برنامه های مهاجرتی کاناداکانادا

برنامه های مهاجرتی کانادا

نوشته شده در
زندگی در کانادا

برنامه های مهاجرتی کانادا

مهاجرت به کانادا و برنامه های مهاجرتی کانادا راهی برای رسیدن به زندگی بهتر هستند. کانادا از جمعیت پایینی برخوردار است. و نیاز این کشور به نیروی ماهر و متخصص باعث شده تا این کشور بالاترین نرخ مهاجر پذیری در دنیا را به خود جذب کند.

در این مقاله از دایانامهاجر با ما همراه باشید تا متخصصین ما راه های مهاجرتی بیشتری را به شما معرفی کنند.

کانادا اصلی ترین مقصد مهاجران

در این صفحه از دایانامهاجر درباره محبوبیت کانادا نزد مهاجران گفت و گو میکنیم.

به دلایلی مانند:

 • وجود دانشگاه های معتبر و با رتبه بالا در سطح جهانی
 • اقتصاد در حال پیشرفت
 • برخورداری از سطح بالای رفاه و زندگی خوب 
 • وجود فرهنگ های متفاوت

این کشور به عنوان بهترین مقصد مهاجرتی متقاضیان انتخاب شده است.

درباره کانادا

سطح بالای اشتغال و نرخ پایین تورم به این معناست که به راحتی می توانید در کانادا کار کنید. و نگران قیمت ها و هزینه های زندگی نباشید. همین دلایل، کانادا را کشوری فوق العاده برای کار و تجارت معرفی کرده است. برای اطلاع بیشتر مقاله مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید. 

همچنین زندگی و آموزش در بالاترین سطح جهانی، آرزوی افراد زیادی می باشد، و یکی از اصلی ترین دلایل انتخاب کانادا دقیقا همین مورد برای مهاجرت است.

 •  وجود مهاجرین از کشورهای مختلف دیگر، کانادا را به یک کشور چند فرهنگی تبدیل کرده
 • رفتار گرم و دوستانه با مهاجرین، کانادا را به مکانی ایده ال برای مهاجرت به شمار می آورد.

روش های مهاجرت به کانادا

کشور کانادا برای جذب سرمایه های خارجی و تامین نیروی کار ماهر روش های مختلفی برای پذیرش مهاجرین دارد.

از مهاجرت کاری گرفته تا سرمایه گذاری و مهاجرت تحصیلی، با توجه به هدف و شرایطی که دارید، امکان مهاجرت به کانادا برای شما وجود دارد.

 • کانادا کشور ثروتمندی است 
 • از نظر اقتصادی ثبات بالایی داشته 
 • همچنان در حال رشد است.

اصلی ترین برنامه مهاجرتی کانا‌دا می باشد که بر اساس سیستم امتیازبندی بر اساس فاکتورهایی نظیر سن، تحصیلات، سابقه کار و سطح زبان انگلیسی یا فرنسه می باشد.

این برنامه مختص کسانی هست که حداقل در سه سال گذشته یکسال تمام وقت در کانادا کار کرده اند. بسیاری از دانش جویان از این روش استفاده می کنند.

این برنامه برای افرادی است که در مشاغل فنی دارای ۲ سال سابقه کار می باشند و دارای پیشنهاد شغلی حداقل یکسال تمام وقت می باشد.

Nominee Provincial Programs بسیاری از استان های کانادا روش های مهاجرتی مختص به خود را دارند که معمولا به افرادی که در آن استان تحصیل و یا کار کرده اند اختصاص پیدا می کند. با این‌وجود برخی استانها مانند ساسکاچوان برنامه هایی برای نیروی متخصص خارجی نیز دارند.

این برنامه برای افرادی خوداشتغال در زمینه های هنری و ورزشی می باشد که حداقل ۲ سال در سطح وسیع و بین المللی فعالیت حرفه ای داشته اند.

برنامه استارتاپ برای افراد کارآفرینی می باشد که دارای طرح و ایده تجاری بوده که قابلیت اجرایی دارد. ایده این افراد می بایست توسط شرکت های حامی کانادا مورد پذیرش جهت سرمایه گذاری قرار بگیرد.

برنامه کارآفرینی مختص صاحبان کسب وکار و یا مدیران ارشد شرکت های می باشد که هر استان با توجه به نیاز های اقتصادی و شغلی خود برنامه های کارآفرینی متفاوتی دارد. معمولا داشتن ۳ سال سابقه ماکلیت و یا مدیریت ارشد از شروط اساسی این روش می باشد.

راحت ترین روش مهاجرت به کانادا ازدواج با شهروند و یا فرد مقیم کانادا منجر به دریافت اقامت دایم می شود که البته باید مدارک و مستندات کافی جهت اثبات و درستی ازدواج به اداره مهاجرت ارایه شود.

این روش برای پرستاران خانگی می باشد که باید در منزل از افراد سالمند و یا کودکان نگهداری کنند.

تحصیل در کانادا به صورت خودکار تبدیل به اقامت دایم نمی شود اما شانس دریافت اقامت را با توجه به برنامه های اسانی موجود برای فارق التحصیلان استان و همچنین افزایش امتیاز ناشی از تحصیل و کار در کانادا به طور قابل ملاحظه افزایش می دهد.

این روش نیز همانند روش تحصیلی به طور خودکار منجر به اقامت نمی شود اما با توجه به داشتن بیزینس و کسب امتیاز جاب آفر کسب شده توسط بیزینس شانس افراد را جهت اقدام از طریق برنامه اکسپرس اینتری افزایش می دهد.

دریافت جاب آفر از کارفرمای کانادایی نیز یکی از روش هایی می باشد که می توان از آن برای دریافت اقامت استفاده کرد. داستن جاب آفر به دو طریق می تواند به افراد کمک کند: ۱- کسب امتیاز برای برنامه اکسپرس اینتری ۲- کار در کانادا و امکان اقدام از طریق برنامه تجربه کار کانادایی و یا سایر روش های استانی

مهاجرت کاری به کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید.و از مهارتی برخوردار هستید. می توانید از طریق مهاجرت کاری به این کشور اقدام کنید.

خوشبختانه برنامه های متنوعی مانند:

 1. جاب آفر
 2. اسکیل ترید
 3. اسکیل ورکر و …

برای مهاجرت کاری به کانادا وجود دارد. بنابراین، افراد با شرایط مختلف می توانند با توجه به شرایط خود از طریق یکی از این روش ها به کانادا مهاجرت کنند. کانادا به نیروی کار در زمینه های مختلف نیاز دارد و مشاغل مورد نیاز کانادا، باعث شده تا افراد زیادی با تخصص ها و مهارت های مختلف به کانادا مهاجرت کنند.

کار در کانادا

سطح درآمد در کانادا در مقایسه با هزینه های زندگی بالاتر است. به همین دلیل، با کار و زندگی در این کشور سطح بالایی از رفاه را تجربه خواهید کرد. 

یکی از ویژگی های برنامه های مهاجرتی کانادا از طریق کار، امکان دریافت اقامت دائم این کشور است. به همین دلیل، مهاجرت کاری از پرطرفدارترین روش های مهاجرت به کاناداست.

در یک دسته بندی کلی، این روش مهاجرتی به دو دسته مهاجرت کاری فدرال و استانی تقسیم می شود. در مهاجرت کاری از طریق روش فدرال، فرد متقاضی باید از طریق سیستم اکسپرس اینتری اقدام به ثبت درخواست کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره ویزای کاری کانادا اینجا کلیک کنید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

بهترین گزینه برای افرادی که به زندگی در کانادا و

علاقه دارند، مهاجرت تحصیلی به این کشور است.

تحصیل در کانادا نه تنها فرصتی برای دریافت اقامت دائم این کشور می باشد،

 • بلکه راهی برای تحصیل در بهترین سطح آموزش است.

در هر مقطع تحصیلی که باشید، می توانید با گرفتن ویزای تحصیلی کانادا اقدام کنید. برای مثال، اگر می خواهید بلافاصله بعد از تحصیل وارد بازار کار شوید، بهتر است تحصیل در کالج های کانادا را انتخاب کنید.

کالج های کانادا، معمولا دوره هایی هستند که در آموزش مهارت در اولویت قرار دارد. به همین دلیل، می توانید بلافاصله بعد از پایان دوره کالج کار پیدا کنید. پس از چند سال کار و زندگی در آنجا برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

تحصیل در کانادا

اگر شرایط پذیرش از دانشگاه های کانادا را دارید، اما هزینه های دانشگاه زیاد است، می توانید از طریق برنامه های مهاجرتی کانادا یا بورسیه تحصیلی استفاده کنید.

 • یکی از ملاک های اخذ ویزای تحصیلی داشتن حداقل نمره 6 آیلتس است.
 • البته حتی اگر سطح زبان شما برای دانشگاه مورد نظرتان پایین باشد، می توانید در کلاس های زبان دانشگاه. مورد نظرتان شرکت کرده و پس از دریافت سطح زبان مورد نظر در رشته ای که می خواهید تحصیل کنید.

به طور کلی سن، تمکن مالی، نمره زبان و مدت زمانی که از زمان اخذ آخرین مدرک دانشگاهی. شما می گذرد در پذیرش درخواست شما برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل تاثیر می گذارد.

برای اطلاعات بیشتر درباره ویزای تحصیلی کانادا کلیک کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

اگر سرمایه ای دارید و می خواهید در یک کشور امن و راحت از آن استفاده کنید، کشور کانادا یکی از بهترین گزینه هاست. روش های مختلفی مثل خود اشتغالی، کارآفرینی، سرمایه گذاری استانی و خرید بیزینس برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد. به همین دلیل، با توجه به میزان سرمایه و شرایطی که دارید می توانید یکی از آنها را انتخاب کرده و اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری دریافت کنید.

کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا، حداقل باید مبلغ 1600 دلار کانادا سرمایه داشته باشید.

همانطور که در بالا اشاره شد، برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا روش های مختلفی وجود دارد و در نتیجه شرایط و میزان سرمایه مورد نیاز هم متفاوت است.

برای مثال:

 • اگر قصد سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت را دارید باید از اداره فدرال کانادا مجوز بگیرید.
 • حتی افرادی که شرکت انحصاری ثبت می کنند، به عنوان یک فرد خارجی زیر نظر دولت هستند.

نمونه دیگر، سرمایه گذاری استانی در کاناداست که با توجه به نوع استان شرایط آن کمی متفاوت است.

اما در بعضی از استانهای کانادا برای مهاجرت، نیاز به ارائه دادن مدرک زبانی آیلتس دارید که جای نگرانی نیست. زیرا استاد حمیدی که از اساتید مشهور و بنام شیراز می باشند می توانند در این خصوص به شما کمک کنند.با شرکت در دوره های استاد حمیدی ارائه مدرک آیلتس خود را تضمین کنید. 

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری

نرخ بیکاری کشور کانادا در سال 2018 به میزان 5.9 درصد بوده است که با توجه به نیاز بسیار این کشور به نیروی کار ماهر، شرایط خوبی را برای مهاجرت کاری به این کشور برای متقاضیان فراهم نموده است. پس کسب اقامت دائم کانادا از طریق اسکیل ورکر یا اکسپرس انتری، یکی از بهترین راههای مهاجرت به کانادا برای افراد متخصص جهت مهاجرت به کشور کانادا می باشد. 

 • در این روش از مهاجرت به کانادا در همان ابتدا به متقاضی اقامت دائم تعلق می گیرد.
 • این سیستم بر اساس point base system یا امتیازبندی می باشد که هر یک از ویژگی های اعلام شده امتیاز خاصی را برای فرد در بر دارد.
 • فرد متقاضی برای کسب اقامت دائم کانادا باید دو مرحله را پشت سر بگذارد:
 1. مرحله اول که به نام ( pool )شناخته می شود، فرد داوطلب مهاجرت کاری به کانادا باید در این مرحله از 100 امتیاز ممکن حداقل 67 امتیاز را کسب کند. لازم به ذکر است که، در این مرحله امتیازها به
 • سن،
 • مدرک تحصیلی،
 • سابقه کاری،
 • مدرک زبان انگلیسی ( IELTS )،
 • مدرک زبان دوم،
 • داشتن آشنای درجه یک در کشور کانادا و…

تعلق می گیرد.

    2-  در مرحله دوم دوباره شرایط و ویژگی های فرد داوطلب مورد بررسی قرار می گیرد. طی این مرحله اگر مدارک فرد بتوانند امتیازات لازم را کسب کنند و جزو مدارک انتخاب شده و دارای صلاحیت از طرف آفیسر در سفارت کانادا تشخیص داده شوند. فرد از دولت کانادا اقامت دائم را دریافت می کنند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *