دایانا مهاجر

قوانین مهاجرتی فنلاند

بدلیل قوانین مهاجرتی فنلاند می توان گفت که. یکی از کشور هایی است که. برای ادامه تحصیل در آن  متقاضیان زیادی وجود دارند. با دایانا مهاجر همراه باشید. تا به اطلاعات شما در خصوص دریافت. ویزا برای کشور فنلاند. و همچنین قوانین مهاجرتی فنلاند بیفزاییم. و شما را با قوانین مهاجرتی فنلاند بیشتر آشنا کنیم. 

در ابتدا این کشور را به شما عزیزان معرفی میکنیم. و بعد درباره مقصد نهایی به شما اطلاعات می دهیم.

قوانین مهاجرتی فنلاند

درباره کشور فنلاند

به چه دلیل به کشور فنلاند کشور جنگل و دریا می گویند.؟ 

فنلاند در طول جغرافیایی 22 تا 32 درجه. و عرض جغرافیایی 60 تا 70 درجه. در شمال اروپا واقع شده است. این کشور از شمال با نروژ. از شرق با روسیه و از غرب با سوئد همسایه است. حدود 10 درصد از خاک کشور فنلاند. دریاچه و 73 درصد آن نیز جنگل می باشد.

خلیج فنلاند در جنوب، خلیج بوتنی در غرب. و دریای بالتیک در جنوب غربی این کشور می باشد. 

مساحت این کشور 145338 کیلومتر مربع است. و حدود 643 هزار نفر جمعیت دارد. فنلاند جزو کشورهای حوزه شنگن است. و زبان رسمی مردم آن فنلاندی سوئدی است. واحد پول این کشور یورو است.

متقاضیانی که قصد مهاجرت. به فنلاند را دارند. برایشان راه و روش های زیادی وجود دارد. که در اینجا به شما عزیزان کمک میکنیم. تا راه بهتر را انتخاب کنید.

روش‌های مهاجرت به فنلاند

از روش های ساده و راحت برای مهاجرت. طبق قوانین مهاجرتی فنلاند می توان. به  مهاجرت تحصیلی به این کشور اشاره کرد. فنلاند همانند اکثر کشورها. دارای یک نظام آموزشی بین‌المللی است. خوب است بدانید که. تا سال 2017. حتی دانشجویان خارجی برای تحصیل. در این کشور هزینه ای پرداخت نمی کردند. اما از سال2017 به بعد. این قانون به کل عوض شد. و درحال حاضر دانشجویان خارجی تنها. از راه پرداخت شهریه می توانند. ادامه تحصیل دهند.

فنلاند کشوری با امکانات مجهز و پیشرفته. در زمینه تحصیلات می باشد. یکی از بهترین مزایای تحصیل در فنلاند. در مقطع کارشناسی این است. که افراد نیازی به ارائه دادن. مدرک آیلتس ندارند. اما ادامه دادن به زبان انگلیسی. برای ادامه تحصیل مشکلی به وجود نمی آورد. برای انجام این کار تنها باید. مصاحبه‌ای به زبان انگلیسی. از طرف دانشگاه مورد پذیرش. برای متقاضی دانشجو آماده شود. تا او بتواند ویزای تحصیلی را بگیرد.

هزینه مورد نیاز برای تحصیل

بودجه مورد نیاز برای تحصیل در فنلاند. بین 8 تا 10 هزار یورو می باشد. که بسیارهم مناسب می باشد. ازدیگر مزایای خوب تحصیل در فنلاند میتوان. به این اشاره کرد که. اگر دانشجویان خارجی بتوانند. به زبان فنلاندی مسلط باشند. این اجازه را دارند. که به طور رایگان. در آن کشور مشغول به تحصیل شوند. 

پس از اتمام دوره تحصیلی. تمامی دانشگاه ها شغل های مناسب. برای شروع به کار کردن را فراهم کرده اند.

مهاجرت کاری به فنلاند

بر اساس قوانین مهاجرتی فنلاند. ویزای کار از دیگر روش های اخذ اقامت برای کشور فنلاند می باشد. فرد متقاضی کار برای دریافت اقامت فنلاند. باید دعوت‌نامه کاری داشته باشد. پس باید از طرف کارفرما یک پیشنهاد کار یا Job Offer  دریافت کند. تا بتواند ویزای کاری را اخذ نماید.

طبق قوانین مهاجرتی فنلاند. و قوانین کار این کشور. پیشنهاد کاری تقریبا به مدت زمان 3 ماه. در کشور فنلاند آگهی می شود. و در صورتیکه در این 3 ماه. هیچ کدام از شهروندان فنلاندی. برای این کار اقدام نکنند. یا کسی واجد شرایط انجام آن کار نباشد. آن موقعیت شغلی به مدت 3 ماه دیگر. در تمامی کشورهای حوزه اتحادیه اروپا آگهی خواهد شد. در آخر اگر داوطلبی. برای آن شغل پیدا نشود. شهروندان خارجی. ( خارج از فنلاند و اتحادیه اروپا ) می‌توانند. برای وارد شدن به این شغل اقدام کنند. و به این روش ویزای کار دریافت کنند.

پیشنهاد کاری کارفرما در فنلاند

با توجه به گفته های بالا فهمیدید که. اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمایان فنلاندی. طبق قوانین مهاجرتی فنلاند بسیارسخت می باشد. در بعضی از کشورهای دیگر مانند: 

 • آلمان
 • اتریش

شرایطی دارند که. در آن برای متقاضی نیازی به ویزای کار نمی باشد. 

ویزای جستجوی کار Job Seeker آلمان. یا ویزای جستجوی کار Job Seeker اتریش از این دسته می باشند. فرد متقاضی با داشتن. این دو نوع ویزا دیگر نیازی به  پیشنهاد شغلی ندارند. و با یک ویزای 6 ماهه برای یافتن شغل مناسب میتواند. در آن کشور اقامت داشته باشد. ویزاهای جستجوی کار یا Job Seeker بیشترین میزان تقاضا را. در بین افراد متقاضی دارد.

اگر بتوانید شغل مناسبی در فنلاند پیدا کنید. زندگی در فنلاند برای شما بسیار فوق‌العاده. و راحت می باشد. در این کشور در سال 2021 نرخ بیکاری فنلاند. به پایین‌ترین سطح خود. یعنی  7 درصد رسیده. که بسیار پیشرفت خوبی می باشد.

مشاغل نیازمند به اجازه اقامت

مشاغلی که در فنلاند نیاز به اجازه اقامت دارند. عبارتند از:

 • آشپزی
 • نظافت
 • نگهداری کودک
 • نگهبانی خانه

برای کارگران فصلی نیز ویزا صادر می شود. اما به مدت 9 ماه. از نمونه های مشاغل فصلی میتوان به شغل های زیر اشاره کرد:

 • رسیدگی و مراقبت از جنگل
 • برگزاری فستیوال‌ها
 • کاشت گیاهان
مشاغل فنلاند

مهاجرت به فنلاند از طریق ازدواج

طبق قوانین مهاجرتی فنلاند. ازدواج با یک شهروند فنلاندی. از دیگر راه های اخذ اقامت برای این کشور می باشد. که دارای اقامت دائم فنلاند می باشد. فردی که با شخص فلاندی ازدواج کند. اقامت دائم این کشور را بدست می آورد.

پس از ازدواج دو طرف. تمام اسناد ازدواج را به سفارت کشور خود در کشور فنلاند می برند. و اقدام به دریافت ویزا برای این کشور می کنند. برای اخذ اقامت و ویزا این راه یکی از سریع ترین راه ها می باشد.

فردی که با شخصی که تبعیت فنلاند را دارد ازدواج کند. می تواند درخواست اقامت موقت بدهد. اما بعد از گذشت 5 سال نیز. اقامت دائم و سپس پاسپورت فنلاندی دریافت کند.

 البته برای این شیوه باید: تداوم و پایدار ماندن زندگی ثابت بماند.

مدارک لازم برای ازدواج با فرد فنلاندی

ویزای تولد فرزند

مدارک هویتی که طبق قوانین مهاجرتی فنلاند. جهت ازدواج لازمند مانند:

 •  شناسنامه 
 • پاسپورت
 • بیمه نامه 
 • ارائه پرینت حساب بانکی شخص فنلاندی. که بتواند فرد را از نظر مالی ساپورت کند.
 • ارائه دادن یک اجاره نامه معتبر
 • تحویل دادن 4 قطعه عکس رنگی 
 • ارائه مستندات و مدارک که مشخص کند. متقاضی با شخص فنلاندی یا تبعه فنلاند رابطه دارد.

مهاجرت به فنلاند با تولد فرزند

از دیگر راهکار های اخذ ویزا. تبعیت از طریق تولد کودک در این کشور است. باید توجه داشت که. اخذ این ویزا کمی سخت می باشد. و همه افراد نمی توانند. این ویزا را دریافت کنند. در حقوق بین‌الملل تابعیت افراد. از دو روش. تابعیت خون یا خاک اعطا می گردد.

 بسیار کم می باشند. کشورهایی مانند: 

 • کانادا
 • امریکا
 • برزیل

از این قانون پیروی می کنند. کودک والدین مهاجر در این کشورها اگر به دنیا بیاید. تابعیت آن کشور را می توانند. دریافت کنند.

اعطای تابعیت طریق نظام خاک

کودک والدین مهاجر. اگر در یکی از این  کشورها به دنیا بیاید. تابعیت این کشور شامل او نمی شود. تنها از طریق تابعیت پدر و مادر می تواند. تابعیت این کشور را بدست آورد. 

بیش از 90 درصد کشورهای دنیا. و هم چنین فنلاند. از قانون نظام خون استفاده می کنند. پس با تولد فرزندتان در این کشور نمی‌توانید. تابعیت فنلاند را دریافت کنید.

مهاجرت به فنلاند با سرمایه‌گذای

از طریق سرمایه گذاری نیز میتوان. به دیگر کشور های خارجی مهاجرت کرد. اما قبل از آنکه اقدامی کنید. باید شرایط اقتصادی و رشد آن کشور را بررسی کرد. تا با ریسک کمتری سرمایه خود را در بازار بگذارید. تا تضمین شود. سرمایه شما مجددا باز میگردد.

 مانند بسیاری از کشورهای اروپایی. و کشورهای حوزه اسکاندیناوی. فنلاند نیز بسیار مناسب برای سرمایه‌گذاری می باشد. از دیگر مزایای سرمایه‌گذاری. در این کشور می توان. به  خطر خیلی کم مصادره اموال اشاره کرد. از این موضوع می توان نتیجه گرفت. سرمایه گذاری در این کشور ریسک بسیار پایینی دارد.

تفاوت بین سرمایه گذاران داخلی و خارجی

هر کشوری راه و روش مخصوص خود را برای سرمایه‌گذاری خارجی دارد. متقاضیانی که می خواهند. سرمایه‌گذاری در فنلاند داشته باشند. یک Business Plan  لازم دارند. در حساب شخصی خود. در کشور فنلاند. باید مبلغی حدود 100 هزار یورو حتما داشته باشند.

به غیر از سرمایه‌گذاری. با ثبت شرکت نیز می‌توانید. ویزای این کشور را دریافت کنید. شرکت شما می‌تواند. با مسئولیت محدود یا سهامی عام باشد. حداقل سرمایه اولیه‌ای که برای ثبت شرکت. به آن نیاز دارید. نیز 2500 یورو است. که در مقابل بودجه لازم برای سرمایه‌گذاری. عدد بسیار پایینی است.

بهترین روش مهاجرت

ما در این مقاله تلاش کردیم. تا به تمامی روش‌هایی بپردازیم. که شخص متقاضی می‌تواند. ویزای کشور فنلاند را دریافت کند.

 همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم. یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به این کشور. دریافت ویزای تحصیلی است. بایدتوجه داشت که. روش‌های دیگری هم معرفی شدند. انتخاب یکی از آن‌ها بستگی به خود فرد دارد.