کانادا

ارزان ترین کشور ها برای مهاجرت

آشنایی با ارزان‌ ترین کشورها برای مهاجرت یکی از  مهم ترین نگرانی کسانی  است که  میخواهند به خارج از کشور مهاجرت کنند.چرا که امروزه تامین نیازهای مالی برای مهاجرت یک  دغدغه بزرگ است و افراد همیشه در تلاشند  تا بتوانند با کمترین بودجه مالی برای خروج از کشور خود و دریافت اقامت یک کشور دیگر اقدام نمایند.

به همین دلیل نیز در این مقاله میخواهیم   اشنا شیم  با ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی به عنوان یک دانشجو، ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری و همچنین ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بپردازیم و با تشریح  شرایط هر یک از کشورهای  گفته شده در این مقاله به شما در حوضه  انتخاب بهترین و ارزان‌ترین کشور برای مهاجرت راهنمایی کنیم.

جنانچه شما به دنبال آشنایی با ارزان ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان در زمینه‌های مختلف هستید، تا ا اخر این مقتاه ما را همراهی کنید . در این مقاله به بررسی موضوعات زیر خواهیم پرداخت:

کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت

چگونگی مهاجرت به خارج از کشور یکی از دغدغه فکری افرادی است که میخواهند برای تحصیل، کار یا زندگی به کشور دیگری مهاجرت کنند غیر از کشور خودشان.اکنون شرایط هر کشوری برای پذیرفتن افراد مهاجر متفاوت است و باید  در ابتدا تصمیم گیری شود که میخواهید چه نوع مهاجرتی داشته باشید و سپس با توجه به شرایط خود در جست و جوی ارزان‌ترین کشور برای مهاجرت باشید تا بتوانید با حداقل‌های بودجه مالی خود به یک کشور مناسب سفر کرده و دوران تحصیل خود را گذرانده یا اقامت دایم ان کشور را بگیرید.اکنون به بررسی ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیل، مهاجرت شغلی و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری میپردازیم. کشورهایی که به عنوان ارزان‌ترین کشور برای مهاجرت اشاره شده اند تنها بعضی از صدها کشور مناسب هستند و  قطعا کشورهای زیاد دیگری نیز می‌تواند در این لیست مشاهده شود  که نام ان ها در این لیست مشاهده نمیشود.

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

ولین راهی که می‌توانید برای مهاجرت به خارج از کشور استفاده کنید، مهاجرت تحصیلی است. افراد زیادی هستند در سراسر جهان که میتوانند شانس خود را برای ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان محک بزنند. در حقیقت مهم ترین حسن مهاجرت تحصیلی این است که شما می‌توانید در هر سنی، برای ادامه تحصیل در هر مقطعی اقدام نمایید.

ولی موضوعی که حایز اهمیت این است که باید هزینه‌های تحصیل در خارج از کشور را در نظر بگیرید. در واقع شما باید برای ادامه تحصیل در خارج کشور هم هزینه‌های تحصیل و پرداخت شهریه را محاسبه کنید و هم به هزینه‌های زندگی در کشوری که اقامت گرفتید دقت نمایید.

افراد معمولا   در صدد ان هستند که بتوانند با حداقا بودجه برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور خود اقدام نمایند و بخاطر همین نیز در جست وجوی  آشنایی با ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی هستند. در ادامه با  ۱۰ کشور ارزان قیمت برای مهاجرت تحصیلی اشنا میشویم.

۱. کشور نروژ

 کشورهای شمال اروپا برای ادامه تحصیل یکی از بهترین هدف هایی است که شما می‌توانید داشته باشید. چون این کشورها از نظر سطح کیفیت بالا هستند و همچنین هزینه‌های تحصیل در این کشورها بسیار مناسب است.

کشور نروژ از یکی از ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت است و تا حدودی تخمین زده شده تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور همگی رایگان می‌باشد  به غیر از چند برنامه.و شما می‌توانید همزمان  با تحصیل خود در رشته مورد نظر، اموزش زبان انگلیسی هم ببینید . هزینه‌های زندگی در این کشور برای دانشجویان تقریبا سالانه 17000 دلار میباشد.

2.کشور تایوان

دومین کشوری که در لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی نام برده شده کشور تایوان است. این کشور آسیایی نیز پذیرای بسیاری از دانشگاه‌های برتر جهان است و شما می‌توانید با کمترین شهریه از این دانشگاه‌ها پذیرش گرفته و در مقطع تحصیلی خود به ادامه تحصیل بپردازید.

به طور مثال شهریه دانشگاه ملی تایوان که از بهترین دانشگاه‌های جهان نام برده میشود سالانه تنها 3300 است که واقعا مبلغ پایینی به است. همچنین شما باید هزینه مربوط به شهریه  و اقامت در این کشور را که سالانه حدودا ۲۹۰۰ دلار می‌باشد را نیز در نظر بگیرید.

3.کشور آلمان

کشور آلمان از دیگر  بهترین انتخاب‌هایی است که دانشجویان بین المللی میتوانند ان را در نظر بگیرند. این کشور نیز پذیرای دانشگاه‌های معتبر زیادی بوده و هزینه‌های معیشت در آن نیز با وجود کیفیت خوب زندگی، تقریبا مناسب است.

حقیقتا به غیر از دانشگاه بادن و وورتمبرگدر تمام دانشگاه های دولتی المان هیچ شهریه‌ای از دانشجویان مقاطع تحصیلی لیسانس و دکترا  اخذ نمی‌شود و فقط  دانشجویایی دوره فوق لیسانس که مدرک لیسانس خود را با تحصیل در خود آلمان نگرفته‌اند، معمولا  باید سالانه حدود ۲۳۴۵۰ دلار برای هزینه دانشگاه خود پرداخت نمایند که این مبلغ نیز با بورسیه جبران میشود.

به همین علت کشور آلمان در لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت است. هزینه‌های زندگی و معیشت در کشور آلمان نیز حدوداً ۱۱۹۵۰ دلار در سال است که میتوان ان را با توجه به سبک زندگی شما کمتر یا بیشتر در نظر گرفت.

4.کشور فرانسه

هزینه‌های تحصیل در کشور فرانسه برای دانشجویان بین المللی دقیقاً مثل دانشجویان داخلی است و معمولا  برای مقطع لیسانس باید سالانه 200 دلار ، برای مقطع فوق لیسانس نیز ۲۸۵ دلار در سال و برای تحصیل در مقطع دکترا باید سالانه ۴۴۵ دلار پرداخت شود که واقعاً حداقل مبالغ هستند.

اما موضوعی که باید در خصوص کشور فرانسه مطرح است این است که هزینه‌های زندگی در این کشور مخصوصا در پایتخت آن به نسبتا بالا است ولی تحصیل در این کشور که از  بهترین کشورها برای دانشجویان به شمار می‌رود، آنجنان ارزش دارد که بتوانید هزینه‌های زندگی را نیز نادیده بگیرید.

5.کشور مکزیک

یکی از پرطرفدارترین کشورهای آمریکای لاتین، کشور مکزیک است که در لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی نیز قرار دارد.. هزینه‌های تحصیل در این کشور با توجه به دانشگاه، رشته تحصیلی منتخب و موارد مختلف دیگری متغیر است و معمولا دانشگاه‌های خصوصی هزینه بیشتری را از دانشجویان بین المللی اخذ می‌کنند.

هزینه تحصیل در شهر مکزیکو سیتی، پایتخت کشور مکزیک برای دانشجویان مقطع لیسانس تقریبا سالانه  ۶۳۰۰ دلار می‌باشد. هزینه‌های زندگی در مکزیک نیز تقریبا مناسب است و حدوداً سالانه ۹۲۵۰ دلار است.

6.کشور هند

کشور هند نیز دومین کشور آسیایی است که در لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی است. تحصیل در کشور هند از بهترین هدف هایی است که دانشجویان بین المللی می‌توانند داشته باشند.

هزینه‌های تحصیل در این کشور با توجه به مقطع تحصیلی شما و دانشگاهی که منتخب متفاوت است ولی معمولاً حدودا سالانه ۷۸۸۰ دلار  است که در کنار آن با ۴۶۰۰ دلار در سال نیز می‌توانید یک زندگی معمول و مناسب را نیز در این کشور تجربه کنید.

7.کشور ارژانتین

آرژانتین دومین کشور بزرگ در آمریکای جنوبی حساب میشود.همین طور یکی از امن‌ترین کشورهای منقطه نیز است. تحصیل در دانشگاه‌های دولتی این کشور معمولا رایگان است و برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی نیز معمولا می‌توانید با پرداخت حدوداً سالانه ۵۱۰۰ دلار بدون مشکل به ادامه تحصیل بپردازید. 

به همین علت کشور آرژانتین را نیز می‌توانیم در لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی قراردهیم. توجه داشته باشید که هزینه‌های زندگی در این کشور نیز حدودا۵۰۰۰ دلار در سال می‌باشد.

8.کشور لهستان

یکی دیگر بهترین کشورهای جهان برای ادامه تحصیل در خارج از کشور با هزینه پایین، کشور لهستان است. دانشگاه‌های این کشور از نظر سطح آموزش بسیار بالایی برخوردار هستند که شرایطی را برای دانشجویان بین المللی که به زبان لهستانی اشراف دارند مهیا کرده است تا بتوانند به طور رایگان در دانشگاه‌های این کشور به تحصیل بپردازند.

ولی  اگر به زبان لهستانی نیز تسلط ندارید می‌توانید با پرداخت  هزینه ۲۳۴۰ تا ۳۵۰۰ دلار در سال در دوره‌های زبان انگلیسی این کشور شرکت نمایید. در مورد هزینه‌های زندگی نیز باید اشاره کرد که هزینه‌های زندگی در کشور لهستان نیز بسیار پایین است و شما نهایتا با پرداخت سالانه  ۷۷۰۰ دلار  می‌توانید یک زندگی با استانداردهای مناسب را دارا باشید.

9.کشور مالزی

کشور مالزی بدون تردید یکی از ارزان‌ترین کشورهای جهان برای دانشجویان بین المللی به حساب می اید. دانشگاه‌های بین المللی معتبر زیادی در کشور مالزی وجود دارند که بعضی از آنها شعبه‌های دانشگاه‌های نام اوری مثل دانشگاه ناتینگهام انگلستان یا دانشگاه موناش استرالیا هستند و با تحصیل در این شعب می‌توانید با حداقل هزینه مدرک این دانشگاه‌ها را اخذ کنید..

معمولا  شما با پرداخت حدود ۴۰۰۰ دلار در سال می‌توانید در دانشگاه‌های این کشور به تحصیل بپردازید. هزینه‌های مربوط به زندگی در کشور مالزی نیز تقریبا سالانه  ۳۵۵۰ دلار برای داشتن یک زندگی معمول و بی دغدغه است. به همین علت نیز کشور مالزی را در لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی قرار داده‌ایم.

کشور افریقای جنوبی

اخرین کشوری که در لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی قرار گرفته است افریقای جنوبی است . هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای جهان بسیار پایین است و شما با داشتن کمترین بودجه مالی می‌توانید در بهترین دانشگاه‌های این کشور به تحصیل بپردازید.

هزینه‌های مربوط به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور تقریبا سالانه ۶۰۰۰ دلار است و هزینه‌های مربوط به زندگی در آفریقای جنوبی نیز حدود ۹۱۵۰ دلار در سال می‌باشد.

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت کاری

موضوعی که در مورد مهاجرت کاری باید به آن دقت داشته باشید این است در صورتی که بتوانید در کشور مورد نظر شغل مناسب و مرتبطی را پیدا نمایید، به راحتی می‌توانید اقامت دائم کشور مورد نظرتان را بگیرید. برای دریافت مهاجرت کاری بهتر است که کشوری را در نظر بگیرید که از هزینه‌های معیشت پایینی داشته باشد.

به این صورت می‌توانید همراه با کار کردن به کم کم  بودجه مناسب برای فراهم کردن یک زندگی خوب و مرفه در خارج از کشور را نیز به دست بیاورید. در ادامه به معرفی ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری میپردازیم.

1.کشور ویتنام

اولین کشور در لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری کشور ویتنام است. تدریس زبان انگلیسی  یکی از محبوب ترین شغل های مورد نظر برای مهاجران خارجی است و آن دسته از افرادی که به عنوان مدرس زبان انگلیسی وارد ویتنام می‌شوند، می‌توانند در ماه ۱۱۰۰ تا ۱۷۰۰ دلار درآمد داشته باشند.

همراه  آن نیز باید در نظر داشته باشید که هزینه‌های زندگی در ویتنام با توجه به شهری که برای زندگی انتخاب می‌کنید متفاوت خواهد بود. ولی حدودا با ۲۵۰ تا ۳۰۰ دلار در ماه می‎توانید یک زندگی با نرمال را داشته باشید.

۲. کشور کاستاریکا

کاستاریکا دومین کشور قرار گرفته در لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری می‌باشد. کشور کاستاریکا را می‌توان محبوب‌ترین کشور در آمریکای مرکزی دانست. این محبوبیت می‌تواند به دلایل  مختلفی صورت گرفته باشد که یکی از مهم ترین آنها امکان داشتن یک زندگی بی دغدغه و راحت در این کشور با  حداقل هزینه ممکن است.

تدریس زبان انگلیسی، گردشگری و غواضی محبوب‌ترین شغل هایی است که افراد می‌توانند بعد از مهاجرت به این کشور انتخاب کنند. هزینه‌های زندگی در کشور کاستاریکا حدوداً ۳۵۰ تا ۸۵۰ دلار در ماه می‌باشد.

3.کشور بلغارستان

بلغارستان کشوری اروپایی است که سومین کشور قرار گرفته در لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری قرار گرفته است. معمولا افراد این تصور را دارند که هزینه‌های مهاجرت کاری به کشورهای اروپایی بسیار بالا بوده و به نظر امکان ناپذیر است. اما حقیقت این است که کشور بلغارستان یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپایی برای زندگی است.

 همجنین در این کشور تدریس زبان انگلیسی یا مشاغل گردشگری جزء بهترین انتخاب‌ها می‌باشند. شما می‌توانید بعد از مهاجرت کاری به بلغارستان با حدود ۲۵۰ دلار در ماه یک زندگی معمول را داشته باشید.

4.کشور مکزیک

کشور مکزیک یکی  از ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری است که می‌توان به آن پرداخت کرد. این کشور  به دلیل جاذبه‌های گردشگری که دارد، برای مردم  تمام  جهان کشوری جذاب و دیدنی به شمار می‌رود و همین محبوبیت بالا در اخر باعث شده است که به نیروهایی برای موقعیت‌های شغلی متفاوتی مثل گردشگری، آموزش زبان انگلیسی و فروش نیاز باشد و شانس جذب کردن نیروهای بین المللی برای این موقعیت‌های شغلی وجود داشته باشد. هزینه‌های زندگی در مکزیک حدوداً ۲۲۰ تا ۵۲۰ دلار است.

5.کشور افریقای جنوبی

اگر به دنبال یک کشور  با قیمت مناسب هستید که زبان اصلی آن انگلیسی باشد، آفریقای جنوبی بهترین انتخابی است که میتوانید داشته باشید. به این صورت شما نه تنها می‌توانید بدون نیاز به یادگیری یک زبان دیگر در این کشور شاغل شوید همچنین می‌توانید یک زندگی مناسب با استانداردهای خوب را نیز داشته باشید.

