کانادا

قلمروی یوکان کانادا

غربی ترین ایالت کانادا که تنها یک شهر دارد یوکان نام دارد.تنها شهر این ایالت وایت هورس است. در این ایالت بسیار کم جمعیت حدودا 35000 نفر ساکن هستند. مساحت ایالت یوکان کانادا حدودا نیم میلیون متر مکعب می باشد. در ادامه مشاوران و متخصصان موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر. اطلاعات کامل و جامعی را در رابطه با مهاجرت به یوکان کانادا در اختیار شما میگذارد.

وضعیت آب و هوایی یوکان کانادا

دمای هوا در ایالت یوکان از منفی ۱۸ درجه سانتی‌گراد در ژانویه تا دمای ۱۴ درجه سانتی گراد در ماه جولای تغییر می کند.یوکان زمستانی سرد و تابستانی گرم و کوتاه دارد.

موقعیت جغرافیایی یوکان کانادا

بیشتر قلمرو ایالت یوکان در مناطق شمالگانی قرار دارد. حیواناتی مانند شیر آمریکایی، ماموت پشمالو، گوزن شمالی و خرس خاکستری در یوکان پیدا می‌شوند.

 

تاریخ یوکان

ساکنان ایالت یوکان از زمان عصر یخبندان در این  ایالت می زیسته اند. اولین افرادی که در این ایالت می زیسته اند 30000 سال قبل از تنگه برینگ به این ایالت امده اند. 

اتفاقی که باعث شد تعداد زیادی از جویندگان طلا به این ایالت بیایند. خبر کشف معدن های طلا در سال 1896 بود. یکی دیگر از مسائلی که باعث ایجاد تغییر و تحولات بسیاری در این ایالت شد. ساختن بزرگراه برینگ در طی جنگ جهانی دوم بود که باعث شد ایالت یوکان بعد از این اتفاق مرحله متفاوت و تازه ای را آغاز کند.

برنامه مهاجرتی ایالت یوکان

در زیر به 4 برنامه مهاجرتی ایالت یوکان می پردازیم.:

 • اکسپرس اینتری یوکانYukon Express Entry (YEE)).
 • برنامه نیروی متخصص (Skilled Worker).
 • نیروهایی با تاثیر بسیار مهم (Critical Impact Worker).
 • انتخاب از طریق کسب و کار Business Nominee)).
 • مهاجرت به روش شرکت در برنامه کارآفرینی.

اکسپرس اینتری یوکانYukon Express Entry (YEE))

زمانی که کارفرمایان کانادایی نتوانسته اند نیروی مورد نیاز خود را از بین متقاضیان کانادایی جذب کنند. نیروی کار غیرکانادایی مورد نیاز خود را از طریق این برنامه مهاجرتی جذب می کنند.  فرد درخواست دهنده ابتدا ثبت نام می کند و بعد از طی کردن روند شرکت در برنامه به کارفرمایانی که نیروی کار نیاز دارند معرفی می شوند.

برنامه نیروی متخصص (Skilled Worker)

این برنامه مهاجرتی مختص افرادی است که به واسطه تخصص خود می خواهند به کانادا مهاجرت کنند. و از این طریق با کارفرمایان کانادایی که نیاز به نیروهای متخصص دارند آشنا می شوند. در این برنامه یکی از طرفین فعال این برنامه کارفرمای کانادایی است. و فرد متقاضی باید بتواند نظر یک کارفرما را جلب کند تا پذیرفته شود.

نیروهایی با تاثیر بسیار مهم (Critical Impact Worker)

نیروهای کاری نیمه متخصص می توانند از طریق این برنامه برای مهاجرت و کار در یوکان کانادا اقدام  کنند. در این برنامه یکی از مواردی که بسیار حائز اهمیت است. تجربه و سابقه کاری فرد متقاضی است.

انتخاب از طریق کسب و کار Business Nominee))

یکی دیگر از راه های مهاجرت به یوکان کانادا. سرمایه گذای در این ایالت است. دو روش سرمایه گذاری در یوکان به ترتیب زیر است.: 

 • همکاری با یک فعالیت اقتصادی فعال و پویا در یوکان از طریق سرمایه گذاری در این فعالیت
 • سرمایه گذاری در یک کسب و کار جدید به صورت مستقل که تماما متعلق به خود فرد می باشد.

مهاجرت به روش شرکت در برنامه کارآفرینی

یکی از روش های مهاجرتی فعال در تمام ایالت های کانادا از جمله ایالت یوکان روش سرمایه گذاری است. این برنامه در ایالت یوکان بسیار مورد توجه افراد متقاضی مهاجرت به این ایالت قرار گرفته است. صلاحیت و شایستگی هر فرد برای کارافرینی در ایالت یوکان بر اساس ضوابط و قوانین تعیین شده در این برنامه سنجیده می شود. کسب هر  یک از این ضوابط توسط فرد متقاضی برای وی امتیازهایی را در بردارد که بر میزان صلاحیت وی موثر است.

مزایای مهاجرت به کانادا به روش کارآفرینی

 • روش مهاجرتی سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی برای افرادی که به این روش به کانادا مهاجرت می کنند. مزایای بیشماری دارد که در زیر تعدادی از آنها را بیان می کنیم.: 
 • روند صدور ویزای کاری کوتاه تر نسبت به بقیه روش ها (12 تا 14 ماه ). 
 • آزادی و اختیارات وسیع فرد متقاضی جهت نحوه هزینه کردن سرمایه اولیه خود در تجارت مورد نظر.
 • عدم الزام به آوردن سرمایه هنگفت در این روش.
 • دریافت هزینه کمتر نسبت به دیگر روش های مهاجرتی توسط دولت.

توجه داشته باشید که همین موضوع آزادی و اختیار فرد متقاضی برای سرمایه گذاری در یوکان کانادا به این روش موجب شده است تا سرمایه تخصصی و علمی بیشماری به این کشور وارد شوند.

نکته مهمی که باید توجه داشته باشید این است که برای کارآفرینی در کانادا، هر ایالت قوانین مخصوص خودش را دارد. با این حال یک قانون هست که در همه ایالت های کانادا از جمله ایالت یوکان باید رعایت شود.:

 • هر فرد باید اسناد و مدارکی ارائه کند که اثبات کننده توانایی وی برای مدیریت و پیش بردن یک فعالیت تجاری جدید باشد.

اگر کسانی که میخواهند از طریق برنامه مهاجرتی یوکان کانادا اقدام به مهاجرت کنند، بتوانند نسبت به بقیه متقاضیان امتیازهای بیشتری بدست آورند، دعوت به مصاحبه می شوند. 

 

تحصیل در یوکان

دوره های آمادگی برای دانش آموزان در ایالت یوکان کانادا از سن 5 یا 6 سالگی آغاز می شود. در  این دوره های آموزشی ، آموزش مورد نیاز برای آشنا شدن کودکان با مفاهیم پایه درسی به آنها تدریس می شود. بعد از این دوره ها کودکان به مدرسه می روند و تا سن 18 سالگی در مدرسه تحصیل می کنند. 

در مدارس ایالت یوکان موضوعات مختلف درسی به دانش آموزان آموزش داده می شود که تعدادی از آنها مختص تواناسازی دانش آموزان و ایجاد آمادگی در آنها برای ورود به بازار کار هستند. در تمامی این مدارس درس های ریاضی و هنر الزاما باید به دانش آموزان ارائه شود. اما ارائه درس های اختیاری تا حدودی به نیاز بازار کار بستگی دارد. از جمله درس های اختیاری که در این مدارس تدریس می شود آموزش تعمیر خودرو است که البته می تواند در هر مدرسه در ایالت یوکان نسبت به مدرسه دیگر ایالت متفاوت باشد. دانش آموزان پس از اتمام مدرسه و اخذ مدرک دیپلم، به کالج یا دانشگاه می روند.

نکته مهم قابل توجه این است که تحصیل در مدارس ایالت یوکان رایگان است. اما مهاجرین برای تحصیل فرزندانشان در این مدارس .قبل از دریافت اقامت دایم باید شهریه بپردازند و بعد از دریافت اقامت دایم از حق تحصیل رایگان برخوردار هستند. 

دانشگاه‌ ایالت یوکان

کایج یوکان یکی از کالج هایی است که در رشته هنر یکی از کالج های موفق است. در این کالج دوره های آموزشی مدیریت تجاری، کامپیوتر و مدیریت منابع از رشته های پر متقاضی است. در کالج یوکان حدودا 1000 دانشجوی تمام وقت و 3000 دانشجوی پاره وقت در حال تحصیل هستند.

اقتصاد ایالت یوکان

در ایالت یوکان کانادا موثرترین و پراهمیت ترین حوزه فعالیت اقتصادی صنعت معدن است. زیرا اقتصاد این ایالت به روند استخراج منابع طبیعی وابسته است. بر اساس آمار اعلام شده این صنعت دارای رتبه اول در کانادا است. یکی از عواملی که در جذب تعداد بسیار زیادی از مردم کانادا و همینطور مهاجرین به سمت ایالت یوکان بسیار موثر بوده است ، معدن های طلای واقع شده در این ایالت است.

از دیگر صنایع موثر در رونق و رشد ایالت یوکان صنعت گردشگری است که باعث شده سالانه تعداد بسیار زیادی از توریست ها را برای گردش به ایالت یوکان بکشاند.

کسب و کار در یوکان کانادا

پیدا کردن کار در ایالت یوکان کانادا به سه عامل مهم وابسته است.:

 • حضور قانونی در کانادا.
 • داشتن کد 9 رقمی SIN.
 • معتبر بودن مدارک ارائه شده به اداره مهاجرتی کانادا.

خدمات بانکی یوکان کانادا

همه مهاجرینی که به یوکان کانادا می روند برای انجام دادن امور مالی خود باید در آنجا یک حساب بانکی داشته باشند. در این ایالت که هم بانک های دولتی و هم خصوصی وجود دارند هر فرد با افتتحاح حساب در هرکدام از این بانک ها می تواند از تسهلات مالی بهره ببرد.

در ایالت یوکان بانک های قدیمی تر به مشتریان قدیمی تر خود که سالها در شعب آن ها حساب بانکی داشته اند. اعتبارات مالی و تسهیلات میدهند. در صورتیکه بانک های جدیدتر برای ارائه تسهیلات به مشتریان خود این سخت گیری ها را ندارند . بر همین اساس ، پیشنهاد می شود که مهاجرین برای انجام امور مالی خود بانک های جدید را برگزینند.

مکان زندگی در یوکان کانادا

یکی از مزایای مهاجرت به یوکان و زندگی در این ایالت هزینه پایین تر محل سکونت نسبت به دیگر مناطق کانادا است. زیرا در کلان شهرهای کانادا قیمت مسکن آنقدر بالا است که تعداد زیادی از مهاجرین مجبور به زندگی در مناطق حاشیه شهرهای کانادا شده اند.  

بهداشت و درمان در ایالت یوکان

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *