دایانا مهاجر

خرید ملک در فنلاند

از طریق خرید ملک به فنلاند مهاجرت کنید.

سرمایه گذاری در فنلاند. هزینه سرمایه گذاری در فنلاند. و اخذ وکیل خرید ملک فنلاند. مباحثی هستند که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرند. 

سوالات شما در خصوص خرید ملک در کشور فنلاند عبارتند از: 

خرید ملک در فنلاند

چرا فنلاند ؟

یکی از دلایل برتری این کشور رضایت مردم از شرایط زندگی در این کشور می باشد. و همین دلیل موجبات جذب هرچه بیشتر مهاجران را به این کشور فراهم می آورد.

متقاضیان به دلیل های مختلفی مانند: 

به این کشور مهاجرت می کنند. 

اخذ اقامت این کشور با خرید ملک

خرید ملک یکی از زیرشاخه های سرمایه گذاری در فنلاند می باشد. لازم به ذکر است در برخی کشورها خرید ملک منجر به اقامت می شود. ولی در بعضی کشورها حتی اگر مهاجران خرید ملک انجام دهند. بازهم هیچ تاثیری در اقامت ندارد. و فقط شخص مالک می تواند سرمایه خود را کاملا حفظ کند. و یا از این طریق کسب درآمد کند.

کشورهایی که با خرید ملک اقامت اهدا می کنند عبارتند از.: 

پرتغال
اسپانیا
یونان 

و کشورهایی که با خرید ملک اقامت اهدا نمی کنند.: 

کانادا
انگلستان
هلند
اتریش
فنلاند

هستند.

اقامت فنلاند با خرید ملک

کشور فنلاند از طریق خرید ملک اقامت اهدا نمی کند. متاسفانه تعداد زیادی از افراد به گمان اشتباه یا بر اساس تبلیغات فریبنده به خرید ملک اقدام می کنند. ولی باید متذکر شویم که در هیچ جای قوانین مهاجرتی فنلاند قانونی در خصوص اقامت از طریق خرید ملک دیده نمی شود. اما می توان از راه هایی مانند سرمایه گذاری و ثبت شرکت اقامت کشور فنلاند را بدست آورد. مقدار سرمایه خاصی برای این کار توسط دولت فنلاند مشخص نشده است. اما فرد متقاضی باید با توجه به ارائه طرح و ایده تجاری خود سرمایه مورد نیاز را اعلام و ارائه کند. 

فنلاند یکی از کشورهای در جستجوی سرمایه گذاران بین المللی است. 

کشور فنلاند جزو کشور هایی است که به ایرانیان این اجازه را می دهد که بدون محدودیت در این کشور به خرید ملک بپردازند. 

شاخص های سرمایه گذاری

در بحث سرمایه گذاری مهم ترین موضوع امنیت سرمایه گذاری می باشد. بنابراین شاخص های سرمایه گذاری در یک کشور جهت سرمایه گذاری امن بسیار مهم می باشد. و افرادی که در رابطه با امنیت کشور مقصد برای سرمایه گذاری تحقیق نمی کنند در پایان متضرر خواهند شد. سرمایه گذاری در فنلاند از این بابت بسیار ایده آل می باشد. و شاخص های بین المللی و استاندارد های بین المللی مناسبی جهت سرمایه گذاری دارد.

استاندارد ها و شاخص های سرمایه گذاری در فنلاند عبارتند از :
  • ریسک پایین در مصادره اموال.
  • کنترل نرخ فساد.
  • نرخ مالیات.
  • نرخ تورم.

ریسک مصادره اموال

این مورد در بعضی از کشورها مشاهده شده که شخص با خرید ملک و یا سرمایه گذاری در آن کشور به دنبال سود و اخذ اقامت می باشد. اما تمامی اموال فرد به صورت غیر قانونی توسط دولت آن کشور مصادره می شود.

طبق آمار بین المللی فنلاند از این بابت کمترین ریسک بین کشور های جهان را دارد.

کنترل نرخ فساد

اگر نرخ فساد در یک کشور بالا باشد. موجب نداشتن امنیت خاطر سرمایه گذار خارجی یا متقاضی می شود. فساد اداری و قضایی در یک کشور موجب می شود تا شخص سرمایه گذار در صورت مواجه شدن با مشکل و یا پیش آمدن هرگونه اختلاف نتواند به سلامت دادگاه های کشور مقصد اطمینان کند. 

در فنلاند نرخ کنترل فساد فوق العاده مناسب می باشد.

نرخ مالیات در فنلاند

 برای سرمایه گذاری نرخ مالیات باید بررسی شود. و درآمد امری فوق العاده مهم و حائر اهمیت می باشد. 

فنلاند جزو کشورهای با نرخ مالیات بالا می باشد.

نرخ تورم در فنلاند

برای اقدام به یک سرمایه گذاری در هر کشوری نرخ تورم آن کشور بسیار مهم می باشد. و در کشوری که نرخ تورم در آن قابل کنترل نباشد. برنامه ریزی جهت افزایش سرمایه دشوار می باشد.

مراحل خرید ملک

برای خرید ملک متقاضی باید مراحل قانونی را طی کند. اگر مراحل خرید ملک درست طی نشود. برای انتقال مالکیت ممکن است دچار مشکل شود. حتی امکانش هست. که مالک متضرر شود. برای خرید ملک همیشه باید از وکیل مخصوص بین المللی مشورت بگیرید. و کمک بخواهید. تا از خسارات احتمالی جلوگیری شود. 

در ابتدا بهتر است که برای خرید ملک از افراد خارجی در کشور فنلاند پرس و جو کرده. سپس قواعد خرید ملک توسط اتباع خارجی را بررسی کنیم.

خرید ملک در کشور فنلاند نیاز به اخذ مجوز خاص از دولت دارد. 

در حال حاضر خارجیان می توانند در کشور فنلاند به جز ایالت آلند ملک خریداری کنند. 

مراحل خرید ملک در فنلاند

در اولین مرحله خرید ملک در کشور فنلاند باید مراحل زیر را طی کنید. :

  • ابتدا باید برای پیدا کردن خانه مورد نظر جستجو کنید.
  • بعد از انتخاب مسکن مورد نظر بهتر است توافقات اولیه با صاحب منزل انجام شود. 
  • پس از توافقات اولیه وکیل شرایط قانونی مانند : ارثیه ، بدهی ها و مالیات های خانه را بررسی می کند تا مشکل حقوقی پیش نیاید.
  • در مرحله بعدی خود مسکن مورد نظر از نظر سلامت بررسی خواهد شد. 

این مراحل توسط بنگاه های املاک رسمی در کشور فنلاند و با کمک یک وکیل رسمی انجام می شود.

هزینه های زندگی در فنلاند

در کشورهای مختلف هزینه های زندگی از مهمترین مسائل برای مهاجرت به آن کشورها تلقی می شود. 

درکشور فنلاند هزینه های زندگی بستگی به انتخاب های فرد در زندگی و محل اسکان آنها متفاوت است. به طور معمول میانگین هزینه های مورد نیاز برای زندگی در فنلاند ماهانه حدود 1000 یورو است. که این میزان با سطح درآمد افراد مناسب می باشد. افراد مختلف می توانند با حقوق متوسط خود در فنلاند زندگی مطلوبی داشته باشند.