دایانا مهاجر

قوانین مهاجرتی به یونان

در این مقاله که توسط متخصصان دایانا مهاجر تهیه شده است. شما را با کشور زیبای یونان. و قوانین مهاجرتی یونان آشنا خواهیم کرد. زادگاه المپیک و مهد تمدن. جمهوری یونان کشوری است در جنوب شرقی اروپا که. از شرق با ترکیه و از شمال با بلغارستان و آلبانی همسایگی دارد. 

یونان تابستان های گرم و زمستان های سردی دارد. مهاجرت به کشور یونان در دهه اخیر به دلیل گسترش زیرساخت های تجاری و اقتصادی. در این کشور افزایش فوق العاده چشمگیری داشته. و مورد توجه بسیاری از افراد برای مهاجرت قرار گرفته است. 

کشور یونان رشد اقتصادی و رشد تولید ناخالص داخلی بسیار بیشتری نسبت به. باقی اعضای اتحادیه اروپا در سال های اخیر داشته است. صنعت گردشگری در کشور یونان یکی از پر درآمد ترین منابع درآمد این کشور به حساب می آید. و حدود %20 از سهم تولید ناخالص داخلی این کشور را در بر می گیرد.

قوانین مهاجرتی یونان

شرایط و ضوابط کلی مهاجرت به یونان

بدلیل قوانین مهاجرتی یونان. این کشور، کشوری مهاجرپذیری محسوب می شود. جمعیت کل یونان کمی بیشتر از 1000000 است که. بیشتر این جمعیت در پایتخت این کشور یعنی آتن متمرکز شده است. واحد پولی این کشور متمدن نیز مثل بسیاری از کشورهای جهان (یورو) می باشد. 

هر سال افراد زیادی از سراسر جهان به قصد تحصیل، کار، سرمایه گذاری و… ویزای اقامت یونان را. اخذ و به این کشور مهاجرت می کنند. خوب است بدانید که شما با پاسپورت یونان می توانید. به بیش از 160 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنید. بیشترین جمعیت مهاجران در کشور یونان از کشورهای آلبانی، ایران، ترکیه، مصر و عراق تشکیل شده است.       یونان همچنین یکی از کشور های کم خرج و مناسب برای زندگی میباشد.

مهاجرت به یونان از راه تمکن مالی

طبق قوانین مهاجرتی یونان. روش مهاجرت از طریق  تمکن مالی یونان ارزانترین. و آسان ترین راه مهاجرتی جهت اخذ اقامت یونان میباشد. بر خلاف راه های سخت. مانند تمکن مالی کشورهای اتریش و فرانسه و غیره که. عملا راهی نشدنی میباشد. میتوان گفت راه اقامت یونان از طریق تمکن مالی بهترین و ممکن ترین راه اقامت میباشد.

قوانین مهاجرتی کشور یونان را با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه فرمایید 

کشور یونان

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری در بخش املاک اقامت 5 ساله. و در بخش سرمایه گذاری و کارآفرینی در یونان اقامت 10 ساله برای فرد سرمایه‌گذار در بر دارد. به دلیل هزینه ‌های بالا این گزینه صرفاً برای افراد ثروتمند و دارای ارزش خالص بالا می باشد. که می توانند به واسطه خرید ملک یا سرمایه گذاری با مبالغ مشخص. در کشور یونان اخذ اقامت این کشور را از دولت یونان طلب کنند. برای اخذ اقامت دائم یونان از این طریق یا از طریق سرمایه گذاری های دیگر. حداقل سرمایه لازم 250000€ (یورو) می باشد که. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی که برنامه اقامت سرمایه گذار ارائه می دهند، بسیار ارزان در می آید.

راه آسان برای مهاجرت به یونان

خود حمایتی راهی آسان و راحت برای مهاجرت به یونان:

این امکان برای متقاضیان فراهم است که. از طریق برنامه خود حمایتی یا تمکن مالی (ویزای FIV) خود را به یونان برسانند. تا اقامت یونانی کسب کنند.

امتیازات مهاجرت به کشور یونان:

 • آزادی مسافرت به ناحیه شنگن
 • اقامت اروپایی
 • بهره مندی از خدمات عمومی 
 • اقامت کل خانواده اما به جز کار 

 ویزای FIV توسط دولت این کشور برای مدت 2 سال صادر شده است. اما به شرط حفظ سطح درآمد (پاسیو) از امکان تمدید مجدد برخوردار میباشد. شرایط درآمدی متقاضیان جهت دریافت این نوع ویزای مهاجرتی یونان در سال 2021 به این قرار است.

 برنامه تمکن مالی یونان 2021. میزان هزینه متقاضی (بیش از 2000€ یورو)

 1. همسر 500€ (یورو)
 2. فرزند زیر 18 سال 500€ (یورو)
 3. هزینه درخواست ویزای ورود (اقامت طولانی) 450€ (یورو). برای متقاضی اصلی و رایگان برای فرزندان خردسال
 4. هزینه درخواست مجوز اقامت 16€ (یورو)شس

مهاجرت به یونان از طریق کار

درباره بازار کار یونان میتوان به یک واقعیت تلخ اشاره کرد. اینکه شرایط کاری در یونان همانند حال و روز اقتصادی این کشور چندان مناسب مهاجران خارجی نمی باشد. نرخ بیکاری بالاتر از متوسط اروپایی، متوسط درآمدی پایین تر از متوسط اروپایی. هزینه زندگی بالا و … . همگی یونان را به مقصد کاری نامطلوبی برای مهاجران خارجی تبدیل می کند. اما با این حال ظاهرا از امسال و با تعهدات دولت یونان وضعیت کار در این کشور تغییر یافته. و از وضعیت بهتری برخوردار شده است. مشاهده میشود، که نرخ بیکاری درحال کاهش است.

در حقیقت، کشور یونان برای مهاجران خارجی ابتدا ویزای ورود به یونان. و سپس اجازه کار و اقامت در این کشور را صادر می ‌کند. ظرف مدت 30 روز از زمانی که شما وارد کشور یونان می ‌شوید. باید برای اجازه کار در دفتر پلیس محلی یا شهرداری ها ثبت نام کنید و درخواست دهید. این مجوزهای اقامت می توانند. با توجه به شرایط پرونده شما از 1 سال تا 5 سال معتبر باشند.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

برای ادامه تحصیل در یونان نیاز به هزینه زیادی داریم.  مهم ترین مطلب قبل از انتخاب این گزینه برای مهاجرت به یونان. بررسی بودجه خود و مقایسه درآمد با شرایط اقتصادی و هزینه های زندگی در کشور یونان است. 

به طور کلی لازم است: 

 • در یکی از دانشگاه‌ ها یا موسسات آموزش عالی کشور یونان پذیرفته شوید.
 • یک رشته تحصیلی خاص را انتخاب و وارد دانشگاه شوید.
 • باید بتوان تمکن مالی خود را به دولت یونان ثابت کرد.
 • شهریه دانشگاه به طور کامل در اول ترم تحصیلی باید پرداخت شود.
  هنگامی که این مراحل را با موفقیت پشت سر گذاشتید. اجازه اقامت برای زمان یک ساله به شما داده می شود. که می ‌توانید هر سال با مراجعه به دفاتر پلیس مهاجرت و سازمان آموزش و پرورش یونان. برای تمدید اعتبار جواز خود اقدام کنید. توجه داشته باشید که. بورسیه های تحصیلی در کشور یونان صرفا به افراد با استعداد با رزومه تحصیلی عالی پرداخت می شود. اگر قصد مهاجرت به یونان از طریق ویزای تحصیل را دارید. باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید.

اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج

در ابتدا باید بتوان ثابت کرد که. ازدواج با یک شهروند یونانی یا شهروند اتحادیه اروپا برای اخذ اقامت نیست. و با عشق و علاقه انجام می شود.

 پس مدارک زیر را باید آماده کنید:

 1. مدارک مربوط به تابعیت یونانی همسر
 2. ثبت ازدواج به صورت رسمی و قانونی در کشور یونان
 3. گواهی ازدواج
 4. کامل کردن درخواست ویزای خود
  خوب است بدانید برای تمام ازدواج های یونانی. مراحل اخذ ویزا به صورت رایگان خواهد بود. برای صدور ویزا از شما هزینه ای گرفته نمی شود. اما نکته مهمتر اینکه با وجود قبول تابعیت دوگانه. در کشور یونان و امکان اخذ پاسپورت دوم در این کشور. در حال حاضر ازدواج منجر به کسب تابعیت یونانی برای افراد نمی شود.

وضعیت دخل و خرج مهاجران در یونان

هزینه های زندگی در یونان به نسبت دیگر کشورهای اتحادیه اروپا کمی پایین تر است. اما باید توجه داشته باشیم که. به طور متوسط میزان حقوق ها نیز در این کشور پایین تر از سایر کشورهای اروپایی می باشد. دلیل این امر هم به نوعی مشخص شده است. و آن هم به دلیل طرح های ریاضتی و ورشکستگی اقتصادی. بنگاه های اقتصادی یونان در طی سالیان گذشته می باشد. بر این مبنا، شرایط متوسط درآمدی (خالص) یونانی ها حدود 729.66€ (یورو) می باشد. این در حالی است که متوسط هزینه زندگی ماهیانه. حدود 1000€ (یورو) است که این امر هرگز به مذاق شهروندان خارجی. مخصوصا کارگران ماهر خوش نمی آید.

سوالات متداول در خصوص مهاجرت به یونان

متقاضیان مهاجرت به یونان با سوالات زیر مواجه می شوند:                                                                                                          

1. بهترین روش برای مهاجرت به یونان چیست؟

 • از آنجایی که یونان وضعیت اقتصادی خوب و مساعدی ندارد. تحصیل و یا خرید ملک در این کشور می تواند منطقی و آسان ترین. مسیر ورود را برای افراد فراهم آورند.           2. مهم ترین دلایل افراد برای مهاجرت به یونان چیست؟
 • از آنجا که کشور یونان یکی از کشورهای عضو شنگن است. متقاضیان این کشور را  پلی برای رفتن به کشور های اروپایی و پیشرفت خود میدانند.
  3. آیا تحصیل در یونان ارزان قیمت است؟
 • دانشجویان اروپایی نیازی به پرداخت شهریه در یونان نخواهند داشت. یعنی تحصیل آنها رایگان میشود. اما دانشجویان غیر اروپایی باید سالیانه در حدود 1500€ (یورو) شهریه به دانشگاه پرداخت کنند.
  4. مهاجرت از طریق خرید ملک در یونان. به چه سرمایه اولیه ای نیاز دارد؟
 • خرید ملک در یونان حداقل به 250000€ (یورو) سرمایه نیاز خواهد داشت.
  5.چگونه می توان همراه با خانواده خود به صورت همزمان به یونان مهاجرت کرد؟
 • استفاده از دو روش مهاجرتی خرید ملک در این کشور. و یا تمکن مالی در یونان به متقاضیان این اجازه را میدهد.