دایانا مهاجر
خرید ملک در یونان

ویزای خرید ملک در یونان یا گلدن ویزا

افراد می توانند با سرمايه گذاری از طریق خرید ملک (به ارزش حداقل 250 هزار یورو) در یونان اقامت بگیرند. که این نوع اقامت هر 5 سال قابل تمدید است.

از آنجا که این روش شرط حضور ندارد. و افراد می توانند از طریق خرید ملک برای خود و خانواده اقامت دریافت کنند، روشی بسیار مناسب برای اخذ اقامت اروپا است.

فردی که اقدام به سرمایه گذاری این طریق می کند علاوه بر اینکه می تواند برای همسر و فرزندان خود اقامت بگیرد، می تواند برای اقامت والدین خود نیز درخواست نماید. 

به علاوه خرید ملک در یونان ارزان ترین روش اخذ گلدن ویزا در اروپاست. در این روش پس از 7 سال امکان اخذ تابعیت نیز وجود دارد. پتانسیل رشد قیمت ملک در یونان بسیار زیاد است. از این رو سرمایه گذاری از طریق خرید ملک علاوه براینکه ارزانترین گلدن ویزا در اروپاست، شانس سوددهی بالایی دارد.

ضمن این که در اخذ اقامت كشور یونان از طریق خرید ملک، نیازی به راه اندازی کسب و کار نيست. با این وجود، در صورت خريد ملک در یونان، متقاضیانی که تمايل به زندگی در یونان دارند، می توانند در این کشور کسب و کار راه اندازی نمایند.

هزینه خرید ملک در یونان جهت اخذ گلدن ویزا

حداقل سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در کشور یونان 250،000 € می باشد. اموال، می تواند در هر نقطه از کشور یونان و یا جزایر آن واقع شده باشند. و می توانند به صورت مسکونی و یا تجاری باشند. در روند سرمایه گذاری یونان از طریق خرید ملک هزینه پرداختی کلی 250.000 € از اهمیت برخوردار می باشد. و نه تعداد ملکهای خریداری شده. 

روند سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در یونان

 متقاضی باید قبل از سرمایه گذاری از طریق خرید ملک درخواست خود را برای ویزای یونان به سفارت ارسال کند.

سپس با در خواست ویزای نوع C متقاضی به مدت 3 الی 4 روز به یونان رفته. متقاضی در یونان با همراهی وکیل و نماینده رسمی موسسه مهاجرتی دایانا مهاجر ملک مورد پسند خود را انتخاب کرده. سپس متقاضی خرید ملک برای ادامه کار باید با وکیل ما در یونان برای باز کردن یک حساب بانکی اقدام کند. 

بعد از آن وکالتنامه ایی بین متقاضی ویزای خرید ملک و وکیل ما در یونان امضا شده. که طی این وکالت نامه متقاضی به وکیل ما تمامی حقوق قانونی در مورد خرید ملک و اخذ ویزا را اهدا می کند. برنامه پس از این مرحله می تواند در کشور یونان توسط وکیل ما تحت وکالتنامه پردازش شود.

وکیل اقدام به انجام مدارک قانونی خرید ملک و تغییر نام مالکیت ملک کرده. و همچنین اقدام به اخذ ویزای متقاضی میکند.

روند کار از زمانی که سرمایه گذاری انجام می شود تا زمانی که اجازه اقامت صادر می شود حدودا 40 روز کاری طول می کشد.

ملزمات جهت تمدید اقامت

متذکر شویم که: زمان تمدید اقامت ویزای خرید ملک در یونان هر 5 سال یکبار است.

متقاضیان سرمایه گذاری املاک و مستغلات نباید سابقه کیفری داشته و بیمه بهداشت و درمان برای پوشش اقامت درکشور یونان نیاز دارند و نیاز است به مدت حداقل ۵ سال جهت اخذ ویزای اقامت در کشور یونان اقامت داشته باشند و ویزای اقامت را می توان پس از پنج سال سرمایه گذاری، مجددا تمدید کرد.

هزینه های جانبی در خرید ملک در یونان

  • دولت، هزینه دفتر اسناد رسمی و وکیل برای خرید ملک و درخواست ویزا را حدود 15.000 € تخمین زده است.
  • علاوه بر این مالیات بر ارزش افزوده 23٪ برای خرید املاک در کشور یونان وجود دارد.

ویزای همراه در سرمایه گذاری خرید ملک

در روند ویزای سرمایه گذاری خرید ملک در یونان شخص سرمایه گذار می تواند. جهت اخذ ویزای همراه برای اعضای درجه یک خانواده ( همسر و فرزندان زیر 18 سال ) خود اقدام کند.

همچنین فرزندان او می توانند در یونان از حق تحصیل برخوردار باشند. 

تنها در صورتی فرزندان بالای 18سال می توانند. در پروسه مهاجرت به یونان از طریق ویزای خرید ملک ویزا بگیرند که:. سرپرست خانواده نشان دهد که توانایی مالی نگهداری از فرزندان بالای 18 ساله خود در کشور یونان را دارد.