کانادا

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری

 از مسائل مهم و مبهم  دانشجویان ایرانی خواستار تحصیل در خارج از کشور روش  تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری است. به خاطر  وضعیت اقتصادی نابسامان  ایران بیشتر دانشجویان تلاش میکنند برای گرفتن اقمت کاری خود پس از تمام شدن تحصیلات خود در خارج از کشور و همچنین برای آشنایی دانشجویان با شرایط زندگی و سابقه کاری آنها در کشورهای محل تحصیل دلیلی  است که سبب  گرایش  بیشتر آنها به تبدیل ویزا می گردد. هم اکنون ، مجال  تبدیل ویزا در بسیاری از کشورهای شناخته شده مثل کانادا، آمریکا، انگلستان، آلمان و … شدنی  است. به خاطر مهم بودن  این مسئله  موسسه مهاجرتی دایانا 
تحلیل ابعاد مختلف این موضوع در کشورهای مختلف می پردازیم.

  • شرط اصلی و مهم برای تبدیل ویزاهای تحصیلی به کاری چیست؟
  • بهترین کشور برای اقامت پس از تحصیل کدام کشور می باشد؟
  • آیا تبدیل اقامت تحصیلی به کاری در استرالیا امتیاز محور می باشد؟
  • آیا فرآیند تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری فرآیند آسانی است؟
  • شرایط این نوع تبدیل ویزا در سال 2023 چیست؟

شروط تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری برای دانشجویان بسیار مهم است و این دانشجویان در باره این مسئله سوالات زیادی دارند. اما مسئله مهم و اصلی این کار برای دانشجویان توانایی دسترسی به بازار کار کشورهای مختلف و اقامت در این کشورها بعد  از فارغ التحصیلی است. در این  مورد بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکایی فرصتی هر چند موقتی به نام ویزای کار  بعد از تحصیل (Post study work visa) به دانشجویان برای کاریابی و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری اعطاء می کنند. در واقع، این ویزا رابط  بین ویزای تحصیلی و ویزای کاری بوده و پیدا کردن  پیشنهاد کاری یا جاب آفر هم حلقه اتصال  این دو ویزا به هم است. بین ویزای اقامت تحصیلی و اقامت کاری در کشورهای مختلف با مجوزهپس از تحصیل عناوین مختلفی معروف است که به برخی از این مجوزها در لیست زیر آمده است :

  • شرایط ویزای فارغ التحصیلی موقتی (سابکلس 485) استرالیا : امکان کار، زندگی و تحصیل در استرالیا با مدت اعتبار 2 تا 4 سال
  • شرایط ویزای کار پس از تحصیل (PGWP) کانادا : این ویزا در حین تحصیل و نه در پایان دوره تحصیلی به دانشجویان بین المللی اعطاء می شود و ماکسیمم تا 3 سال معتبر است.
  • شرایط ویزای F1 آمریکا : این ویزا همانند ویزای کار پساتحصیل به شمار رفته و به دانشجو امکان اقامت تا ماکسیموم 12 ماه پس از تحصیل را می دهد.
  • شرایط تمدید ویزای اقامت تحصیلی آلمان :با امکان اقامت آلمان جهت کاریابی تا 18 ماه
  • شرایط  ویزای کار پساتحصیل (PSW) انگلستان: مجوزی برای اقامت و کار قانونی تا 24 ماه پس از تحصیل عناوین مختلفی معروف است .

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری آلمان

آلمان از لحاظ کاری و بازار کار بسیار مناسب است  مخصوصا برای دانشجویان فارغ التحصیل که دغدغه اقامت بعد از تحصیل در این کشور را دارند  در حال حاضر مشاغل تخصصی و علمی مثل مهندسی، پزشکی، ریاضی، کامپیوتر، فیزیک، شیمی از جمله رشته های مورد نیاز این کشور است. نرخ بیکاری پایین و سطح درآمدی بالا آلمان را به قطب کاری در اروپا تبدیل کرده است که همانند آهن ربایی دانشجویان را پس از تحصیل به آلمان می کشاند. از جمله تمهیدات دولت آلمان برای دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه های این کشور که قصد تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری را دارند، تمدید ویزای اقامت تحصیلی می باشد. با این کار دانشجویان می توانند تا 18 ماه در کشور آلمان به کاریابی مشغول شوند. پس از دریافت پیشنهاد کار است که دانشجویان می توانند برای اخذ ویزای کار آلمان اقدام نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *