل شده است. ادبیات و شعرخوانی. از دیگر بخش های. هنری. پرطرفدار. در فنلاند هستند. 

نوع پوشش مردم فنلاند

در این کشور حجاب آزاد است. اما به دلیل برودت. هوا. استفاده از لباس های. پوشیده. بسیار دیده می‌شود.
افراد معمولا. از لباس های پشمی. بزرگ. استفاده می‌کنند. و اغلب کاپشن های. بادی به تن دارند.

اعیاد و تعطیلات رسمی در فنلاند

 • 1 ژانویه در فنلاند:

روز آغاز سال نو است. در این تاریخ کل کشور. تعطیل شده. و افراد مشغول. به خواندن دعای سال جدید. می‌شوند.

 • 6 ژانویه در فنلاند:

روز صبح بخیر است. صبح بخیر در فنلاند. به روزی. گفته می‌شود. که افراد سعی می‌کنند. صبحانه را با هم صرف کنند. که البته هدف اصلی. این روز دور هم جمع شدن. است.

 • 14 فوریه در فنلاند:

روز ولنتاین است.در این روز مردم. به عزیزان خود. گل و شیرینی و هدیه می‌دهند.

 • 30 آوریل در فنلاند:

مشهور به شب زنده داری. است. و مشخص است. که در این روز. افراد می بایست. در کنار هم جمع شده. و ساعات خوشی. را بگذرانند.

 • 1 نوامبر در فنلاند:

روز پرستار. و تعطیل رسمی است. و تعطیلی این روز. به پاس تشکر. از زحمات پرستاران. است.

 • 25 دسامبر در فنلاند:

روز کریسمس نام دارد. که عید مردم. این کشور است.

خرافات بین مردم فنلاند

مردم این کشور خرافات. زیادی درمورد کلمات دارند. و بعضی از کلمات. را در برخی. از زمان ها استفاده. نمی‌کنند. زیرا معتقد هستند. که برایشان. مرگ. به همراه خواهد. داشت. مردم خرید خانه. در کشور فنلاند. را با دعا کردن. آغاز می‌کنند.

تشابهات فرهنگی فنلاند با ایران

یک فرهنگ جالب مردم. فنلاند این است. که در انتخاب. کلمات خود. بسیار دقت می‌کنند. و معتقد. هستند. که کلام باید از سکوت. با ارزش تر. باشد.
مردم کشور. فنلاند. بسیار. وطن پرست هستند. این رفتار. در بین مردم ایران. نیز دیده می‌شود.
مردم کشور فنلاند. مانند ایران. به ورزش اهمیت زیادی. می‌دهند. و غرور زیادی. در رشته های ورزشی. مختلف دارند.

دین در کشور فنلاند

 • حدود 70 درصد. از جمعیت کشور. فنلاند. مسیحی کاتولیک.
 • 1 درصد. افراد. مسیحی ارتدوکس.
 • 27 درصد. بی دین. بوده.
 • گرایش به سایر. ادیان. در این کشور. کمتر از 1 درصد.

شایعات در مورد فنلاند

اینکه بانوان. در فنلاند. وارد پست های مهم. سیاسی نمی‌شوند. کاملا. نا معتبر و دروغ. می باشد. در فنلاند. نگرش‌های مرد سالارانه. دیده نمی‌شود. و نباید شایعات. در این زمینه. را باور کنید.

غذاهای فنلاند

ماهی دودی

یکی از خوش‌طعم ترین. غذاهای کشور فنلاند. به حساب می آید. که به وفور. در بازار. یافته می شود. و به صورت کبابی. نیز سرو می‌شود. این غذا بسیار اشتها. آور است.

گوشت گوزن

مردم این کشور. به گوشت گوزن. بسیار علاقه دارند. گوشت گوزن. یکی از غنی ترین. منابع پروتئینی. محسوب می‌شود. و سرشار از امگا. 3. امگا 6 و روی است.

پای کارلین

از سنتی‌ترین غذاهای فنلاند. است. این غذا از نان. های کوچک. و پوره سیب زمینی. تهیه می شود. و در آن. از ریشه سبزیجات. نیز استفاده می‌شود.

فرنی

به عنوان یک وعده صبحانه. در فنلاند. محسوب می‌شود. که با کره و مارمالاد. سرو می‌شود. فرنی همراه. با میوه های. خشک شده. آجیل، شکر. خامه و برنج. سیاه تهیه می‌شود.

پای بلوبری

یک غذا با ساور. کریم, و یا ماست. است. که به عنوان. دسر. استفاده. می‌شود. این غذا اغلب خشک. و بیسکوییتی. شکل است.

تمشک وحشی

در جنگل های شمالی. کشور فنلاند. یافت می‌شود. و مزه ترشی دارد. این تمشک ها. که سرشار. از آنتی اکسیدان. هستند. اغلب نارنجی رنگ. بوده. و برای دسر. از آن‌ها. استفاده می‌شود.

طبیعت در فنلاند

تفریح در فنلاند

فنلاند جزء کشورهای سردسیر. جهان است. بنابراین تفریح. در این کشور. بیشتر جنبه. ورزش های. زمستانی دارد. زمستان ها. در این کشور طولانی. و وسیع می باشد. و خانه ها و فضای برفی موجود. اجازه اسکی. روی یخ. را فراهم می‌سازد.

پارک ملی نوکسیو. یکی از پارک های فنلاند. است. که با ورود به آن ابرها. را زیر پای خود. احساس میکنید.

فنلاند از مناطق تفریحی. و جاذبه های دیدنی. بسیاری برخوردار می باشد.

ورزش در فنلاند

سونا یکی از ورزش های. ابداع شده. توسط مردم فنلاند. است. این ورزش. که. در دنیا. شهرت دارد. توانسته. در جنبه های. مفهومی نیز وارد شود.

امنیت در فنلاند

کشور فنلاند. از جمله کشور های. امن. می باشد. که علاو بر. امنیت اجتماعی. امنیت اقتصادی. و کاری. در این کشور. به چشم می‌خورد. یعنی شما. از لحاظ کاری. نیز نگرانی.‌ نخواهید داشت. و در طول روز هفت. ساعت و نیم. در یک فضای بسیار آرام. مشغول به کار خواهید بود.

در این کشور سلامت. روح و جسم. از امنیت بالایی برخوردار است. که امنیت داشتن. از ویژگی های مثبت. این کشور است. نبودن ترافیک زیاد. در این کشور. خطراتی. که در مسیر حمل و نقل. دیده می‌شود. را نیز بسیار کمتر از قبل. کرده است.

طبیعت در فنلاند

جنگل های فنلاند. در غروب آفتاب. از دیگر دیدنی. های. این کشور. زیبا محسوب. می‌شود.
در فنلاند اتاقک. های شیشه ای. زیبایی. وجود دارد. این اتاقک ها. اغلب. به صورتی طراحی. شده‌اند. که بخش های. بیرونی. آن‌ هر یک. دارای. زاویه های. مشخصی هستند. این اتاقک. ها بسیار. گرم بوده. و برای مسافرانی. که قصد. اقامت کوتاه. در فنلاند دارند. بسیار عالی. است.
قلعه باستانی. هام در فنلاند. از قلعه های دیدنی. در این کشور. است. که دارای فضای آبی. بسیار دل انگیزی. بوده. و جزو تفریحات. بسیار جذاب. در فنلاند. محسوب می‌شود.
مراکز تجاری. کشور فنلاند. نیز بسیار. زیبا. و خوش رنگ هستند. و مشخصا بازدید. از این مراکز. تجاری. می‌تواند. شما را با فضای مدرن. فنلاند آشنا نماید.