از محبوب‌ترین مشاغل کشور آفریقا جنوبی می‌توان به آموزش زبان انگلیسی، گردشگری یا کار در شرکت‌های بین المللی اشاره کرد. هزینه‌های زندگی در آفریقای جنوبی به عنوان یکی از ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری، حدوداً ۳۵۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه است.

6.کشور چین

اگر در جست و جوی یک کشور ارزان قیمت هستید که زبان اصلی آن انگلیسی باشد، آفریقای جنوبی بهترین انتخابی است که میتوانید داشته باشید.. به این صورت  شما هم می‌توانید بدون نیاز به یادگیری یک زبان جدید در این کشور به شغل مورد نظر خود بپردازید، هم می‌توانید یک زندگی مناسب با استانداردهای عالی را نیز داشته باشید.

از محبوب‌ترین مشاغل کشور آفریقا جنوبی می‌توان به آموزش زبان انگلیسی، گردشگری یا کار در شرکت‌های بین المللی اشاره کرد. هزینه‌های زندگی در آفریقای جنوبی به عنوان یکی از ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت کاری، حدوداً ۳۵۰ تا ۵۰۰ دلار در ماه است.

7.کشور کره جنوبی

شاید نمیتوانیم بگوییم کشور کره جنوبی را یک کشور ارزان قیمت برای مهاجرت کاری است اما با توجه به حقوق‌های بالایی که در این کشور به افراد در مشاغل مختلف پرداخت می‌شود و همینطور با بیان این مسیله که هزینه اقامت از هزینه‌های زندگی افراد در این کشور حذف شده است، کشور کره جنوبی را می‌توان در لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت قرار داد.

در کشور کره جنوبی نیز آموزش زبان انگلیسی یا فروش جزء مشاغل بسیار محبوب است. هزینه‌های زندگی در کره جنوبی تقریبا ماهیانه حدود ۴۰۰ دلار است.

8.کشور تایلند

قطعا لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت شغلی بدون نام کشور تایلند ناقص خواهد بود. چون این کشور یکی از ارزان‌ترین و امن‌ترین کشورهای جهان است و به همین دلیل نیز یکی از بهترین انتخاب‌هایی است که شما می‌توانید برای مهاجرت کاری داشته باشید.

مشاغل پرطرفداری که در تایلند برای مهاجرات وجود دارد، آموزش زبان انگلیسی و هتلداری است. هزینه زندگی در کشور تایلند نیز چیزی حدود ۶۰۰ دلار برای داشتن یک زندگی مرفه است.

9.کشور پرو

یکی  از کشورهایی که می‌توان در لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت قرار بدهیم، کشور پرو است. این کشور نیز از شرایط رفاهی مناسبی برخوردار است و افرادی که برای کار و زندگی به این کشور مهاجرت می‌کنند، می‌توانند از یک شرایط  عالی برای زندگی برخوردار شوند.

در کشور پرو محبوب‌ترین مشاغل برای مهاجرین، آموزش زبان، حفاظت از محیط زیست، بازاریابی یا گردشگری است. هزینه‌های زندگی در این کشور نیز در حدود ۲۵۰ دلار در ماه است.

10.کشور لهستان

اگر علاقه دارید که شانس کار و زندگی در یک کشور اروپایی با سطح رفاهی بالا را تجربه کنید، لهستان یکی از گزینه‌های بسیار مناسبی است که می‌توانید انتخاب کنید. این کشور به مرور در حال تبدیل شدن به مرکز اصلی برای مهاجران می‌باشد و هزینه‌های زندگی در این کشور نیز بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

به همین دلیل نیز کشور لهستان را نیز در لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت قرار داده ایم. همانند تمامی کشورهایی که تا الان شاره کردیم.کشور لهستان نیز بستر مناسبی برای علاقه مندان به تدریس زبان انگلیسی می‌باشد. هزینه‌های زندگی در کشور لهستان نیز حدود ۳۵۰ دلار در ماه است.

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اما آخرین راهی که می‌توانید از آن برای مهاجرت به خارج از کشور استفاده نمایید، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. در این روش افرادی که از وضع مالی بالایی برخوردار هستند از طریق سرمایه گذاری اقامت کشور مورد نظر خود و تابعیت آن کشور را دریافت نمایند.

با توجه به اینکه در این نوع از مهاجرت نیاز به داشتن سرمایه است، پس معمولا افراد علاقه دارند که بتوانند ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را پیدا کنند تا بتوانند با حداقل‌ترین سرمایه ممکن اقامت کشور مورد نظر خود را اخذ کنید. در ادامه به معرفی ارزان‌ترین کشورها برای سرمایه گذاری می‌پردازیم.

۱. کشور سنت کیتس و نویس

اولین کشوری که میخواهیم در لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت از راه سرمایه گذاری به آن اشاره کنیم، کشور سنت کیتس و نویس است که از سال ۲۰۱۸ برنامه‌های سرمایه گذاری در کشور خود را مطرح کرده است.

هزینه سرمایه گذاری در این کشور 150000 دلار برای صندوق رشد پایدار SGF و همچنین 400000 دلار سرمایه گذاری واقعی از طریق خرید ملک و مالکیت ملک به مدت 5 سال است. پاسپورت این کشور را می‌توانید برای سفر به کشورهای اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا مورد استفاده قرار بدهید.

۲. کشور دومینیکا

اگر می‌خواهید با سرمایه گذاری در دومین کشور از لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، یعنی کشور دومینیکا مسیر مهاجرت خود را دنبال کنید، الزامی است یکبار به مبلغ ۱۰۰۰۰۰ دلار به بودجه دولت دومینیکا کمک مالی کنید و سپس ۲۰۰۰۰۰ دلار نیز برای خرید ملک سرمایه گذاری نمایید.

از پاسپورت کشور دومینیکا می‌توان برای سفر به بیش از ۱۰۰ کشور جهان از جمله کشورهای اتحادیه اروپا، بریتانیا، سوئیس و ایالات متحده آمریکا بدون نیاز به ویزا استفاده کنید.

۳. کشور مقدونیه شمالی

این کشور در جنوب شرقی اروپا قرار گرفته است و برنامه جدیدی برای سرمایه گذاری در این کشور و دریافت اقامت ارائه شده است. کشور مقدونیه شمالی را می توانیم یکی از ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بدانیم که به شما این امکان را می‌دهد تا درطول ۵ ماه شهروند این کشور شوید.. شما باید کمک مالی ۲۰۰۰۰۰ یوروی به دولت داشته و آمادگی پرداخت سایر هزینه‌های جانبی را نیز داشته باشید.

۴. کشور نیکاراگوئه

نیکاراگوئه  از بزرگ‌ترین کشور آمریکای مرکزی است و این کشور را می‌توان یکی از کشورهای بسیار مناسب برای اخذ اقامت دائم به صورت سریع و آسان بدانیم. برای اخذ اقامت کشور نیکاراگوئه تنها کاری که باید انجام دهید این است که ۳۵۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کنید.

به این صورت می‌توانید اقامت ارزان‌ترین کشور برای مهاجرت را از راه سرمایه گذاری به دست بیاورید. موضوعی که لازم است در خصوص این کشور در نظر داشته باشید این است که کیفیت زندگی در نیکاراگوئه بسیار عالی است.

۵. کشور آنتیگوا و باربودا

برنامه مربوط به سرمایه گذاری در این کشور از سال ۲۰۱۳ برگذاری شد و این کشور را می‌توان یکی از ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بدانیم. برای اخد اقامت کشور آنتیگوا و باربودا از راه سرمایه گذاری شما باید مبلغ ۱۰۰۰۰۰ دلار در صندوق‌های دولتی سرمایه گذاری کنید و حداقل به مدت ۵ روز را در این کشور بگذرانید. و در اخر نیز بعد از ۳ ماه ویزای شما آماده شده و می توانید با دریافت ویزای این کشور، به حدود ۱۴۰ کشور جهان بدون ویزا سفر کنید.

۶. کشور گرانادا

برنامه سرمایه گذاری در کشور گرانادا از سال ۲۰۱۴ آغاز شد و هم اکنون شرایطی امائه شده است تا افراد بتوانند با ۱۵۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری اقامت این کشور را اخذ نمایند. در اخر نیز  در مدت ۲ ماه متقاضی پاسپورت دوم خود و تابعیت کشور گرانادا را دریافت می‌کنند و می‌توانند از این پاسپورت برای سفر به ۱۳۱ کشور خارجی بدون نیاز به ویزا استفاده نمایند.

۷. کشور مونته نگرو

مونته نگرو در اروپای جنوبی قرار دارد. و برنامه‌های شهروندی مختلفی را  برای متقاضیان ارائه داده است که به نسبت  است. برای دریافت تابعیت این کشور شما باید برای خرید ملک یا کمک به صندوق‌های دولتی مراجعه کنید.. هزینه‌ای که برای  کمک به صندوق‌های دولتی است  مبلغ ۴۵۰۰۰۰ یورو می باشد.

در صورت دریافت ویزای این کشور که یکی از ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است، شما می‌توانید بدون ویزا به ۱۲۵ کشور مختلف سفر کنید.

۸. کشور مولداوی

مولدووا کشوری کوچک در اروپا است که که برنامه‌های سرمایه گذاری خود را از سال ۲۰۱۸ آغاز کرده است. شما می‌توانید فقط با پرداخت ۱۰۰۰۰۰ یورو به راحتی اقامت این کشور را که یکی از ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است را به دست بیاورید.

۹. کشور سنت لوسیا

یکی دیگر از کشورهایی که در لیست ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت قرار گرفته است، کشور سنت لوسیا است. برای سرمایه گذاری در این کشور ۱۰۰۰۰۰ دلار برای صندوق‌های دولتی، ۳۰۰۰۰۰ دلار برای خرید ملک و ۵۰۰۰۰۰۰ دلار برای خرید اوراق قرضه دولتی باید هزینه اش را که بعد از ۵ سال به سرمایه گذار دوباره پرداخت میشود با دریافت شهروندی این کشور شما می‌توانید بدون ویزا به ۱۲۰ کشور جهان از جمله بریتانیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنید.

10.کشور کانادا

برای سرمایه گذاری در کشور کانادا شما باید هر ۳۰ روز یکبار ۸۰۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کنید. این پول بعد از ۵ سال بدون بهره دوباره پرداخت میشود.. پاسپورتی که متقاضیان بعد از سرمایه گذاری در کشور کانادا اخذ می‌کنند به آنها امکان سفر به ۱۰۰ کشور جهان را بدون ویزا می‌دهد.

شرایط اخذ شهروندی کانادا از راه سرمایه گذاری در مقایسه با کشورهای دیگر تا حدودی  سخت‌تر است اما در نهایت می‌توان شهروندی این کشور را یکی از معتبرترین نمونه‌های ممکن دانست

سخن اخر

زندگی در خارج از کشور یکی از ارزو های همیشگی همه افراد در سرتاسر جهان به خصوص ایرانیان است. به همین علت نیز نیاز است که با ارزان‌ترین کشورها برای مهاجرت و روش‌های مختلف مهاجرت به خارج از کشور آشنا شوید تا بتوانید در این زمینه عملکرد مناسبی را داشته باشید.

در این مقاله ما تمتم تلاشمان کردیم  تا به معرفی ارزان‌ترین کشور برای مهاجرت بپردازیم. در واقع موضوعی که وجود دارد این است که شما می‌توانید با ارزان‌ترین کشور برای انواع مختلف مهاجرت مثل  مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری یا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری آشنایی پیدا کرده و برای پیگیری مراحل مربوط به  اخذ ویزای مربوط اقدام نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *