دایانا مهاجر

قوانین بایومتریک کانادا

در مورد قوانین بایومتریک کنادا به گفته کارشناسان مهاجرتی دایانا مهاجر. اطلاعات  بیومتریک ( انگشت نگاری کانادا)، پروسه ارسال درخواست و مهاجرت به کانادا را براى مسافرین کم خطر و ساده تر مى کند.تمامى مسافرین بین سنین 14 تا 79 سال مى بایست اطلاعات بیومتریک تهیه کنند.
انگشت نگاری کانادا یا تست بیومتریک هم در 2 مرحله درخواست ویزا و ورود به کانادا انجام مى شود.بیومتریک به افسر ویزا اجازه مى دهد تا درخواست ها را راحت تر مورد بررسى قرار دهد. این تست موجب میشود تا جنایتکاران و متخلفین زودتر غربال شوند.
همچنین بیومتریک یک مسافر براى تائید هویت او حین ورود به کانادا مورد استفاده قرار مى گیرد. فرودگاههای کانادا کیوسک بازرسى شخصى دارند که اثر انگشت و عکس در آن جا مورد تائید قرار مى گیرند..

در ادامه این مقاله با مه همراه باشید. تا اطلاعات بروز در مورد قئانین بایومتریک کانادا کسب کنید.

بایومتریک و انگشت نگاری کانادا

بیومتریک خارج از کانادا

طبق قوانین بایومتریک کانادا اگر خارج از کانادا هستید. و براى اولین بار است که اقدام مى کنید. اطلاعات بیومتریک خود را زمانى که براى ویزا اقدام  میکنید. به صورت حضورى از مرکز درخواست ویزا (AVC) تهیه کنید. 137 مرکز (AVC) در 95 کشور وجود دارند. که متقاضى مى تواند. از آنها درخواست بیومتریک کند. برای رزرو وقت انگشت نگاری کانادا بر روی مکان مورد نظر کلیک کنید.

بیومتریک داخل خاک کانادا

بر اساس قوانین بایومتریک کانادا اگر در کانادا به صورت حضورى مى خواهید اقدام کنید. اطلاعات بیومتریک خود را می توانید از تاریخ 2019 در مراکز خدماتى کانادا ارائه دهید. اگر براى ورود به یکى از دروازه هاى کانادا (POE) به عنوان یک دانشجوى بین المللى یا کارگر موقت مجاز هستید. اطلاعات بیومتریک خود را به یکى از دروازه های ورودی کانادایی ارسال کنید.

قوانین بایومتریک کانادا  را با استفاده از لینک زیر در پیج اینستاگرام ما مطالعه فرمایید 

قوانین بایومتریک کانادا

هزینه انگشت نگاری در سفارت کانادا

فرایند جمع آورى اطلاعات بیومتریک فقط چند دقیقه طول مى کشد. هزینه آن براى هر نفر 85 دلار کانادا و براى یک خانواده 170 دلار کانادا است. هزینه مربوط به بیومتریک برای گروه های ۳ نفره و یا هنرمندان اجرا 255 دلار کانادا است.

اگر کنسولگری کانادا از شما بخواهد تا مشخصات بیومتریک خود را نیز ثبت کنید. برای این موضوع نیز هزینه ای باید پرداخت گردد. این هزینه، ثبت تصویر دیجیتالی و مجموعه اثر انگشتان را شامل می شود. اگر تقاضای خود را در یک مرکز تقاضای ویزای رسمی (VAC) ثبت کرده باشید. هزینه سرویس دهی این مراکز نیز اضافه خواد شد که شامل موارد زیر می شود:

 • بررسی این موضوع که تقاضای شما کامل شده است.
 • ارسال پرونده اپلای شما به مرکز ویزا
 • فرستادن پاسپورت ها و مراقبت از اسناد در این پروسه و تا اداره ویزا
 • پیگیری های مربوط به اپلای افراد که به صورت آنلاین ثبت شده اند

مراحل بیومتریک کانادا

شما با مراجعه به مراکز VCA در نزدیک کشور خود در کمتر از 20 دقیقه می توانید تست بیومتریک بدهید.
ابتدا کارمند سفارت از شما عکس تمام رخ دیجیتالی تهیه می کند. سپس در مرحله بعد اثر انگشت شما را با قرار دادن انگشتان بر روی اسکنر ثبت می کند.
معمولا نیازی به مهارت زبان انگلیسی نیست. چرا که در مراحل انگشت نگاری مهاجرت به کانادا مصاحبه ای انجام نمی شود.

اعتبار بیومتریک

اگر براى ویزاى کانادا ( دانشجویى، کارى، توریستى و دیدار با اقوام) اقدام مى کنید. اطلاعات بیومتریک ده ساله قابل قبول است. یعنى هر ده سال یک بار باید اطلاعات خود را به روز کنید. اگر مى خواهید به عنوان یک ساکن دائمى اقدام کنید. مى بایست اطلاعات بیومتریک را از ابتدا انجام دهید. و به علاوه هزینه جدید براى آن پرداخت کنید. ( حتى اگر در گذشته جهت ویزاى کار، دانشجویى یا توریستى و ملاقات با اقوام این اطلاعات را ارائه داده باشید).

چه کسانی از تست بیومتریک کانادا معاف هستند؟

 • شهروندان کانادایی، متقاضیان تابعیت (از جمله متقاضیان گذرنامه) یا ساکنان دائمی کنونى.
 • ملیت هایى که براى ورود به کانادا معاف از ویزا هستند. و به عنوان توریست با در دست داشتن مجوز مسافرت الکترونیکی (eTA) وارد خاک کانادا شده اند.
 • کودکان زیر ١۴ سال
 • متقاضیان بالاى سن ٧٩ سالگی (برای پناهندگان محدودیت سنى وجود ندارد)
 • سران دولت و مدیران دولتى
 • وزرای کابینه و دیپلمات های معتبر کشورهای دیگر و سازمان ملل متحد. که براى انجام کارهاى رسمی و ادارى به کانادا می آیند.
 • دارنده ویزاى آمریکایى که مى خواهد از کانادا عبور کند.
 • متقاضیان پناهندگی یا اشخاص حمایتی که قبلا اطلاعات بیومتریک خود را ارائه داده اند. و برای تحصیل یا اجازه کار درخواست داده اند.
 • متقاضیان اقامت موقت که اطلاعات بیومتریک خود را در راستاى برنامه اقامت دائمی ارائه داده اند. ولی هنوز پرونده آنها در حال بررسى و اجرا شدن است.