دایانا مهاجر

دوره تافل:

دوره TOEFL ( دوره تافل ) که مخفف شده. جمله ی  Test of English as a Foreign Language است. آزمون استاندارد زبان انگلیسی است. که به عنوان یک زبان خارجه تلقی می شود. آزمون TOEFL ( تافل ) جهت تعیین سطح زبان افراد در بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان در سطح دانشگاه ها. و موسسات مختلف آموزشی برگزار می شود.

با این حال این آزمون برای اهداف دیگری اعم از درخواست ویزای دانشجویی. یا گذراندن دوره های کوتاه مدت همچنین کاربردی است. آزمون TOEFL توسط بیشتر دانشگاه های جهان شناخته شده است. و می توان گفت این آزمون توسط تمامی دانشگاه های آمریکا مورد پذیرش قرار گرفته است.

کلاس حضوری تافل استاد حمیدی
TOEFL

به طور تقریب می توان بیان کرد.  حدود 10000 دانشگاه در 130 کشور در سرار جهان. از جمله کانادا . انگلستان و استرالیا مدرک تافل را قبول می کنند و تمامی 100 دانشگاه برتر جهان آزمون TOEFL. را تایید می کنند.  این آزمون برای نخستین بار در سال 1964 برگزار شد.  و می توان گفت تا اکنون حدود 20 میلیون متقاضی در آن شرکت کرده اند. مدرک آزمون TOEFL تنها دو سال اعتبار دارد.

انواع آزمون تافل:

آزمون تافل به دو صورت برگزار می شود:

 1. آزمون TOEFL IBT که به صورت آنلاین برگزار می شود.
 2. آزمون TOEFL PBT که با استفاده از کاغذ و قلم انجام می گردد.( این آزمون فقط در مناطقی صورت میگیرد. که شرکت در آزمون از طریق اینترنت امکان پذیر نمی باشد.)

نکات مثبت آزمون تافل:

در این بخش کارشناسان موسسه دیانا مهاجر به تحلیل استاد خبره آیلتس و تافل دکتر حمیدی نکات قوت این آزمون را بیان می کند.:

 • شرکت در آزمون TOEFL بسیار آسان است. شما می توانید در هر موقعیت مکانی که زندگی می کنید. به صورت آنلاین رزرو این آزمون را انجام دهید. شما می توانید مراکز برگزاری این آزمون را در سراسر دنیا پیدا کنید. همچنین لازم به ذکر است که آزمون TOEFL IBT. سالانه در 50 تاریخ مشخص برگزار می شود. و نتایج آن طی 15 روز اعلام می گردد.
 • آزمون TOEFL از مقیاس ارزیابی بسیار دقیقی برخوردار است. به عنوان مثال قسمت گفتاری این آزمون توسط سه الی چهار متخصص ارزیابی می شود.
 • از آنجایی که آزمون TOEFL یک آزمون شناخته شده. در سراسر جهان می باشد. بسیاری از مطالب و دروس لازمه ی آن به صورت رایگان. در سایت های مختلف توسط اساتید مختلف و خبره قرار گرفته است.  شما می توانید با اندکی زمان و سرچ در گوگل. به بسیاری از فیلم ها. تمرینات. کتاب ها و دوره های انلاین دسترسی پیدا کنید.

مهارت های تافل:

مهارت های ضروری برای شرکت در آزمون.:

مهارت شنیداری (Listening Comprehension)
• ساختار زبان (Structure and Language)
• مهارت خواندن (Reading Comprehension)

افزون بر مهارت های ذکر شده ی فوق. در آزمون TOEFL بخشی برای ارزیابی مهارت نوشتن متقاضی نیز وجود دارد. در بخش نوشتن آزمون TOEFL. فقط دو تمرین وجود دارد. که در آن هر مقاله در مقیاس بین 0 تا 5 نمره می گیرد.

سپس دو نمره بدست آمده باهم جمع شده. و به نمره ای میان 0 تا 30 تبدیل می شوند. که در کارنامه رسمی TOEFL  خود مشاهده خواهید کرد. در این بخش( WRITTING ) هر دو مقاله ارزش برابر دارند.

 نمره ی بدست آمده از هر مقاله 50% از نمره ی کلی را شامل می شود.

TOEFL IBT:

موسسه ETS هزینه آزمون IBT را از تاریخ 1دسامبر 2016. برای متقاضیان در ایران برابر245 دلار اعلام کرده است.

مدت زمان برگزاری آزمون TOEFL-IBT چهار ساعت می باشد که. شامل چهار بخش 60 دقیقه ای است. که. هر بخش یکی از مهارت های لازم برای برقراری ارتباط در دانشگاه را ارزیابی میکند.

همچنین نظارت بر آزمون با استفاده از ناظران از راه دور به صورت آنلاین و با استفاده از فناوری هوش مصنوعی توسط سیستم ProctorU انجام می شود. که. راهی پیشرفته برای نظارت بر آزمون آنلاین است. این آزمون ابتدا در کشورهای:

 • آمریکا.
 • کانادا.
 • فرانسه.
 • آلمان.
 •  ایتالیا.

برگزار شد. و از سال 2006 به کشورهای دیگر نیز درگذر زمان راه یافت.

 •  برخلاف تافل قدیمی که تاکید بیشتری بر روی گرامر داشت.
 • این آزمون TOEFL تمامی مهارت‌های زبانی را پوشش می‌دهد.
 • مدت زمان بین حضور در آزمون TOEFL. تا اعلام نتایج تقریبا 2 هفته است.
 •  این آزمون در ماه چندین بار برگزار می شود. که به دانشجویان آزادی اختیار بیشتری در انتخاب تاریخ آزمون میدهد. 

بخش های آزمون TOEFL IBT:

 1. بخش خواندن. (reading)
 2. بخش شنیداری.(listening)
 3. بخش گفتاری. (speaking)
 4. بخش نوشتاری.(writting)

این قسمت دارای 3 الی 5 متن بلند و سوالاتی در مورد این متن ها است. موضوع متن‌ها آکادمیک بوده و معمولاً در کتابهای دانشگاهی یافت می‌شوند.

دیکته و ترتیب حروف در نام کامل شما. در مدارک ثبت نام باید با آنچه که. شما هنگام ورود و خروج از محل آزمون ثبت میکنید. با آنچه که در صفحه رایانه مینویسید. یا هرگونه نامه نگاری احتمالی شما با مرکز تافل یکی باشد.