دایانا مهاجر

دوره IELTS

آزمون IELTS مختصر شده عبارت.  International English Language Testing System میباشد. IELTS.  یکی ازقابل اعتبار ترین ازمون هادر سراسر جهان می باشد. که در بیشتر کشورها و دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار می گیرد.  این آزمون دربیشتر از 270 حوزه امتحانی. در نزدیک به 110 کشور در سراسرجهان برگزار می‌شود. شما با شرکت در دوره IELTS و بدست اوردن.  نمره قابل قبول در آزمون آیلتس می‌توانید.  در زمینه مهاجرت تحصیلی اقدام به عمل اورید. آزمون ایلتس که توسط دانشگاه کمبریج در کشور انگلستان.  شورای فرهنگی بریتانیا( BRITISH COUNCIL ) و IDP در استرالیا برگزار می‌شود. در اغلب از کشور های انگلیسی  زبان مورد پذیرش میباشد.

آیلتس کالج ITTC ترکیه

بخش های آزمون IELTS :

مهارت های مختلفی که در یک  دوره آیلتس ( دوره IELTS ). در کالج آی تی تی سی ترکیه به دانشجویان آیلتس توسط برترین اساتید آیلتس تدریس می شود. عبارتند از. : 

نمره بندی آزمون IELTS :

سطح نمره بندی آزمون IELTS از 1 تا 9 می باشد. که.  نمره خاصی برای قبولی در این آزمون وجود ندارد.

  اما به طور معمول بدست اوردن نمره 5 دراین آزمون نشان دهنده سطح زبان متوسط است. و همچنین نمره 6 به بالا در سطح زبان خوب تلقی می‌شود. در بسیاری از دانشگاه های معتبر در سراسر جهان از جمله. :

نمره ی آیلتس مورد قبول برای اقدام به پذیرش تحصیلی 7 و گاهی بالاتر نیز میباشد.

انواع آزمون IELTS:

انواع آزمون آیلتس عبارتند از:

  1. IELTS ACADEMIC
  2. IELTS GENERAL

مقایسه آیلتس آکادمیک و جنرال:

آیلتس آکادمیک:

آزمون IELTS ACADEMIC مخصوص محصلانی است. که قصد ادامه تحصیل وگرفتن ویزای تحصیلی خود را به زبان انگلیسی در کشورهای انگیسی زبان دارند.

آیلتس جنرال:

آزمون IELTS GENERAL مخصوص گروه دیگری از متقاضیانی است.  که قصد اقدام به هرگونه مهاجرت اعم ازکاری و اقامت و …

به هر یک از کشور های انگلیسی زبان از جمله. :

و… را دارند.

و قصد ادامه تحصیل و مهاجرت تحصیلی در آنجا را ندارند.

Speaking :

بخش مکالمه آزمون IELTS ( Speaking ). :

قسمت Speaking در آزمون آیلتس نیازمند. مصاحبه حضوری با مصاحبه کننده رسمی آزمون آیلتس است. این قسمت از آزمون IELTS . سه بخش را شامل می شود. :

بخش1:

     در اولین قسمت از آزمون Speaking متقاضی باید. به تعدادی سوالات عمومی و همچنین سوالات شخصی. درباره محل زندگی خود. وضعیت کاری و اشتغال.  وضعیت خانوادگی و علایق خود پاسخ کامل ارائه دهد.

بخش2:   در این قسمت مصاحبه کننده رسمی آیلتس. موضوعی را برای شما انتخاب می‌کند. و به شما یک دقیقه زمان می دهد.  تا درباره این موضوع اندیشیده و نت‌ برداری لازم را انجام دهید.  بعد ازآن باید بتوانید دو دقیقه درباره آن صحبت کنید.  و سپس به یک یا دو سوال درباره‌ آن موضوع پاسخ دهید. در این قسمت لازم نیست شما به تمامی سوالات روی کارت. پاسخ دهید. اما اهمیت آن در این است که. در دو دقیقه زمان در اختیار داشته. بتوانید در صحبت خود. پاسخگوی این سوالات باشید.

بخش3:

درقسمت سوم آزمون IELTS متقاضی باید بتواند. به مدت زمان 4 الی 5 دقیقه. با مصاحبه کننده ی, آزمون به مکالمه بپردازد. درضمن باید توجه داشته باشید. که موضوع گفت و گوی شما در این قسمت همان موضوعی خواهد بود. که در بخش دوم درباره آن گفت و گو کرده‌اید. 

Reading :

در بخش ریدینگ آزمون IELTS متقاضیان با موضوعات مختلفی که در حول محور دانشگاهی و علمی است. مواجه هستند. به بیان دیگر می توان گفت. این بخش از سوالات سخت تر و همچنین تخصصی تر هستند.

Listening :

در قسمت لیسنینگ(listening) . آزمون آیلتس مهارت شنیداری شما ارزیابی می گردد. شما در این بخش از آزمون باید به چندین مکالمه گوش فرا دهید. و سپس بتوانید. به پرسش های مرتبط با صوت های شنیده شده پاسخ دهید.

Writing :

در بخش رایتینگ (writting). آزمون IELTS متقاضیان باید درباره موضوعاتی که به‌صورت تخصصی در سطح مباحث دانشگاهی و علمی  است. شروع به نگارش نمایند.

  • در بخش اول این آزمون ( Task 1) شرکت کنندگان باید. در محور  موضوعاتی اعم از تحلیل گراف‌ها و نمودارها اقدام به نوشتن نمایند.
  • در بخش دوم  این آزمون ( Task 2)  باید درباره موضوعی که مطرح شده است. نظر و افکار خود را بنویسند. که تعداد کلمات خواسته شده و الزامات این بخش از آزمون در قسمت معرفی. بخش رایتینگ آزمون آیلتس خدمت شما کامل ارائه شده است.